Nymburk – Havlíčkův Brod 2:1 (1:0 po s.n.) | Opava – Nový Jičín 1:3 (kon.) | SHK Hodonín – Kopřivnice 8:2 (kon.)
Poruba 2011 – Šumperk 9:5 (kon.) | Kolín – Mor. Budějovice 2:3 (kon.) | Klatovy – David Servis 6:5 (po pr.)
Žďár n/S – Tábor 2:4 (kon.) | Most – Bílina 4:3 (3:1 po s.n.) | Pelhřimov – Písek 2:5 (kon.)
Kobra – Děčín 7:4 (kon.) | Vrchlabí – Trutnov 3:4 (po pr.) | Jablonec n/N – Řisuty 6:1 (kon.)
Letňany – Dvůr Králové n. L. 4:7 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
9:5 (4:1, 2:1, 3:3)
DRACI PARS ŠUMPERK
Sobota 07.10.2017, 17:00 • RT TORAX ARENA • 2. liga skupina Východ • 9. kolo

Z RT TORAX Areny se s Vámi loučím, děkuji za pozornost, přeji krásný zbytek sobotního večera a příjemnou podzimní neděli.

Na počtenou! (19:31:54)

Nakonec byla třetí třetina gólově nejvyrovnanější. Domácí trenéři si vybrali i oddechový čas, protože Šumperští se během pár minut dostali na rozdíl dvou branek. To možná i pomohlo, že se Porubští zklidnili, srovnali a nakonec utkání dotáhli do vítězného konce.

Draci během šesti minut dali tři góly, když se trefil mezi 46. a 51.
    minutou trefil Lubomír Kovařík, Milan Ostřanský a pátou branku a svou druhou v utkání pak dal v oslabení Vladimír Cink.

Porubští si své vedení trpělivě udrželi góly Tadeáše Jaroše, Davida Zachara a taktéž gólem v oslabení v podání Jiřího Zdeňka, který tak zkompletoval hattrick.

58:39
    Poruba právě vstřelila branku!
    JIŘÍ ZDENĚK zkompletoval hattrick poté, co se dostal za Dračí obranu a sám tváří v tvář Svobodovi jej překonal bekhendovou kličkou a střelou pod víko. Asistence: Tomáš Káňa a Marek Kaluža.

58:20
    Draci jsou vytěsněni až za svou branku. Hodně času tak z přesilovky ztrácí.

58:03
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Zachar – 2 min., držení protihráče).

57:30
    Draci se dostali stěží do útočné třetiny, kde ovšem nic nevymysleli. Za brankou si kotouč vzali do své moci domácí hráči.

56:35
    Půhoný teď mířil hodně nad odkrytou bránu. Mohlo to být opět jen o dvě branky.

55:45
    Oba týmy jsou v plném počtu.

55:40
    Kůdela se zahříval cviky a čekal na svou příležitost. Ta přišla z hole Schejbala.

54:46
    Více prostoru při hře čtyři na čtyři svědčí RT TORAX Porubě. Svoboda čelil střele Zachara.

53:45
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Jaroš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Draci Šumperk (Ďurkáč – 2 min., hrubost). Oba se do sebe pustili po odpískání. Branka Draků zažila menší bitku. Stranou šel i Svoboda.

53:20
    Zakončení dvou na jednoho Porubským nevyšlo z důvodů skvělého zákroku Reného Svobody. Ten na brankové čáře předvedl ukázkovou šňůru.

52:55
    DAVID ZACHAR se nejlépe zorientoval na brankovišti a dorazil odskočený puk pod horní tyč. Asistence: Marek Kaluža.

51:50
    Hosté jsou v euforii a předvádí jeden útočný výpad za druhým. Kůdela mobilizuje všechny síly a střely úspěšně odvrací.

50:43

50:40
    Oddechový čas pro domácí.

50:40
    Draci právě vstřelili branku!
    Chybí tři vteřiny do vypršení trestu Šťávy a VLADIMÍR CINK trestá porubské zaváhání při rozehrávce a střelou nad levé Kůdelovo rameno snižuje na rozdíl dvou branek.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 4. Janota (Zdeněk, Kaluža), 7. Říha (Jaroš, Adam), 17. Luka (Říha, Adam), 20. Kaluža (Zdeněk, Jaroš), 21. Zdeněk (Janota, Káňa), 29. Zdeněk (Luka, Janota), 44. Jaroš (Říha, Ollender), 53. Zachar (Kaluža), 59. Zdeněk (Káňa, Kaluža) – 14. Králík (Cink), 40. Cink (Šťáva), 45. Kovařík (Šťáva, Půhoný), 48. Ostřanský (Müller, Schejbal), 51. Cink

HC RT TORAX Poruba 2011: Kůdela (Kubáň) – Dresler, Popela, Janota, Kaluža, Puškár, Adam, Slavík – Fojtík, Zachar, Ballner – Luka, Zdeněk, Káňa – Jaroš, Říha, Ollender – Sztefek, Schwarz, Gelnar
    DRACI PARS ŠUMPERK: Lakosil (Svoboda) – Sedlák, Gewiese, Šťáva, Schejbal. Ďurkáč, Řezáč, Procházka – Vachutka, Vymazal, Půhoný, Kovařík, Lehečka, Králík, Hroch, Novosad, Cink, Skopal, Müller, Ostřanský

Rozhodčí: Koziol – Bojda, Mikler