Mladá Boleslav – Č. Budějovice 4:3 (kon.) | Zlín – Jihlava 4:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 1:4 (kon.)
Sparta – K. Vary 6:3 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Slavia – Kladno 4:3 (3:1 po s.n.)
Třinec – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Mountfield HK 2:3 (kon.)
po s.n. (3:1)
HC Slavia Praha
4:3 (1:1, 0:2, 2:0 - 0:0)
Rytíři Kladno
Pátek 06.10.2017, 18:00 • Zimní stadion Eden • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Slavia Praha.
    Autorem vítězné branky je FURCH.

Po neúspěchu Starka se trefuje David Šteiner.

Za Slavii se trefil i Aleš Furch.

Bláha v dresu Kladna nedal. Vecka sklapl betony. Vildumetz se ale následně trefil.

Heldák v prvním nájezdu uspěl, propálil Blažka mezi betony.

59:44
    Slavia právě vstřelila branku!
    A sešívaným se hra v šest a závěrečná tlak vyplatily. Po velkém závaru před hostující brankou se k puku dostal na modré čáře Stark, který prudce vypálil. Do branky následně dotečoval kotouč DENIS HELDÁK a slávisté se dočkali vyrovnání. Asistence: David Stark a Aleš Furch.

59:32
    Slávisté si vyžádali oddechový čas.

58:00
    V Edenu probíhají poslední dvě minuty první třetiny. A slávisté to zkusí bez gólmana.

54:02
    Slavii čeká šest minut před koncem základní hrací doby oslabení. Za nedovolené bránění odpyká dvě minuty Martínek.

48:15
    Rozhodčí posílají na trestnou autora dvou branek Vebera, který se provinil hákováním.

45:02
    Kladno potrestáno za zdržování hry. Menší trest odpyká Havelka.

44:43
    Šmíd zkoušel zakončit bekhendem z levé strany, proti jeho střele ještě Blažek zakročil. Na následné zakončení DAVIDA ŠTEINERA už ale byl krátký a Slavii se podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Asistence: Vojtěch Šmíd a David Jaša.

40:30
    Kladno získává výhodu přesilovky. Dvě minuty na trestné lavici odsedí slávistický Jaša, který se provinil sevřením puku rukou.

38:55
    Hejda po kombinaci domácích napálil kotouč v oblasti mezikruží, po jeho prudké střele zazvonila tyčka.

37:27
    Hosté se budou muset bránit při oslabení. Rozhodčí jim udělil trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

32:51
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladenští využili slávistické chyby ve středním pásmu. K puku se dostal KŘEŠIMÍR SCHILDHABEL, který si potáhl puk po levé straně, nabruslil před Vecku a překonal ho blafákem do bekhendu. Asistence: Tomáš Vildumetz a Jakub Müller

28:16
    Vildumetz pálil z mezikruží z první, po jeho pokusu zazvonila tyčka.

24:01
    Domácí získávají výhodu přesilovky. Za podražení odsedí dvě minuty Sokolov.

21:45
    Hosté ze své aktivity v úvodu prostřední periody vytěžují vedoucí branku. Za Veckova záda procpal kotouč VÁCLAV VEBER a přidal svůj druhý zásah v zápase. Bez asistence.

19:20
    Kladenští využívají chvíli před koncem první třetiny výhodu přesilové hry. VÁCLAV VEBER si nabruslil ze středu hřiště na pravý kruh, odkud vyslal nechytatelnou dělovku, která se vešla do prostoru mezi Veckovým tělem a pravou tyčkou. Asistence: Křešimír Schildhabel a Michal Šíma.

18:41
    Kladno si zahraje další přesilovku. Slávistický Šteiner odpyká menší trest za podražení.

12:32
    Přesilovka čeká také Slavii, dvě minuty za vysokou hůl odpyká kladenský Gnusin.

09:35
    Vildumetz se řítil sám na Vecku, v rozhodující chvíli však orazítkoval horní tyčku slávistické klece.

08:46
    Slavii opět čeká dvouminutové oslabení, trest za příliš mnoho hráčů na lede odpyká Chládek.

07:17
    Velká šance ze strany Kladna. Po závaru před slávistickou svatyní se kotouč dostal na spodní vrchol levého kruhu, odkud Klusáček okamžitě vystřelil. Vecka však kotouč z bezprostřední blízkosti dokázal zkrotit.

01:25
    Slavii vzápětí čeká oslabení. Na trestnou lavici usedá Stark.

00:47
    Kladnu se nedařilo přejít přes střední pásmo a slávisté toho dokázali využít. Puku se Šmíd, který vypálil z pravého kruhu. Kotouč se odrazil k DAVIDU MATĚJKOVI, který ranou do odkryté klece poslal Slavii do vedení. Asistence: Vojtěch Šmíd.
    GSA

Martina Kramerová

Branky a nahrávky: 1. Matějka (Šmíd), 45. Šteiner (Šmíd, Jaša), 60. Heldák (Stark, Furch), rozh. náj. Heldák, rozh. náj. Furch, rozh. náj. Šteiner, rozh. náj. Furch – 20. Veber (Schildhabel, Šíma), 22. Veber, 33. Schildhabel (Vildumetz, Müller), rozh. náj. Vildumetz

HC Slavia Praha: Vecka (Šorf) – Hejda, Chládek, Duda, Šmíd, Vobořil, Stark, Valík – Furch, Matějka, Šteiner, Šilhan, Šergl, Marek, Jaša, Heldák, Nedorost, Martínek.
    Rytíři Kladno: Blažek (Stahl) – Cibák, Veber, Klusáček, Šíma, Kučera, Müller, Havelka – Gnusin, Sokolov, Bláha Š., Řepka, Schildhabel, Bláha O., Vildumetz, Husarik, Březina.

Rozhodčí: Sýkora – Pešek, Beneš