Ázerbájdžán – Česko 1:2 (kon.) | Arménie – Polsko 1:6 (kon.) | Sev. Irsko – Německo 1:3 (kon.)
San Marino – Norsko 0:8 (kon.) | Černá Hora – Dánsko 0:1 (kon.) | Rumunsko – Kazachstán 3:1 (kon.)
Anglie – Slovinsko 1:0 (kon.) | Malta – Litva 1:1 (kon.) | Skotsko – Slovensko 1:0 (kon.)
San Marino
0:8 (0:4)
Norsko
Čtvrtek 05.10.2017, 20:45Kvalifikace MS (Evropa)

Norsko tento zápas vyhrává naprosto jednoznačně 8:0. V poločase již vedlo o čtyři branky. Hostující celek vyslal na branku celkem 16 střel, polovina z toho skončila gólem. Rune Almenning Jarstein nemusel čelit ani jednomu pokusu. San Martino vyprodukovalo jednu střela a ta mířila mimo. (22:36:13)

90+1

90+1
    Žlutou kartu dostává Michele Cevoli (San Marino). Alexander Söderlund byl faulovaný, žlutá karta je správně udělena.

90+1
    Aldo Simoncini bude od své branky vykopávat, jedna z posledních akcí v tomto zápase.

90+1
    Uvidíme minutu nad rámec základních devadesáti.

90
    Probíhá poslední minuta hry, uvidíme, kolik minut se ještě bude nastavovat.

89
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Marco Bernardi, přichází Fabio Tomassini.
    87. Martin LINNES - 0:8

87
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Máme tu gól číslo osm. Alexander Sörloth připravil míč do palebné pozice, ve které byl MARTIN LINNES.Jeho tvrdá rána poněkud překvapila domácího brankáře a zapadla za brankovou čáru. Asistence: Alexander Söderlund.

85
    Dlouho nyní hosté váhali s kombinací. Pokoušeli se do šance vyslat Markuse Henriksena, který byl ovšem v postavení mimo hru.

85
    Severský celek pokračuje v aktivní hře, svého soupeři míč prakticky nepůjčuje.

84
    Autové vhazování pro domácí celek na polovině hrací plochy.

82
    Rohový kop pro Norsko. Od praporku centroval před branku Ole Selnaes. Jeho pokus ovšem postrádal přesnost.

81
    Deset minut hry zbývá do konce druhého poločasu, nejhlasitější je skupina hostujících fanoušků, která slaví triumf svých oblíbenců.

80
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Michele Cervellini, přichází Danilo Rinaldi.

79
    Dobře vypálil Alexander Sörloth, jehož pokus výborně vyrazil domácí brankář. Aldo Simoncini nyní své spoluhráče podržel. Následovat bude střídání.

77
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Skandinávský celek míří za snadnou výhrou. Opravdu snadnou, ono totiž San Marino zatím nevystřelilo mezi tři tyče.

76
    Michele Cevoli fauloval hostujícího hráče, nedovoleně poslal k zemi Alexandera Sörlotha.

75
    Aktivní hra hostů pokračuje dál, zajímavou šanci si vypracoval Markus Henriksen. Jeho rána ale končí nad brankou. Aldo Simoncini jen kontroloval míč.

73
    Akce to nebyla vůbec špatná, domácí se probojovali do střelecké pozice. Mirko Palazzi ale svou ránu nedokázal přesněji umístit.

72
    Domácí celek se dostal na útočnou polovinu, Cristian Brolli hledal spoluhráče před brankou, ale míč končí v autu. Uvidíme rohový kop.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu a výborně vypálil hostující Markus Henriksen. Jeho pokus vyrazil domácí brankář Aldo Simoncini.
    68. Mohamed ELYOUNOUSSI - 0:7

68
    Norsko vede 7:0 a nyní díky povedené hlavičce po rohovém kopu dokonal volný MOHAMED ELYOUNOUSSI hattrick. Rychlá akce hostujícího celku byla úspěšná. Asistence: Ole Selnaes.

67
    Střídání v týmu San Marino: ze hřiště odchází Filippo Berardi, přichází Giovanni Bonini.

67
    Alexander Sörloth jej rozehrál, ale k zakončení se nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

66
    Håvard Nordtveit se dostal do zajímavé pozice, jeho pokus z předbrankového prostoru se odrazil od tyče do bránícího hráče. Míč pak opustil hrací plochu, následovat bude rohový kop.

65
    Mohamed Elyounoussi byl na konci zajímavé akce svého týmu, ale další branku nepřidal, neboť minul.

64
    Sledujeme klidnou pasáž hry, hostující celek prohrává o šest branek, Norsko míří za snadnou výhrou.

62
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Joshua King, přichází Alexander Söderlund.

60
    Dnes výborně hrající Mohamed Elyounoussi si také nepohlídal své postavení – ofsajd.

59
    Alexander Sörloth se pokoušel probojovat do další střelecké pozice, ale tentokrát byl nachytaný v postavení mimo hru.
    59. Ole SELNAES - 0:6

59
    Centr před branku sice obrana dokázala odvrátit, ale míč se dostal do míst, kde byl OLE SELNAES. Jeho tvrdá rána zapadla pod horní tyč!

58
    Gustav Valsvik velmi dobře vypálil, jeho ránu tak tak zastavil domácí brankář před brankou čárou.

57
    Žlutou kartu dostává Davide Simoncini (San Marino). Vinou této žluté karty Davide Simoncini zmešká další kvalifikační zápas svého týmu.

54
    Joshua King se nyní dostal k hlavičce, branku ale trefit nedokázal. Nechybělo mnoho jeho pokusu.

54
    San Marino se musí bránit a zastavilo další akci hostů jen za cenu rohového kopu. Ole Selnaes centroval před branku, ale jeho pokus nebyl povedený.

52
    Pěknou akci zakončoval hostující Joshua King. Jeho hlavička ale končí mimo branku.

51
    Žlutou kartu dostává Lorenzo Gasperoni (San Marino).

50
    Do zajímavé střelecké pozice se dostal hostující Mohamed Elyounoussi. Tentokrát jeho pokus ale zablokoval jeden z obránců. Byl to Davide Simoncini.
    48. Mohamed ELYOUNOUSSI - 0:5

48
    Krásná rána z volného přímého kopu znamená navýšení náskoku Norska. Hosté vedou již 5:0. Povedenou ránou se prezentuje MOHAMED ELYOUNOUSSI.

48
    Žlutou kartu dostává Michele Cervellini (San Marino).

46
    Střídání v týmu Norsko: ze hřiště odchází Sander Berge, přichází Ole Selnaes.

46

Od první minuty dominuje hostující celek, který se v průběhu prvního poločasu dokázal dostat do čtyřbrankového vedení. Domácí celek na nějakou výraznější šanci stále čeká.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2
    Hra ale ještě pokračuje dál a vypálil Håvard Nordtveit. Jeho dobrou střelu zablokoval Michael Battistini.

45+1
    Jedna minuta se bude hrát navíc.

45
    Probíhá poslední minuta hry v prvním poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Aldo Simoncini rozehrává od své branky, domácí celek vyhlíží konec prvního poločasu.

43
    Joshua King fauloval soupeře, rozehrávat bude domácí tým ze své obranné poloviny.

42
    V poklidném tempu se dohrává první poločas, hosté navýšili své vedení a i nyní pokračují v aktivní hře.
    40. Mohamed ELYOUNOUSSI - 0:4

40
    Hosté rozehrávali volný kop a MOHAMED ELYOUNOUSSI výborně vypálil. Jeho rána se od tyče odrazila za brankovou čáru. Domácí brankář nemohl dělat vůbec nic.

38
    Volný kop bude rozehrávat hostující celek.

37
    Aldo Simoncini je evidentně v pořádku a v zápase bude pokračovat.

36
    Aldo Simoncini má nějaké zdravotní problémy. K domácímu brankáři míří lékaři.

35
    Håvard Nordtveit se propracoval do střelecké pozice deset minut před koncem poločasu. Jeho tvrdou ránu snadno dokázal vyrazit brankář Aldo Simoncini

33
    Michele Cevoli rozehrává volný kop na své obranné polovině. Následně ale rychle Norsko získalo míč, a tak se směr hry znovu otáčí.

32
    Domácí fotbalisté o míč ale přišli, a tak pokračuje akce hostujícího celku. Jonas Svensson centroval před branku, ale jeho pokus nebyl přesný.

31
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. San Martino drží hru co nejdál od své branky.

30
    Půlhodina hry je minulostí, hostující celek vede o tři branky, domácí toho směrem k bráně Norska mnoho nepředvedli. Výkonnostní rozdíl mezi oběma týmy je znatelný.

29
    Lorenzo Gasperoni a Sander Berge absolvovali osobní souboj, oba fotbalisté jsou otřesení, ale v zápase budou pokračovat.

28
    Håvard Nordtveit nedosáhl na dlouhý míč, který mu přihrával spoluhráč. Akce tak končí a rozehrávat bude domácí brankář.

27
    Po delší době se hostující tým dostal do střelecké pozice, domácí obrana si poradila jen za cenu rohového kopu. Následně se ale San Marino k míči dostalo a odehrálo jej do bezpečí.

24
    Martin Linnes se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl přesný.

23
    Joshua King výborně vypálil, jeho tvrdou ránu jemně tečoval brankář Aldo Simoncini. Rohový kop, který následoval, byl nepřesný.

21
    Joshua King fauloval soupeře, a tak budou volný kop rozehrávat fotbalisté domácího celku.

20
    Norsko hraje výborně, domácí celek ještě pořádně ani nevystřelil na branku a prohrává 0:3. San Martino nečeká nic snadného ve zbytku zápasu.

19
    San Marino prohrává o tři branky, nemůže se dostat z obranné poloviny, naopak severský celek hraje výborně.
    17. Joshua KING - 0:3

17
    Dominance Norska pokračuje dál. Markus Henriksen dobře připravil střeleckou pozici pro spoluhráče. K míči se dostal JOSHUA KING, který snadno překonává brankáře soupeře. Asistence: Markus Henriksen.

16
    Alexander Sörloth si vypracoval další šanci, třetí branku svého týmu nepřidává, protože míč kryje brankář Aldo Simoncini.
    14. Joshua KING - 0:2

14
    JOSHUA KING si připravil míč na puntík. Se zakončením nikam nespěchal. Jeho pokus brankář sice vystihl, ale zasáhnout nedokázal. Hosté se dostávají do dvoubrankového vedení.

13
    Mirko Palazzi fauloval v pokutovém území soupeře. Následovat bude pokutový kop proti San Marinu.

12
    Momentálně se domácí celek dostal do střelecké pozice, Michele Cervellini ale nebyl nejpřesnější. Hosté se tak dostávají k míči a zakládají akci od své branky.

11
    Více ze hry má dál Norsko. Severský celek se dostal do vedení a získaný náskok by rád ještě navýšil.

9
    Aktivní hra hostů pokračuje dál. Znovu se do střelecké pozice dostal Joshua King. Tentokrát jeho pokus spolehlivě zablokoval obránce Davide Simoncini.
    8. Davide SIMONCINI - 0:1

8
    Hostující celek se dostává do vedení. Joshua King dobře vypálil z předbrankového prostoru, jeho pokus mimo dosah brankáře tečoval domácí DAVIDE SIMONCINI.

7
    Birger Meling vedl akci svého celku, následně se dostal Mohamed Elyounoussi do zakončení, ale brankář si dokázal poradit.

7
    Joshua King fauloval soupeře, rozehrávat tak bude domácí celek. Jmenovitě Aldo Simoncini.

6
    San Marino se dokázalo ubránit úvodnímu tlaku soupeře, Norsko sice stále kontroluje hru, ale už je dál od branky domácích.

5
    Máme tu první střelecký pokus, hostující Alexander Sörloth nedosáhl na centr spoluhráče. Pohledná akce Norska nebyla zakončená.

4
    Norsko hraje aktivně, pokouší se hrát aktivně na polovině soupeře. Nyní ale špatně kombinovalo, a tak bude vykopávat Aldo Simoncini.

3
    Další rohový kop pro Norsko. Rozehrávat bude znovu Mohamed Elyounoussi. I tentokrát si obrana dokázala poradit.

2
    Domácí fanoušci vytvářejí zápasu velmi dobrou atmosféru, ale San Marino je stále na své polovině.

2
    Mohamed Elyounoussi vybojoval pro hostující celek rohový kop. Norsko má tak šanci vypracovat si první šanci. Domácí obrana si ale dokázala poradit. Mohamed Elyounoussi pokračuje v akci.

1
    Domácí celek nastoupil v bílém, hosté oblékli červené dresy.

1

San Marino: A. Simoncini – Grandoni, Cevoli (C), D. Simoncini, Brolli – Palazzi, Mi. Battistini, Cervellini, Gasperoni, M. Berardi – Bernardi.
    Náhradníci: Muraccini, Manzaroli – F. Berardi, Berretti, F. Vitaioli, Bonini, Tomassini, Ales. Della Valle, Rinaldi, Biordi, Tosi, A. Golinucci.

Norsko: Almenning Jarstein – J. Svensson, Nordtveit, Valsvik, Meling – M. Elyounoussi, S. Berge, Henriksen, Berget – J. King, Sörloth.
    Náhradníci: Nyland, Grytebust – Skjelvik, Reginiussen, Johnsen, Söderlund, T. Elyounoussi, Rosted, Elabdellaoui, Linnes, Selnaes..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

San Marino také odehrálo osm zápasů. Všechny ale prohrálo. Celkem inkasovalo osmatřicet branek (!) a vstřelilo jen dvě. Fotbalisté San Marina, kteří se kromě fotbalu věnují svému zaměstnání, si kvalifikaci užívají. Například zápas s Německem, které vévodí skupině, je pro mnohé z nich vrcholem kariéry.

Norsko odehrálo osm kvalifikačních zápasů. Vyhrálo dva, jednou remizovalo a pětkrát odešlo poražené. Vybojovalo sedm bodů, což stačí na předposlední, páté, místo ve skupině C. Z posledních pěti zápasů ale Norsko prohrálo hned tři. V tom úplně poslední vysoko prohrálo s Německem 0:6. Mizerný výkon dokládají také statistiky, jedna jediná střela na branku.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního fotbalu. V tomto zápase kvalifikace o MS proti sobě nastoupí San Marino a Norsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Jan Prošek

Branky: 8. D. Simoncini (vla.), 14. J. King (pen.), 17. J. King (Henriksen), 40. M. Elyounoussi, 48. M. Elyounoussi, 59. Selnaes, 68. M. Elyounoussi (Selnaes), 87. Linnes (Söderlund)

Karty:   48. Cervellini (SMA), 51. Gasperoni (SMA), 57. D. Simoncini (SMA), 90+1. Cevoli (SMA)

Držení míče: 26 % : 74 %.
    Střely na branku: 0:16. Střely mimo: 1:5. Rohy: 0:10. Ofsajdy: 0:4. Fauly: 12:10.
    San Marino: A. Simoncini – Grandoni, Cevoli (C), D. Simoncini, Brolli – Palazzi, Mi. Battistini, Cervellini (80. Rinaldi), Gasperoni, F. Berardi (67. Bonini) – Bernardi (89. Tomassini).
    Náhradníci: Muraccini, Manzaroli – M. Berardi, Berretti, F. Vitaioli, Bonini, Tomassini, Ales. Della Valle, Rinaldi, Biordi, Tosi, A. Golinucci.

Norsko: Almenning Jarstein – J. Svensson, Nordtveit, Valsvik, Meling – M. Elyounoussi, S. Berge (46. Selnaes), Henriksen, Linnes – J. King (62. Söderlund), Sörloth.
    Náhradníci: Nyland, Grytebust – Skjelvik, Reginiussen, Johnsen, Söderlund, T. Elyounoussi, Rosted, Elabdellaoui, Selnaes, Berget.