Liberec – Davos 4:3 (kon.) | Wolfsburg – Salzburg 4:5 (kon.) | JYP – Něman Grodno 3:2 (1:0 po s.n.)
Mnichov – Brynäs 2:3 (kon.) | HV71 – Třinec 2:1 (3:1 po s.n.) | Frölunda – Gap 5:1 (kon.)
Esbjerg – Mannheim 2:6 (kon.) | Kometa Brno – Malmö Redhawks 5:4 (po pr.) | Vienna Capitals – Zug 5:3 (kon.)
Cracovia – IFK Helsinky 0:6 (kon.) | EC-KAC – Zürich 2:1 (po pr.) | Cardiff – Växjö 5:1 (kon.)
Nottingham – TPS 2:0 (kon.)
HC Kometa Brno
5:4 (2:0, 1:1, 1:3 - 1:0)
Malmö Redhawks
Úterý 03.10.2017, 19:30 • DRFG Arena, Brno • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Ode mě je to dnes z Brna vše, dobrou noc. (21:55:31)

Brněnská Kometa tedy vítězí i své páté utkání v Lize mistrů, i když mírnou kaňkou pro modrobílý celek bude ztráta tříbrankového náskoku ve třetí třetině. V prodloužení však úřadující čeští šampioni naklonili misky vah na svou stranu, a v DRFG Areně si tak i dnes užijí klasickou děkovačku. Základní skupinu zakončí modrobílí přesně za týden zápasem na ledě Malmö, a pak se již mohou těšit na to, koho jim přisoudí los do osmifinále.

Nejlepším hráčem Komety v zápase byl vyhlášen Marek Čiliak, na straně Malmö Max Görtz.

62:28 ERAT - 5:4

62:28
    Kometa právě vstřelila branku!
    Nakonec však Kometa svou přesilovku čtyři na tři proměnila a i napotřetí vyhrává na domácím ledě v Lize mistrů v prodloužení! Krejčík nabil na pravý kruh MARTINU ERATOVI, který z první prostřelil Nilstorpa. Asistence: Jakub Krejčík, Tomáš Svoboda.

61:57
    Brněnská čtveřice kombinovala v útočném pásmu, ale kromě zblokované střely Erata zatím výraznější šanci neměla.

61:26
    Nebezpečnou střelu Svobody z levého kruhu vytěsnil Nilstorp lapačkou.

61:10
    Velká šance pro domácí, kteří si zahrají výhodnou přesilovku čtyři na tři. Dvě minuty za sekání obdržel Fredrik Händemark.

61:09
    Puku se chopili domácí a v obrovské příležitosti se ocitl Vojtěch Němec, tváří v tvář ovšem Nilstorpa nepřekonal!

60:30
    V úvodních pasážích drží puk na hokejce hosté, ale nikam s nim nepospíchají.

60:01

Toto divoké utkání tedy končí po šedesáti minutách nerozhodně. Ztráta je to jednoznačně pro domácí, kteří ve třetí části během třech minut prohospodařili tříbrankový náskok. I napotřetí se tedy utkání Ligy mistrů v Brně bude prodlužovat. Jak proti KalPě, tak proti Stavangeru nakonec získali bonusový bod domácí, bude to platit i do třetice?

60:00

59:17
    Změnit to mohl Vincour, který se šikovnou otočkou dostal přes posledního obránce Malmö k zakončení, ovšem měl to z trochu úhlu a Nilstorp si jeho bekhendový pokus pohlídal.

58:30
    Ani jeden z týmů už nechce v této chvíli udělat chybu a zdá se, že uvidíme prodloužení.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:47
    Forsellovo zakončení z levého kruhu srazil jeden z brněnských zadáků na ochrannou síť.

56:45
    Nils Andersson pálil z první od modré čáry mimo bránu.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Dočekal), 5. Zaťovič (Erat), 33. Erat (Zaťovič), 41. Svoboda (V. Němec), 63. Erat (Krejčík, Svoboda) – 30. Görtz (Haudum, Händemark), 43. Hardt (E. Andersson), 44. Mäntylä (Andersson, Haudum), 46. Zaar

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – Barinka, Štencel, Krejčík, Vágner, Malec, Bartejs, Mikyska – Zaťovič (A), Hruška, Erat (A) – Svoboda, V. Němec, Haščák – Dočekal, Čermák (C), Vincour – Mallet, Nahodil, H. Zohorna.
    Malmö Redhawks: Nilstorp (Malmborg) – Olsson, Mäntylä, N. Andersson, Arell, Warg, Mylläri, Eklin, E. Andersson – Zaar, Miele, Alvarez (A) – Bryggman, Händemark (A), Görtz – Hardt, Forsell (C), Storm – Haudum, Forsberg, Olofsson.

Rozhodčí: Hodek, Stano – Ondráček, Lhotský