Motor ČB – Třebíč 2:1 (po pr.) | Přerov – Benátky n/J 2:1 (5:4 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 1:2 (1:2 po s.n.)
Slavia – K. Vary 1:5 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 4:8 (kon.) | Prostějov – Vsetín 5:4 (kon.)
po s.n. (1:2)
HC Stadion Litoměřice
1:2 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Středa 04.10.2017, 18:00 • Kalich Arena, Litoměřice • Chance liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký podvečer z Litoměřic! Na místním hokejovém stadionu změří HC Stadion Litoměřice síly s Rytíři Kladno.

Litoměřice neprožily zrovna povedené poslední dvě sezóny, pokaždé byla výsledkem pozice ve spodní polovině tabulky. Pro letošní ročník si domácí celek dnešního utkání vytyčil jiný cíl – play off. Litoměřičtí nevstoupili do letošní sezóny vůbec špatně, po osmi odehraných utkání se mužstvo ze severu Čech nachází na sympatické šesté příčce. Zatím trochu překvapivým lídrem týmu, co se týče kanadského bodování, je ostřílený obránce Aleš Pavlas. Právě bývalý hráč Kladna doposud nasbíral osm bodů (1+7).

Na druhé straně stojí stále marně pokoušející se o postup Kladno. Tamním Rytířům nevyšla dle představ ani loňská sezóna, kdy v rozhodujícím finálovém zápase o baráž české nejvyšší hokejové soutěže podlehli Jihlavě. Kladenští naprosto změnili vidinu budoucnosti, na pořadu dne bylo také složení kádru. Z týmu odešli velice zkušení hráči, které nahradili méně zvuční a navíc mladí hráči. Právě dravost těchto mladých hokejistů by měla přinést kýžený úspěch. Kladno započalo letošní ročník hned úvodními třemi vyhrámi, poté ale následovalo kolísávé období, které nakonec mělo za výsledek prozatimní pátou pozici.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, J. Veselý, Bílek – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – R. Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.

Rytíři Kladno: Kopřiva (Cikánek) – P. Hořava, Lenďák, Kehar, Štindl, Štich, Zelingr – J. Strnad, Kubík, F. Matula – Zikmund, Svedlund, Lorraine – J. Kloz, Machač, D. Tůma – Redlich, T. Kaut, Kružík.

Rozhodčí: Grech, Doležal – Votrubec, Hejl.

00:01

00:03
    Úvodní buly vyhráli kladenští, kteří okamžitě vyvezli puk do středu hřiště. Následně došlo k teči mimo hřiště a bude ze znovu vhazovat.

00:41
    S pukem se poprvé seznámil také domácí celek, ovšem pouze na krátký časový úsek. Momentálně se hraje za Kopřivovou svatyní.

01:15
    Právě kladenský brankřá si připsal první lehčí zákrok, z protiútoku pálil nepřesně Ladislav Zikmund.

01:37
    Kališníci se při snaze založit útočnou akci provinili zakázaným uvolněním. Bude se vhazovat před Králem.

02:11
    Úvodní minutky přinášejí opatrnou hru se pečlivou obranou. Kehar nahazoval za branku na Machače, jehož přihrávka byla sražena mimo.

02:30
    Rytíři opět vyhráli po buly a následně se ke střele od modré čáry dostal Ladislav Zikmund. Jeho střelecký projektil doletěl pouze do zad protihráče.

03:01
    Také domácí nastřelovali puk od modré čáry, šlo ale o velmi slabou střelu. Mezitím se hosté říti na druhou stranu.

04:18
    Litoměřice se začínají osmělovat, nicméně akce domácích hokejistů zatím nemají patřičný efekt.

05:01
    Slaboučké nahození ze středu ledové plochy v poklidu kryje připravený Kopřiva, který následně podržel kotouč ve své lapačce.

05:32
    Kladno se skvěle prokombinovalo až ke střele z bezprostřední blízkosti, Zikmund byl na poslední chvíli dohrán.

06:01
    Litoměřice jsou v úvodu hodně zbrklé. Po Miškářově aktivitě se bude znovu vhazovat před Kopřivou.

06:13
    Hraje v úvodu tohoto utkání hodně často kouskována. Nyní byl puk opět sražen mimo hrací plochu.

06:27
    Jeřábkovi se nepodařilo ideálně vyhodit kotouč, následně se jeden z hostů dostal ke střele od modré, puk prosvištěl mimo branku.

06:27
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., hákování).

07:13
    Rytíři se po vyhrané buly okamžitě usídlili v útočné třetině. Lorraine zkoušel štěstí z velké dálky, Král jeho střelu vykopl pravým betonem.

07:30
    Bude se hrát ve čtyřech na obou stanách, Kaut totiž podrazil protihráče, který se chystal k vyhození puku ze třetiny.

08:13
    Hraje se bez větších příležitostí, stále platí, že více ze hry mají hostující Rytíři.

08:27
    Domácí jsou v plném počtu.

09:21
    Kališníkům začala krátká početní výhoda, první přesilovková pětka se ale nemůže dostat k souvislejší kombinaci.

09:30
    Hosté jsou v plném počtu.

09:40
    Jenomže Kladno se bude muset opět bránit, vynuceným faulem se prezentoval Zelingr, který hasil velkou šanci soupeře.

10:00
    Obrovská šance na druhé straně! Do sólového úniku se dostal Tůma, jehož střelu mezi ruku Král vyrazil.

11:11
    Na ledě není příliš patrné, že domácí tým má přesilovku. Až nyní se Bílkova banda dostala do útočné třetiny.

11:37
    Kladno se v poklidu brání, Štindl vyhodil puk až za Královou klec.

11:40

12:32
    Sledujeme celkem nudnou pasáž hry, která se odehrává spíše ve středu hrací plochy. V tuto chvíli se bojuje o kotouč za Kopřivovou brankou.

12:45
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Štich – 2 min., napadení).

13:30
    Domácí jsou stále marní v přechodu do útočné zóny, od vlastní branky to znovu zkouší Kvasnička.

14:11
    Stříbrný obdržel přihrávku do špeku, ze kterého se logicky nemohl snadno dostat. Kladno v poklidu vyvezlo puk.

14:45
    Štich je na ledě, hostující Rytíři hrají opět v pěti.

15:00
    Máme tu další vyloučení, tentokráte v domácím táboře. Nedovoleným zákrokem se provinil Jebavý, který si odsedí dvě minuty za hákování.

15:30
    Tahle přesilovka je už o dost lepší. Postupně to na branku zkoušeli Redlich a Štindl, Král byl pokaždé připraven.

16:01
    Kaut zavezl puk do útočné zóny, následně od modré nahazoval Kloz. Před domácí brankou nedošlo k teči a tak měl brankář snadnou práci.

16:27
    Vypadá to, že ani tato přesilovka nebude využita. Rytíři to zkoušejí dalším zavezením puku.

17:00

17:42
    Bitvu o puk u střídaček nakonec lépe zvládli domácí, kteří ale ihned ztratili kotouč. Kladno už je opět za soupeřovou brankou.

18:21
    Zajan se neprotáhl kolem mantinelu, následné napadání Rytířů přineslo kýžený úspěch v podobě zisku puku.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:22
    Vypadá to, že v první části utkání branku neuvidíme. Místo ofenzivního hokeje vidíme spíše bojovný, navíc okořeněný spousty fauly.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání. Lépe do zápasu vstoupili Rytíři, kteří se prezentovali aktivitou v útočné zóně. Paradoxně až v oslabení Rytířů přišla největší šance utkání, v sólovém nájezdu ale selhal Tůma. Druhá třetina začne přibližně v 18:47.

20:01

20:04
    Úvodní buly v prostřední části utkání zvládli lépe litoměřičtí, konkrétněji to byl Veselý, jenž suverénně porazil Kubíka.

20:44
    Domácí začali hodně aktivntě. Nahození za branku nakonec vedlo ke kombinaci, po které ale nenásledovalo žádné ohrožení.

21:13
    Snad pětice hráčů sváděla souboj o puk u mantinelu. Hlavní rozhodčí celou dobu viděl kotouč a tak nebyl důvod k přerušení hry.

21:40
    Na opačné straně se při prvním založení akce provinili Rytíří ofsajdem. Bude se vhazovat poblíž obranného pásma hostů.

22:12
    Stříbrný si sjel z pravého kruhu ke střele a velice štiplavou střelu musel Kopřiva ukrýt ve své výstroji.

22:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Jenomže hosté se dostávají do vedení! Nenápadné nahození ještě tečoval DAVID TŮMA a Král měl opravdu složitou práci.
    Asistence: Martin Lenďák a Patrik Machač.

23:11
    Domácí Kališníci jsou po inkasované brance hodně nepřesní, naopak hosté hýří aktivitou, kterou chtějí vsítit další branku.

23:24
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., krosček).

24:11
    Rytíři byli blízko druhé brance! Před Králem se úplně sám zjevil střelec úvodní branky David Tůma, který backhandovou kličkou nedokázal zasunout puk za brankáře.

24:49
    Litoměřice se po chvilkovém sevření osvobodili a zanedlouho se bude hrát v plném počtu.

25:24
    Domácí hrají v plném počtu.

25:51
    Zbrklost domácích bruslařů pokračuje. Snaha o založení protiakce končí nepřesnou přihrávkou – icing.

26:34
    Kubík dokázal s vyptětím všech sil vyhrát buly. Následně se ale jeho spoluhráči neodvážili k žádnému zakončení.

27:04
    Strnad nabral rychlost ve svém pásmu a následně se dostal až do útočné třetiny. Tam na přihrávku čekal Kloz, který pouze vyprášil Královu hruď.

28:14
    Rytíři jsou jednoznačně aktivnější, jejich dnešní soupeř viditelně nestíhá. Nešťastnou vlastní branku si málem vstřelil Tůma, na poslední chvíli ale zakročil Kopřivův beton.

28:42
    Litoměřice opět vyhodili kotouč přes všechny čáry, což znamená jediné – zakázané úvolnění. Vhazovat se bude pro Králově levici.

29:44
    Slabé nahození pouze prosvištělo vedle Kopřivy. Puku se zmocnil Kehar, který ve spolupráci se svými spoluhráči vyvezl puk.

30:11
    Z ničeho nic obrovská šance Kališníků! Doposud skvěle fungující defenzíva Kladna naprosto zapomněla na Veselého, který si v zakončení vylámal zuby.

30:33
    Šance také na druhé straně! Jeden z hostů přebruslil obranu a následně taktéž neuspěl sám před brankářem.

31:25
    Zelingr si na levé straně připravil puk na nahození, do kterého strčil hokejku Kloz. Změna směru nakonec střele nepomohla a skončila několik čísel vedle.

31:49
    Kouskování hry pokračuje. V krátkém časovém sledu musela být hra dvakrát přerušena, pokaždé se jednalo o přihrávku rukou.

32:25
    Veselý tentokráte uspěl na vhazování, jeho spoluhráči se ale rychle zbavili kotouče. S ním už opět operují kladenští.

33:24
    Hosté znovu sevřeli svého soupeře, navíc se Jeřábkovi nepodařilo vyhodit kotouč, což posléze za něj učinil tuším, že Pavlas.

34:11
    Třetí formace domácích zvládla ubránění útočné akce soupeře. Následně pokus na založení protiútoku selhal na přihrávce Kantnera.

34:58
    Z ostrého úhlu to zkoušel bývalý kladenský hráč Vítězslav Bílek. Kopřiva se jeho slabou střelou nenechal zaskočit.

35:11
    Krásná akce hostů! Ti započali rychlý protiútok, Tůma předkládal před prázdnou branku Klozovi, kterého na poslední chvíli stačil vyrušit ze zakončení jeden z domácích.

35:49
    Heltovi se nepodařilo hodit si kotouč kolem protihráče, následně musel Kopřiva sevřít puk pod sebou.

36:11
    Ve druhé třetině se zatím příliš nevylučuje, což jednoznačně prospívá tomuto utkání. Atraktivita se o dost zvedla a k vidění je hokej nahoru a dolu.

36:33
    Litoměřice zřejmě pochopilo, že je zapotřebí také trochu hrát. Ihned ze o střelu z mezikruží přihlásil Zajan, Kopřiva byl na svém místě.

36:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Pavel Zajan – 2 min., hákování).

37:21
    Rytíři zahájili přesilovkový kolotoč, který nebyl vůbec špatný. V jedno chvíli se puk dostal až před Krále, domácí ale nebezpečnou situaci zažehnali.

37:47
    Litoměřická čtveřice se následně osvobodila, hosté už spěchají s dalším útokem.

38:37

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

39:25
    Vypadá to, že další branka už nepadne. Kotouč je momentálně u středového kruhu, kde jsou k vidění nepřesnosti z obou stran.

40:00

Prostřední část utkání je za námi. Spokojenější odcházejí do kabin hráči Kladna, kteří se po brance David Tůmy ujali vedení. Nutno říct, že hosté mají více ze hry a prozatimní vedení je zasloužené. Uvidíme, co nabídne třetina, která začne přibližně v 19:34.

40:01

40:02
    Úvodní buly třetího dějství zvítězil opět domácí Veselý, jehož spoluhráči okamžitě nahodili puk do útočné třetiny.

40:44
    Také Kladno okusilo práci s pukem v pásmu svého soupeře. Po nepřesné kombinaci nakonec byla přerušena hra – hra rukou.

41:25
    Svedlund rozjel protiakci po pravé straně, místo přihrávce na lépe postaveného spoluhráče ale střílel. Jeho projektil byl sražen do ochranné sítě.

41:45
    Už, už se hnal sám na Kopřivu Miškář, na poslední chvíli ale stačil zakročit jeden z obránců Kladna a z velké šance tak sešlo.

42:05
    Po nahození od pravého mantinelu doletěl kotouč přímo do rukavice připraveného Kopřivy. Oba týmy mění své pětky, vhazovat se bude po levici hostujícího brankáře.

43:01
    Kladno se opět dostalo do přečíslení, tentokráte dva na jednoho. Akci zakončoval sám Redlich, táhlá střelu ale zastavil až mantinel za brankou.

43:21
    Kubík neuspěl s pokusem o obtočení se ke Královi, následně dostal do ideální pozice nabito Štich. Střela zápěstím nenadělala domácímu strážci tyčí sebemenší problémy.

43:27
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., podražení).

44:21
    Kališníci se absolutně nemohou usadit v pásmu. Kladno v poklidu brání, nyní dokonce vyhodilo až ke Královi.

44:47
    A znovu.

45:17
    Přesilové hry Litoměřic jsou v dnešním utkání jedním slovem bídné. Uspěchané přechody a nebo přihrávky pokaždé vedou k nepřesnosti, po které hosté pošetří cenné vteřinky.

45:27
    Kladno přečkalo početní nevýhodu a už opět hraje s pěti bruslaři.

46:24
    Na druhé straně to překvapivou střelou zkoušel Redlich. Navštívenka z jeho hole byla ještě tečována mimo branku.

47:01
    Bílek nastartoval své brusle a rychlým krokem se dostal až do útočného pásma. Tam pouze nahodil kotouč na Kopřivu, který ho schoval na svém rameni.

47:25
    Důležitou práci nyní odvedl Jeřábek, který za sebe nepustil Svedlunda. V opačném případě by švédský forvard pádil sám na brankáře.

48:01
    Ihned po odrazu puku od mantinelu to nepřipravenou přihrávkou před branku zkoušel Veselý, kotouč pouze proletěl na druhou stranu hřiště.

48:49
    Kehar si v souboji se Stříbrným počínal na hranici pravidel. Hlavní sudí nechal pokračovat ve hře, což se nelíbilo domácím příznivcům.

49:05
    Kladno následně spěchalo do rychlého protiútoku, které vyústilo v zakončení Kauta. Bývalý hráč Pardubic mířil pouze do připraveného Krále.

49:27
    Litoměřicím se krátí čas, navíc se domácí nyní provinili ofsajdem a vhazovat se bude opět poblíž středového kruhu.

49:32
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Domácí vyrovnávají stav utkání! Po menším zmatku v mezikruží se kotouč dostal přesně na hůl VÍTĚZSLAVA BÍLKA, který přesnou střelou k tyči nedal Kopřivovi žádnou šanci.
    Asistence: Pavel Zajan

50:21
    Co bylo Kladnu platné, že svého soupeře nepouštělo do žádné šance. Právě po jedné z nich domácí skórovali a skóre je tam opět srovnané.

50:33
    Rytíři si mohli vzít vedení zpět! David Tůma byl sám před Králem, svojí střelu ale trestuhodně poslal mimo tři tyče.

51:38
    Domácí nyní mohou děkovat hlavnímu sudímu, který pustil hodně hraniční zákrok. Pokračuje se tedy s pěti hráči na obou stranách.

52:11
    Domácí byli opět nedůslední v obranném pásmu a Král si tak připsal další důležitý zákrok. Na druhé straně byla Zajanova střela sražena nad.

53:14
    Dlouhá přihrávka nedoletěla až na Kloze, následně tentýž hráč protančil až do pásma a ve spolupráci s Tůmou nabíjel na modrou Štichovi. Tvrdá rána od modré byla před Králem přizvednuta nad branku.

53:47
    Zakázené uvolnění hostů.

54:41
    Stále platí, že Rytíři mají více ze hry. Další naprosto jednoduchá kombinace putovala až na hůl Daniela Kružíka, který z mezikruží minul branku.

54:55
    Od modré to zkoušel také Strejček, jeho dělovka ale byla lehce tečována nad branku. Bule v útočném pásmu Litoměřic.

55:07
    Po dalším nepřesném pokusu o vysunutí Machače je znovu pískáno zakázané uvolnění. Hra se opět stěhuje před hostujícího brankáře.

55:39
    Domácí zachytili rozehrávku soupeře, nicméně následně pokazili přechod do útočného pásma – ofsajd.

56:11
    Před Kopřivou bylo znovu rušno. Hostující brankář vyrazil střelu pouze před sebe, následná Heltova dorážka mířila nad horní konstrukci.

57:28
    Strnad vybruslil až do střelecké pozice, jeho střelu po zemi Král vykopl. Následně ještě dorážel Matula těsně vedle bližší tyče.

58:11
    Další dva rutinní zákroky nemohly Krále rozrušit. Kladno má na konci třetí třetiny obrovský tlak!

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

59:25
    Z druhé vlny si do střelecké pozice sjížděl Strejček, jeho slabou střelu schoval Kopřiva ve své lapačce.

59:54
    Oddechový čas pro hosty.

60:00

Máme za sebou šedesát minut utkání a po nerozhodném stavu bude následovat prodloužení. Hrát se bude tři na tři, což je pro nezaujatého fanouška větší lákadlo, než klasická hra čtyři na čtyři.

60:01

60:05
    Začalo nám avizované prodloužení. Pro připomenutí, hrát se bude tři na tři.

61:23
    Štindl zahájil útočnou akci svého celku. Spolupráce Tůmy s Klozem vedla přesně na hokejku Šticha, který neskutečnou bombou poslal puk těsně vedle tyče.

61:47
    Slavit se mohlo také na druhé straně. Logicky totiž následoval protiútok, který nejprve zakončoval Veselý, posléze neuspěl ani Stříbrný.

62:25
    Matula tak dlouho kroužil v pásmu, až o kotouč přišel. Neuspěl ani domácí Bílek, který za sebou nechal puk.

63:47
    Ztráta puku nakonec znamenala Strnadův nájezd z úhlu. Dobře zakročil jeden z domácích, který protihráče nepustil ke kloudnějšímu zakončení.

64:02
    Král jednoznačně drží svůj celek. Do další velmi dobré pozice si sjel Hořava, který opět trefil pouze dobře postaveného brankáře.

64:27
    To je neuvěřitelné! Král opět fantastickým zákrokem zastavil přečíslení dva na jednoho.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani pětiminutové prodloužení nenabídlo žádnou branku a jsou to především hráči Litoměřic, kteří mohou děkovat senzačnímu Královi. Domácí strážce tyčí pochytal během prodloužení snad tři nebo čtyři obrovské šance.

Samostatné nájezdy začínají.

Začínat bude domácí celek.

1. série
    0:0
    Šimeček si nabruslil z pravé strany a střelou po ledě jen o kousek minul branku.

1. série
    0:0
    Kaut to udělal moc hezky, s poslední kličkou to ale přehnal a Král stačil vyrazit střelu.

2. série
    0:0
    Kantner napodobil svého kolegu a taktéž střílel po zemi. Kopřiva byl připravený.

2. série
    0:1
    Obránce Štindl to udělal lišácky a střelou mezi betony posílá Kladno do vedení – 0:1

3. série
    0:1
    Bílek se rozjel docela pomalu, následná polovysoká střela skončila pouze na vyrážečce.

3. série
    0:1
    Podobně si počínal také Lorraine, který branku úplně minul.

4. série
    1:1
    Za domácí celek se rozjel Veselý, který ukázkovým blafákem srovnal stav – 1:1

4. série
    1:1
    Svedlund to neudělal moc dobře, jeho nájezd Král v poklidu vyrazil.

5. série
    1:1
    Pavlas to zkoušel rychlou kličkou do strany, Kopřiva nechal u tyče beton.

5. série
    1:2
    Na druhé straně je Kloz úspěšný střelou k tyči a Kladno bere druhý bod – 1:2.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Rytíři Kladno.
    Autorem vítězné branky je JAN KLOZ.

Je dobojováno. Druhý bod nakonec berou Rytíři Kladno, kteří si dnes doslova vylámaly zuby na fantastickém Královi. Domácí brankář vychytal svému celku alespoň bod, což je vzhledem k hernímu projevu Litoměřic určitě vítaným dárečkem. (20:33:03)

David Suchý

Branky a nahrávky: 50. Bílek (Zajan) – 23. D. Tůma (Lenďák, Machač), rozh. náj. J. Kloz