Slavia – K. Vary 4:2 (kon.) | Třinec – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Mladá Boleslav – HC Plzeň 4:1 (kon.)
Vítkovice – Pardubice 2:6 (kon.) | Liberec – Č. Budějovice 8:1 (kon.) | Olomouc – Jihlava 2:4 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 9:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
8:1 (2:1, 5:0, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 07.10.2017, 16:00DHL Extraliga juniorů • 10. kolo

Konec utkání. Bílí Tygři zvítězili přesvědčivě 8:1, v poslední periodě se prosadil Martin Starosta a uzavřel tak gólový účet zápasu. Z mé strany je to vše, příště u dalších onlajnů napočtenou! (18:06:36)

59:56
    Polášek chytá! Rolínek se pokusil o bekhendový blafák, ale Polášek výborně pozične vystihl jeho úmysl.

59:56
    Piroutek zastavil unikajícího soupeře a Rolínek pojede nájezd.

59:44
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Káník – 2 min., krosček).

58:47
    Jeden z hostů v úniku zkusil Poláška překonat blafákem, ale liberecký brankář je dnes jistý a změnu skóre nepřipustil.

56:45
    Průžek se odhodlal k finese, která potěšila oko diváka. V úniku dva na jednoho si puk nechal projet mezi nohama a následně jej patičkou přikopl svému spoluhráči. Ani to ovšem Libereckým nepomohlo vstřelit devátou branku.

55:46
    Danišin se řítil na Poláška. Přestože byl tísněn, dostal se do zakončení, ale Polášek přitiskl beton k ledu a bekhendový blafák českobudějovického útočníka vyrazil.

53:44
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Žemba – 2 min., sekání).

52:16
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bomba MARTINA STAROSTY od modré končí v síti! Liberec se ujímá vedení 8:1. Asistence: Šír.

51:59
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Janele – 2 min., sekání).

51:55
    Bílí Tygři si ale ještě dvojnásobnou přesilovku zahrají, vyloučen je Beránek za hru vysokou holí.

51:46
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Beránek – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

51:05
    Krátkou přesilovku pět na tři domácí nevyužili, hosté už jsou ve čtyřech.

50:43
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Káník – 2 min., podražení).

49:36
    Přesilovce ovšem dění na ledě neodpovídá, hra je vyrovnaná. Tygři se nikam neženou.

48:58
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Beránek – 2 min., vysoká hůl).

47:28
    Šír zpoza branky přihrával do mezikruží Burdovi. Jeho střelu ovšem Březina vyráží.

46:37
    České Budějovice jsou v pěti.

45:17
    Libereckým se přesilovka příliš nedaří, Motoru se daří vyhazovat.

44:04
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Rákosník – 2 min., hákování).

43:56
    Průžek našlápl a dostal se až před Březinu. Bekhendový blafák mu ale nevyšel a netrefil.

42:21
    Hosté mohli snížit! Kaisler vybídl osamoceného Práška, ten na puk v dobré pozici jen těsně nedosáhl.

41:46
    Juščák dostal nabito od Janeleho a pálil z dobré pozice. Branku těsně minul.

40:27
    Zakázané uvolnění domácích.

40:01

Druhá třetina byla jasně v režii domácích. Ti se prosadili celkem pětkrát. Mezi střelce se postupně zapsali Šír, Starosta, Beran, Šír a Juščák, přičemž hned tři branky vstřelili svěřenci Valdemara Jiruše v rozmezí jedné minuty. Třetí perioda začíná v 17:31

40:00

39:06
    Třetina snů v podání Bílých Tygrů! Od modré prostřelil vše co mu stálo v cestě MICHAL JUŠČÁK a Liberec vede 7:1. Asistence: Průžek

37:45
    Turský vystihl přihrávku hráčů Motoru a zastavil tak přečíslení dva proti jednomu.

36:25
    Domácí jsou stále při chuti a brankáře Březinu již rozchytali několika pokusy.

34:50
    Hosté střídají brankáře, odchází Němec a do branky se postaví Březina.

34:46
    Neuvěřitelná minuta! Liberec se potřetí prosazuje v tomto časovém rozmezí, JAN ŠÍR se ujal hned po vhazování puku, protáhl se před branku a kompletuje hattrick. Asistence: Starosta.

34:38
    A je to 5:1! LUKÁŠ BERAN doráží střelu Holendy za ležícího Němce! Asistence: Holenda, Krejsa.

34:15
    Průžek zatáhl puk do pásma, našel rozjetého MARTINA STAROSTU, který střelou nápřahem překonává Němce. Asistence: Průžek

32:25
    Polášek chyboval při rozehrávce a musel spěchat zpátky do své klece. Naštěstí pro domácí nedokázali hosté této minely využít.

31:28
    Hra se v posledních minutách přelévá ze strany na stranu a souboje u mantinelů jsou velmi tvrdé.

29:45
    Piroutek je dnes při chuti a neúnavně napadá hostující obránce. Teď se mu dokonce podařilo získat puk.

28:06
    Oba týmy hrají v pěti.

27:26
    Nebezpečně tečovaná střela těsně prolétla okolo tyčky branky Motoru. Němec se jen ohlédl.

26:46
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Bláha – 2 min., hrubost).

26:46
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Janele – 2 min., hrubost).

26:46
    Skurmáž před branou Motoru a následná výměna názorů končí vyloučeními na obou stranách.

26:33
    Krejsa pálil hned v úvodu přesilovky z levé strany, Němec kryje.

26:22
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Grauer – 2 min., hákování).

24:48
    Přečíslení dva na jednoho měli k dispozici domácí, ale Průžek nedokázal procpat puk na svého spoluhráče pod padajícím obráncem.

23:17
    Bláha rychlou střelou zápěstím otestoval Poláška. Tomu puk nejdříve vyklouzl, ale vzápětí si ho stáhl upět do lapačky.

22:40
    Piroutek důrazným napadáním získal puk za brankou soupeře a následně se pokusil brankáře překvapit rychlým zakončením zpoza branky. Ten byl ale pozorný.

21:17
    Turský předvedl na ledě prvky basketbalu, když vyskočil a sklepl puk zpět na led.

20:37
    Liberec využívá přesilovku! Střelu Nezbedy ještě Němec vyrazil, ale na dorážku JANA ŠÍRA po přiklepnutí Starosty už ale nedosáhl. Asistence: Starosta Nezbeda.

20:01

První třetina končí výsledkem 2:1 pro domácí. Ti se prosadili už ve čtvrté minutě zásluhou Jana Šíra a v sedmé minutě zvýšil Kryštof Bouřil. Hosté ale vzápětí snížili, když skóroval Radek Rolínek. Hra je plná osobních soubojů a šance jsou vidět na obou stranách. Druhá třetina začne přibližně v 16:46.

20:00

20:00
    V samém závěru je ještě vyloučen hostující Brabec a Liberec tak začně druhou třetinu přesilovkou.

20:00
    Vyloučení v týmu HC Motor České Budějovice (Brabec – 2 min., hákování).

18:20
    Skrumáž před brankou Motoru. Puk putoval brankovištěm a nebylo daleko k tomu, aby se Liberečtí radovali potřetí. Nakonec ale puk končí v lapačce Němce.

17:12
    Daniščin zakončoval z dobré pozice v mezikruží. Jeho střelu příklepem Polášek zpacifikoval vyrážečkou.

16:25
    Střelou z pravého kruhu zahrozil Beránek, Polášek jeho pokus kryje.

15:15
    Nezbeda dorážel odražený puk, ale v těžké pozici těsně minul poloodkrytou branku Motoru.

14:20
    Domácí se ubránili a jsou v plném počtu.

13:24
    Dosek dvakrát střílel od modré, oba jeho pokusy ale obrana zblokovala. Následně domácí vyhazují.

12:26
    Bílí Tygři urputně brání střední pásmo a hosté mají problém s přechodem do útoku.

11:54
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Starosta – 2 min., krosček).

11:45
    Polášek kryje střelu z levé strany, ale u vyraženého puku jsou dříve hosté a drží útočné pásmo.

11:20
    Oba týmy v plném počtu.

11:07
    Krejsovu bombu obrana Motoru zblokovala a hosté vyhazují.

10:36
    Ani Libereckým se přesilovka nedaří podle představ. Kromě šance Burdy se k ohrožení budějovické branky nedostali.

09:57
    Po Starostově nahození od modré se k dorážce dostal Burda, ani na několikrát ale nedokázal ležícího brankáře hostů překonat.

08:55

08:49
    Tygři si chtějí vzít dvoubrankové vedení zpět a vrhají se do útoku.

07:39
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté bleskově snižují! Přesilovku využívá RADEK ROLÍNEK, který nedal Poláškovi šanci.

06:30
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Bouřil – 2 min.).

06:20
    A je to 2:0! Ve vlastním oslabení ujela dvojice KRYŠTOF BOUŘIL – Vojtěch Holenda, druhý jmenovaný předložil puk prvnímu jmenovanému a ten zvyšuje náskok Tygrů. Asistence: Holenda

05:50
    Hostům se nedaří zavézt puk do útočného pásma. Liberec aktivně napadá rozehrávku.

05:05
    Starosta ovšem hned u úvodu oslabení osvobozuje svůj tým vyhozením.

04:30
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Leško – 2 min., sekání).

04:20
    Hadova jedovka od modré nadělala starosti brankáři Motoru, protože puk se mu ztratil v chumlu před brankou.

03:10
    Domácí otevírají skóre! Nezbeda v signalizované výhodě našel JANA ŠÍRA a ten prostřelil Němce. Asistence: Nezbeda.

02:32
    Piroutek obětavě zblokoval střelu jednoho z hostujících obránců od modré.

02:00
    Teď se zakázaného uvolnění dopustili pro změnu domácí, vhazuje se před Poláškem.

01:30
    Juščák se probíjel mezi dvojící hostujících obránců, ti mu však odebrali kotouč.

00:26
    Utkání začalo zakázaným uvolněním hostů. Vhazovat se bude po levici Němce.

00:01

Hráči již jsou na ledové ploše, utkání začne za několik okamžiků.

Bílí Tygři Liberec: Polášek (Žajdlík) – Mirochnikov, Aubrecht, Krejsa, Turský, Had, Leško, Starosta (A) – Janela, Holenda, Šír, Průžek (A), Vlach, Juščák, Piroutek, Beran, Nezbeda (C), Burda, Žemba, Bouřil

HC Motor České Budějovice: Němec (Březina) – Grauer, Rákosník, Doktor, Dosek (C), Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek (A), Bláha, Prášek, Káník, Kaisler, Tejko, Kronus, Dančišin, Beránek

Rozhodčí: Luczków – Kajínek, Zavřel.

Krásné odpoledne všem příznivcům mládežnického hokeje! V dnešním utkání poměří síly výběry do 20 let Liberce a Českých Budějovic. Pro oba týmy půjde o šanci jak napravit rozpačitý vstup do sezóny.

Liberečtí se v novém ročníku potýkají s nevyrovnaností výkonů. V tabulce zatím s devíti body figurují na patnácté pozici a z posledních pěti střetnutí získali pouhé dva body. Šelmy si jistě budou chtít spravit chuť, proti Budějovicím je ale nečeká nic jednoduchého.

Motor si v úvodu sezóny vede o něco lépe. V osmi zápasech vybojovali Jihočeši dvanáct bodů a aktuálně okupují jedenáctou příčku tabulky. Na svého dnešního soupeře mají ovšem náskok pouze tří bodů a po případné prohře by mohli ve vyrovnané tabulce klesnout hodně nízko.

Jaroslav Vondrák

Branky a nahrávky: 4. Šír (Nezbeda), 7. Bouřil (Holenda, Polášek), 21. Šír (Starosta, Nezbeda), 35. Starosta (Průžek), 35. Beran (Holenda, Krejsa), 35. Šír (Starosta), 40. Juščák (Průžek), 53. Starosta (Šír) – 8. Rolínek

HC Motor České Budějovice: Němec (od 36. Březina) – Grauer, Rákosník, Doktor, Dosek (C), Kubeš, Brabec, Dudáček – Rolínek (A), Bláha, Prášek, Káník, Kaisler, Tejko, Kronus, Dančišin, Beránek

Rozhodčí: Luczków – Kajínek, Zavřel