K. Vary – Chomutov 4:3 (2:0 po s.n.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (po pr.) | Kladno – HC Litvínov 6:4 (kon.)
Jihlava – Třinec 4:2 (kon.) | HC Plzeň – Slavia 4:2 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 4:1 (kon.)
Kometa Brno – Vítkovice 5:2 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Energie Karlovy Vary
4:3 (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Piráti Chomutov
Sobota 30.09.2017, 11:30 • KV Arena, Karlovy Vary • DHL Extraliga juniorů • 8. kolo

Konec zápasu. (14:00:42)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.

64:12
    Petr Vodička napřáhl na modré, ale Běhula stále drží hosty.

62:35
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Daniel Šilar – 2 min., hákování + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

62:30
    František Klejna v další střelecké pozici, vyrážečka Běhuly byla ovšem rychlejší.

61:48
    Vodičkovu střelu má Běhula.

60:50
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Buchtela – 5 min. + osobní trest do konce utkání, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Daniel Procházka.

60:50
    Horký byl u mantinelu nedovoleně atakován, na nohy mu pomáhají spoluhráči.

60:50
    Ouřada sám před brankou nedokázal překonat Grančarova!

60:02
    Do první šance se hrne Vlčí smečka.

60:01

KV Arena uvidí prodloužení, základní hrací doba rozhodnout o vítězi nestačila.

60:00

58:48
    Pastyřík zkusil překvapit svou střelou, nicméně neuspěl.

57:38
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Veselý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Robert Kala – 2 min., hrubost).

56:26
    Nebezpečně vypadala i Klejnova střela, ovšem dorážku si Piráti ohlídali a mohou tak vyhodit.

55:31
    Chomutovský Kopic si zaslouží velikou pochvalu za obětavost! Energetici už už stříleli do odkryté branky, ovšem hostující bek se natáhl na brankovišti jak široký, tak dlouhý a všem dorážkám zabránil.

54:24
    Karlovy Vary budou mít možnost přesilové hry, dvě minuty za podražení je vyloučen Ouřada (CHM).

53:55
    Neujala se ani Tlačilova střela, po níž vyhazuje Chomutov na zakázané uvolnění.

51:55
    Karlovarskou akci zastavuje hvizd rozhodčího, který viděl postavení domácí hráče v brankovišti.

50:48
    Chlán vyzkoušel pozornost Grančarova. Skóre je stále vyrovnané.

49:23
    Z levého křídla to zkoušel Horký, Běhula zasahuje.

48:14
    Této třetině zatím bezpochyby dominují Piráti, energetiky jakoby srazilo chomutovské vyrovnání.

46:35
    Ouřada se při dalším pokusu neprosadil.

43:01
    Piráti právě vstřelili branku!
    Karlovy Vary jako kdyby výsledek ukolébal a dovolují soupeři i vyrovnat. Důraz v předbrankovém prostoru se ukázal jako klíčový, střelcem je MARTIN HŘEBÍČEK. Asistence: Jakub Köver, Ondřej Šišolák

41:58
    Střela KRYŠTOFA OUŘADY dostal pas před Grančarova a nemýlil se. Asistence: Josef Bajer

40:32
    Lépe začínají třetí část hosté, Grančarov musí být připraven již od první minuty.

40:01

Ve 22. minutě sice snížil Chlán, přesto Energie odchází do kabin znovu s dvoubrankovým vedením, které zařídil vteřinu před koncem Jiří Halberštát. Třetí perioda začne v 13:07.

40:00

39:59
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Neuvěřitelnou jednu vteřinu před skončením druhé dvacetiminutovky odskakují opět do dvoubrankového vedení. JAN TLAČIL se stává dvougólovým střelcem a dokazuje, že hrát se má až do konce. Jan Bečka ho našel skvělým pasem a před brankou nehlídaný Halberštát bezchybně zakončil. Asistence: Jan Bečka, Pavel Vápeník

38:46
    Klejna skvěle vypíchl v leže soupeři kotouč a získal ho tak pro sebe.

37:40
    Josef Bajer narazil jen na lapačku Filipa Grančarova.

35:46
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici Richarda Běhuly.

34:05
    Oba celky nyní hrají na 120 %, hraje se nahoru dolů, nikdo nevypouští ani jeden souboj.

32:48
    Po další strkanici v předbrankovém prostoru se sudí rozhodl nevylučovat.

31:42
    Ondřej Buchtela vystřelil, Grančarov jeho pokus vykopl pravým betonem. Ve druhé třetině bezesporu nejlepší muž v bílo-zeleném dresu.

30:38
    Vlčí smečka si v útočném pásmu dlouho nepobyla, kotouče se zmocňují Piráti.

29:27
    Tom Polák prověřil připravenost Grančarovovy vyrážečky.

26:52
    Šilarova střela končí v lapačce domácího gólmana. Chomutovský forvard práskl hokejkou o led, až tak deptá Grančarov hostující střelce.

26:18
    Ani střela od modré se neuchytila, Grančarov stále drží domácí náskok.

26:07
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Marek Pastyřík – 2 min., hákování).

25:38
    Piráti si poprvé ve druhé třetině vytvořili velký tlak, Grančarov musel být v pozoru.

24:57
    Jiří Kopic si udělal prostor, jeho střela ale zapadla přesně do Grančarova náručí.

23:57
    Chomutov v plném počtu, touš však stále na domácích hokejkách.

23:31
    Filip Grančarov puk před dotírajícím protihráčem raději přikryl.

21:55
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Daniel Novák – 2 min., podražení).

21:45
    Máme tu snížení! PETR CHLÁN si vybruslil od levého mantinelu až před Grančarova a chirurgicky přesnou střelou vymetl levý růžek domácí branky. Bez asistence.

20:55
    Chomutovští pod tlakem, vyhazují na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Běhulou.

20:02
    Vhazování opět pro domácí.

20:01

Karlovy Vary se zásluhou Halberštáta a Tlačila dostaly v první dvacetiminutovce do vedení 2:0. Na ledě to mezi hráči hodně jiskří, rozhodčí museli nejednou vylučovat a potyček postupně přibývalo. Druhá perioda odstartuje přibližně ve 12:19.

20:00

19:10
    Chomutovští ostřelují Grančarova ze všech možných směrů. Domácí gólman odolává.

16:42
    Tady to jiskří! Za hrubost jdou Buchtela (CHM) a Tlačil (KVA). Druhý jmenovaný má ještě o dvě minuty navíc, za sekání, který za něj odpyká Přibyl.

16:31
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jakub Kleiner – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Pavel Vápeník – 2 min., hrubost).

16:31
    Grančarov vytáhl skvělý zákrok proti Kleinerově bekhendové kličce!

15:27
    Horký nahazoval od modré, Běhula kus černé gumy zaregistroval až těsně před ním, zasáhnout však stihl.

14:22
    Vlčí smečka si dnes vede o poznání lépe než ve čtvrtečním souboji s Litvínovem, vskutku pohledný hokej.

12:56
    Pastva pro oči v podání karlovarské dvojice! Ondřej Pajk si přebral kotouč ve středním pásmu, obehrál dva protihráče a posunul na JANA TLAČILA, který si kličkou do bekhendu položil hostujícího gólmana a zasunul puk do prázdné. Asistence: Ondřej Pajk

12:11
    Piráti jsou již kompletní, bránit se ale musí stále, neboť vyhazují na zakázané uvolnění.

10:32
    Klejna je dnes při chuti! V této početní výhodě zaznamenal další dva střelecké pokusy, na gól zatím čeká.

10:00
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Tadeáš Vícha – 2 min., nedovolené bránění).

09:00
    Tlačil to zkoušel z levého křídla, na Běhulu ale nevyzrál.

08:28
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Petr Chlán – 2 min., podražení).

07:45
    Máme tu první zásah zápasu! JIŘÍ HALBERŠTÁT se chvíli po skončení přesilové hry prosazuje přesnou střelou. Asistence: Denis Salnikov

06:56
    Dále však Karlovarští ohrozit Běhulu nedokázali.

06:07
    František Klejna zazvonil svou bombou o tyč!

05:12
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Josef Bajer – 2 min., hákování).

04:18
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Adam Novák – 2 min., napadení).

03:15
    První požár musí hasit i Běhula, nebezpečně nahazoval Chodounský.

02:37
    Energetici dlouho na holích puk neměli, hraje Chomutov.

01:32
    První zákrok si Grančarov připisuje po střele Poláka.

00:30
    Špatná rozehrávka stojí Energii kotouč.

00:02
    Úvodní buly pro energetiky.

00:01

Obě mužstva se již chystají na ledě, zápas za chvíli začne.

HC Energie Karlovy Vary: Grančarov (Špírek) – Vodička, Vápeník, Pajk, Klejna, Kala, Brabec, Přibyl – Tlačil, Janata, Bečka, Pastyřík, Šála, Horký, Petrov, Halberštát, Salnikov, Kocík, Chodounský, Slabý

Piráti Chomutov: Běhula (Pavlát) – Kopic, Novák, Hajič, Kleiner, Novák, Buchtela, Procházka, Vícha – Šilar, Polák, Adámek, Hřebíček, Köver, Šišolák, Bajer, Chlán, Duřada, Kulich, Veselý

Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Sedláček.

Karlovy Vary mají na kontě o jeden odehraný duel méně, než Piráti. V tabulce patří Vlčí smečce až šestnáctá pozice se šesti body. Dosud nejvíce branek zaznamenala čtveřice Horký, Tlačil, Procházka a Petrov, všichni mají po dvou gólech. V posledním kole na domácím ledě energetici nevybojovali ani bod, Litvínovu podlehli 3:4.

Hosté z Chomutova mají odehráno sedm zápasů a s desíti body jim patří osmé místo v tabulce DHL Extraligy juniorů. Nejlepším střelcem mužstva je se čtyřmi zásahy Jakub Köver. Předchozí utkání odehráli Piráti na ledě Kladna, odkud si dovezli bod za porážku v prodloužení.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Matěj Hodoval

Branky a nahrávky: 8. Halberštát (Salnikov), 13. Tlačil (Pajk), 40. Halberštát (Bečka, Vápeník), rozh. náj. Horký – 22. Chlán, 42. Ouřada (Bajer), 44. Hřebíček (Köver, Šišolák)

2:0   Ondřej Šišolák (CHM)

Piráti Chomutov: Běhula (Pavlát) – Kopic, Novák, Hajič, Kleiner, Novák, Buchtela, Procházka, Vícha – Šilar, Polák, Adámek, Hřebíček, Köver, Šišolák, Bajer, Chlán, Ouřada, Kulich, Veselý

Rozhodčí: Hucl – Brejcha, Sedláček