Motor ČB – Třebíč 2:1 (po pr.) | Přerov – Benátky n/J 2:1 (5:4 po s.n.) | Litoměřice – Kladno 1:2 (1:2 po s.n.)
Slavia – K. Vary 1:5 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 4:8 (kon.) | Prostějov – Vsetín 5:4 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
5:4 (0:2, 3:1, 2:1)
VHK ROBE Vsetín
Středa 04.10.2017, 18:00 • Zimní stadion města Prostějov, Prostějov • Chance liga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer všem příznivcům WSM Ligy, dnes budeme od 18:00 moci sledovat utkání mezi LHK Jestřábi Prostějov a VHK Robe Vsetín.

Dnes bude atmosféra zřejmě plně v režii hostujících fanoušků, neboť domácí ultras protestují proti svému klubu kvůli nedobré hře, kterou Jestřábi předvádějí a špatné situaci v klubu. Necháme se překvapit.

00:01

00:17
    Venkrbec zprava najížděl do pásma a hledal své kolegy.

00:49
    Domácí jsou nyní v pásmu hostí a zkoumají, co by se dalo udělat s pukem.

01:37
    Nyní je na tahu Vsetín, který dostává Prostějov pod tlak.

02:08
    Jak jsem avizoval, jsou slyšet výlučně hostující fans.

03:23
    Vsetín je nyní na puku mnohem častěji než domácí.

03:43
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Aktivnější hosté jdou po zásluze do vedení! Přihrávka Podešvy nejprve mířila z levého rohu na Slováčka, který si špatně zpracoval puk a tak sklepl na TOMÁŠE VÁVRU, který dorazil puk do branky. Asistence: Ondřej Slováček, Martin Podešva

04:47
    Domácím se nedaří, přihrávky odskakují a zbytečně si tak ztěžují pozici ve hře.

05:31
    Nyní se dostal k šanci zblízka Voženílek, trefil pouze Horčičku.

06:00
    Další nahození od Valachů, bez úspěchu a Prostějov otáčí hru do útoku.

06:36
    Souboj o puk na levé straně hřiště, domácí vyhráli, jenže puk záhy ztratili.

07:02
    Krásná akce od Markoviče. Vzal si puk, objel dva obránce, jako by se nechumelilo a střílel vedle levé tyče Neužilovy branky!

07:46
    Luňák si nyní kotouč až moc posunul dopředu, Horčička kryje.

07:56
    Vyloučení v týmu LHK Jestřábi Prostějov (Jan Rudovský – 2 min., podražení).

07:58
    Z vhazování po levé ruce Neužila byl vykázán domácí hráč.

08:13
    Tohle už je pro domácí hodně zlé. Hruška nahrával Březinovi, který viděl na modré čáře TOMÁŠE FROLA. Hostující obránce zkusil střelu od modré, která zapadla mezi Neužilovy betony. Otázkou je, zda nebyla po cestě tečována. Asistence: David Březina, Radim Hruška

09:23
    Je vidět, že Hanáci jsou naprosto zlomeni, nevymysleli dopředu vůbec nic. Nyní to chtěl změnit Švec, dostal se až moc z úhlu a jeho pas před bránu vsetínští obránci zblokovali.

10:36
    Střela v podání Vávry měla nulovou razanci, tohle byla relativně snadná práce pro Neužila.

11:07
    Náznak přečíslení na valašské straně, problémem byla přihrávka, která mířila...těžko říci, kam.

11:50
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Radim Hruška – 2 min., hákování).

12:12
    Šenkeřík to vzal na sebe a vyhazoval z pásma. K jeho smůle pouze na modrou čářu, kde výhoz zachytil domácí hráč.

13:01
    Dundáček teď máchal s holí snad natřikrát, jen aby kotouč vyhodil.

13:43
    Tohle mohl být hřebíček do rakve pro domácí. Březina z levého křídla vybídnul Jonáka, který byl sám před domácí klecí, klec ani netrefil.

14:25
    Jestřábi zatopili a nyní obléhají hostující obranu, která zatím drží dobře.

14:43
    Veškeré snažení jim ale překazil úmyslný ofsajd.

15:03
    Holík nahodil do země nikoho a hra se odporoučí zpět do obranného pásma Prostějova.

15:31
    Jonák dostal zpětnou přihrávku mezi kruhy, Neužil stále drží. Troufám si řici, že nebýt jeho, tak už je to tak o čtyři branky.

16:26
    Faul-nefaul od Žovince, který dostává dvě minuty za podražení.

16:43
    Ostrčil musel hrát s pukem rychle, aby nevystavil své kolegy ofsajdu, kotouč tedy musel vrátit do útočného pásma, kde nikdo nebyl.

17:22
    Sám na branku jel domácí Švarc a volil jednoduchou kličku doprava, při zakončení, s čímž Horčička trochu počítal a vychytal ho.

18:26

18:33
    Jonák předvedl dobrou techniku, odmítl čtyři hráče a rozjel kombinaci v útočném pásmu.

19:03
    Velkou rychlost na pravém křídle nabral Nouza, obránce před ním ale nemusel vyvinout moc snahy, neboť Nouza si puk odpálil sám.

19:59
    1.1 sekundy před koncem ještě icing Vsetína.

20:00

Konec první třetiny, která byla rozhodně lepší pro Vsetín, neboť dokázal v rozmezí 5 minut vstřelil dva góly zásluhou Vávry a Frola. Domácí to evidentně zaskočilo a až na únik Švarce nic zásadního nevymysleli. Atmosféra na stadionu je ovládána hostujícími, kterých dnes přijel celkem velký počet a zatím se dobře baví. Další třetina začne cca v 18:41.

20:01

20:10
    Hosté získali puk a rozjížděli akci, kterou zase zastavil obránce domácích a hru obrátil.

20:49
    Vsetín si zahraje druhou početní výhodu. Vyloučen je Kolář za podražení.

20:51
    Hosté sice buly vyhráli, ale nečistě a sudí si to nechá celé zopakovat.

21:16
    Vávra rozhýbal jak domácí, tak hosty svým rychlým nástupem do útočného pásma.

21:33
    Venkrbec se ve velké rychlosti snažil dostat k lepší pozici před bránou, žlutozelení mu vystavili stopku a jsou nastěhováni v útočném pásmu.

22:10
    A jdou zase ven, neboť sudí píská postavení útočícího hráče v brankovišti, tolik diskutované pravidlo.

22:26
    Ostrčil hodil rychlý pohled za sebe a otočil se přesně na druhou stranu, než najížděl protihráč, který si dal celkem pěknou šlupku o mantinel.

22:49

22:56
    Téměř hned po návratu Koláře do hry spáchali domácí icing.

23:16
    Ekvilibristku nyní předvedl Starý, vzal puk a kroužil s ním v útočném pásmu. Nepovedlo se mu ale zakončit.

23:30
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Daniel Krenželok – 2 min., držení protihráče).

23:38
    Přesilovka Prostějova moc dlouho nevydržela. Venkrbec zbytečně bránil v pohybu jednomu z Valachů a dostává dvě minuty.

24:05
    Nyní to jsou Jestřábi, kdo mají v držení puk a zkouší překonat Horčičku.

24:34
    Ohromná šance na domácí straně. Drtina, ač se zdálo, že střelu prováhal, nahrál přímo na Nouzu, kterému stačilo přistrčit puk do sítě. K jeho smůle ale hokejku vložil do střely tak špatně, že kotouč těsně minul pravou tyč!

25:12
    18 sekund výhody po Hanáky hry 4 na 3.

25:37
    Domácí v plném počtu. Hosté ve čtyřech.

25:52
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Využitá přesilovka a Jestřábi jsou ve hře! Od modré střílel Drtina a jeho pokus Horčička kryl betony. Nebyl si však úplně jistý, kde má puk, měl ho za betony. Toho využil ONDŘEJ FIALA, který posunul puk do sítě. Asistence: Marek Drtina, Matouš Venkrbec.

27:05
    Domácí se snaží konkurovat hostujícím fanouškům a celkem se jim to i daří.

27:33
    Pomalý oblouk najížděl Rudovský, byl včas zpacifikován obránci Vsetína.

28:29
    Po chvíli nezáživné hry v útočném pásmu domácích se přerušuje kvůli ofsajdu na hostující straně.

29:17
    ROBE si bere zpět dvoubrankový náskok! Dlouhý, krásný pas Markoviče našel DAVIDA BŘEZINU na modré čáře a hostující útočník si poradil s pukem střelou nad Neužilův beton. Asistence: Jaroslav Markovič

30:14
    A je to zase o branku! Podobná akce jako při gólu Vsetína. Divíšek si zpracoval puk od Drtiny a na modré našel JANA STARÉHO, který zakončil stejně jako Březina. Asistence: Tomáš Divíšek, Marek Drtina

30:48

31:08
    Trest i na druhé straně. Markovič naremploval jednoho z domácích plejerů na mantinel a je vyloučen za napadení.

31:47
    Přihrávky jdou Valachům skvěle. Na modré čáře dostal od Ostrčila puk Hruška, který se vydal vstříc Neužilovi a nechal ho připsat si další zákrok.

32:20
    Jestřábi se rozhodně ve hře zlepšili. Teď mohl jít do střelby Drtina a kotouč k tomu měl vhodně nastaven, nepovedlo se mu ho ale zasáhnout.

33:11
    Oba tým v pěti na obou stranách.

33:27
    Pokus Jonáka od modré si shrábl Neužil do lapačky.

33:50
    Týmy spoléhají především na střelbu, proto je nyní k vidění více střel než pohybu, oba brankáři se zatím orientují v předbrankovém prostoru a pomáhají tak svým obranám.

34:21
    Od pravého mantinelu si na kruh vybruslil Šilhavý, jeho strážci mu dokázali střelu tak pozměnit, že to vlastně nebyla střela, spíše pozdrav.

35:18
    Hruška nyní odehrával puk dosti laxně a způsobil tak hostujícím příznivcům nejedny vrásky na čele.

35:42
    Březina vlétl do otevřené obrany hostí, sám sobě způsobil ofsajd a rozhodně nemá důvod k radosti, neboť k tomu, aby jel sám na branku, moc nechybělo.

36:19
    Pokorný se dostal do střelecké pozice, Neužil viděl dobře a neměl problémy s likvidací.

36:57
    Tak tohle nečekal asi nikdo! Nikoli srovnání od Jestřábů, ale způsob, jakým gól padl. Vyhrané vhazování od Venkrbce zapříčinilo to, že ke kotouči se dostal Nouza a měl velmi ostrý úhel na střelu. „Za zkoušku nic nedáš,“ řekl si a vypálil z první. Horčička si nechal trochu místa v levém horním rohu, kam se TOMÁŠ NOUZA trefil naprosto přesně. Asistence: Matouš Venkrbec.

38:22
    Hosté hrají opět ve svém útočném pásmu, domácí se brání dobře. Pro Valachy to také asi není úplně růžové, myslím si, že tohle úplně nepředvídali.

39:30
    Prostějovští zřejmě dokončí třetinu dále od své branky a nebudou si dělat problémy.

40:00

Je to tak, nic významného se už nestalo. Druhá třetina nabídla zlepšenou hru ze strany Hanáků, kteří snížili jako první zásluhou Fialy. Hosté si dokázali vedení vrátit o 3 a čtvrt minuty později díky úniku Březiny. Domácí opět snižovali díky Starému a dokázali i srovnat, neboť Horčička si nepohlídal prostor nad ramenem a Nouza srovnával. Další třetina začne cca v 19:39.

40:01

40:15
    Valaši rozjeli tuto třetinu vyhraným buly a nahozením do útočného pásma.

41:01
    Zatím je to opatrná hra, ani jeden manšaft se nikam moc nežene.

41:32
    I když teď dokázali dostat domácí hosty pod tlak a vypálit pár zajímavých střel.

42:12
    Hořanský dokázal puk, i za cenu hole v jeho tváři, pro hosty udržet a odehrát dále.

43:03
    Ostrčil si vzal na starost střelu, jeden z obránců si však do pokusu lehl.

43:33
    Na druhé straně nabírá každý útok na nebezpečnosti, Horčička se nyní musel dost ohánět ve svém území.

44:05
    Ač se zdálo, že by mohli být Jestřábi prvními skórujícími, opak je pravdou. Žák dokázal kotouč zachytit před modrou čárou a přenést hru na Hrušku. Ten už pak hledal jenom DAVIDA BŘEZINU, který měl jeden úkol: dostat puk do prázdné branky. A to se i stalo, Neužil se pouze ohlédl. Asistence: Radim Hruška, Michal Žák.

45:04
    Vhazovat se nyní bude po levici Horčičky.

45:26
    Kolář si chtěl hráče pustit před sebe, aby mohl v klidu operovat s pukem. Jenže si ho pustil tak nešikovně, že to způsobilo více škody než užitku, neboť se hosté dostali k puku.

45:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Dominik Pokorný – 2 min., sekání).

45:56
    Kotouč snad dnes poprvé v ochranné síti.

46:02
    A podruhé, vhazování bude provedeno na stejném místě, tedy u trestných lavic před pásmem Vsetína.

46:23
    Rudovský to vzal do své moci a objel půl pásma, jenom proto, aby někoho našel. No, spíše nenašel.

47:21
    Řekl bych, že tahle přesilovka je pro Prostějov asi nejméně povedená.

47:43

47:48
    Toto oslabení přežil Vsetín bez úhony, teď se musí ale bránit v menším počtu hráčů opět.

48:21
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Michal Žák – 2 min., držení protihráče).

48:31
    Drtina střílel poměrně nebezpečně vedle tyčky.

48:52
    Jestřábi se vlivem špatné přihrávky zbytečně vyhodili z pásma.

49:28
    A zase je Vsetín osvobozen.

50:07
    Opět a zas, z této výhody nic nekápne.

50:23

50:36
    Puk se dostal po dlouhé době k Neužilovi, který nečekal a rozehrál puk dále.

51:22
    Hanáci nemají moc co vymýšlet, co se týče hry do ofenzivy, nahazují puky a doufají, že se jeden z nich třeba ujme a bude to 4:4.

51:57
    Neužil na pravé straně viděl puk dobře a zasáhl.

52:01
    Neužil znovu sebral puk, bude se vhazovat na jeho pravé straně.

52:49
    Znovu, nahození do útočného pásma, kde stál Voženílek, nebyl s prací s pukem, co se týče rychlosti, dobře a obrana ho odstavila.

53:51
    Právě teď se ROBE dostalo pod tlak, nastalo v brankovišti pár ošemetných situací a Vsetín vyhazoval na zakázané uvolnění.

53:51
    Oddechový čas pro hosty. Je to logické, VHK teď bylo pod tlakem a trenér chce nechat orazit hráčům.

53:51
    Nejprve to vypadalo, že Markovič vyhodil správně, čároví mu ale pomyslnou radost zkazili, neboť byl pískán icing.

54:17
    Divíšek prokázal cit pro hru. Na pravé straně našel Horynu, ten objel klubko hráčů a najel si před Horčičku. Střela JOSEFU HORYNOVI zblízka neskutečně sedla a umístil jí pod horní víko. Asistence: Tomáš Divíšek

55:14
    Může to být sice trochu překvapivé, ale zasloužené. Prostějovští byli aktivnější celou třetí třetinu a odměnou jim byl tento gól.

56:05
    Vsetín může jít opět do vedení. Divíšek byl v souboji aktivní a povedlo se mu podrazit Šilhavého.

56:28
    Trochu škoda, že tu není žádný aktivní kotel na domácí straně, oslava byla taková ponurá. V oslabení se do tandemu vydali Švec s Drtinou, první jmenovaný mírně vysunul Drtinu do nájezdu, jenže mu odskočil puk a přitlačil Horčičku k tyči. Dokázal ale puk posunout na MARKA ŠEVCE, a ten už to zvládl. Hosté se zlobili, že Horčička nemohl chytat, těžko říci, jak to celé bylo. Asistence: Marek Drtina.

57:56
    Vsetín v přesilovce nevymyslel lautr nic a rázem z týmu, který vedl celkem v poklidu, je tým, který musí dotahovat.

58:17
    Bude se vhazovat po levici Neužila, Vsetín jde do šesti hráčů!

58:35
    Přikopnutý puk na Rudovského byl moc dlouhý, aby mohl domácí hráč střílet do prázdné.

58:53
    Puk těsně minul levou tyč, domácí způsobili icing.

59:00
    Rudovský puk do klece nedopravil, ale povedlo se mu alespoň vyhodit z pásma.

59:27
    Pokus Hořanského z modré čáry schramstl Neužil do lapačky. Hosté už svůj oddechový čas použili, musí tak hrát dále.

59:30
    Hra se posunuje do středního pásma, puk opustil kluziště.

59:45
    Vsetín zkouší všechno možné na srovnání.

Toto utkání zřejmě vstoupí do kroniky Jestřábů! V první třetině Vsetín jasně dominoval, kdyby to bylo o čtyři branky, nikdo by se asi nedivil. Jenže branky padly jenom dvě, z hole Vávry a Frola. Do druhé třetiny vstoupili domácí jako vyměnění a dokázali srovnat stav na 3:3 díky Fialovi, Starému a Nouzovi. Třetí třetinu zahájili lépe Valaši a vrátili si jednogólové vedení díky Březinovi. Prostějov se nevzdal a utkání dotlačil do vítězství 5:4. S přáním příjemného zbytku večera se s vámi loučí Tomáš Kalas. (20:17:56)

Tomáš Kalas

Branky a nahrávky: 26. Fiala (M. Drtina, Venkrbec), 31. Starý (Divíšek, M. Drtina), 37. Nouza (Venkrbec), 55. Horyna (Divíšek), 57. Švec (M. Drtina) – 4. Vávra (Slováček, Podešva), 9. Frolo (Březina, Hruška), 30. Březina (Markovič), 45. Březina (Hruška, Žák)

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, Horyna, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Hozák, Starý – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.
    VHK ROBE Vsetín: Horčička (Šurý) – Frolo, Dundáček, Ostrčil, Žák, D. Krenželok, Šenkeřík – Pokorný, Podešva, Šilhavý – Hruška, Vávra, Jonák – Březina, Slováček, Kajaba – Markovič, Hořanský, Toman.

Rozhodčí: Dědek, Kopeček – Bosák, Otáhal