Česko – Norsko 4:0 (kon.)
Česko
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Norsko
Sobota 07.10.2017, 12:30 • Kuortaneen Urheiluopisto • Reprezentace žen do 18 let • Kuortane Cup

Ode mě je to tedy vše. České juniorky čeká další akce za měsíc, doma přivítají ve třech přátelských zápasech Japonsko. Ve středu 8. listopadu budou hrát v Litoměřicích, v pátek a sobotu pak v Lovosicích. Příjemný zbytek víkendu! (14:41:35)

Norsko – 3 (8)

A také celkový poměr střeleckých pokusů 88:12 vypovídá o obrazu dnešního zápasu asi víc než dokonale...

Nejlepší hráčkou posledního utkání byla za český tým vyhlášena Sára Čajanová, za ten norský samozřejmě gólmanka Ena Nyströmová.

České hokejistky do 18 let si na závěr Kuortane Cupu doslova pohrály s Norskem, týmem z druhé světové skupiny. Bohužel ale jen po herní stránce, nikoli té brankové – z 57 střel daly pouhé čtyři góly. Zbytek jim pochytala Ena Nyströmová.

To nic nemění na tom, že Češky celý turnaj se třemi výhrami opanovaly. Dobré znamení v přípravě na lednové mistrovství světa v Rusku!

59:46
    Česko je kompletní.

57:46
    Po gólu přichází menší trest pro Valentýnu Černou (CZE) za hrubost.

57:46
    Česko právě vstřelilo branku!
    Až z dvacáté střely ve třetí periodě konečně navyšují české juniorky vedení. Čtvrtý gól vstřelila z bezprostřední blízkosti NIKOLA DÝCKOVÁ – 4:0. Asistence: Karolína Hornická.

49:09
    Nepomohla.

47:09
    Pomůže další přesilová hra? Maren Pommereche Knudsenová (NOR) inkasuje dvě minuty za podražení.

46:22
    Neuvěřitelné trápení v koncovce prožívá česká osmnáctka. Za šest minut třetí třetiny vypálila na norskou branku už patnáct puků (!), a přesto se stav stále nemění.

42:50
    Norská brankářka pochytala českým hráčkám všech pět střel a naše soupeřky jsou kompletní.

40:50
    Čtvrtá početní výhoda pro náš tým, za hru tělem pyká Karen Lono Forgaardová (NOR).

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Česko – 21 (37)
    Norsko – 2 (5)

Jednoznačná dominance české osmnáctky pokračovala i ve druhé třetině. Brankově se do osudu utkání zapsaly obě sestry Halounovy, Alexandra to zvládla dokonce ve vlastním oslabení. Náš tým rozhodně mrzí nízká efektivita, skóre je pro Norky stále ještě velmi milosrdné.

Třetí třetina začne přibližně ve 13:59.

40:00

33:22
    Nezadařilo se a Seveřanky jsou kompletní.

31:22
    Třetí přesilovka pro českou reprezentaci. Emilie Olsenová (NOR) inkasuje kromě menšího trestu také osobní desítku za naražení zezadu.

29:37
    Na řadu přichází plánované střídání gólmanek. Kristýna Bláhová si za první půlku duelu připsala pouhé čtyři zákroky, nyní ji nahrazuje Viktorie Švejdová.

29:37
    Tak si česká dvojčata nebudou muset závidět. Chvilku před polovinou utkání vedeme už o tři branky, tentokrát z levé strany mířila přesně SANDRA HALOUNOVÁ – 3:0. Bez asistence.

28:40
    Oba týmy hrají v plném počtu.

26:40
    Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách, Maren Pommereche Knudsenová (NOR) pyká za sekání.

25:58
    Jakoby hráčky chtěly přidat další gól, v plném počtu zase vydržely jen chvilku a na zahřáté místečko se vrací Veronika Lorencová (CZE). Podražení.

24:58
    Ve čtvrtém oslabení se česká reprezentace sama prosazuje a zvyšuje své vedení! Postarala se o to naše dvojčata, z pravé strany překonala gólmanku ALEXANDRA HALOUNOVÁ – 2:0. Asistence: Sandra Halounová.

23:20
    Nicméně těch nedovolených zákroků je zbytečně moc. Nyní odchází na trestnou lavici Valentýna Černá (CZE) za hru tělem.

22:17
    Náš výběr je kompletní a soupeřky nepustil ani k jediné střele.

20:17
    Tereza Mazancová (CZE) si ke gólu přibalila už druhé vyloučení, nyní pyká za napadení.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Česko – 16
    Norsko – 3

Co se týče obrazu hry, naše juniorky od prvních minut jasně potvrzují roli favoritek. Co do celkového počtu střel, tedy i těch mimo branku, předčily Norsko drtivým poměrem 30:4. Bohužel z toho byl zatím jenom gól Terezy Mazancové, která se tak trefila stejně jako včera.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:12.

20:00

19:32
    Ani tato možnost nepřinesla gól, Norky jsou kompletní.

17:32
    Česká reprezentace si vyzkouší svou první přesilovku, Nora Christophersonová (NOR) je vyloučena za držení.

13:42
    Také druhé oslabení v rychlém sledu naše juniorky ubránily bez potíží.

11:42
    Vyloučení v týmu Česko (Mazancová – 2 min., nedovolené bránění).

09:40
    Česko v plném počtu.

07:40
    Vyloučení v týmu Česko (Lerchová – 2 min. podražení).

07:30
    Český tým má od začátku zápasu jasnou převahu a už v osmé minutě ji proměnil v první branku. Po spolupráci mladé elitní formace se z mezikruží prosadila TEREZA MAZANCOVÁ – 1:0! Asistence: Sára Čajanová.

00:01

Česko: Bláhová (Švejdová) – Pejšová, Kotounová (A), Škrdlová (A), Erbenová (C), Seroiszková, Šmajdová, Radová – Dýcková, Mazancová, Čajanová – S. Halounová, Lerchová, A. Halounová – Matoušková, Škorpíková, Sarnovská – V. Černá, Hornická, Lorencová. Trenér: Pavel Zuziak.

Norsko: Nyströmová (Isdahlová) – Forgaardová, E. Olsenová, Stendahlová, Jörgensenová (A), Brunvldová (A), Knudsenová (C), K. K. Olsenová – Furusethová, Kjellesviková, Pedersenová – Christophersonová, J. Kristensenová, Pedersenová – Solvangová, Kuraasová, K. E. Kristensenová – Andersenová, Kaspersenová.

Rozhodčí: Tauriainenová – Haiminenová, Asikainenová (všechny FIN).

Už dopoledne se odehrálo utkání o konečné druhé místo. Finská osmnáctka v něm přestřílela Kärpät Oulu 7:4, skóre přitom musela obracet ze stavu 0:2 po první třetině.

Reprezentace pod vedením trenéra Pavla Zuziaka si na turnaji poradila s oběma domácími protivníky. Nejprve porazila Kärpät Oulu 4:2 a včera přidala vítězství 2:1 nad finským národním týmem. A to i přesto, že po osmi minutách inkasovala první gól.

Brankářka Viktorie Švejdová od té doby už neinkasovala, připsala si 25 úspěšných zákroků a její spoluhráčky otočily skóre. Skvěle se jim povedla pasáž kolem druhé přestávky. Nejdřív srovnala Tereza Mazancová, potom se o rozdílovou trefu postarala Anna Kotounová.

Finsko – Česko 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 9. Holopainenová (Kailaová, Yrjänenová) – 39. Mazancová (Čajanová, Pejšová), 41. Kotounová (Lerchová).

Norky odehrály oba dosavadní zápasy čistě v defenzivě a ani jednou se nedokázaly vyhnout vysoké porážce. Na Finsko nejprve nestačily poměrem 1:8, dnes padly s Kärpätem 0:6. I ukazatele střel vypadají jednoznačně – 13:48 a 13:45.

Potřetí a naposledy vás zdravím u sledování turnaje českých hokejistek do 18 let ve finské tréninkové akademii Kuortane. Našemu týmu se zatím daří výborně, první dva zápasy vyhrál a dnes ho na závěr čeká nejslabší soupeř – tedy Norsko, tým z druhé světové skupiny.

Bez ohledu na výsledek utkání už je jisté, že naše juniorky turnaj vyhrají. Norky ovšem nesmí za žádnou cenu podcenit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 8. Mazancová (Čajanová), 25. A. Halounová (S. Halounová), 30. S. Halounová, 58. Dýcková (Hornická)

Česko: Bláhová (30. Švejdová) – Pejšová, Kotounová (A), Škrdlová (A), Erbenová (C), Seroiszková, Šmajdová, Radová – Dýcková, Mazancová, Čajanová – S. Halounová, Lerchová, A. Halounová – Matoušková, Škorpíková, Sarnovská – V. Černá, Hornická, Lorencová. Trenér: Pavel Zuziak.