Mladá Boleslav – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Slavia – Kladno 4:3 (3:1 po s.n.)
Třinec – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (kon.)
HC Litvínov
1:4 (0:1, 1:1, 0:2)
Piráti Chomutov
Pátek 06.10.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V dnešním utkání DHL extraligy juniorů poměrí svě síly domácí HC Litvínov proti Pirátům z Chomutova.

HC Litvínov
    Litvínovští junioři si v této sezoně nepočínají příliš dobře. Chemici ovládli z dosavadních 8 utkání pouze 2 a s 5 body jim patří poslední místo tabulky.

Hosté si v letošním ročníku vedou o poznání lépe. Z 8 střetnutí sice také ovládli pouze dva duely, ovšem 5 jich ztratili až v prodloužení, což jim vyneslo dostatečné bodové ohodnocení na 10. příčku v tabulce.

Piráti Chomutov: P P V V P

Oba týmy jsou na ledě – probíhá rozbruslení.

HC Litvínov: Orct (Kožnar) – Urbánek, Macháč, Havlík D., Březák (C), Dvořák, Starý – Leitner, Kordule, Drašar, Vopat, Pecka, Svoboda, Ineman, Krsek, Jícha (A), Dufek

Piráti Chomutov: Pavlát (Pěkný) – Kopic, Novák D., Novák A. (C), Procházka, Vícha, Hajič (A) – Köver, Bajer, Wágner, Polák (A), Hřebíček, Chlán, Kulich, Veselý, Rindoš, Šišolák, Šilar, Adámek.

Hráči nastapují na ledovou plochu – utkání bude co nevidět zahájeno.

00:01

00:05
    V úvodním buly byli úspěšnější domácí

00:22
    Chomutov vyhazuje z obranného pásma, domácí se ale vzmocňují puku a přesouvají hru zpět.

00:50
    Vhazuje se po pravici Pavláta.

01:13
    První střela hostí, Orct szasahuje. BUde se vhazovat po jeho levici.

01:26
    Domácí bojují o kotouč v útočném pásmu

01:47
    Situaci zvládli lépe hosté a zakládají útok.

02:42
    Jícha měl teď dobrou pozici, ke střele se však nedostal.

03:19
    Vopat vyváží puk z obranného pásma, hledá komu nahrát.

03:55
    Polák mohl pálit od modré, v rozhodujícím momentě netrefil puk.

04:53
    Hosté nahazují do útočného pásma a odjíždí střídat.

05:28
    Kopič měl teď dobrou příležitost, Orct zasahuje.

06:06
    Výborný obranný zákrok Březáka. Ten v poslední chvíli vypíchl holí přihrávku hostí, kteří se tak nedostali do gólové šance.

07:04
    Chomutov má problém s rozehrávkou v obranném pásmu.

07:28
    Rindoš pálí mezi betony Orcta, ten si připisuje další úspěšný zákrok.

08:09
    Piráti právě vstřelili branku!

Po těsném přechodu do útočného pásma doráží Ondrej ŠIŠOLÁK kotouč za Orctova záda. Asistence: Köver, Wágner.

09:56
    Piráti se stále tlačí do útočného pásma.

10:40
    Chomutovští přecházejí do protiútoku, Litvínov dobře brání a ujímá se puku.

11:12
    Jícha byl sám mezi kruhy! Nepovedlo se mu zpracovat kotouč a zakončit.

11:59
    Pavlát chytá puk do lapačky.

13:02
    Jícha se probojoval do útočného pásma, kde přihrávkou našel Drašara, ten měl zablokovanou hůl a nemohl vystřelit

14:37
    Vopat pálí mimo.

14:59
    Dobrá defenziva domácích. Do útočného pásma se prokličkoval Polák, byl však nekompromisně zastaven litvínovskými obránci.

15:36
    Nesmyslný faul ve středním pásmu předvádí Petr Chlán, za nedovolené bránění si odsedí 2 minuty.

16:19
    Chomutov vyhazuje, chemici se obratem vrací do útočného pásma.

16:39
    Kordule byl ve výhodné střelecké pozici mezi kruhy, trefil jen Pavlátovu hruď.

16:53
    Chomutov útočí ve čtyřech! Jejich snažení končí v Orctově lapačce.

17:26
    Zbývá 30 vteřin přesilovky a domácí si zatím nevypracovali výraznější šanci.

17:36
    Chomutov opět vyhazuje.

18:19
    Köver nahazuje do útočného pásma.

18:50
    Jícha zatahuje za záchrannou brzdu, po průchodu hostí do útočného pásma podráží svého protivníka.

19:20
    Hosté kombinují v útočném pásmu, zatím bez střely.

20:00

V první třetině jsme sledovali poměrně vyrovnaný hokej. Po gólu Chomutova se domácí rychle otřepali a tlačili se dopředu, tuto snahu všek nedokázali přetavit ve výraznější šanci.

Další třetina začne přibližně v 18:13

20:01

20:04
    Úvodní buly ovládli hosté, kteří okamžitě přechází do útočného pásma.

20:39
    Po tlačenici před brankou si málem Macxháč skopl kotouč bruslí do vlastní klece! Orct puk zachytil na brankové čáře.

21:09
    Kordule teď mířil mezi betony, Pavlát připraven.

23:28
    Na vhazování úspěšnější domácí, kteří však záhy přicházejí o kotouč.

23:56
    Chomutov se stále drží v útočném pásmu.

24:05
    Orct musel zasahovat , kotouš končí v jeho lapačce.

24:23
    Vopat měl dobrou rychlost, zastavil ho Adámek.

24:25
    Úmyslný ofsajd domácích

24:45
    Vopat aktivně napadá rozehrávku hostí

25:13
    Trošku zbytečně teď Dvořák oslabuje svůj tým. Po odehraném souboji u mantinelu atakuje protihráče a odpyká 2 minuty za nedovolené bránění.

25:52
    Ofsajd Pirátů.

26:09
    Další nepodařený průchod Chomutova do útočného pásma.

26:18
    Litvínov se osvobozuje.

26:42
    Hosté se usazují v útočném pásmu.

27:35
    Tvrdou střelu Daniela Nováka vyráží Orct ramenem.

28:01
    Novákovu střelu tečuje Kulich – mimo.

28:34
    Špatná Jíchova rozehrávka v obranném pásmu končí Köverovo střelou.

29:37
    Ve velkém souboji u mantinelu si Dominik Havlík přidržel protihráče a oslabí svůj tým na 2 minuty. Třetí přesilovka pro Chomutov.

30:59
    Litvínov dobře brání ve středním pásmu.

31:24
    Kopic pálí od modré mezi betony, Orct chytá.

31:53
    Drašar pálí z otočky, mimo.

32:04
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Po velkém tlaku a několika neůspěšných pokusech domácí konečně sórují! Z těsné blízkosti se prosadil Pavel KORDULE! Asstence: Drašar, Březák.

32:44
    Ihned z vhazování se piráti probojovali do útočného pásma, kde z rychlého přesunu zakončil Jaroslav KULICH. Asistence: Bajer, Kopic

33:38
    Na domácích hráčích je patré zklamání.

34:06
    Mohlo být vyrovnáno! Kordule jel sám na Pavláta, zezadu ho dobruslil hostující hráč a vypíchl mu puk.

36:36
    Drašar pálí z velké vzdálenosti na levý horní růžek Pavlátovy klece, ten zasahuje. BUde se vhazovat po jeho pravici.

37:20
    Wágner teď v přešíslení 2 na 1 našel křižnou přihrávkou Rindoše který pálil z první, trefil jen připraveného Orcta.

38:52
    Aadam Novák se prokličkoval až k zakončení, jeho střelu kryje Orct.

39:07
    Urbánek pálí do protipohybu Pavláta, ten se stihl přesunout a střelu pokryl.

39:45
    V útočném pásmu si při boji o puk Adam Novák přidržel prothráče a oslabí svůj tým na 2 minuty.

39:56
    Urbánek pálí od modré, Pavlát chytá do lapačky.

39:58
    Dufek pálí tvrdou střelu, Pavlát opět zasahuje.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:00

V druhé části utkání dokázali Litvínovští vyrovnat. Jejich radost však vydržela pouhých 44 vteřin, než si piráti vzali vedení zpět. Po zbytek třetiny jsme viděli hodně ofenzivní hokej, především domácí si vypracovali několik šancí, ale žádnou z nich nepřetavili v branku.

40:01

40:04
    Úvodní vhazování ve porspěch domácích.

40:24
    Ofsajd domácích.

40:52
    Chlán úspěšně napadá rozehrávku domácích za brankou.

41:55
    Orct špatně rozehrává, jeho pochybení napravil Dvořák.

45:18
    Vopat se prokličkoval do útočného pásma a nahrával Kordulemu, ten nedokázal jeho přihrávku zpracovat. Kotouče se ujímají piráti.

45:25
    V obranném pásmu Ondrej Šišolák podráží protihráče po prohraném souboji o puk.

45:37
    Březák pálí, puk se však odráží od brusle bránícího hráče mimo předbrankový prostor.

46:10
    Další střela Březáka! Z pravé strany nekompromisně vypálil nad Pavlátovu lapačku, ten jeho pokus zlikvidoval.

46:45
    Chomutov nahazuje do útočného pásma, puku se ujímají domácí.

47:22
    Po nepovedené rozehrávce domácích se puku ujímá František Wágner, který zakončuje do pravého horního rohu. Bez asistence.

48:24
    Chomutov opět v útočném pásmu.

49:03
    Další střelecký pokus hostů, Orct zasahuje. Bude se vhazovat po jeho levici.

49:41
    Jícha vysílá prudkou střelu zápěstím, Pavlát připraven.