Přerov – Třinec 3:2 (kon.) | Mountfield HK – Havlíčkův Brod 11:4 (kon.) | Kometa Brno – Žďár n/S 2:1 (kon.)
Pardubice – Jihlava 2:4 (kon.) | Letňany – Mladá Boleslav 2:5 (kon.) | Kladno – HC Litvínov 2:6 (kon.)
Vsetín – Vítkovice 1:5 (kon.) | Ústí n/L – PZ Kladno 3:2 (po pr.) | Poruba – Warriors Brno 4:3 (kon.)
Havířov – Technika Brno 3:1 (kon.) | Zlín – HK MD Šumperk 2:1 (po pr.) | Slavia – Třemošná 0:3 (kon.)
K. Vary – Sparta 2:5 (kon.) | Chomutov – HC Plzeň 4:5 (0:3 po s.n.)
HC Kometa Brno
2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 07.10.2017, 12:00 • DRFG Arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 7. kolo

Pro dnes se s vámi loučím, s přáním pěkného dne nashledanou. (14:21:12)

HC Kometa udržela vedení a kontrolovala hru. I přes snahy a agresivnější hru se ke golové šanci hosté nedostali. Kometa získává tři body a přesouvá se na pozici Žďáru.

59:15
    Vít opustil branku.

57:40
    Holemý šel sám do úniku a pokusil se procpat puk do brány. Tato šance úspěšná nebyla.

56:53
    Holemý poslal puk z modré na bránu, brankář opět střelu chytil.

55:50
    Kalčík předával Žákovy mezi kruhy, střela opět trefila brankáře.

54:55
    Petr Žák položil Žďárského beka a poté pálil z otočky. Luká Vít byl na správném místě a puk se do branky nedostal.

52:37
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Holemý – 2 min., hákování).

52:29
    Holemý pálil z modré. Střelu žďárský brankář zastavil.

49:22
    Žďár se snaží na Kometu vytvořit tlak a drží ji v obrané třetině. Kometa však kontroluje hru a snaží se mít puk co nejvíc pod svojí kontrolou.

47:39
    Sedláček se sám protlačil před bránu, ale mezi několika Žďárskými hráči se neudržel na nahou a akci nedokončil.

46:16
    Žádný tým se nedostává do akcí, zápas se přesouvá ze třetiny do třetiny.

43:58
    Filip pálil z modré, brněnský gólman puk viděl takže ho jednoduše zastavil.

42:07
    Doležal dorážel do polo-odkryté branky. Kometa vybudovala přesilu a puk zastavila.

41:21
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Rašovský – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:42
    Konečný střílel z pravého kruhu. Vstavěl puk zblokoval a následně pokryl.

40:01

Druhá třetina začala dvěma rychlými góly, ty nastartovali Kometu, která hrála aktivněji. Následovalo několik vyloučení, při kterých branka nepadla.
    Ke konci druhé třetiny Žďár snížil vedení Komety dobrou kombinací. V poslední minutě šla kometa do třech, tuto šanci Žďár nevyužil.

Adam Nečas

Branky a nahrávky: 21. Brabenec (Sedláček, Malý), 22. Meluzín (Malý) – 37. Bačo (Putz, Konečný)

HC Kometa Brno: Vystavěl, (Nešťák) – Řehák, Holcman, Holemý, Běhůnek,Sedláček, Fajmon, Furch – Žák, Brabenec, Kalčík, Holotík, Sedláček, Kos, Malý, Rašovský, Harmim, Masař
    SKLH Žďár nad Sázavou: Vít, (Slavík)– Macek, Filip, Pokorný, Cibuzar, Adámek – Putz, Konečný, Kouba, Štola, Matas, Malenovský, Picka, Bačo, Doležal, Puczek, Bednář

Rozhodčí: Maršálek – Měkýš, Procházka