Toronto – NY Rangers 8:5 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 6:3 (kon.) | Washington – Montreal 6:1 (kon.)
Florida – Tampa 5:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 1:2 (0:1 po s.n.) | Pittsburgh – Nashville 4:0 (kon.)
Carolina – Minnesota 5:4 (1:0 po s.n.) | St. Louis – Dallas 4:2 (kon.) | Chicago – Columbus 5:1 (kon.)
Arizona – Vegas 1:2 (po pr.) | Anaheim – Philadelphia 2:3 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 6:3 (kon.)
Vancouver – Edmonton 3:2 (kon.) | San Jose – Los Angeles 1:4 (kon.)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) – 0 + 0, střely na branku: 1, trestné minuty: 0, čas na ledě: 15:01.
    Aleš Hemský (MTL) – 0 + 0, střely na branku: 0, trestné minuty: 4, čas na ledě: 10:56.
    Jakub Vrána (WSH) – 0 + 1, střely na branku: 1, trestné minuty: 0, čas na ledě: 15:15.

V poslední třetině jsme se gólu nedočkali. Montreal pokračoval ve zvýšené aktivitě, ale ta k ničemu nevedla. Poslední branka ve druhé třetině byla nakonec přiznána Walkerovi, který tak vstřelil branku při svém debutu! Zápas rozhodl v první třetině Alexander Ovečkin, když si připsal 3 góly. Habs tak opouští Washington bez bodu a pokračují ve svém tripu směr New York. Domácí fanoušci byli s výkonem Caps určitě spokojeni, velkou zásluhu na tomto výsledku má také Holtby, který předvedl fantastické zákroky!

59:30
    Benn vypálil od modré, Holtby drží.

59:10
    Poslední minuta dnešního zápasu a puk je za brankou Caps.

58:50
    Holtby si vyjel nad brankoviště a chytil kotouč, který směřoval obloučkem na rozjetého Plekance.

58:40
    Orpik vyhazuje kotouč až k brance Habs.

58:10
    Paciorettyho střela od levého mantinelu minula branku.

57:10
    Streit si nerozuměl s Alznerem a Capitals se dostali jednoduše k puku.

56:32
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Brett Connolly – 2 min., nedovolené bránění).

56:00
    Weber vyhazuje kotouč až za branku Holtbyho.

55:30
    Caps kombinují ve třetině Montrealu, ale ten zatím dobře brání.

55:05
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Aleš Hemský – 2 min., podražení).

55:00
    Na ledě se přiostřuje, možná trochu zbytečně za tohoto stavu.

54:50
    Shaw tečoval střelu Benna, Holtby stihl zareagovat.

54:10
    Weber nepřesně nahrál a u puku jsou po delší době domácí.

53:40
    Caps vysunuli napadání až za branku Habs, ale zatím to nepřináší ovoce.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 1. Ovečkin (J. Vrána, Kuzněcov), 1. Oshie (Bäckström, Burakovsky), 3. Ovečkin (Kuzněcov, Bäckström), 19. Ovečkin (Kuzněcov, Ness), 37. Ovečkin (Kuzněcov), 39. Walker (Smith-Pelly, Beagle) – 25. Gallagher (Byron)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orlov, Niskanen, Orpik, Carlson, Ness, Chorney – Burakovsky, Bäckström, Oshie – Ovečkin, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Chiasson – Walker, Beagle, Smith-Pelly.
    Montreal Canadiens: Price (21. Montoya) – Mete, S. Weber, Alzner, Petry, Jo. Benn, Streit, J. de La Rose – Pacioretty, Drouin, Gallagher – Hudon, Plekanec, Lehkonen – Galchenyuk, Danault, A. Shaw – Byron, Hemský.

Rozhodčí: Watson, Chmielewski – Devorski, Berg