Nitra – Poprad 3:4 (1:2 po s.n.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.) | Žilina – Detva 5:2 (kon.)
Trenčín – Zvolen 3:1 (kon.) | Košice – Nové Zámky 4:3 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
HKM Zvolen
sk Neděle 01.10.2017, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Dukla naďalej neporazená. Ani v ôsmom kole to nedokázal Zvolen, hoci bol azda najbližšie zo všetkých tímov doteraz. Ešte v 53.minúte viedol a bol blízko k trom bodom, dva fauly v krátkom slede dali ale Trenčanom presilovku 5 na 3, ktorou sa nakopli a zápas otočili. Dnes sa toto víťazstvo nedá označiť ako úplne zaslúžené, hostia boli najmä v druhej tretine lepší. Ale gólov dala viac Dukla, takže je naďalej prvá bez prehry. (19:32:45)

59:53
    Zvolenčania to ešte raz skúsili bez brankára, ale už to bolo len na silu, navyše sa dopustili zakázaného uvoľnenia.
    59:03 OLVECKÝ - 3:1

59:03
    Trenčín dal gól!
    Climie vykorčuľoval na striedačku, hostia chceli získať puk nahodením zo strednej tretiny, Valent puk chytil do lapačky, ale neprerušil hru, hodil si ho na zem a hokejkou poslal po zadnom mantineli. Puk síce Zvolenčania zastavili, ale dostal sa k nemu PETER ÖLVECKÝ a oblúčikom trafil prázdnu zvolenskú bránu.

58:30
    Vhadzuje sa pred Valentom, hostia piati, domáci tiež, vabank sa zatiaľ nekoná.

58:29
    Hraškova strela bola zblokovaná, ale puk sa ešte odrazil k Juríkovi, Valent bol roztiahnutý na čiare a dorážku za seba nepustil.

58:06
    Hostia točili Duklu v pásme, Ross dvakrát pálil od modrej, ale oba pokusy Valent dokázakl zlikvidovať.

57:03
    Tentoraz až na zadný mantinel odpaľoval Varga.

56:46
    Dlouhý na dvakrát dostal puk z vlastnej tretiny.

56:29
    Climie ostáva v bráne, tréner Mikula zatiaľ vsádza na klasickú presilovku.

56:27
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Gašparovič – 2 min., podrazenie).

56:27
    Dlhšiu výhodu 6 na 5 zakončil strelou z pravého kruhu Obdržálek. Valent zmenšil strelecký uhol a puk zachytil. Time out si berie lavička hostí.

55:56
    Gašparovičov zbytočný útočný faul, hostia hrajú výhodu.

54:52
    Za dve minúty teda prišli Zvolenčania o vedenie aj o remízu. Dva ťažké údery hnevajú aj brankára Climieho, ktorý hnevlivo búchal hokejkou o ľad. Stále má snaživý tím trénera Mikulu čas na odpoveď.
    54:25 STAROSTA - 2:1

54:25
    Duklu gól nakopol a keď sa dostala dopredu, prišiel vedúci gól. TOMÁŠ STAROSTA nikým nebránený medzi kruhmi dostal prihrávku od Mikuku a pomedzi nohy brankára naklonil misky váh na stranu domácich.
    Asistencia: Ondrej Mikula, Peter Olvecký

53:44
    Hostia stratili vedenie, ale nie chuť bojovať o víťazstvo, teraz úpornou snahou vybojovali buly v útočnej tretine.
    52:56 BEZÚCH - 1:1

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 53. Bezúch (Varga, Starosta), 55. Starosta (Mikula, Olvecký), 60. Olvecký – 37. Kytnár (Drgoň)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Romančík, Starosta, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T.Varga, Bulík, Sojčík – Gašparovič, Dlouhý, Mikula – D.Hudec, J.Pardavý ml., J.Švec – Špankovič
    HKM Zvolen: Climie – Ross, Drgoň, Andersons, Hraško, Wharton, Ťavoda, T.Bokroš – Kelemen, Kytnár, Matis – M.Chovan, L.Jurík, P.Šišovský – Obdržálek, Coffman, T.Török – Martin Ďaloga, V.Fekiač, Dubeň

Rozhodčí: Baluška, Kubuš – Synek, Junek