Kometa Brno – Vítkovice 5:1 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Olomouc – Sparta 2:3 (po pr.)
Zlín – Třinec 4:0 (kon.) | Plzeň – Jihlava 2:1 (po pr.) | Litvínov – Chomutov 2:3 (kon.)
Liberec – Pardubice 4:1 (kon.)
HC Škoda Plzeň
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 01.10.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 9. kolo

Dnešní utkání je u konce, radovat se mohou domácí hokejisté, kteří si z duelu odnášejí dva body.

První třetina nabídla velice svižný hokej, jak už je vlastně v Plzni zvykem. Dukla si připsala pouze tři střely na branku indiánů, Miroslav Svoboda ani jednou nemusel zasahovat s velkými problémy.

Na druhé straně se činil Jakub Škarek, který musel čelit ranám Milana Gulaše, Nicka Jonese a Dominika Kubalíka. Se všemi pokusy si poradil, mnohdy mu pomohla obětavá hostující obrana, několikrát pálili Západočeši těsně mimo. Proto stále čekáme na první gól utkání.

Ve druhé části se do vedení dostali hostujíc hráči, když Tomáš Čachotský využil nedůrazu domácí obrany, položil si Svobodu a poslal puk neomylně do sítě.

Jenže už za pár sekund později bylo vyrovnáno. Miroslav Indrák se skvěle dostal do útočného pásma, vypálil a jeho pokus za záda Škarka dorazil Dominik Kubalík. Byla to desátá branka domácího střelce.

Ve třetí třetině branka nepadla, takže o vítězi se muselo rozhodnout v prodloužení, které ukončil parádní ranou Michal Moravčík!

Z Plzně je to pro dnešek všechno, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek víkendu! U dalšího přenosu se bude opět těšit Jan Picka. (19:56:08)

63:17 Michal MORAVČÍK - 2:1
    Zdroj: Hokejka TV

63:17
    Plzeň právě vstřelila branku!
    MICHAL MORAVČÍK (1+3) se stává autorem rozhodující branky! Skvělou práci odvedli v útočném pásmu Stach s Kubalíkem a domácí bek se prosadil parádní bombou ke vzdálenější tyči! Asistence: Dominik Kubalík (10+4) a David Stach (4+8).

62:38
    Milan Gulaš dlouho míchal s pukem, ale nedokázal se dostat do útočného pásma.

61:33
    Další skvělou možnost měl Michal Moravčík, ale ani on nedokázal hostujícího gólmana propálit!

60:56
    David Stach se procpal před branku, ale nedokázal přehodit beton Škarka!

60:20
    Jakub Suchánek střílel od modré čáry, jeho střelu kryje Miroslav Svoboda.

60:06
    Indiáni sice vyhráli buly, ale hned se dostali do postavení mimo hru.

60:01

Je jisté, že Jihlava se stane prvním týmem, který si letos z Plzně odveze nějaký bod. Kdo získá ten bonusový, to se dozvíme v prodloužení, případně v nájezdech.

Střely:

Plzeň – 26

Jihlava – 18

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:51
    Oddechový čas pro domácí.

59:51
    Po obrovském tlaku Plzně nakonec pálil David Stach, jeho tečovaná rána končí v ochranné síti.

58:33
    Modrobílí pouze nahodili puk do útočného pásma a jedou střídat, hrát může Dukla.

57:58
    Tomáš Kubalík se opět vehnal do útočného pásma, vystřelil na Svobodu, jenž také zasahuje lapačkou. David Sklenička poté ještě musel uklidnit situaci před brankovištěm Plzně.

57:42
    Domácí se zase hned usadili v útočném pásmu, po pasu Kracíka střílel Jan Schleiss, ale Jakub Škarek lapačkou.

57:09

Jan Picka

Branky a nahrávky: 22. D. Kubalík (Indrák, Stach), 64. Moravčík (D. Kubalík, Stach) – 21. Čachotský (Rys, F. Seman)

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák – Kindl, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Indrák (A) – Schleiss, Kracík, Straka – Hollweg, Preisinger, Vracovský.
    HC Dukla Jihlava: Škarek (Volden) – Suchánek, de la Rose, Půža, Šidlík, Ulrych, Bryhnisveen, Váňa – Jiránek, Skořepa (A), T. Kubalík – Rys, F. Seman (A), Čachotský (C) – Anděl, M. Hlinka, Žálčík – Protasenja, R. Hubáček, Macík.

Rozhodčí: Šír, Lacina – Brejcha, Zavřel

Diváci: 6 721