Přerov – Třinec 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 11:4 (kon.) | Kometa Brno – Žďár n/S 2:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 2:4 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 2:6 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 1:5 (kon.) | Ústí n/L – PZ Kladno 3:2 (po pr.) | Poruba – Warriors Brno 4:3 (kon.)
Havířov – Technika Brno 3:1 (kon.) | Zlín – HK MD Šumperk 2:1 (po pr.) | Slavia – Třemošná 0:3 (kon.)
K. Vary – Sparta 2:5 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 4:5 (0:3 po s.n.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 07.10.2017, 12:00 • DRFG Arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 7. kolo

Pro dnes se s vámi loučím, s přáním pěkného dne nashledanou. (14:21:12)

HC Kometa udržela vedení a kontrolovala hru. I přes snahy a agresivnější hru se ke golové šanci hosté nedostali. Kometa získává tři body a přesouvá se na pozici Žďáru.

59:15
    Vít opustil branku.

57:40
    Holemý šel sám do úniku a pokusil se procpat puk do brány. Tato šance úspěšná nebyla.

56:53
    Holemý poslal puk z modré na bránu, brankář opět střelu chytil.

55:50
    Kalčík předával Žákovy mezi kruhy, střela opět trefila brankáře.

54:55
    Petr Žák položil Žďárského beka a poté pálil z otočky. Luká Vít byl na správném místě a puk se do branky nedostal.

52:37
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., hákování).

52:29
    Holemý pálil z modré. Střelu žďárský brankář zastavil.

49:22
    Žďár se snaží na Kometu vytvořit tlak a drží ji v obrané třetině. Kometa však kontroluje hru a snaží se mít puk co nejvíc pod svojí kontrolou.

47:39
    Sedláček se sám protlačil před bránu, ale mezi několika Žďárskými hráči se neudržel na nahou a akci nedokončil.

46:16
    Žádný tým se nedostává do akcí, zápas se přesouvá ze třetiny do třetiny.

43:58
    Filip pálil z modré, brněnský gólman puk viděl takže ho jednoduše zastavil.

42:07
    Doležal dorážel do polo-odkryté branky. Kometa vybudovala přesilu a puk zastavila.

41:21
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Rašovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:42
    Konečný střílel z pravého kruhu. Vstavěl puk zblokoval a následně pokryl.

40:01

Druhá třetina začala dvěma rychlými góly, ty nastartovali Kometu, která hrála aktivněji. Následovalo několik vyloučení, při kterých branka nepadla.
    Ke konci druhé třetiny Žďár snížil vedení Komety dobrou kombinací. V poslední minutě šla kometa do třech, tuto šanci Žďár nevyužil.

40:00

39:49
    Konečný střílí z modré. Akce je neúspěšná puk končí ve Vystavělově lapačce.

39:21
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Furch – 2 min., nedovolené bránění).

37:53
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., nedovolené bránění).

36:34
    Žďár právě vstřelil branku!

Žďár šel do přečíslení dva na jednoho a ROBERT BAČO vstřelil puk pod honí tyč.
    Asistence: Putz David, Konečný Jakub.

36:01
    Brněnský Kos poslal střelu z pravého kruhu. Tuto střelu Vít zblokoval.

34:50
    Malenovský přihrál Doležalovi a ten se před bránou dostal do dobré šance, která skončila v lapačce brněnského brankáře.

34:12
    Kalčík kličkou oklamal soupeře a sám před bránou pálil pod horní tyč.. Vít šanci zablokoval.

33:16
    Kouba David se rychle zorientoval před bránou a bekhendem se snažil zasunout puk do brány. Tato akce mu ale nevyšla.

30:22
    Tři hráči Komety unikli a Kos pálil z mezikruží. Lukáš Vít střelu zastavil a pokryl.

28:02
    Doležal prokličkoval před brněnskou branku, jeho průnik byl zastaven a neproměnil.

26:10
    Sedláčkova střela od modré byla zachycena Vítem.

25:00
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Malý – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Pokorný – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

21:37
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Bednář – 2 min., podražení).

21:23
    Kometa právě vstřelila branku!

Malý poslal ERIKA MELUZÍNA do úniku a ten ve vlastním oslabení proměnil.
    Asistence: Jakub Malý

21:03
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holotík – 2 min., napadení).

20:39

Kometa obsadila pásmo a Sedláček poslal puk na JAKUBA BRABENCE, který vstřelil branku.
    Asistence: Ivo Sedláček, Jakub Malý.

20:01

Kometa hrála dvě přesilovky, ani jednu z nich nevyužila. Brněnský tým se do více akcí než Žďár,ale ani jednu neproměnil. Lukáš Vít chytal bezchybně a podržel hostující tým.

20:00

18:01
    Konečný jel sám na bránu, z dálky vystřelil. Vystavěl ránu hravě zablokoval.

17:32
    Sedláček dostává dlouhou přihrávku a pálí od modré. Puk jde na tělo Víta, ten ho posléze chytá do lapačky.

15:00
    Zápas se přelévá z třetiny do třetiny a nikdo se nedostává do velkých akcí.

13:49
    Sedláček střílí od modré, akce je opět neúspěšná.

12:13
    Malý nahazuje z buly na bránu a Vít znovu zakrývá puk lapačkou.

09:55
    Bačo posílá puk na Malenovského ten však míjí bránu a puk se odráží od zadní strany brány.

08:34
    Holemý vyslal ránu z modré, ta byla také zablokována.

07:40
    Sedláček pálil od modré, Vít však ránu zablokoval levým betonem.

07:13
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Doležal – 2 min., nedovolené bránění).

05:25
    V přesilovce Sedláček pálil od modré. Akce byla neúspěšná.

04:18
    Vyloučení v týmu SKLH Žďár nad Sázavou (Malenovský – 2 min., podražení).

03:23
    Ve skrumáži před žďárskou branku gólman Vít pokryl puk a akce Komety skončila neúspěšně.

02:00
    Žďárský Filip Picka dorážel ale nebyl úspěšný, Kometa posleze vyhodila.

00:47
    Kometa se drží v utočené třetině a Holmac nahodil, ale u brány nebyl nikdo kdo by akci zakončil.

00:01

HC Kometa Brno: Vystavěl, (Nešťák) – Řehák, Holcman, Holemý, Běhůnek,Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Masař

SKLH Žďár nad Sázavou: Vít, (Slavík)– Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář

Rozhodčí: Maršálek – Měkýš, Procházka.

Hostující tým odehrál taktéž šest zápasů, ale nachází se na pátém místě tabulky s devíti body. V obou předchozích zápasech byl Žďár vítězným týmem a připsal si tři body za porážku Havlíčkova Brodu a další tři body za vítězství nad Hradcem Králové. Sázavští si boudou chtít udržet svoji pozici a získat vítězství nad Kometou.

Domácí Kometa se po odehraných šesti zápasech nachází na šestém místě tabulky s osmi body. V posledních dvou zápasech Brňané zvítězili na domácím ledě nad Duklou a připsali si důležité 3 body. V druhém derby modrobílí prohráli po napínavém zápase s Českými Budějovicemi. HC Kometa Brno ztrácí jeden bod na předchozí Žďár, takže Kometa bude chtít získat vítězství a posunout se na pátou příčku.

Pěkné sobotní odpoledne, vítám vás u sledování zápasu HC Kometa Brno – SKLH Žďár nad Sázavou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Adam Nečas

Branky a nahrávky: 21. Brabenec (Sedláček, Malý), 22. Meluzín (Malý) – 37. Bačo (Putz, Konečný)

Rozhodčí: Maršálek – Měkýš, Procházka