Kladno – Slavia 2:0 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:0 (kon.)
Přerov – Litoměřice 0:2 (kon.) | Vsetín – Kadaň 2:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 1:3 (kon.)
Havířov – K. Vary 0:1 (1:3 po s.n.)
Rytíři Kladno
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
HC Slavia Praha
Sobota 07.10.2017, 16:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Kladenští mají na svém účtě po devíti odehraných zápasech celkem osmnáct bodů. Na cenné body dosáhli Rytíři celkem v osmi případech. Pouze od Energetiků odjeli s prázdnou. Od výhry nad Benátkami Kladno dotáhlo poslední dva zápasy do samostatných nájezdů, v nichž porazil Litoměřice a prohrál s dominantním Přerovem. Využijí Rytíři domácího prostředí a pošlou pražskou Slavii domu s prázdnou?

Pražané jsou na tom s dvanácti body hůře a to hlavně v domácích utkáních, ve kterých hráči Slavie dokázali zvítězit pouze jednou a to prosti Havířovu. Tudíž zbylých devět bodů Slavia vybojovala na ledě soupeře. V posledním utkání Pražané nestačili na tempo Energetiků, kteří dobili Eden poměrem 1:5. Dokáže si Slavia podmanit kladenský ČEZ stadion?

Rytíři Kladno – HC Slavia Praha 3:2

Rytíři Kladno: Kopřiva (Cikánek) – Kehar, P. Hořava, Lenďák, Štindl, Štich – F. Matula, Lorraine, Zikmund – T. Kaut, Redlich, R. Přikryl – D. Tůma, Kružík, J. Kloz – Kubík, Svedlund, J. Strnad.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – A. Růžička, J. Novák, J. Drtina, Kasík, Barák, J. Holý – L. Krejčík, Kopta, M. Kadlec – Krliš, Šmerha, Šagát – M. Ondráček, Jankovský, Šafránek – Nedvídek, Z. Doležal, Kubica.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu a postupně se řadí na modré čáře.

00:01

00:07
    Úvodní buly zvládli lépe domácí hráči a Frodl se hned musí vypořádat s nahozením.

00:40
    Od levého hrazení dokázal Kubík schovat svou střelu, se kteoru měl brankář Slavie plné ruce práce.

01:17
    Po zavezení kotouče po pravém křídle hledal Zikmund spoluhráče před brankou. Kotouč končí v levém rohu.

01:48
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Domácí celek otevíra stav utkání po necelých dvou minutách hry! Po velmi těsném postavení mimo hru se puku ujal střelec DAVID TŮMA, který pohotovou a přesnou střelou rozvlnil síť branky Frodla. Bez asistence.

02:24
    Slavisté se snaží najít rychlou odpověď na inkasovanou branku, ale Rytíři svou modrou čáru brání velmi dobře.

02:36
    Vyhozený puk hladově pronásledoval Krejčík.

03:13
    Ihned po buly v útočné třetina Slavie zkoušel pálit od modré čáry Kadlec.

03:51
    Před Frodlem nebezpečně projížděl Machač, ten ale prudkou přihrávku nijak netečoval.

04:43
    Lavina bílých dresů dobíjela kladenskou branku. Cikánek odolal tlaku a udržel puk před brankovou čarou.

05:31
    Střelecký pokus Kasíka skončil sražený do ochranné sítě kladenskou obranou.

05:51
    Na pravém hrazení zachytil vyhození Holý a okamžitě vrací hru zpět za branku.

06:41
    Rytíři po získaném vedení vlemi polevili v tempu a Slavisté nebezpečně kombinují kolem Cikánka.

07:16
    Do protiútoku se dostal Machač, jenž z mezikruží nastřelil pouze hruď Frodla.

07:29
    Redlich střelou z ostrého úhlu zaskočil Frodla, který na poslední chvíli vyšvihl pravý beton k pravé tyči.

07:33
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jaroslav Kasík – 2 min., hákování).

07:47
    Obranné čtyřce se daří rychle vyhodit. Kladno musí začít od vlastní branky.

08:13
    Od modré čáry pálil velmi nebezpečně Štindl! Brankář Slavie kotouč srazil za branku.

08:17
    Tentokrát Frodl střelu Štindla podržel a přerušil hru.

08:35
    Zikmund v bezprostřední blízkosti nedokázal využít přesilovou hru.

08:52
    Dělovka v podání Šticha na Frodla neprošla.

09:33

10:40
    Po rychlém otočení hry na polovinu Rytířů hledal Krejčík zpoza branky najíždějího Koptu k pravé tyči, tomu ale puk přeskočil čepel.

11:00
    Střelu od modré čáry marně tečoval Machač. Rytíři si vytvářejí mnoho šancí.

11:43
    Střílenou přihrávku před branku Slavie tečoval Kubík pouze těsně vedle pravé tyče! Pár fanoušku už zvedalo ruce nad hlavu.

12:34
    Po komerční přestávce je puk opět ve hře. Doležal rozjíždí společně s Růžičkou útočnou akci.

13:28
    Ze středu pravého kruhu zkoušel pálit Kubica, ale do střely mu vložil hůl jeden z Rytířů.

14:26
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Ondráček – 2 min., nedovolené bránění).

14:40
    Kotouč z Kubíkovy hole sebral Nedvídek a bez váhání vyhodil.

15:11
    Pražené se toho nebojí a ve čtyřech hrají před brankou Cikánka.

15:39
    O další vyhození a nasbírání cenných vteřin se postaral Drtina.

16:06
    První střelu Kladna Frodl bez sebemenších problému vyrazil. Následně Kopta posílá hru za branku Kladna.

16:26
    Vyloučený Ondráček je zpět na ledě. Hosté pokračují v plné síle.

17:22
    Laxní rozehrávku zachytil ve středním pásmu Šafránek, který po zavezení puku vyzval zadovkou ke střele Baráka.

17:53
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Štindl – 2 min., držení protihráče).

18:18
    Slávisté se v obranném pásmu Kladna příliš neohřáli a jsou opět vyhnáni.

18:38
    Rytíři teď řadou přesných přihrávek ušetřili mnoho vteřin ze Štindlova trestu.

18:52
    Kotouč se zpoza slavistické branky dostal mezi kruhy, odkud se zcela volný Svedlund nedokázal prosadit! Frodl skvělým zákrokem podržel svůj tým v závěru první třetiny.

19:53
    V závěru třetiny se připojuje ke svému týmu Štindl.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět jedinou branku, o kterou se postaral David Tůma ve druhé minutě. Následovala protiofenzíva Pražanů, kteří si dokázali vytvořit potřebný tlak, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Hráči se připravují na úvodní buly druhé třetiny.

20:01

20:14
    Kapitán Rytířů Strnad nezachytil prudkou přihrávku a kotouče se tak zmocňují hosté.

20:38
    Kopta ve velké rychlosti přijel k Cikánkovi a z brankoviště byl vyprovozen Štichem.

21:11
    Domácím se daří kombinovat v útočné třetině, Pražané je ale k žádné střele nepouští.

21:47
    Po špatném zpracování na modré čáře vyrazil do úniku jeden z hráčů pražské Slavie.

22:26
    Puk se před Cikánem snažil udržet Ondráček, ale proti zdvojené obraně o kotouč přišel.

23:14
    Prudkou střelu Hořavy zastavil Frodl svou výstrojí a přerušuje hru. Vhazovaz se bude po jeho levici.

23:49
    Jankovský prodloužil hru za branku Kladna, kam se odhodlaně vydal Šmerha.

24:01
    Kladenští si nepřesnou přihrávkou vykoledovali zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Cikánka.

24:23
    Domácí rozehrávku se snažil vyrušit Krejčík, ale obránce Kladna se puku zbavil včas.

24:53
    Kladenská pětka uzamkla soupeře v obranném pásmu.

25:13
    Kružík si sjel k brance, ale kotouč za Frodlova záda nedokázal procedit.

25:50
    Rytíři už prostřídali! Slávisté jsou pod obrvoským tlakem.

26:05
    Kotouč se za brankou Slavie stal nehratelný a rozhodčí se rozhodl hru přerušit. Následuje komerční přestávka.

26:33
    I po komerční přestávce tlak Kladna stále trvá. Pražané si vybrali slabou chvilku.

27:21
    Po nahození za branku Cikánka posílají Slávisté na led čerstvé síly.

27:43
    Krliš společně se Šagátem tačili puk za brankvou čáru na hranici brankoviště! Domácí brankář dokázal svou branku ubránit a hra se přesunula do pravého rohu.

28:14
    Šance i na druhé straně! Machač přistrčil kotouč Klozovi, který z mezikruží nastřelil pouze rameno Frodla!

28:41
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Petr Hořava – 2 min., hákování).

28:43
    Kotouč se z buly dostal k Cikánkovi, který ho okamžitě přikryl svou lapačkou.

28:53
    Obranná čtyřka Kladna se osvobozuje vyhozením až k brance soupeře.

29:14
    Drtina se snažil využít velkého provozu před kladenskou brankou a jeho lehké nahození zapadlo do výstroje pozorného Cikánka.

29:32
    Šafránek se snažil udržet hru v útočné třetině za cenu faulu! Poměr sil se srovná.

29:35
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (David Šafránek – 2 min., držení protihráče).

29:44
    Fanoušci obou týmů bez přestáni povzbuzují své svěřence.

30:30
    Barák velmi nebezpečné pálil na kladenskou branku! Cikánek betony srazil puk těsne vedle levé tyče.

30:41
    Vyloučený Hořava je venku z trestné lavice, následuje krátká počentí výhoda Rytířů.

31:35
    Trest skončil i pro Šafránka. Oba týmy v plném počtu.

32:23
    Vyhození šikovně zastavil Krliš, ale Slavisté se v útočné třetině o nic déle neudrželi.

33:00
    Z vrchu levého kruhu prověřil Frodla prudkou dělovkou Kubík.

34:11
    Zikmund zachytil rozehrávku soupeře a vystartoval po levém křídle do protiútoku! Za modrou čárou nechal puk Lorrainemu, který přebruslil na protější kruh a zadovkou vyzval ke střele krajan Svedlunda. Tomu se v dnešním utkání střelecky nedaří.

35:22
    Hra nabrala klidnější tempo, přelévá se ze strany na stranu.

36:31
    Novákovu střelu tečoval těsně před brankou Krliš a kotouč se vymrštil těsně vedle levé spojnice.

36:52
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Jiří Drtina – 2 min., nedovolené bránění).

36:59
    Cikánek musel být ve střehu, protože vyhození šlo přímo na střed jeho branky.

37:26
    Přihrávku na modrou čáru zpracoval Štich už za modrou čarou. Odpískáno postavení mimo hru.

37:49
    Aktivní Kadlec rozrušil kladenskou obranu při rozehrávce. Kladenští se i přes menší komplikace dokázali dostat do střední třetiny.

38:25
    Frodl si skvěle poradil s těžkou střelou od modré čáry.

38:51
    Z pravého křídla Šagát mířil na vzdálenější tyč, kterou o pár centimetrů přestřelil.

38:52
    Trest Drtiny vypršel a Slávisté tak hrají v plném počtu.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá jedna minuta.

39:46
    Hosté otevřeli hru a velmi rychle se dostávají do útočného pásma.

40:00

Ve druhém dějství jsme branku neviděli. Ovšem stejně jako v první třetině si oba týmy vytvořily slibné šance. Stejně jako Cikánek i Frodl předváží skvělé výkony.

40:01

40:30
    Doležal dostává u střídačky pořádnou masáž při snaze vybojovat kotouč.

40:31
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Roman Přikryl – 2 min., krosček).

40:48
    Slávisté nedokázali najít cestu z pravého rohu a vyhozením jsou vyhnáni až k vlastní brance.

41:21
    Dělovka Holého byla mířena k levé tyči, ke které se Cikánek stihl včas přemístit.

41:47
    Krásnou diagonální přihrávku Doležal na středu levého kruhu promáchl! Tohle byla dosud největší šance v přesilové hře Slavie.

42:31

42:58
    Už se zdálo, že Kladno rozehraje hru do středního pásma, ale následně jeden z hráčů pražské Slavie sebral puk obránci Rytířů a okamžitě pálil branku Cikánka.

43:44
    Drtina s Novákem posílají svůj tým na polovinu domácího Kladna.

44:09
    Po levém křídle se ohnal Redlich, jehož střela z levého kruhu prolětěla vedle pravé tyče!

44:45
    Laxního zpracování obránce hostí využil Strnad, který vyhání soupeře z obranného pásma.

45:40
    Středem hřiště to individuálně zkusil Krliš, ale narazil pouze na modrou zeď Rytířů.

46:29
    Nahození zastavil za brankou Frodl, který bez váhání zkoušel poslat Doležala na levém křídle do úniku.

47:12
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Ladislav Zikmund – 2 min., sevření puku rukou).

47:37
    Hosté zatím hledají recept na usazení v útočné třetině. Obranná čtyřka Kladna po třetí za sebou vyhazuje až k Frodlovi.

48:30
    Po delším boji o puk pálil z pravé strany volné Kasík, ale Cikánek měl volný výhled a střelu včas viděl.

49:12
    Kladno v plném počtu.

49:31
    Růžička si neporozuměl se svými spoluhráči a přihrál na prázdno do středního pásma.

50:18
    Zpoza branky vyjel Kehar, který omylem nechal puk za sebou. Celou situaci uhasil Cikánek, který schoval puk pod svou vyrážečku.

50:36
    Pražané pomalu a jistě začínají diktovat tempo zápasu.

50:57
    Vyhrocenou situaci ukončil Cikánek lapením kotouče. Následně se pustil do křížku Štich s Drtinou, kteří si vyměnili pár slov.

51:40
    Po řadě nepřesností z obou stran jsou na puku Slávisté mířící si to do útočné třetiny.

52:09
    Zakázané uvolnění hostí vrátí hru zpět před Frodla.

Utkání sleduje 2426 diváků!

52:37
    Frodl nyní poznal tvrdou střelu Šticha, proti které vykopl svůj pravý beton! Pohledný zákrok.

53:47
    Hosté stále nemohou přejít do trvalejšího tlaku.

54:16
    Kopta čistě vypíchl puk pronikajícímu Strnadovi, čímž umožnil svému týmu přejít do protiútoku.

54:50
    Nahození zastavil Frodl u pravé tyče, kde se puku ujímá Barák.

55:37
    Švéd Svedlund nabral ve středním pásmu dobrou rychlost, kterou prosvištěl celým útočným pásmem.

56:19
    Slávisté se snažili vybojovat puk v levém rohu kladenského pásma. Následně se jeden hráč z hostí provinil faulem a hlavní sudí ponechává výhodu.

56:38
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Tomáš Šmerha – 2 min., podražení).

57:05
    Hosté se snaží vymyslet nebezpečnou kombinaci i ve čtyřech! Zatím se převážně hraje na polovině Rytířů.

58:12
    Skvělý pas mezi kruhy dostal Tůma, který z pokleku mířil mimo branku! Frodla se pro jistotu skvěle roztáhl na brankové čáře.

59:00
    Poslední minuta základní hrací doby.

59:03
    Brankář hostí přenechává své místo šestému hráči!

59:17
    Čárový rozhodčí poněkud přísně odpískal Kladnu zakázané uvolnění. Puk se sotva doplazil ke koncové čáře.

Oddechový čas pro domácí.

59:20
    Střela Drtiny na Cikánka neprošla.

59:43
    Je rozhodnuto! Zaváhání na modré čáře využil Jakub Strnad, který přistrčil puk na DAVIDA TŮMU, jenž druhou brankou tentokrát do prázdné branky pečetí toto utkání ve prospěch Kladna. Asistence: Jakub Strnad.

Kladenští zvládli úvod utkání velmi dobře a úvodní brankou Davida Tůmy se dostali do vedení. Slávisté si stěžovali kvůli údajnému postavení mimo hru, od kterého domácí dělili opravdu milimetry. Po získaném vedení tempo hráčů Kladna pomalu klesalo a Slavie tak mohla velmi nebezpečně kombinovat kolem branky Lukáše Cikánka. Do další obrovské šance se dostal Kubík, když před Frodlem tečoval střílenou přihrávku těsně vedle pravé tyče. To ovšem nebyla ta největší šance, protože tu dostal Linus Anders Svedlund, ke kterému se v oslaben dostal kotouč mezi kruhy, odkud rychlou střelou k levé tyči nedokázal překonat brankáře Slavie.

Do druhé třetiny vstoupili aktivnějí domácí Rytíři, ale ze začátku se do žádné slibnější šance nedostali. Naopak z nečekaného protiútoku ohrozili vedení Kladna Krliš se Šagátem, kde se prohnali kladenským brankovištěm. Pár vteřin na to domácí otočili hru a Machač z pravého kruhu našel mezi kruhy volného Kloze, jehož střela zkolabovala na rameni Frodla. Necelých šest minut před druhou sirénou se blýska kladensko-švédská trojice Zikmund, Lorraine a Svedlund, který se v dnešním zápase dostal po druhé do obrvoské šance. O dvě minuty později Krliš nebezpečně sáhl do Novákovy střely, ale kotouč si to mezi tři tyče nezamířil.

V závěrečné třetině měli o něco víc navrch hráči pražské Slavie, kterým se nedokázalo podařit vyrovnat stav utkání. V samotném konci Dominik Frodl ponechal prázdnou branku a pustil na led šestého hráče. Po pár vteřinách si však svezl puk autor první branky David Tůma, který trefou do prázdné branky zpečetil dnešní utkání na ČEZ stadionu

Lukáš Cikánek si dnešním stoprocentním výkonem připisuje druhou nulu v letošní sezóně.