Nymburk – Havlíčkův Brod 2:1 (1:0 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Kopřivnice 8:2 (kon.)
Poruba 2011 – Šumperk 9:5 (kon.) | Kolín – Mor. Budějovice 2:3 (kon.) | Klatovy – David Servis 6:5 (po pr.)
Žďár n/S – Tábor 2:4 (kon.) | Most – Bílina 4:3 (3:1 po s.n.) | Pelhřimov – Písek 2:5 (kon.)
Kobra – Děčín 7:4 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 3:4 (po pr.) | Jablonec n/N – Řisuty 6:1 (kon.)
Letňany – Dvůr Králové n. L. 4:7 (kon.)
po s.n. (3:1)
HC Most
4:3 (0:0, 2:2, 1:1 - 0:0)
HC Draci Bílina
Sobota 07.10.2017, 17:30 • Zimní stadion, Slaný • 2. liga skupina Západ • 8. kolo

Hokejisté Mostu nakonec poráží Bílinu po samostatných nájezdech. Hned tři domácí hráči proměnili, naopak za Bílinu mířil do černého pouze jeden střelec. Mostečtí si tak připisují do tabulky dva body, Draci se musejí spokojit s jedním. (20:06:55)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Most.
    Autorem vítězné branky je ADAM KELLERSTEIN.

4. série
    3:1
    Gevorkjan si na Kuchaře nepřišel. Domácí si tak připisují druhý bod!

3. série
    3:1
    Aleš Macháček proměnil, Most je blízko druhému bodu!

3. série
    2:1
    Bílinský hráč nedal.

2. série
    2:1
    Adam Kellerstein zamířil nad pravý beton Kurakova!

2. série
    1:1
    Komínek se snažil Kuchaře vymíchat, ale neuspěl.

1. série
    1:1
    Tomáš Rod prostřelil Kurakova a vyrovnal!

1. série
    0:1
    Jako první jel Jakub Procházka. Bílinský útočník zamířil přesně.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení vítěze zápasu neurčilo. O držiteli druhého bodu tak rozhodnou až samostatné nájezdy, které začnou po krátké úpravě hrací plochy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:26
    Skvělý Vjačeslav Kurakov! Ten teď fantasticky vychytal Vojtěcha Kubinčáka!

64:01
    Už jsme v poslední minutě prodloužení.

63:40
    Na druhé straně kontroval ranou z pravého kruhu Procházka, také Kuchař předvedl dobrý zákrok.

63:14
    Karel Šefl jen na Kurakova z levé strany, ten Bílinu podržel!

62:09
    Hosté v přečíslení 2 na 1. Procházka hledal Böhma, ale ten nedosáhl na puk.

61:28
    Tomáš Rod z pravého kruhu minul branku Bíliny.

61:02
    Hru přerušil svým zákrokem Kurakov. Teď už se tedy bude hrát ve formátu 3 na 3.

60:44
    Hosté jsou v plném počtu.

60:07
    Kubinčákovu střelu z levé strany vyrazil Kurakov do rohu.

60:01

Domácí v závěru nedokázali zužitkovat dvojnásobnou přesilovku a utkání tak končí po šedesáti minutách 3:3. Vítěze určí až prodloužení, které Mostečtí zahájí v početní výhodě 4 na 3. Ta bude trvat 43 sekund.

60:00

59:50
    Střela Daniela Hory byla tak prudká, že puk vylétl od zadního mantinelu až do středního pásma! Vypadá to, že Bílina o bod nepřijde!

59:24
    Šefl nezastavil puk na modré, musí pro něj do středního pásma!

59:17
    Hosty zachránil brankář Kurakov, který lapil puk v leže na brankové čáře!

58:43
    Dokonce dvojnásobná přesilovka pro Most! Na trestnou lavici usedá Adam Lenart, který odpyká trest pro hráčskou lavici za nesportovní chování.

58:31
    Vojtěch Kubinčák nedokázal z mezikruží dostat puk na branku přes hráče, který mu obětavě padl k nohám.

57:58
    Domácí dostávají šanci rozhodnout! Dvě minuty za držení obdržel Jakub Procházka.

56:52
    Daniel Hora z osy hřiště minul hostující klec, Mostečtí ale drží útočné pásmo.

56:35
    Další icing Bíliny. I když hosté se teď zlobí na rozhodčí.

56:22
    Zakázané uvolnění Bíliny. Vypadá to, že oslabení hosté se snaží dovést zápas do prodloužení.

55:44
    Kubinčák zatáhl puk do pásma a předložil ho z druhé vlny najíždějícímu Tomášovi Rodovi. Ten golfákem těsně míjí horní růžek branky Bíliny!

54:33
    Macháček hledal přihrávkou napříč pásmem Lidáka. Ten nezpracoval a nemohl tak ohrozit brankáře Bíliny.

53:55
    Adam Kellerstein prověřil Kurakova střelou z pravého kruhu. Gólman Draků má puk ve výstroji.

53:37
    Hosté vyhodili na zakázané uvolnění. Raději si vyžádali oddechový čas.

53:29
    Hosté oslabení přestáli, jsou kompletní.

53:09
    Domácí stále ostřelují branku soupeře, ale Bílina odolává!

52:20
    Myslím, že to byl Vojtěch Kubinčák, kdo nastřelil tyčku Kurakovovy svatyně!Hosté měli velké štěstí.

51:28
    Právě Milan Böhm je vyloučen za hákování. Přesilovka pro Most.

51:20
    Po střele Poláka hosté rozpoutali před Kuchařem obrovský závar! Milan Böhm a poté ani jeho spoluhráč nepřekonali gólmana Mostu!

50:20
    Z pravé strany střílel na Kurakova Tomáš Rod. Hostující gólman přerušil hru.

50:02
    Hned z protiútoku zahrozili hosté, také Kuchař byl na svém místě.

49:41
    Domácí mohli jít do vedení! Kuchta posunul puk na Macháčka, který byl mezi kruhy zcela volný, ale hosty podržel Kurakov.

48:20
    Most právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! TOMÁŠ ROD se po převzetí kotouče v útočném pásmu nerozpakoval, opřel se do něho a povedenou ranou rozvlnil síťku za zády brankáře Kurakova – 3:3. Asistence: Jan Alinč a Vojtěch Kubinčák.

48:05
    Horovi puk přeskočil hokejku a domácí tak musejí vyklidit útočné pásmo.

47:19
    Přesilovka pro změnu pro mostecký tým. Dvě minuty za podražení dostal Antonín Fryč.

47:07
    Domácí jsou kompletní.

46:40
    Domácí vyhazují. Tahle přesilovka Draků není tak dobrá, jako ta předchozí.

45:51
    Domácí se v oslabení dostali do velké šance! Alinč našel před brankou Vojtěcha Kubinčáka, proti němuž se však stačil Kurakov rychle přesunout a udržel tak Bílině vedení!

45:06
    Vyloučení v týmu HC Most (Marcel Hlaváček – 2 min., držení protihráče).

44:37
    Draci právě vstřelili branku!
    Hosté přesilovou hru nakonec využívají! Jakub Komínek zavezl puk zpět do útočného pásma, předložil ho JAKUBOVI PROCHÁZKOVI a ten strhává vedení zpět na stranu Draků. Asistence: Jakub Komínek.

44:10
    Přesilovka Bíliny zatím vypadá dobře. Kuchař už musel likvidovat několik střel. Tu poslední z hole Miroslava Poláka vyrazil před sebe, ale pomohli mu jeho spoluhráči, kterým se podařilo vyhodit.

43:21
    Dvě minuty za držení dostává Daniel Hora. Přesilovka pro Draky.

42:59
    Domácí zastavil ofsajd.

42:50
    Nebezpečná situace před hostující brankou. Kurakov si s bekhendovým zakončením protihráče poradil.

42:32
    Míka nahazoval puk na hostující branku ze středního pásma. Kurakov zakročil lapačkou a hned rozehrál.

41:53
    Střela Milana Böhma byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se po pravici Kuchaře.

41:28
    První lajna Mostu byla na ledě 88 sekund. Vypadá to, že ve třetí části na ní bude lavička domácích hodně sázet.

40:27
    Karel Šefl se dostal k puku na levém kruhu. Místo střely se ještě snažil hledat na zadní tyčce číhajícího Kubinčáka, ale přihrávku srazil bránící hráč.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:06.

Ve druhé třetině už góly padaly. Viděli jsme dva na každé straně a do šaten se tak odchází za stavu 2:2. Jako první se prosadili domácí, ve 23. minutě otevřel skóre povedenou střelou Adam Kellerstein. Hosté však dokázali průběh utkání otočit. Ve 26. minutě jim k tomu pomohl vlastním gólem domácí obránce – za autora branky byl označen Jakub Procházka, a poté se prosadil dokonce ve vlastním oslabení Patrik Zicho. Poslední slovo si však zatím vzali Mostečtí, ve 37. minutě srovnal v početní výhodě Marcel Hlaváček.

40:00

40:00
    V úplném závěru prostřední části napálil puk na branku od červené čáry Rod. Kurakov byl pozorný.

39:44
    Zakázané uvolnění Bíliny, ještě jedno buly před Kurakovem.

39:28
    Domácí v závěru třetiny přitlačili. Kurakov podržel puk ve své výstroji a umožnil spoluhráčům vystřídat.

38:57
    Rozjetý Patrik Kuchta střílel z levé strany. Kurakov jeho pokus vytěsnil za branku.

38:04
    Hostům byl signalizován ofsajd a tak museli vyklidit útočné pásmo. Mostečtí tak mají klid na rozehrávku.

36:42
    Domácí v závěru své přesilovky vyrovnávají! MARCEL HLAVÁČEK si vyměnil puk s Danielem Horou a bombou od levého mantinelu propálil Kurakova v bílinské brance – 2:2. Asistence: Daniel Hora.

36:11
    Tomáš Rod byl mezi kruhy úplně volný, hostující klec však těsně minul!

35:43
    Hosté vyhodili.

35:35
    Ránu Daniela Hory od modré čáry zastavil Kurakov. Hostující brankář navíc stačil stáhnout puk holí pod sebe a přerušit tak hru.

34:47
    Další vyloučení na straně Bíliny. Adam Lenard obdržel dvě minuty za nesportovní chování. Hostům se tohle rozhodnutí sudího Jaroše vůbec nelíbilo.

34:04
    Mohlo být srovnáno! Za Kurakovem zvonila tyčka!

33:13
    Hosté udeřili vteřinu před koncem svého oslabení! Vypadalo to, že brankář Kuchař bude u vyhozeného puku dříve než sprintující Milan Böhm, ale puk se nakonec po jejich souboji odrazil za branku, kde ho Böhm ještě dojel a poslal ho do brankoviště. Tam vpadl hlavou napřed PATRIK ZICHO a dostal černý kus gumy do odkryté domácí klece – 1:2. Asistence: Milan Böhm a Lukáš Jirkovský.

32:37
    Hosté opět vyhazují, Kurakov před tím dobře zasáhl proti kombinaci domácích.

32:14
    Hosté vyhazují, Most v této přesilovce ještě neohrozil Kurakova.

31:57
    Domácí v postavení mimo hru.

31:14
    Tentokrát bude hrát přesilovku Most. Jakub Procházka – dvě minuty, hákování.

30:35

30:07
    Jan Alinč s Vojtěchem Kubinčákem sehráli téměř učebnicově přečíslení 2 na 1. Poslední Alinčova přihrávka už ale asi byla navíc a jeho spoluhráč v těžké pozici netrefil před odkrytou klecí puk dostatečně dobře.

29:42
    Střelu Lukáše Jirkovského od modré čáry zastavil lapačkou dobře chytající Kuchař.

29:26
    Domácím se podařilo vyhodit.

29:11
    Hosté v postavení mimo hru. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

28:34
    Právě Radek Fojt je vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro Draky.

28:16
    Střela Radka Fojta nadělala před hostující brankou zmatky. Nikdo z Mosteckých však nedokázal uklidit puk za Kuchaře.

27:11
    Hosty gól nabudil a znovu zatlačili Most do jeho obranného pásma. Jejich nápor přerušil až Kuchař.

25:37
    Hosté vyrovnávají! Střelu JAKUBA PROCHÁZKY vyrazil Kuchař před sebe a jeden z domácích hokejistů si puk, ve snaze odehrát ho do bezpečí, nešťastně srazil do vlastní sítě. Gól je připsán Procházkovi – 1:1. Bez asistence.

25:32
    Hned po buly přišla střela, kterou ztlumil ve výstroji Kuchař.

25:27
    Zakázané uvolnění domácích, kterým nevyšla rozehrávka.

25:09
    Domácí jsou v plném počtu.

24:35
    Kubinčák nahodil puk za hostující branku a ušetřil Mostu cenný čas.

24:21
    Střelu hostujícího hráče odrazil Kuchař vyrážečkou. Následně byla jednomu z domácích obránců odpískána hra vysokou holí. Vhazuje se tedy před Kuchařem.

23:55
    Hosté se snažili rychle vrátit s pukem zpět do útočného pásma, byl z toho ale jen ofsajd.

23:48
    Domácí vyhazují.

23:08
    Vyloučení v týmu HC Most (Karel Šefl – 2 min., krosček).

22:13
    Domácí jdou po nenápadné akci do vedení! Na levém křídle se dostal k puku ADAM KELLERSTEIN, který zápěstím vystřelil a kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce Kurakovovy svatyně Ten se lapačkou natahoval marně. Asistence: Aleš Macháček.

21:24
    Další rychlý kontr hostí. Jakub Procházka vše řešil střelou z levého kruhu, kterou přizvedl bránící hráč holí nad branku.

21:11
    Zakázané uvolnění hostí.

20:53
    Hosté jsou kompletní.

20:27
    Bílina jela v oslabení ve dvou na jednoho! Najíždějící Böhm se však před brankou nedočkal přesné přihrávky.

20:09
    Hosté vyhráli úvodní buly třetiny a hned tak mohli vyhodit.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:16.

První třetina branku nenabídla. Sledovali jsme poměrně vyrovnanou partii, v níž si oba týmy vytvořily několik nadějných příležitostí, s nimiž si však poradili dobře chytající gólmani. Domácí budou v úvodu druhé části ještě dohrávat 52 sekund z přesilové hry.

20:00

19:37
    Obrovská šance domácích! Hora předložil puk Tomášovi Rodovi, který ho ale netrefil dobře a minul tak odkrytou polovinu hostující svatyně!

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:52
    Domácí si zahrají přesilovku. Vyloučen je Patrik Zicho za podražení.

18:19
    Což potvrdil i na druhé straně Kurakov, jenž jistým zákrokem přerušil hru.

18:04
    Proti střele Vladimíra Kolíčka dobře zakročil Kuchař. Oba gólmani zatím chytají velmi dobře.

17:32
    Macháček v útočném pásmu našel rozjetého Ondřeje Sýkoru, který z mezikruží neprostřelil Kurakova. Ten má puk někde v klíně.

16:30
    A Bílina z protiútoku dvakrát zahrozila. Na místě byl také Ondřej Kuchař.

16:03
    Až mezi kruhy se s kotoučem dostal Jan Alinč. Střelu domácího veterána vytěsnil vyrážečkou Kurakov.

15:03
    Petr Krastenič nabil na levý kruh Milanu Böhmovi. Proti jeho ráně švihl lapačkou Kuchař, který si připsal efektní zákrok.

14:23
    Hned po buly se hosté vystavili do ofsajdu.

14:23
    Puk skončil na střídačce domácích. Vhazuje se ve středním pásmu.

13:55
    Nahození Poláka prolétlo kolem domácí branky. Kuchař zasahovat nemusel.

13:29
    Střela Kubinčáka z levého kruhu na branku neprošla. Pukem do nohy to schytal obránce Bíliny.

12:51
    Zakázané uvolnění, kterého se dopustili hostující Draci.

12:19
    Po nahrávce Komínka byl v dobré pozici Lukáš Jirkovský. Obránce Bíliny z levé strany Kuchaře nepřekonal. Gólman Mostu si dobře povyjel proti střelci.

11:32
    Patrik Zicho střílel hned po přejetí útočné modré. Protihráč mu vložil do rány hůl a puk končí v ochranné síti za brankou.

10:37
    Po prudké střele hostujícího hráče musel zasahovat Kuchař. Poté ještě přišla tečovaná rána Fučíka, ale puk se snesl za branku domácích.

09:59
    Rod přenechával puk Janu Alinčovi, jehož střelu srazil hostující obránce. Bílina následně jela do přečíslení 2 na 1, ovšem vše končí jen postavením mimo hru!

09:00
    Vypadá to, že Kurakov bude v pořádku. Po krátkém ošetření už je připraven ve svém brankovišti.

08:54
    Parádní akci předvedla domácí dvojice Kuchta – Fojt. První jmenovaný jejich spolupráci zakončoval střelou z bezprostřední blízkosti, kterou vytěsnil Vjačeslav Kurakov. Hostující brankář se však při zákroku zranil a rozhodčí raději přerušují hru.

07:32
    Kuchař teď musel hodně rychle do rozkleku. Puk se totiž odrazil na branku od brusle jednoho z útočníků Draků.

07:23
    Zakázané uvolnění Mostu, vhazuje se před Kuchařem.

07:09
    Ty ale zastavilo postavení mimo hru.

06:57
    Kubinčákova přihrávka byla pro Jana Alinče příliš dlouhá. Puku se ujímají hosté.

06:05
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

04:49
    Petr Krastenič se natahoval po nabídce spoluhráče. Basebalovým způsobem puk mezi tyče neusměrnil.

04:33
    Bílina je už v plném počtu.

04:17
    Kurakov nyní našel vystřelený puk ve výstroji. Hosté mohou vystřídat.

03:49
    Tentokrát pálil od modré čáry Hora, Kurakov opět vyráží.

03:14
    Dělovku Karla Šefla od modré vytěsnil vyrážečkou Kurakov.

02:32
    Vylučuje se na druhé straně. Dvě minuty za držení obdržel Jakub Procházka.

02:20
    Před Kuchaře se probíjel Antonín Fryč. Po kontaktu s protihráčem skončil na ledě, ale vylučovat se nebude.

01:34
    Ondřej Sýkora převzal u brankové čáry puk a vyjížděl si s ním před brankoviště. Zakončení mu překazil obránce, který mu klepl do hole.

00:36
    Zakázané uvolnění domácích.

00:20
    Do první střelecké příležitosti se dostal domácí Vojtěch Kubinčák. Jeho střelu srazil bránící hráč mimo branku.

00:01

Aktéři utkání jsou již na ledě. Za malou chvíli bude následovat úvodní buly.

Bílina, kterou sužují nemoci a zranění, dorazila do Slaného se třinácti hokejisty do pole. Dle zápisu tvoří dnešní kádr Draků šest beků a sedm útočníků.

HC Most: Kuchař (Spěšný) – Hora, Šefl, Lidák, Míka, Hlaváček, Macháček – Kubinčák, Rod, Sýkora, Tuček, Alinč, Kellerstein, Kuchta, Fojt, Sklenička.

HC Draci Bílina: Kurakov (Odložilík) – Polák, Fryč, Jirkovský, Brettschnaider, Fučík, Zicho – Kolíček, Komínek, Krastenič, Procházka, Böhm,Gevorkjan, Lenart.

Rozhodčí: Jaroš – Fiala, Schopf.

HC Most:
    Klub, který loni sestoupil z WSM Ligy, si musel před sezónou hledat nové působiště. Nakonec ho našel na zimním stadionu ve Slaném, ale stále na svazu figuruje pod původním názvem. Mostečtí nezačali sezónu vůbec dobře, z prvních pěti zápasů totiž nezískali ani bod. Zabrali až ve středu, kdy v souboji dvou celků, které působí ve Slaném, zdolali papírově domácí Řisuty 7:5. Hodně jim pomohly posily z Kadaně a právě ze spolupráce s prvoligovým celkem by Mostečtí mohli těžit i v dalším průběhu sezóny. Na post ředitele kadaňského klubu byl totiž po změnách ve vlastnické struktuře dosazen Jaromír Šindel, jenž do minulého týdne působil jako trenér a funkcionář právě v Mostě.

HC Draci Bílina:
    Hokejisté Bíliny mají na kontě 6 bodů za dvě výhry a tři porážky. Odehráli tedy jen pět zápasů jelikož jejich duel úvodního kola na ledě Trutnova musel být odložen. V ohrožení byl také termín sobotního utkání s Mostem. Draky totiž trápí rozsáhlá marodka, ale utkání se nakonec uskuteční v řádném termínu. Ve středu bílinští hráči na domácím ledě zdolali 7:3 nováčka z Letňan.

Posledních 5 zápasů Bíliny:
    Bílina – Děčín 2:7
    Řisuty – Bílina 2:4
    Bílina – Dvůr Králové 6:10
    Sokolov – Bílina 7:3
    Bílina – Letňany 7:3

Srdečně Vás zdravím ze zimního stadionu ve Slaném, kde se v sobotu odehraje utkání 8. kola 2. ligy skupiny Západ mezi týmy HC Most a bílinskými Draky. Lépe si zatím vedou hosté, kterým patří v tabulce sedmé místo. Mostecký celek je se třemi body na předposlední desáté pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Kellerstein (Macháček), 37. Hlaváček (Hora), 49. Rod (Alinč, Kubinčák), rozh. náj. Kellerstein – 26. Procházka, 34. Zicho (Böhm, Jirkovský), 45. Procházka (Komínek)