Montreal – Florida 3:1 (kon.) | Buffalo – NY Islanders 1:3 (kon.) | Detroit – Toronto 2:4 (kon.)
Carolina – Washington 3:1 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 0:3 (kon.)
Pittsburgh Penguins
0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Columbus Blue Jackets
Sobota 30.09.2017, 22:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

Československá stopa

Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 10:17 (00:38:11)

1. Sergej Bobrovskij (CBJ) 21 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Oliver Björkstrand (CBJ) 1+0
    3. Artěmij Panarin (CBJ) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 21:28 (6:10, 8:8, 7:10)
    Zblokované střely – 16:10
    Vyhraná vhazování – 23:29
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 19:12

Hokejisté Columbusu mohou být s generálkou na sezónu opravdu spokojeni, vždyť zvítězili 3:0 na ledě týmu, který opanoval poslední dva ročníky NHL. Blue Jackets odehráli třetí třetinu výborně. Počínali si aktivně a Tučňáky k ničemu nepustili. V 51. minutě naopak zakončoval přesilovkovou kombinaci střelou do prázdné klece Artěmij Panarin, který tak uzavřel skóre zápasu.

59:08
    Murrayho ještě zaměstnali hráči čtvrté řady Columbusu v čele s Lukášem Sedlákem.

59:01
    Minuta do konce, opravdu se už jen dohrává.

58:02
    Jsou tu už poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého utkání.

57:13
    Utkání se už spíše dohrává, hosté hrají o nulu pro svého brankáře.

56:40
    Prudká rána Setha Jonese od modré neprošla až na Murrayho. Puk trefil McKegga.

55:43
    Alexander Wennberg donutil Murrayho přerušit hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:50
    Hosté v plném počtu, Sergej Bobrovskij bojuje o čisté konto.

54:40
    Domácí kombinaci vystihl Dubois a opět vyhodil.

54:06
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

53:59
    Ránu Conora Shearyho srazil do ochranné sítě Seth Jones.

53:23
    Crosbyho dobrá střela, Bobrovskij je ale dnes bezchybný a vyráží kotouč.

52:49
    Hostů bylo na ledě šest! Pittsburgh tedy má k dispozici přesilovou hru.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 17. Calvert (Dubois, Werenski), 18. Björkstrand (Johnson, Savard), 51. Panarin (Atkinson, Foligno)

Pittsburgh Penguins: Murray (Niemi) – Letang (A), Dumoulin, Schultz, Määttä, Cole, Hunwick – Sheary, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Wilson – Rust, McKegg, Hagelin – Reaves, McClement, Kühnhackl.
    Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Jones, Werenski, Savard, Johnson (A), Carlsson, Murray – Atkinson, Wennberg, Panarin – Björkstrand, Foligno (A), Milano – Calvert, Dubinski (A), Dubois – Dalpe, Sedlák, Hännikäinen.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Daisy, Berg

Diváci: 18338