Montreal – Florida 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 1:3 (kon.) | Detroit – Toronto 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 0:3 (kon.)
Detroit Red Wings
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Toronto Maple Leafs
Sobota 30.09.2017, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • Příprava NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (04:14:06)

Československá stopa v utkání
    Martin Frk (DET)
    0+0, 4 střely, čas na ledě 14:54.
    Tomáš Tatar (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě: 16:04.

1. Auston Matthews (TOR) 1+0
    2. Gustav Nyquist (DET) 1+0
    3. Luke Glendening (DET) 1+0.

Střely na branku: 23 – 27 (15:3, 6:12, 2:12).

Je dobojováno! Detroit na svém novém domácím ledě vstoupil do zápasu s Torontem velmi dobře. Ve druhé a třetí třetině ale vyslal dohromady jen osm střel a sám čelil čtyřiadvaceti pokusům, ze kterých Toronto Howarda několikrát překonalo a nakonec slaví výhru 4:2.

59:45
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! LEO KOMAROV dostal kotouč a ten z dálky poslal přesně do nikým nehlídané klece. Asistence: Zach Hyman, Ron Hainsey.

59:30
    Branka Red WIngs je znovu prázdná, nicméně domácí hráči se nachází jen v blízkosti půlící čáry.

59:05
    Přesilovka 6 na 4 trvala jen krátkou chvíli. Tomáš Tatar při snaze získat puk u krátkého mantinelu podrazil Browna a zbytek třetí třetiny bude sledovat jen z trestné lavice.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:56
    Martin Frk dostal nabito před levý kruh, kde mohutně napřáhl, ale bohužel pro Detroit vystřelil nepřesnou ránu.

58:51
    James van Riemsdyk inkasuje menší trest za nesportovní chování. Domácí si okamžitě vyžádali oddechový čas a po něm nechali odkrytou branku, aby mohli poslat na led šest hráčů do pole.

58:40
    Joe Hicketts teď zvedl diváky ze sedadel, když nejprve přišpendlil na mantinel Jakea Gardinera a po chvilce si ve středu hřiště počkal také na Bozaka. Autor dnešních pěti střel na branku za to u střídačky dostal pochvalu od několika spoluhráčů a všechno přešel s velkým úsměvem.

57:57
    Toronto už jenom vyhazuje puky co nejdál od vlastní třetiny. Domácí tráví většinu času s pukem na hokejkách jen u Howarda.

57:35
    Daleho pas z pravého mantinelu skončil jen v ochranné síti. Red Wings tedy znovu nemohou pomýšlet na nějaký závěrečný tlak.

56:55
    Domácím chvilku trvalo, než získali puk před vlastní brankou. Moc času na vyrovnání nepříznivého stavu jim už nezbývá.

55:45
    Nazem Kadri v nebezpečném prostoru obral o kotouč Tomáše Tatara a z těžšího úhlu vypálil na branku, kterou Howard uchránil tygřím skokem ke své levé tyči.

55:30
    Kadri čistě vyhrál buly na modrou čáru, odkud Calle Rosen vystřelil jen do noh dobře postaveného Trevora Daleyho.

55:10
    Gustav Nyquist dojel vyhozený puk a musel pokračovat ve hře. Dlouhou přihrávkou ale nikoho neobjevil a je z toho nevynucený icing Red Wings.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Nyquist (Zetterberg), 40. Glendening (Street) – 4. Marner (Gardiner, van Riemsdyk), 24. Nylander (Gardiner), 41. Matthews (Nylander), 60. Komarov (Hyman, Hainsey)

Detroit Red Wings: Howard (McCollum) – Hicketts, Green, Ericsson, Ouellet, DeKeyser, Daley – Street, Nyquist, Sheahan, Booth, Tatar, Mantha, Zetterberg, Glendening, Frk, Helm, Nielsen, Larkin.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (Kaskisuo) – Hainsey, Zajcev, Rielly, Rosen, Gardiner, Borgman – Hyman, Marleau, Martin, Marner, Moore, J. van Riemsdyk, Brown, Nylander, Matthews, Bozak, Kadri, Komarov.

Rozhodčí: Kozari, Luxmore – Kovachik, Shewchyk