Chabarovsk – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Vladivostok – Toljatti 0:2 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Ufa – Omsk 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Chanty-Mansijsk 4:5 (po pr.) | Dynamo Moskva – Minsk 1:2 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 3:2 (kon.) | Soči – Barys 3:1 (kon.)
SKA Petrohrad
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
HC Sibir Novosibirsk
Pátek 06.10.2017, 18:30 • Ice Palace • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek pátečního večera! (21:14:27)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 34:21 (9:4, 11:11, 14:6)
    Zblokované střely – 4:14
    Vyhraná vhazování – 31:31
    Trestné minuty – 8:22
    Hity – 12:10

Československá stopa

Alexander Salák (SIB) nenastoupil
    Devatenáctá výhra Petrohradu v řadě znamená nový rekord Kontinentální hokejové ligy.

Petrohrad je tedy novým rekordmanem KHL v počtu vítězství v řadě. To rekordní se nerodilo úplně jednoduše. Ve 49. minutě snížil na rozdíl jedné branky Jonas Enlund. Domácí zapnuli, dvě minuty nepustili soupeře z obranného pásma a Jevgenij Ketov je zase uklidnil. V čase 56:53 však ještě přišla zápletka, když další pěknou akci Sibiru zakončil Simon Önerud. Pak ale přišlo vyloučení na straně hostí a hokejisté SKA si těsnou výhru již pohlídali.

Hokejisté Petrohradu to dokázali! Vyhráli i devatenáctý zápas v téhle sezóně a překonali rekord KHL v počtu vítězství v řadě, který dosud držel s osmnácti triumfy v sezóně 2010/11 Omsk.

59:59
    V úplném závěru je vyloučen Ilja Kablukov. Ještě se bude vhazovat před Koskinenem. Čas na poslední střelu!

59:48
    Domácí vyhazují puk daleko ze svého obranného pásma!

59:36
    Branka Sibiru je prázdná!

59:36
    Stěpan Sannikov nahodil puk na Koskinena přesně v momentě, kdy naskočil do hry vyloučený Naumov. Hosté získali buly v útočném pásmu a berou si time-out.

58:58
    Ilja Kovalčuk z levé strany neprostřelil Krasikova. Hosté vyhazují.

58:01
    Jsou tu poslední dvě minuty třetí třetiny. Domácí jsou usazeni v útočném pásmu.

57:36
    Snahu hostů o závěrečný nápor přibrzdil Vladislav Naumov, který je vyloučen za sekání.
    56:53 Simon ÖNERUD - 3:2

56:53
    Sibir právě vstřelil branku!
    Už v momentě, kdy byly oba týmy v plném počtu, snižuje SIMON ÖNERUD! Švédský útočník dostal přihrávku od Stěpana Sannikova a zakončoval do odkryté klece – 3:2. Asistence: Maxim Ignatovič a Stěpan Sannikov.

56:18
    Puk se doklouzal až ke Koskinenovi, který ho před dojíždějícím Naumovem raději podržel.

55:10
    Hra 4 na 4 se zatím odehrává bez šancí.

54:44
    Síly na ledě se rychle vyrovnávají. Jeden z hostujících hráčů zakopl o hůl Sergeje Kalinina. Rozhodčí to klasifikovali jako držení.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. S. Plotnikov (Hersley, N. Gusev), 25. Chafizullin (Širokov, M. Malcev), 52. Ketov (Gavrikov) – 49. Enlund (Sannikov, Levickij), 57. Önerud (Ignatovič, Sannikov)

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Hersley, Gavrikov, Chafizullin, Čudinov, Rukavišnikov, Rundblad, Zub, Rykov – S. Plotnikov, Dacjuk (C), Kovalčuk (A) – Širokov, M. Malcev, Kalinin – Barabanov, Prochorkin, N. Gusev – Ketov, Kablukov, Tichonov.
    HC Sibir Novosibirsk: Krasikov (Salák) – Vereščagin, Naumov, Demidov, D. Lukin, K. Alexejev (A), Ignatovič, K. Vorobjov – Bergström, Zackrisson, Önerud – Sigarjov, Šarov (C), Koňkov (A) – Levickij, Enlund, Sannikov – Pervušin, Osnovin, Tkačenko.

Rozhodčí: Akuzovskij, Soin – Savenkov, Sivov

Diváci: 12324