Columbus – NY Islanders 5:0 (kon.) | Tampa – Florida 5:3 (kon.) | Dallas – Vegas 1:2 (kon.)
New Jersey – Colorado 4:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:0 (2:0, 3:0, 0:0)
New York Islanders
Sobota 07.10.2017, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL
    Domácí vyhrávají tento zápas.

"Fanoušci byli výborní," řekl po zápase Pierre-Luc Dubois. Na jeho slova navázal také Zac Dalpe. "Vytvořili výbornou atmosféru, hrálo se dobře." (03:53:47)

Československá stopa v utkání:
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0,3 střely, čas na ledě 12:14
    Jaroslav Halák (NYI) 29 minut, 8 zákroků, 0 gólů, 100,0%

1. Artěmij Panarin (CBJ) 0+3
    2. D Pierre-Luc Dubois (CBJ) 1+0
    3. Sergej Bobrovskij (CBJ) 29 zák., 0 gólů, 100%

Columbus Blue Jackets si nemohl přát lepší vstup do sezóny. V domácím úvodním zápase porazil New York Islanders 5:0. Blue Jackets se v zápase povedlo snad úplně všechno.

- Sonny Milano vstřelil premiérovou branku v NHL;
    - Pierre-Luc Dubois zažil debut v NHL a hned skóroval;
    - Artěmij Panarin (0+3) hrál první zápas za Columbus;
    - Sergej Bobrovskij vychytal jubilejní 20. čisté konto v Columbusu, díky čemuž vylepšil klubový rekord (Steve Mason 19).

59:34
    Thomas Hickey má puk za svou brankou, nikam nespěchá, protože i on už ví, že tento duel má jasného vítěze.

59:00
    Poslední minuta hry, za skandovaného potlesku se domácí celek vrhá do posledních desátek sekund zápasu.

58:42
    Hosté mají puk pod kontrolou, v poklidném tempu se západ dohrává. Domácí fanoušci slaví výhru.

58:16
    Seth Jones to zkoušel z podobné pozice jako před tím Savard. Ani tento pokus ale nemusel krotit Jaroslav Halák.

57:45
    Tvrdou ránu od modré čáry, jak se na obránce sluší a patří, vyslal David Savard. S jeho pokusem neměl brankář hostů Halák žádnou práci, kotouč totiž končí mimo bránu.

57:13
    Hostující Anthony Beauvillier se dostal do postavení mimo hru, příliš rychle projel do útočného pásma. Vhazovat se tak bude ve střední třetině.

56:52
    Columbus nyní zahrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude tři minuty před koncem třetí třetiny před domácí brankou. Brandon Dubinsky vybojovali kotouč.

56:37
    Oliver Bjorkstrand vyslal puk na branku ze středního pásma, hostující brankář si dokázal poradit.

55:38
    John Tavares se pokoušel založit útočnou akci, ale neměl komu přihrát, a tak to zkusil samostatně. Moc nedaleko s kotoučem na holi nedobruslil.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, po takticky velmi dobrém výkonu vede domácí celek 5:0 a míří za poklidnou výhrou v tomto zápase. Hosté se do mnoha vyložených šancí nedostali.

54:39
    To už nyní ale neplatí, neboť další rychlou akci domácích hokejistů vedl Ryan Murray. S jeho pokusem od modré čáry si hostující brankář poradit. Hra je přerušena, komerční přestávka.

54:12
    Gabriel Carlsson výborně vypálil, do jeho střely vložil na poslední chvíli hůl hostující Thomas Hickey. Ten tak zastoupil brankáře, Halák zasahovat nemusel.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Milano (Bjorkstrand, N. Foligno), 12. Atkinson (Panarin), 27. R. Murray (Panarin, Wennberg), 31. Werenski (Wennberg, Panarin), 32. Dubois (S. Jones)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (Korpisalo) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, G. Carlsson – Panarin, Wennberg, Atkinson – Milano, N. Foligno, Bjorkstrand – Dubois, Dubinsky, Calvert – Hännikäinen, Sedlák, Dalpe.
    New York Islanders: Greiss (32. Halák) – Leddy, Boychuk, de Haan, D. Seidenberg, Hickey, Pelech – Lee, Tavares, Eberle – Ladd, Barzal, Jo. Bailey – Beauvillier, B. Nelson, Chimera – N. Kuljomin, Cizikas, Clutterbuck.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Daisy, Wheler

Diváci: 18 595