Chabarovsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Vladivostok – Toljatti 0:2 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Ufa – Omsk 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 4:5 (po pr.) | Dynamo Moskva – Minsk 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Soči – Barys 3:1 (kon.)
po s.n. (1:2)
Red Star Kunlun
2:3 (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Pátek 06.10.2017, 11:30 • Feiyang Skating Centre, Šanghaj • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Vítám tu všechny hokejové milovníky! Páteční program Kontinentální hokejové ligy nás zavede také až do daleké Číny. Místní zástupce, celek Kunlunu, přivítá Magnitogorsk. O něco lépe si v této sezóně zatím trochu překvapivě vede domácí Rudá hvězda, ovšem oba týmy od sebe v tabulce Východní konference dělí jen tři body, takže Metallurg může tento rozdíl v případě vítězství vymazat.

Metallurg Magnitogorsk:
    Vítězové Gagarinova poháru ze sezóny 2015/16 a loňští finalisté soutěže se na začátku nové sezóny nezvykle trápí. Aktuálně jim tak v tabulce Východní konference patří s 27 body až osmá pozice. Magnitku možná poznamenal odchod léta klíčového obránce Chrise Leeho a dopingový trest Danise Zaripova, čímž se částečně rozpadl extrémně produktivní první útok. V něm Zaripov nastupoval se Sergejem Mozjakinem a Janem Kovářem. Z posledních dvou domácích zápasů Metallurg vytěžil pět bodů. Nejprve přehrál 3:2 po nájezdech Nižněkamsk a poté 2:0 Ladu.

Red Star Kunlun:
    Čínský zástupce v KHL má na kontě 30 bodů a v tabulce Východní konference se usadil na pátém místě. Celek, který hraje domácí zápasy především v Šanghaji, je navíc velice slušně rozjetý. V posledních třech zápasech naplno bodoval a naposledy na svém ledě zdolal 2:1 Ladu. Hokejisté Red Staru sázejí spíše na defenzivní pojetí hokeje a v jejich zápasech moc branek nepadá.

Wojtek Wolski – 13b (3+10)
    Cory Kane – 10b (6+4)
    Brandon DeFazio – 8b (6+2)

Brankář:
    Magnus Hellberg – 16 zápasů, průměr 1,91, úspěšnost 94,1 %

Československá stopa:
    Jan Kovář (MAG) – 17 zápasů, 14 bodů (6+8)
    Tomáš Filippi (MAG) – 17 zápasů, 12b (4+8)

Red Star Kunlun: Hellberg (Karhunen) – N. Chlystov, A. Kulda, Blacker, Järvinen, Kinrade (A), Ďaloga, Vorobej – Wolski, Brulé, Kane (A) – DeFazio, Myttynen, Mokin – Thuresson, Chipchura, O'Donnell – Lockhart, Jüe, Ponikarovskij (C).

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (Samsonov) – Pivcakin, J. Birjukov (A), Schaus, Dronov, Igošev, Bobrjašov, S. Těreščenko – I. Grigorenko, Jan Kovář (A), Mozjakin (C) – Šenfeld, Ellison, Osala – Sirotkin, Filippi, De. Kazionov – Timkin, Kaletnik, Platonov – Berestennikov.

Rozhodčí: Ravodin, Oskirko – Tomilov, Sysujev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Dozněly národní hymny Ruska a Číny. Utkání bude za malou chvíli zahájeno.

00:01

00:35
    Za obranu soupeře si najížděl Igor Grigorenko, jeho spoluhráč na něho neprocpal kotouč.

00:56
    Po vhazování pálil Nick Schaus. Hellberg střelu obránce, který loni působil v Pardubicích, vyrazil.

01:51
    Domácí zatím neohrozili Vasilije Košečkina v brance soupeře. Na puku je častěji Magnitka.

02:46
    U mantinelu vybojoval puk Jevgenij Timkin, který se sním dostal až před Hellberga. Domácí brankář jeho střelu zastavil.

03:05
    Mozjakin přenesl hru na Jana Kováře, který z ostrého úhlu nepřekonal Hellberga.

04:06
    Utkání se hraje ve velmi komorní atmosféře, hlediště je téměř prázdné. Může se v něm nacházet několik set diváků.

04:44
    Nahození Marka Ďalogy hosty vystrašilo. Po zákroku Košečkina se totiž snažili dva domácí útočníci dorážet, ale pro Metallurg to nakonec dobře dopadlo.

05:58
    Domácí se pomalu osmělují. Nyní se usadili v obranném pásmu soupeře.

06:27
    Mezi kruhy si najížděl Gilbert Brulé, jehož také hledala přihrávka spoluhráče. Obránce hostí mu na poslední chvíli stačil zablokovat hůl.

06:51
    Domácí budou hrát přesilovku. Grigorij Dronov je potrestán za nedovolené bránění.

07:20
    Wojtek Wolski nabíjel Brulému na levý kruh. Košečkin se stačil přemístit a rozhodčí krátce poté přerušili hru.

08:05
    Hosté teď dobře brání a zatím nepouštějí soupeře zpátky do pásma.

08:41
    Hosté vyhazují a tohle oslabení přežijí.

08:52
    Teď už je Magnitogorsk v plném počtu.

09:32
    U zadního mantinelu nakonec vybojovali puk domácí hokejisté. Kyle Chipchura ho nahazoval na branku, ale jeho nabídku nestačil nikdo ze spoluhráčů tečovat.

10:24
    Nahození od modré čáry přidržel v lapačce Magnus Hellberg. Jevgenij Timkin číhal na možnost dorážet marně.

10:41
    Signalizované vyloučení na straně Kunlunu, hosté zatím drží kotouč a užívají si výhody.

11:04
    A z ní vzešla dokonce velká šance! Jeden z hostujících hráčů z mezikruží minul poloodkrytou klec soupeře.

11:04
    Vyloučení v týmu Red Star Kunlun (Alexej Ponikarovskij – 2 min., sekání).

12:01
    Jan Kovář byl sám před Hellbergem, kterého si položil, ale už nedokázal zasunout puk za jeho záda!

12:01
    Stalo se tak i proto, že Joonas Järvinen sekl Kováře do hokejky. Hosté budou hrát minutovou přesilovku 5 na 3!

12:54
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté dvojnásobnou přesilovku využívají! MATT ELLISON se o to zasloužil poměrně kuriózním gólem. Hostující útočník si s pukem vyjížděl před brankoviště, ale ten mu sjel z hole a překvapenému Hellbergovi proklouzl místečkem mezi betonem a tyčkou za brankovou čáru. Asistence: Sergej Mozjakin a Jan Kovář.
    12:54 Matt ELLISON - 0:1

13:45
    Hosté zužitkovali i pokračující klasickou početní výhodu a je to o dva góly! Od modré pálil GRIGORIJ DRONOV, jehož ránu ještě nohou tečoval padající Zach Jüe a Hellberg máchl lapačkou do prázdna. Asistence: Nick Schaus.
    13:45 Grigorij DRONOV - 0:2

13:45
    Střídání v týmu Red Star Kunlun: ze hřiště odchází Magnus Hellberg, přichází Tomi Karhunen.

15:31
    Red Star Kunlun právě vstřelil branku
    Domácí odpověděli na nepříznivý vývoj utkání náporem! První formace Kunlunu zamkla soupeře v jeho obranné třetině a CORY KANE se z vrcholu pravého kruhu trefil nad lapačku Košečkina – 1:2. Asistence: Wojtek Wolski a Gilbert Brulé.
    15:31 Cory KANE - 1:2

16:09
    Zatím sledujeme velmi zajímavé utkání. Hraje se ofenzivně.

16:39
    Hosté budou hrát další přesilovku. Wojtek Wolski je potrestán za krosček.

16:58
    Z nebezpečné pozice pálil Jan Kovář. Karhunen, který po dvou gólech nahradil Hellberga, svůj tým podržel.

17:34
    Od modré pálil Nikita Pivcakin, hostující bek branku netrefil.

18:02
    Mozjakinovu nabídku na zadní tyčce netrefil Jan Kovář. Ten by už dával do prázdné!

18:27
    Velký tlak Magnitky! Tomáš Filippi nejprve hledal Igora Grigorenka, který tečoval puk mimo odkrytou klec. Poté pálil český útočník sám a Tomi Karhunen přerušil hru.

18:40

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:58
    Ještě nahození od červené čáry, které Karhunen odrazil za svou branku.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině jsme viděli tři góly. Z toho dva dali hosté z Magnitogorsku, kteří tak odcházejí do šaten s těsným náskokem. Hosté udeřili dvakrát v rozmezí 51 sekund. Ve 13. minutě otevřel skóre v přesilovce 5 na 3 Matt Ellison a následnou klasickou početní převahu zužitkoval Grigorij Dronov. Domácí však rychle zareagovali, střelou zápěstím nad lapačku je dostal do kontaktu Cory Kane.

21:16
    Druhá třetina začala svižně, hra se přelévá ze strany na stranu.

21:56
    Velká příležitost domácích! Kyle Chipchura hledal před branku najíždějícího Brandona DeFazia, jenž ale nedostal puk za záda Košečkina. Hostující brankář se bleskurychle přemístil!

23:03
    Hosté museli vyklidit útočné pásmo, čárový jim signalizoval postavení mimo hru.

23:59
    Nahození od modré čáry odrazil Košečkin do rohu. Tam se puku ujímají jeho spoluhráči.

25:12
    Od modré střílel Pivcakin, Karhunen měl odkrytý výhled a vyrazil puk.

25:59
    Hra se po ostrém začátku třetiny uklidnila. Domácí rozehrávají od své branky.

26:32
    Kaletnik posunul puk na najíždějícího Ilju Berestennikova, ten z levé strany minul hostující klec.

26:59
    Z téměř nulového úhlu zkoušel Košečkina zaskočit Andreas Thuresson. Brankář Metallurgu byl ale natlačen u své tyčky.

27:41
    Zach Jüe otestoval pozornost Vasilije Kočečkina střelou od pravého mantinelu. Hostující gólman byl na místě.

28:22
    Přihrávku Wolského nikdo z domácích hráčů nezachytil. Je z toho zakázané uvolnění.

28:46
    Od modré to zkusil Arturs Kulda, Košečkin střelu lotyšského zadáka vyráží.

29:36
    Kaletnik s Kazionovem se prokombinovali do útočné třetiny. Z jejich snahy mohl těžit Nikita Pivcakin, ten ale trefil nohy bránícího hráče.

30:18
    Puk se dotkl ochranné sítě za hostující brankou. Vhazuje se před Košečkinem.

31:13
    Hostující Nick Schaus obdržel přihrávku zpoza branky, ale jeho střela nebyla přesná. Puk následně vylétl do středního pásma.

32:21
    Luke Lockhart si našel mezi kruhy odražený kotouč a jen těsně minul hostující branku! Puk, který se odrazil od zadního mantinelu, pak zalehl ve svém brankovišti Košečkin.

32:27
    Gilbert Brulé vyhrál vhazování na obránce, který mu vrátil puk. S jeho střelou si však poradil Košečkin, jenž navíc stačil přikrýt kotouč před dotírajícím Wolskim.

33:04
    Košečkin raději přikryl a podržel puk, který se doklouzal k jeho brankovišti. Další buly v obranném pásmu Metallurgu.

33:17
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

33:54
    Jan Kovář zezadu přistrčil Kylea Chipchuru, který spadl na led. Jelikož se celá situace udála přímo před očima jednoho z hlavních rozhodčích, jde český útočník na trestnou lavici za nedovolené bránění.

34:45
    Hosté přerušují akci soupeře a vyhazují.

35:51
    Pavel Vorobej na útočné modré chyboval a vzápětí musel podrazit unikajícího Kaletnika. Za malou chvilku tak začne přesilovka Metallurgu.

35:56
    Hosté v plném počtu, hrají tedy zmiňovanou přesilovku.

36:05
    Domácí ujeli v oslabení do protiútoku, ale nedokázali ho dohrát do úspěšného konce.

36:54
    Od modré čáry střílel Schaus, branku netrefil.

37:43
    Po nahrávce Kováře střílel z pravého kruhu Tomáš Filippi. Do jeho rány padl obětavě obránce, který tak hodně pomohl brankáři Karhunenovi.

37:52

38:35
    Wojtek Wolski vyzkoušel pozornost Košečkina. Ten pozor dával a vyrazil střelu polského útočníka Red Staru.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Puk na Karhunena nahodil Jevgenij Birjukov. Finský brankář ho odrazil do rohu, kde kotouč získali opět hosté.

39:36
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se ve střední třetině hřiště.

39:52
    Po nedůrazném domácím vyhození se dostal k puku Denis Kazionov. Ten střílel z vrcholu pravého kruhu, Karhunen však zakročil vyrážečkou.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině gól nepadl a Kunlun tak stále prohrává s Magnitogorskem 1:2. Hrál se vyrovnaný hokej s minimem větších příležitostí. Domácí byli nejblíže srovnání stavu hned v úvodu uplynulé části hry, kdy se proti Košečkinovi neprosadil DeFazio.

40:23
    Skvělý vstup Kunlunu do třetí třetiny! Wojtek Wolski zavezl puk do útočného pásma, kde ho předal GILBERTOVI BRULÉMU a ten se z pravého kruhu trefil ke vzdálenější tyčce Košečkinovy svatyně – 2:2. Asistence: Wojtek Wolski.
    40:23 Gilbert BRULÉ - 2:2

40:56
    Hosté jsou snad ještě v kabinách! První formace Kunlunu si vytvořila dvě obrovské šance a hráči Metallurgu mohou děkovat Košečkinovi, že neprohrávají!

41:19
    Až teď se hosté vymanili z tlaku soupeře.

42:56
    Elegantně to udělal Jevgenij Timkin, který oklamal napadajícího hráče otočkou o 180 stupňů.

43:57
    Hosté zatím ve třetí části směrem dopředu nic nepředvedli. Teď byli v ofsajdu.

45:00
    Ponikarovskij nahazoval z rohu puk před branku, hostující obrana měla najíždějící hráče Kunlunu dobře obsazené.

45:45
    Domácí dobře napadají a Magnitka má problémy s rozehrávkou

46:04
    Až teď se hosté dokázali dostat do pásma. Denis Platonov střílel z nebezpečného prostoru, Karhunen si poradil.

46:26
    Nikita Chlystov napálil puk na hostující branku ze středního pásma. Košečkin ho odrazil do ochranné sítě.

47:16
    Od modré čáry vypálil Geoffrey Kinrade a do akce musel Košečkin, který svým zákrokem přerušil nápor Kunlunu.

47:44
    Grigorij Dronov na modré obešel protihráče a vypálil na Karhunena. Domácí brankář byl pozorný.

48:16
    Domácí Andreas Thuresson je vyloučen za hákování. Příležitost pro Metallurg.

48:31
    Domácí vyhazují.

48:51
    Dronov se snažil zachytit rukavicí vyhození domácího hráče, ale puk se odrazil mimo hrací plochu. Buly je nařízeno ve středním pásmu.

49:06
    Tahle přesilovka se Magnitogorsku zatím nedaří, domácí opět vyhodili.

49:51
    Až teď hosté zahrozili. K dorážce se v předbrankovém prostoru dostal Tomáš Filippi, Karhunen ale pohromu nepřipustil!

50:09
    Sergej Mozjakin z levého kruhu přestřeluje! Tohle dokáže hostující kapitán trefovat lépe.

50:17
    Domácí jsou v plném počtu.

51:40
    Dělovka Dronova byla sražena do ochranné sítě. Vhazovat se tedy bude před Karhunenem.

51:40
    Tak ne. Puk zřejmě tečoval hostující hráč. Rozhodčí hru vykázali do středního pásma.

52:24
    Nikita Bobrjašov střílel od modré a Karhunen puk vyrážel maskou. Rozhodčí raději přerušují hru, ale domácí gólman není nijak otřesen.

52:46
    Na druhé straně byl Košečkin prověřen střelou z pravého kruhu. Také on zakročil úspěšně.

53:38
    Domácí zahráli na icing.

53:56
    Šenfeld rychle objel branku a zkoušel zasunout puk za Tomiho Karhunena. Ten se nenechal překvapit.

54:44
    Domácí se v posledních minutách zatáhli, vypadá to, že spoléhají na prodloužení a nebo nějaký brejk.

55:05
    Jen jsem to dopsal a první lajna Red Staru zatlačila hosty. Ránu Kinradeho vyrážel Košečkin a projektil Wolského prosvištěl kolem hostující branky.

56:23
    Kyle Chipchura dostal puk na osu a vypálil. Košečkin jeho pokus s problémy zastavil a dorážku Brendana O'Donnella přežil s pomocí svých spoluhráčů!

57:09
    Anton Šenfeld nepotrestal velkou chybu Marka Ďalogy! Slovenský obránce na pozici posledního ztratil rovnováhu a upadl, čímž poslal Šenfelda do samostatného úniku. Hostující útočník zkusil forhendovou kličku, Karhunen však puk vyrazil až do ochranné sítě!

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, vypadá to na prodloužení.

59:01
    A běží už poslední minuta. Zdá se, že oba týmy už to chtějí hlavně dohrát.

59:56
    Už se nic nestane. Poslední akci domácích zastavila obrana Metallurgu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Hned po 23 sekundách třetí části srovnal Gilbert Brulé. Další gól už nepadl a utkání tak za stavu 2:2 dospělo až do prodloužení.

60:01

60:48
    Gilbert Brulé se snažil natlačit přes bránícího Mozjakina, ale upadl a vrazil do Košečkina. Hostující gólman poté odjel na střídačku. Naštěstí se nejedná o zranění, ale pouze o problém s betonem. Zřejmě prasklý řemínek.

60:48
    Oprava Košečkinova betonu bude trvat déle. Do branky Metallurgu se tak postavil Ilja Samsonov.

61:24
    Do zakončení se dostal Denis Kazionov, který z levého kruhu trefil hruď Karhunena.

61:37
    Ilja Samsonov první zákrok zvládl! Vyrazil bekhendové zakončení Matiase Myttynena.

62:44
    Wojtek Wolski objel branku a zkusil nahodit puk do Samsonova tak, aby si ho vrazil do vlastní sítě. Gólman Metallurgu se zaskočit nenechal a dostal kotouč do bezpečí.

63:03
    Hosté mají šanci rozhodnout. Zahrají si přesilovku 4 na 3! Vyloučen je Gilbert Brulé.

63:03
    Do branky Metallurgu se vrací Vasilij Košečkin. Jeho výstroj je tedy opravena.

63:23
    Sergej Mozjakin minul Karhunenovu branku.

64:11
    Z levého kruhu nepřekonal domácího brankáře Matt Ellison.

64:56
    Nabídku Matta Ellisona nestačil tečoval Jan Kovář. Rozhodnou až nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nerozhodlo. Magnitka ho sice dohrávala v početní výhodě 4 na 3, ale nabídnutou šanci využít nedokázala.

Stále probíhá úprava hrací plochy. Na začátek nájezdové loterie tak zatím čekáme.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    1:0
    Jako první jel domácí obránce Geoffrey Kinrade. Ten zamířil mezi betony a poslal Kunlun do vedení!

1. série
    1:0
    Také Šenfeld to zkoušel mezi betony, ale Karhunen tam místo nenechal.

2. série
    1:0
    Cory Kane nic nenaznačoval a Košečkin se tentokrát nenechal mezi betony prostřelit.

2. série
    1:1
    Jan Kovář udělal kličku do bekhendu a Karhunen byl bez šance!

3. série
    1:1
    Jesse Blacker zamířil jen do betonů Košečkina.

3. série
    1:2
    Matt Ellison dává! Metallurg vede.

4. série
    1:2
    Čtvrtou rundu začal Myttynen. S kličkou do bekhendu si nepřišel na Košečkina.

4. série
    1:2
    Sergej Mozjakin ani netrefil branku.

5. série
    1:2
    Wojtek Wolski nedává! Domácí útočník také zkoušel bekhendový blafák, ovšem Košečkin ho dobře vybruslil. Metallurg po nájezdech vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Autorem vítězné branky je MATT ELLISON.
    Matt ELLISON - 2:3

V nájezdech už byli úspěšnější hráči Magnitogorsku, kteří si tak z daleké Šanghaje odvážejí dva body. Hned první domácí nájezd sice proměnil Kinrade, ale pak už se trefovali jen hokejisté Metallurgu. Nejprve srovnal Jan Kovář a nakonec rozhodující zásah si připisuje Matt Ellison.

Československá stopa

Jan Kovář (MET) 0+1, 1 střela, čas na ledě 22:03
    Tomáš Filippi (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:37

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 27:33 (5:10, 11:13, 9:6 – 2:4)
    Zblokované střely – 10:4
    Vyhraná vhazování – 22:28
    Trestné minuty – 12:4
    Hity – 9:8 (14:24:55)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 16. Kane (Wolski, Brulé), 41. Brulé (Wolski) – 13. Ellison (Mozjakin, Jan Kovář), 14. Dronov (Schaus), rozh. náj. Ellison