Kunlun – Toljatti 2:1 (kon.) | Chabarovsk – Jekatěrinburg 3:2 (po pr.) | Vladivostok – Čeljabinsk 3:2 (po pr.)
Ufa – Petrohrad 1:6 (kon.) | Kazaň – Chanty-Mansijsk 3:1 (kon.) | Nižněkamsk – Omsk 5:4 (kon.)
Minsk – Barys 3:2 (2:0 po s.n.) | Dynamo Moskva – Jaroslavl 0:2 (kon.) | Soči – Novosibirsk 3:4 (po pr.)
Dynamo Moskva
0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Středa 04.10.2017, 18:30 • VTB Ice Palace • KHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (21:04:08)

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR)
    0+1, 3 střely, čas na ledě 17:54.

Střely na branku: 18 – 31.

Je dobojováno! Dinamo před vlastními fanoušky předvedlo hodně slabý výkon a ze zápasu s Jaroslavlí nebere žádný bod. Vítězný gól padl ve čtrnácté minutě, když se prosadil Kartajev. Na jeho trefu v závěru druhé třetiny navázal Kronwall, načež si Lokomotiv třetí třetinu pohlídal a může se radovat z výhry 2:0, díky které se posouvá v Západní konferenci na páté místo. Dinamo naopak potřetí v řadě nevyhrálo a brzy může přijít o vedení v Tarasovově divizi.

59:46
    Hietanenovu střelu od modré čáry Sudnicin zastavil krásným semaforem, kterým si vychutnal neúspěšného střelce!

59:28
    Nikulin nezpracoval puk na modré čáře a připravil tím domácí o několik cenných vteřinek.

59:06
    Domácí si vyžádali oddechový čas. Bočarov už asi zůstane na střídačce a Dinamo bude riskovat při hře šesti proti pěti.

59:06
    Moskvané měli puk dlouhou dobu pod kontrolou, ale Bočarov přesto zůstat v brance a sledoval ofsajd svých spoluhráčů.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Tento plán Dinama se ale uskutečnit nemůže, po špatné rozehrávce se píská zbytečný icing, kvůli němuž musí Bočarov zůstat v brankovišti.

58:15
    Kutějkin se vrací pro puk za domácí branku, Bočarov se už asi pomalu chystá k tomu, aby pustil do hry šestého hráče do pole.

57:25
    Varnakov se neúspěšně snažil přejít útočnou modrou, kvůli signalizovanému ofsajdu Dinamo muselo vyklidit útočnou třetinu.

56:56
    Menší vzruch u hostující branky vyřešil Sudnicin, který zalehl kotouč a přerušil hru.

56:33

56:15
    Domácí vyhodili puk přes všechny čáry, Jaroslavl se znovu nežene zpět do útočného pásma.

55:28
    Lokomotiv hraje chytře, netlačí se zbytečně do koncovky, která by mohla znamenat ztrátu kotouče.

54:33
    Arťuchin zbytečně fauloval u červené čáry, kde poslal k zemi Alexejeva. Šance Moskvanů na zdramatizování zápasu tím rapidně klesají.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 14. Kartajev (Averin, Apalkov), 38. Kronwall (Kontiola, Nakládal)

Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, D. Višněvskij, Kutějkin, J. Zajcev, Rylov, Korjagin – Varnakov, A. Těreščenko, Brjukvin – Tarasov, Boyd, Karsums – Alexejev, Dm. Kazionov, N. Komarov – Arťuchin, J. Jakovlev, Igumnov.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Murygin) – Nakládal, Kronwall (C), D. Osipov, Ljubuškin, Koledov, Rafikov, Čerepanov – Kozun, Kontiola, Talbot – Averin, Apalkov, Kartajev – Korškov, Kraskovskij, Iljenko – Kajumov, Kadějkin, Alexejev – Mosaljov.

Rozhodčí: Ansons, Fraňo – Palej, Ponamarenko

Diváci: 5 838