Ružomberok – Prešov 3:1 (kon.)
MFK Ružomberok
3:1 (1:1)
FC Tatran Prešov
sk Neděle 01.10.2017, 19:00 • Štadión Pod Čebraťom, Ružomberok • Niké liga • 11. kolo

Tak, to je už od nás všetko. Ďakujeme za pozornosť a tešíme sa na vás pri ďalších textových prenosoch. (21:33:42)

Povedali po zápase:

Norbert Hrnčár (tréner Ružomberka): „Mali sme dobrý vstup do zápasu, keď sme mali hru pod kontrolou, dali sme gól po štandardke, vyhrávali sme. Potom sme sa toho ako keby trošku zľakli a pustili súpera do hry, dal pekný gól zo štandardky. Dôležité bolo, že druhý polčas sme stupňovali tempo a po prestriedaní sme dali rozhodujúci druhý gól. Dôležité bolo, že sme nestratili hlavu a trpezlivou, presnou, rýchlou hrou sme súpera donútili k chybám a nakoniec dotiahli zápas do víťazného konca. Nebol to jednoduchý zápas, nakoľko Prešov sem prišiel s dobre kvalitným hlbokým blokom, kde to bolo prehustené, dobre dostupovali a nebolo jednoduché sa presadiť, ale nakoniec sme sa rýchlou, presnou kombináciou presadili a dotiahli sme to do víťazného konca.“

Stanislav Baran (tréner Prešova): „Myslím si, že domáci boli futbalovejší a zaslúžene zvíťazili. Prvý polčas mal podľa môjho názoru dobré tempo. Vedeli sme o kvalitách, o sile domáceho družstva na krajoch a hlavne o nebezpečných štandardných situáciách. Bohužiaľ sme v 17. minúte dostali gól práve po štandardnej situácii, ktorú sme nezvládli. Pred koncom prvého polčasu sme po nádhernej strele Rola Černáka z priameho kopu vyrovnali. Vychádzali sme z dobrej defenzívy. V prvom polčase sa nám to celkom darilo. Takže polčas sa skončil 1:1. V úvode druhého polčasu, v 47. minúte, sme mali najväčšiu šancu na skórovanie po dobrej individuálnej práci Peťa Katonu sme sa dostali do gólovej pozície Kubom Wiezikom. Škoda, že sme to nepremenili. Potom nastala veľmi dobrá minutáž domácich, kedy sme boli pod neustálim tlakom a chýbala nám medzihra, držanie lopty a samozrejme pri takom tlaku, aký mali domáci, príde aj chybička a tá prišla. Dvanásť minút pred koncom, sme dostali druhý gól, ale hovorím, tá kombinačná hra domácich a následne my, keď sme získali loptu, veľmi skoro sme ju bez podržania, bez medzihry, stratili a potom prišla chybička. V závere sme sa pokúšali niečo skúsiť so stopérom hore, samozrejme, že je to risk, ktorý nám nevyšiel. Nasledoval faul v šestnástke a penalta, takže blahoželám domácim k zaslúženému víťazstvu.“

V závere duelu pridal svoj druhý gól v zápase Nermin Haskić a následne ešte premenil pokutový kop Dominik Kružliak a tak Ružomberok zvíťazil nad Prešovom 3:1. Ešte sa pozrieme na to, ako duel hodnotia tréneri obidvoch tímov.

90+3

90+2
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Peter Gál-Andrezly, prichádza Michal Jonec.

90+1
    Nadstavovať sa budú 3 minúty.

89
    Ruža po góle naďalej útočí, no ďalší gól sa Liptákom zatiaľ nedarí pridať.
    87. Dominik KRUŽLIAK - 3:1

87
    Ružomberok dal gól!
    Zodpovednosť zobral na seba kapitán tímu DOMINIK KRUŽLIAK a tvrdou strelou do horného rohu zvyšuje domáci náskok!

85
    Po faule na aktívneho Haskića získava Ružomberok pokutový kop.

85
    Hostia poslali dva nebezpečné centre do domácej šestnástky, tie však Ružomberčania odvrátili a po faule v strede ihriska bude patriť lopta futbalistom v oranžových dresoch.

84
    Striedanie v tíme 1. FC Tatran Prešov: z ihriska odchádza Tomáš Sedlák, prichádza Mojmír Trebuňák.

83
    Micherda to vyskúšal spoza šestnástky, ale míňa vzdialenejšiu žrď.

80
    Prešovčania sa po následnom priamom kope ubránili.

79
    Žltú kartu dostáva Christopher Udeh (1. FC Tatran Prešov).
    78. Nermin HASKIČ - 2:1

78
    Erik Daniel našiel v pokutovom území NERMINA HASKIĆA a ten svojím druhým gólom v stretnutí vracia Ružu do vedenia!

76
    Takáčov center z rohového kopu boxuje Ferenc dopredu.

75
    Nový muž na trávniku Kunca rovno získal pre svoje mužstvo roh. Po ňom nasleduje ďalší rohový kop.

Ján Kmeť

Branky: 17. Haskič (Daniel), 78. Haskič (Daniel), 87. Kružliak (pen.) – 38. Černák

Karty:   60. Kochan (RUZ) – 16. Sedlák (PRE), 54. Hovančík (PRE), 79. Udeh (PRE)

MFK Ružomberok: Macík – Maslo, Maslo, Kružliak (C), Kupec (74. Kunca) – Kostadinov (67. Takáč), Qose, Kochan – Daniel, Haskič, Gál-Andrezly (90+2. Jonec).
    Náhradníci: Krajčirík – Takáč, Kunca, Jonec, Menich, Sapara.

FC Tatran Prešov: Ferenc – Bartek, Udeh, Hovančík, Streňo – Adekunle (69. Dupkala), Keresteš, Sedlák (84. Trebuňák), Černák (73. Micherda) – Katona (C), Grzegorz.
    Náhradníci: Slančík – Petko, Jacko, Dupkala, Dzurík, Micherda, Trebuňák.

Rozhodčí: Prešinský – Chládek, Jenčura