Kladno – Slavia 2:0 (kon.) | Benátky n/J – Frýdek-M. 2:3 (po pr.) | Ústí n/L – Motor ČB 2:0 (kon.)
Přerov – Litoměřice 0:2 (kon.) | Vsetín – Kadaň 2:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 1:3 (kon.)
Havířov – K. Vary 0:1 (1:3 po s.n.)
HC ZUBR Přerov
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HC Stadion Litoměřice
Sobota 07.10.2017, 17:00 • MEO Aréna • Chance liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den u desátého kola WSM ligy, ve které se představí aktuálně druhý Přerov proti šestým Litoměřicím.

Hosté okupují šesté místo poté, co si připsali pět výher a čtyři prohry při naprosto vyrovnaném skóre 26:26. Se čtrnácti body jsou tedy v té lepší polovině tabulky a na pátý Frýdek Místek jim chybí tři body. Litoměřicím se ale poslední zápasy trochu přestalo bavit a tak spadly z lepší pozici, na které byli v sedmém kole.

Přišla totiž prohra s Karlovými Vary a poté po samostatných nájezdech i s Kladnem. Nutno však podotknout, že Litoměřice měly opravdu velmi složitý los v posledních kolech. Hosté tak pojedou do Přerova s jediným cílem a to prolomit smůlu z posledních dnů.

Pomoci by k tomu měl nejlépe bodovaný hráč Litoměřic – Aleš Pavlas s osmi body či nejlepší střelci Matěj Chalupa a Vítězslav Bílek se čtyřmi zásahy.

Zubrům se možná až nečekaně daří a po sedmi výhrách a pouhých dvou prohrách jsou o skóre na druhém místě s devatenácti body před Českými Budějovicemi. Na první Kladno jim navíc chybí pouhý bodík. Zubři za sebou mají šňůru čtyř vítězství v řadě, kterou nastartovali výhrou nad Ústí, poté porazili i Vary, Kladno a v posledním utkání i Benátky. Není tedy divu, že se přerovský klub pohybuje tak vysoko.

Jedním z důvodů dobré pozice v tabulce jsou individuální statistiky hráčů. Těm vládne Roman Pšurný s deseti body, který je zároveň nejlepším asistentem týmu (šest přihrávek), hned dva krátí mají o bod méně – Tomáš Fořt a Milan Procházka.

Vzájemná utkání

Přerov 2:3 (po prod.) Litoměřice
    Litoměřice 4:2 Přerov
    Přerov 4:1 Litoměřice
    Litoměřice 1:2 (po s.n.) Přerov
    Přerov 3:4 (po s.n.) Litoměřice

HC ZUBR Přerov: Klimeš (Šimboch) – Malina, Chmelíř, M. Novotný, Čáp, Pala (A), Zbořil – Plášek (A), T. Sýkora (C), M. Kratochvíl – Milan Procházka, Pšurný, Fořt – Koblar, Berger, F. Dvořák – Goiš, Šlahař, Navrátil.

HC Stadion Litoměřice: Král (Michajlov) – Jandus, Pavlas (C), Smetana (A), Kvasnička, Jebavý, Strejček – Jirásek, J. Veselý, Bílek (A) – Stříbrný, J. Šimeček, Helt – R. Pilař, Miškář, Kantner – Zajan, Hanták, Komárek.

Rozhodčí: Fiala, Přikryl – Krátký, Zmeškal.

00:01

00:29
    Úvodní buly vyznělo lépe pro domácí, ale ti o míč rychle přišli a v útoku se tak prezentoval jejich soupeř, ovšem první střela šla mimo.

00:53
    Zubři následně vybojovali puk a vyrazili do protiútoku. Jejich střela z vrcholu kruhů již byla přesnější, ale na Krále si nepřišla. Ten podržel kotouč.

01:25
    Přerov se udržel v pásmu, poslal dvě střely od modré čáry, ovšem ani jednou neuspěl. Litoměřice ale pod tlakem vyhazují pouze přes všechny čáry. Zakázané uvolnění.

01:58
    Hosté se ubránili, vyvezli kotouč a dokázali se tak ubránit. Domácí už ale znova v útočném pásmu.

02:24
    Střela z toho ale nebyla, naopak se k puku dostaly Litoměřice a potrápily obranu soupeře. Klimeš si ale střelu z bodu pro vhazování pohlídal a zákrokem lapačkou nezklamal.

02:58
    Domácí vypadají o něco aktivněji. Čáp střílel od modré čáry, ale trefil stínujícího hráče, hosté rychle vyhazují.

03:35
    Z pravé strany se po úniku dostal ke střele Veselý, ovšem jeho tvrdý pokus příklepem Klimeš bez větších obtíží zpacifikoval. Vhazování po jeho pravici.

04:07
    Procházka neposlal ideální přihrávku na Novotného a vyhnal jej až zpět za vlastního brankáře.

04:46
    Zubři se rychle vrátili do pásma, kde nahodili kotouč na Krále a vybojovali alespoň vhazování v útočné třetině po jeho pravé ruce.

04:57
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Jandus – 2 min., hákování).

05:20
    Střela od modré byla sražena do rohu kluziště, kde se k puku dostaly Litoměřice a ihned vyhodily kotouč do bezpečí.

05:39
    A znova. Domácím se jejich přesilovka zrovna dvakrát nedaří. Alespoň prozatím.

06:07
    Šlahař zavezl kotouč do útočného pásma. Zubrům se ale nedaří dostat se ke střele, která by mohla ohrozit Krále.

06:57

07:31
    Domácí jsou stále aktivnější, ovšem přes houževnatou obranu soupeře se jim nedaří se probojovat.

07:44
    Bílek zkusil střelu od mantinelu, ale Klimeš si s jeho lehkým pokusem bez obtíží poradil.

08:02
    Krásná akce domácích, kdy naprosto vyšachovali obranu Litoměřic. Následná zpětná přihrávka do prostoru před bránou ale Procházkovi úplně nesedla a střela skončila těsně vedle!

08:49
    Hosté se usadili v útočné třetině, jejich první pokus zamířil vedle, ale i poté vybojovali kotouč pro sebe.

09:23
    Až teď se k němu dostali domácí hokejisté, kteří vyjeli do rychlého protiútoku, ovšem jejich přihrávku přes šíři hřiště zachytila obrana.

10:18
    Rychlejší pasáž hry přerušuje pokus o pas Litoměřic, který končí pouze na zakázaném uvolnění.

10:52
    Nahození Král v klidu pokryl a co víc, dokázal i rychle rozehrát a Zubři si tak vhazování v útočném pásmu nevybojovali.

11:17
    Bílek si sjel s kotoučem od modré skoro až do prostoru v mezikruží, ovšem jeho jedovatá rána taháčkem prosvištěla pouze kolem tyče domácí brány.

11:54
    Střelu od modré Král nebezpečně vyrazil, ovšem k následné dorážce se útočící hokejisté nedostali a Litoměřice se v poklidu osvobodily.

12:26
    Zubři uklidňují hru za vlastní brankou a čekají na prostřídání formací.

12:58
    Pilař se pokusil najít někoho ze spoluhráčů před brankou, ale jeho přihrávka zpoza brány nikoho nenašla.

13:29
    Špatná rozehrávka domácích zůstala nepotrestána, pokus o rychlou kombinaci soupeři nevyšel.

13:57
    Hraje se nahoru dolů. Zajan dostal puk před Klimeše, ale zády brance nedokázal zasunout puk.

14:26
    V ještě lepší pozici se ocitl Jirásek, ale ani on na Klimeše nevyzrál. Přerov může děkovat svému brankáři. Poslední okamžiky se obraně úplně nedaří.

15:09
    Domácí se po delší době ocitli v útoku, ale jejich střela minula cíl a soupeř poté po špatné rozehrávce vyhodil kotouč pouze na zakázané uvolnění.

15:37
    Král ukryl kotouč ve výstroji po lehké střele od pravého mantinelu. Litoměřice mohou vystřídat a navíc nás čeká komerční přestávka.

15:59
    Domácí přišli o pásmo, jejich soupeř tak má šanci na útočný výpad.

16:27
    Střelu od modré vyrazil pozorný domácí brankář a snaha o dorážku soupeře přišla vniveč. Zubři se ubránili.

16:53
    Komárek zprava trefil Klimeše do masky a i následné doklepnutá přerovský brankář za svá záda nepustil. Skóre se stále nemění. Pokračovat se bude po menší úpravě výstroje Klimeše.

17:28
    Hraje se opravdu hodně vyrovnaný hokej. Zdá se, že první gól dnes bude opravdu velká výhoda.

17:59
    Klimeš si poradil se střelou od levého mantinelu a Zubři se dostali k puku. Budou tak moci postupovat do útoku.

18:28
    Veselý dostal namazáno před Klimeše, kde se zjevil úplně sám, zamíchal s pukem, ale trestuhodně minul branku. Mohli jsme mít krátce před koncem první třetinu otevřené skóre!

18:49
    Zubrům na druhé straně nevyšla střela od modré a Král udržel kotouč. Bude se vhazovat v obranné třetině hostů.

19:17
    Litoměřice se snažily prodrat se do protiútoku, ovšem obrana soupeře zapracovala na jedničku a další pozdvižení neumožnila.

19:45
    Ještě jedno přerušení před koncem třetiny. Rozhodčí přesunuje hru vhazováním do střední třetiny.

19:58
    Pilař utekl na pravé straně a tísněný časem zkusil střelu příklepem z bodu pro vhazování v útočné třetině. Klimeš jej vychytal a v první třetině se tak branky nedočkáme.

20:00

Máme za sebou opravdu rychlou první třetinu, která nabídla hokej nahoru dolů. Ani jeden tým nemá extra navrch, ovšem možná o něco nebezpečnější byly Litoměřice, které svého soupeře několikrát velmi zajímavě ohrozily. Klimeš však zatím odolává a drží svůj tým nad vodou. Své šance měli i Zubři, ale ne tak nebezpečné jako jejich soupeře. Druhá třetina začne zhruba v 17:47.

20:01

20:29
    Do druhé třetiny vstoupili opět úspěšným vhazováním Zubři, ke střele se ale nedostali a pásmo neudrželi.

20:58
    Fořt neviděl volného spoluhráče, který čekal na přihrávku a zakončoval by do prázdné brány. Jeho střela Krále nepřekvapila a dostal pořádně vyčiněno.

21:18
    Zakázané uvolnění Zubrů.

21:58
    Kvasnička se proháčkoval až do zakončení v prostoru mezikruží, ale na výborného Klimeše si nepřišel. Bude se vhazovat po levici přerovského brankáře.

22:29
    Král vyrazil střelu kousek od modré koncem betonu do rohu a Litoměřice vybojovaly puk. Ten však poslaly pouze na zakázané uvolnění a hra se tak znova přesune do jejich třetiny.

22:58
    Zubři se usadili v útoku, kde u mantinelu bojují o kotouč. Soupeř jim ale nedal ani kousek místa a dokázal se dostat do protiútoku.

23:30
    Smetana dostal namazáno přímo před Klimeše, ale trestuhodně nezamířil mezi tři tyče. To byla ale obrovská šance pro hosty.

23:58
    Velká šance i na druhé straně, kdy se Sýkora zjevil před Králem. Neměl však moc času a hostující brankář bravurně vytěsnil všechny místečka.

24:23
    Litoměřice se dostaly z tlaku jen díky vyhození na zakázané uvolnění.

24:37
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Helt – 2 min., sekání).

25:01
    Zubři hrají velmi aktivně tuto přesilovku, jejich první střela ale trefila pouze brankáře a kotouč ihned míří až ke Klimešovi.

25:34
    Zubři jsou zpět, zatím je to však bez přímé střely a branku. Litoměřice bravurně brání.

26:01
    A je znova vyhozeno, hosté mohou vystřídat.

26:24
    Před brankou Krále vznikla po střele z vrcholu kruhů nepřehledná skrumáž, ale brankář hostů vše vyřešil dobře a zalehl kotouč.

26:33

26:59
    Hostující tým kombinuje s pukem a čeká na vhodný okamžik k útočnému výpadu.

27:16
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Martin Novotný – 2 min., nedovolené bránění).

27:37
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Krásně sehraná přesilová hra hostů.Ti si mezi sebou prohodily několik přesných přihrávek, kdy na konci akce stál VÍTĚZSLAV BÍLEK a po skvělé kolmici otevírá skóre dnešního utkání. Asistence: Filip Hanták, Ondřej Smetana.

28:42
    Zubři vybruslili zpoza brány, hnali se za vyrovnáním, ale Král byl opět na svém místě.

28:51
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Martin Jandus – 2 min., sekání).

29:13
    Střela od modré trefila znova pouze dobře postavené obránce a puk navíc vypadl ze třetiny.

29:32
    Přerov špatně zakombinoval a již nestihl puk na modré čáře. Píská se tedy ofsajd.

29:47
    Litoměřice opět vyhodily. Zubrům se opravdu hodně nedaří v přesilových hrách.

30:12
    Malina se odhodlal ke střele, která prosvištěla těsně kolem tyče. Stejně jako následná rána od modré.

30:42
    Nahození už propadl až ke Královi, ovšem tam byli opět pozorní obránci, kteří vyhodili puk do bezpečí.

31:02
    Hosté jsou již v pěti a soupeř se navíc provinil ofsajdovým postavením.

31:57
    Hraje se ve středním pásmu, kde se ani jeden tým nemůže dostat ke kotouči.

32:28
    Nakonec jej vybojoval Přerov, který se dostal i k zakončení, ale střelou z bodu pro vhazování znova neuspěl. Litoměřický brankář je dnes naprosto výborný.

32:57
    Rozhodčí přerušuje hru a posílá hráče na vhazování do středového kruhu.

33:30
    Hosté se po delší době ukázali v útoku, ale nedostali se ani ke střele a musí zase rychle do své obranné třetiny. Přerov je nyní jednoznačně lepší.

33:58
    Zatím to však nevede k zajímavější situaci před Králem. Buď jdou střely mimo nebo si s nimi ví brankář rady.

34:36
    Hostující tým se dobře brání a to mu zatím zaručuje úspěch. Tlak se ale zvyšuje a Litoměřice vyhazují jen na zakázané uvolnění. Nebudou tak moci střídat.

35:00
    Pět minut do konce druhé třetiny kombinují s pukem Zubři, kterým se ale nepovedl přechod přes modrou čáru a rozhodčí situaci navíc posoudil jako úmyslný ofsajd.

35:27
    Velmi nebezpečná střela Jebavého z kruhu pro vhazování. Klimeš ale jeho dělovku dokázal srazit k mantinelu.

35:43
    Král drží nahození soupeře. Následuje komerční přestávka.

36:03
    Hosté z ojedinělé šance málem navýšili své skóre. Jediný obránce soupeře ale zbrzdil protiútok dva na jednoho a skrumáž před brankou následně pro domácí dopadla dobře.

36:29
    Hra se nyní poněkud vyrovnala. Tlak Zubrů je pryč a vědět o sobě dává už i jejich soupeř. Jeho zblokovanou střelu ale přidržuje Klimeš.

36:58
    Sýkora se dostal ke zblokovanému kotouči, ale i jeho pokus byl zblokován. Obrana soupeře dnes funguje na jedničku.

37:19
    A když náhodou nějaká střela ke Královi projde, litoměřický brankář si s ní bez větších obtíží poradí.

37:52
    Ke konci třetiny již tlak Zubrů definitivně opadl. Litoměřice dobře napadají a znemožňují rozehrávku.

38:26
    Teď se jim však nepovedla kombinace a po nepřesném pasu se musí stáhnout před svého brankáře.

38:36
    Další zakázané uvolnění.

39:04
    Zubři špatně rozehráli a museli se hodně rychle vracet aby se dostali ke ztracenému puku dříve než protihráči.

39:24
    O puk se bojuje v obranné třetině hostujícího týmu. Dočkáme se ještě nějaké zajímavé situace?

39:52
    Zdá se, že ne, Litoměřice vyhazují.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu, která nám konečně nabídla branku. Tu daly Litoměřice po jejich precizně sehrané přesilové hře a zaslouženě se tak ujaly vedení. Přerov byl poté daleko lepší, tlačil se do zakončení, ale ne a ne najít recept na parádní obranu soupeře. Ta blokuje střely a nenechává nejmenší prostor ke kombinaci. Třetí třetina tak bude jistě ještě hodně zajímavá. Začne zhruba v 18:38.

40:01

40:29
    Poslední třetina nám začala jasnou aktivitou domácího týmu. Tomu nepříjemně ubývá čas a musí něco vymyslet. S první střelou si však Král poradil.

40:58
    Zubři se do toho obuli. Zatím jejich střely ale létají kolem branky, stejně jako v předešlých částech zápasu.

41:29
    Litoměřice se hnaly do protiútoku, ale nedostaly se ani ke střele. Přerov znova míří k obléhání branky soupeře.

41:47
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Patrik Miškář – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

42:12
    Zubrům dnes přesilovky moc nejdou. Litoměřice vyhazují přes všechny čáry.

42:37
    Rána od modré opět trefila pouze obránce a puk skončil ve středním pásmu.

42:59
    Tentokrát už střela k brankáři propadla, domácí se ve skrumáži před brankou dostali i k zakončení, ale to nakonec zamířilo těsně vedle! Velká šance Přerova!

43:28
    Střela od modré znova napálila jen obránce a hra se tak přesunula až ke Klimešovi.

44:08
    Zubři přišli o pásmo a musí začínat od svého brankáře, to už je ale soupeř v pěti.

44:28
    Zubři jsou hodně aktivní, tlačí soupeře, ale obrana Litoměřic funguje opravdu na jedničku. Znova vyhazuje kotouč.

44:57
    Král pokryl nahození. Pude se vhazovat po jeho levici. Hra má teď velký spád a domácí hodně tlačí.

45:37
    Po delší době se i hosté objevili v útoku, ale ani ke střele se nedostali a soupeř znova pospíchá do útoku.

46:03
    Král spolu s branou vše vyřešili a střely Přerova zůstaly nevyužity. Kotouč navíc skončil na střídačce.

46:39
    Zakázané uvolnění Litoměřic, které se z tlaku dostávají pouze za tuto cenu.

46:58
    Střela od modré byla sražena za branku, kde kotouč vybojovali domácí a aktivně se snaží znova se prokousat do zakončení. Jejich tlak je opravdu obrovský.

47:31
    Bílek se hnal do protiútoku, naznačil střelu, pokusil se objet branku, ale to se mu nepovedlo a ani ke střele se nakonec nedostal.

48:08
    Hosté ale ukousli kousek času. Podařilo se jim chvíli zůstat v útoku a nyní narušují rozehrávku soupeře.

48:33
    Ten se po rychlém průniku dostal k zakončení před Králem, ale litoměřický brankář zůstává stoprocentní.

49:11
    Zakázané uvolnění Přerova po špatném pasu na útočníky.

49:41
    Berger se hnal za pukem, ale sprinterský souboj prohrál a Litoměřice znova posílají puk do bezpečí.

50:08
    Ne však na dlouho, Zubři se znova usadili v pásmu, ale střela Koblara byla opět zblokována. Hosté hrají velmi obětavě.

50:38
    Hosté vybojovali kotouč v obranném pásmu soupeře, kde o něj ale pokračuje boj u mantinelu. To však Litoměřicím naprosto vyhovuje.

51:09
    Novotný se dostal k pumelici od pravého mantinelu, ale jeho dělová brána minul branku a vyrazila navíc ven z pásma.

51:43
    Hostí tak opět střádají čas v rohu kluziště, kde svádějí tvrdé bitvy o kotouč. Rozhodčí zatím nechává hru plynout..

52:13
    Až nyní se Zubři dostali k puku, ale špatně rozehráli a jsou tak znova tam, kde byli před tím.

52:49
    Hostům se v posledních minutách daří držet kotouč v obranné třetině Přerova. Teď ale špatně rozehráli a mohl z toho těžit Chmelíč, jeho pokus byl ale jak jinak, než sražen obráncem.

53:09
    Stejně jako pokus hostů na druhé straně hřiště. Klimeš byl pozorný, pokryl kotouč a po komerční přestávce se bude vhazovat po jeho levici.

53:28
    Zubři už jsou možná i nervózní a nedaří se jim rozehrávka. Hosté tak stále častěji vyhazují kotouč.

53:42
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Roman Pšurný – 2 min., sekání).

54:11
    Zubři ihned vybojovali kotouč, vyhodili a nastřádali cenné vteřinky napadáním rozehrávky soupeře.

54:19
    Veselý dostal namazáno na další gól, ale odkrytou branku netrefil. Puk byl příliš prudký a hráč hostů jej nedokázal usměrnit za záda povyjetého Klimeše.

55:03
    Zubři na dvakrát vyhazují a šetří tak cenný čas.

55:12
    Dostali se dokonce i do zajímavé šance před Králem, ovšem ani nyní se nedokázali prosadit.

55:44
    Zubři jsou již v plném počtu a čekají na prostřídání formací. Závěrečný tlak může začít.

56:13
    Přerov se usadil ve třetině soupeře, je to ale zatím beze střel.

56:39
    Hosté se dostali k puku, který ihned vyhodili na zakázané uvolnění. Nebudou tak moci střídat a jejich pobyt na ledě se ještě prodlouží.

57:07
    Domácí přišli o pásmo, soupeř se ale do útoku nedostal a musí se tak znova rychle vracet před svého brankáře.

57:12
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Filip Jirásek – 2 min., nedovolené bránění).

Dnešní utkání sleduje 1909 diváků.

57:36
    Zubři hrají v šesti, Litoměřice ale vyhodily.

58:10
    Až nyní se Přerov usadil ve třetině a hledá místečko kudy by dostal puk za Krále.

58:28
    Šlahař promáchl, stále je to tedy bez střely.

58:51
    RADEK PILAŘ se dostal do úniku, v poslední chvíli byl seknut přes hokejku a nemohl tak zakončit do prázdné branky. Jeho střela trefila pouze tyč, ale rozhodčí nakonec rozhodl pro technický gól. Je rozhodnuto. Bez asistence.

59:16
    Domácí ještě bojují, ale Král znova zasahuje a připisuje si další úspěšný zákrok.

59:28
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Veselý – 2 min., držení protihráče + 10 min. osobní trest, nesportovní chování).

59:55
    Král drží kotouč, na ledě se nám ale ještě strhla bitka.

59:55
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice (Jan Strejček – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Tomáš Fořt – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

Litoměřice to zvládly a dokázaly dnes zvítězit na stadionu Přerova. Domácí sice tlačili, snažili se urvat nějaký bod, ale dnes jim prostě nebylo přáno. Hosté se tedy mohou radovat ze tří bodů a Přerov se musí připravit na další zápasy. Bude totiž určitě chtít dohnat ztrátu a získat další body. (19:15:47)