Třinec – Chomutov 4:3 (po pr.) | Zlín – Sparta 4:2 (kon.) | Olomouc – Mladá Boleslav 1:3 (kon.)
Mountfield HK – Vítkovice 2:0 (kon.) | Plzeň – Kometa Brno 4:5 (po pr.) | Litvínov – Pardubice 0:1 (0:1 po s.n.)
po s.n. (0:1)
HC VERVA Litvínov
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
HC Dynamo Pardubice
Neděle 08.10.2017, 17:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Nedaří se a nedaří. Takto by se dalo shrnout aktuální rozpoložení obou dnešních soupeřů. Na jedné straně Verva, která nevyhrála šest utkání v řadě, navíc bez jediného bodu. Na druhé straně Pardubice, které na tom jsou jen o něco lépe a do ideální herní pohody mají pořád daleko.

HC Dynamo Pardubice – 13. místo, 27:42, 10 bodů
    Aktuální forma: Ppp, V, P, P, P
    Pardubičtí vstoupili do sezóny bídně. Poslední zápasy ale ukazují mírně stoupající tendenci. Zejména utkání v O2 aréně proti Spartě (3:1) se hostům povedlo. V dalším duelu na domácím ledě sice padli s Olomoucí (1:2), ale brali alespoň bod za remízu po základní hrací době. Největší problém Pardubic je děravá obrana. Východočeský celek inkasoval suverénně nejvíce branek ze všech týmů extraligy.
    Brankářská jednička: 8 zápasů, 86.4% úsp. zákroků
    Hvězdy týmu: David Tomášek, Marek Trončinský, Petr Sýkora

HC VERVA Litvínov – 14. místo, 12:25, 6 bodů
    Aktuální forma: P, P, P, P, P
    Jestli Pardubice zaostávají v defenzívě, tak Litvínov má zcela opačný problém. Pouhopouhých dvanáct vstřelených gólů a produktivita nikde. Tradiční ofenzivní pilíře Viktor Hübl nebo František Lukeš se zatím nedostali do své tradiční formy a ostatní hráči, jako třeba kanadská posila Josh Nicholls, nenaplňují předsezónní očekávání. Pokud se Verva rychle neprobere, může se letošní sezóna stát velkým trápením.
    Brankářská jednička: Michael Petrásek – 6 zápasů, 92.22% úsp. zákroků
    Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Karel Kubát

???????????? #MadeOfHockey #RibcorTrigger

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Kantor) – Dietz, Sörvik, L. Doudera, Gula, Baránek, K. Pilař, Z. Sklenička – F. Lukeš, Nejezchleb, Jánský – J. Černý (A), M. Hanzl, Jurčík – Trávníček (C), Válek, Matoušek – J. Doležal, Gerhát, M. Hořava.

HC Dynamo Pardubice: Klouček (Kacetl) – Wishart, Hunkes, Čáslava (A), Cardwell, Ščotka, Mojžíš, Trončinský – Treille, Tomášek, J. Sýkora – Rolinek (C), Bojko, Quenneville – Perret, Poulíček, P. Sýkora (A) – Vondráček, Dušek, M. Kaut.

Rozhodčí: Hejduk, Svoboda – Komárek, Frodl.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Úvodní buly utkání vyhráli hosté. Následně se ale provinili zakázaným uvolněním.

00:25
    David Tomášek se dostal do velké šance hned z kraje utkání. Přihrávka od spoluhráče ale mířila na pardubického forvarda nepřesně a Tomášek stačil nikým nehlídaný pouze šťouchnout do puku. Michael Petrásek vše jistil u pravé tyčky.

01:27
    Nepřesná rozehrávka Marka Baránka a u kotouče jsou hosté.

01:59
    Čtvrtá litvínovská lajna se snažila něco vymyslet v útočném pásmu, ale její snaha ztroskotala na připravené obraně.

02:48
    Pardubice dusí svého soka v útoku. Dlouhá kombinace vyústila v zblokovanou střelu Tomáše Vondráčka.

02:50
    Nepřehlednou situaci kolem brankoviště gólmana Petráska si jde hlavní sudí prokonzultovat s videorozhodčím.

02:50
    Hlavní rozhodčí neuznal gól, o kterém se radil. Vhazovat se bude v obranném pásmu Vervy.

03:55
    Marek Baránek opět chyboval ve středním pásmu. Přečíslení dva na jednoho Pardubičtí ale využít nedokázali. Hráči Litvínova se bleskově vrátili zpět.

04:53
    Jordan Perret vyslal velmi nebezpečnou střelu na Michaela Petráska. Brankář Vervy měl spoustu práce s zneškodněním puku.

05:44
    Východočeši vstoupili do utkání s rychlou hrou a nepůjčují domácím kotouč.

06:45
    Karel Pilař zkusil štěstí z velké vzdálenosti z pásma domácích. Milan Klouček v brance hostů neměl s tímto projektilem žádné starosti.

07:16
    Komickou situaci prožili na ledové ploše dva Pardubičtí, když se srazili v útočném pásmu. Z brejku nakonec zakončoval Tomáš Matoušek. Kloučkova lapačka ale zasáhla pohotově.

07:47
    Litvínovští se zmítají v kritické situaci a na výkonu hráčů je to znát. Obrovskou chybu vyrobil jeden z domácích obránců těsně před Petráskovo bránou. Naštěstí pro Vervu gólman zareagoval a velkou šanci zneškodnil.

08:26
    Tomáš Vondráček se dostával do další slibné pozice. V pádu ale nedokázal zakončit.

09:16
    Michael Petrásek uklidnil hru a schoval puk pod lapačku. Vhazování v obranném pásmu domácích.

10:09
    Zápas se nyní hraje v podivné atmosféře, když fandové několik minut na protest proti hokejovému svazu přestali úplně fandit. Domácím tohle rozhodně nepomůže.

11:23
    Litvínovští se snaží, ale na gólmana Kloučka nechodí žádné střely. Hosté se zbavili puku z pásma pouze za cenu icingu.

12:28
    Domácí drží puk na holích. Až po několika minutách si Milan Klouček sáhl na puk, když ho přikryl pod lapačku. Takhle se domácím černá série bude protrhávat velmi těžko.

13:32
    Jiří Hunkes měl zatím největší šanci zápasu. Po pěkném předávání kotouče v podání hostů se dostal k puku právě Hunkes. Sám před Petráskem se snažil udělat kličku do forhendu, ale brankář Vervy vše vyřešil úspěšným zákrokem.

13:57
    Další zákrok si Michael Petrásek připsal proti dobře mířenému projektilu Petra Čáslavi. Pardubičtí jsou mnohem nebezpečnější.

14:58
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním při snaze o průnikovou přihrávku. Buly v obranném pásmu Litvínova.

15:25
    Další bomba z hole Petra Čáslavi mířila jen doprostřed branky. Petrásek si kotouč pohlídal.

15:48
    Pardubičtí si zase dělají v útočném pásmu, co chtějí. Ve velké příležitosti přestřelil bránu Ján Sýkora.

16:27
    Michael Petrásek nezaváhal a pomalý puk, který letěl obloučkem, schoval do lapačky. Vhazování v útočné třetině Pardubic.

16:31
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Marek Baránek – 2 min., krosček).

16:58
    Petr Sýkora mířil ránu mezi betony Petráska. Litvínovský brankář je stihl sklapnout včas.

17:26
    Další bomba Petra Sýkora. Elitní pardubický střelec se na modré čáře prezentuje hodně aktivně.

18:20
    Z velkého úhlu zkusil štěstí Peter Quenneville. Michael Petrásek nadále úspěšně odolává.

19:10
    Richard Nejezchleb fantasticky našel přesnou přihrávkou přes tři hráče Jakuba Černého, jenž stál osamocen hned vedle brány Kloučka. Litvínovskému forvardovi se ale nepodařilo usměrnit puk do branky.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

První třetina nabídla očekávanou podívanou. Žádný technicky vyspělý hokej a síly se často přelévaly ze strany na stranu. Nutno říci, že více ze hry měli určitě hosté, kteří více stříleli a také lépe kombinovali s ojedinělými chybami. Nedočkali jsme se ale gólu, a tak si budeme muset počkat do další periody.

20:01
    Richard Nejezchleb se snažil protrhnout střelecké trápení. První střelu druhé třetiny lapil Milan Klouček do lapačky.

20:47
    Jacob Cardwell stál na konci svižné a především přesné kombinace. Michaela Petráska se mu překonat nepodařilo.

21:02
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Michal Trávníček – 2 min., podražení).

21:02
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Peter Jánský – 2 min., napadení).

21:02
    Krušné dvě minuty čekají v ideálním případě na domácí borce. Pardubicím se naskýtá velká šance na vstřelení vedoucího gólu.

21:09
    Tomáš Matoušek po buly v klidu vyhodil puk za klec Milana Kloučka.

21:31
    Střela, kterou vyprodukoval Sasha Treille, skončilo pouze ve výstroji domácího gólmana.

21:55
    Sasha Treille vyslal další pumelici. Michael Petrásek nadále odolává. Po tlačenici v brankovišti domácích se bude vhazovat v útočném pásmu Pardubic.

22:31
    Brankář Petrásek i před zakrytý výhled zvládl zneškodnit ránu z hole Jána Sýkory. Ještě půlminutka do konce dvojnásobného oslabení.

23:03
    Domácí v plném počtu. Pardubice šanci využít nadokázaly.

24:02
    Ján Sýkora sám prokličkoval půlku hřiště, ale ve finální fázi ztroskotal na fantasticky chytajícím Michaelovi Petráskovi.

24:54
    Domácí se provinili zakázaným uvolněním. Sledujeme podobný obrázek jako v první části dnešního souboje.

25:17
    Hosté si nepohlídali přechod přes modrou čáru. Píská se ofsajd.

25:40
    František Gerhát po delší době opět zaměstnal Milana Kloučka. Střela byla ovšem propagační.

25:53
    Parádní představení Martina Hanzla v útočném pásmu. Mladý litvínovský útočník přehrál sám dva hráče a ještě předložil kotouč Richardu Nejezchlebovi do vyložené příležitosti. Nejezchleb šanci ale využít nedokázal, když kotouč mířící do brány zastavil perfektním zákrokem gólman Klouček.

26:40
    Konečně domácí fanoušci vidí zlepšený výkon svých hráčů. Milan Klouček se musí mít na pozoru.

27:04
    Jakub Černý se dostal do blízkosti pardubické branky. Než stihl zakončit, vložil mu do střely hůl jeden z hostujících obránců. Klouček zasahovat nemusel.

28:08
    Peter Jánský vyzkoušel střelu z pravého kruhu. Rána zápěstím se mu ale příliš nepovedla. Brankář Dynama v klidu zasáhl.

28:19
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ty Wishart – 2 min., krosček).

28:35
    Pardubice se dokázali na úvod oslabení osvobodit. Litvínov zakládá další akci.

29:13
    Tomáš Rolinek málem vstřelil gól ve vlastním oslabení. Daniel Sörvik ho stihl zastavit těsně před Michaelem Petráskem. Na druhé straně z protiútoku špatně vyřešil přečíslení František Lukeš.

30:23
    Jakub Černý zakončoval bekhendem v době, kdy se na ledovou plochu vracel vyloučený Wishart. Toto utkání zatím patří gólmanům.

30:35
    Zakázané uvolnění na straně hostů. Buly před Milanem Kloučkem.

31:04
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (David Tomášek – 2 min., sekání).

31:30
    Střela Františka Lukeše vypadla z výstroje Milana Kloučka. Nikdo z Litvínovských ale nebyl připraven na dorážku.

32:05
    Karel Pilař se na modré hodně snaží zásobovat bránu hostů přesnými projektily. Žádný z nich ale nenašel síť.

32:29
    Hodně aktivní přesilovka domácích přerušena úspěšným zákrokem brankáře Dynama.

32:39
    Ani Jiří Guly neuspěl se střelou s nápřahem, který klouzala po ledě.

33:06
    Hosté v plném počtu. Stav nadále bezbrankový. Utkání může klidně rozhodnout jediná branka.

33:51
    Icing Pardubických. Rozhodčí bude vhazovat v obranném pásmu hostů.

34:11
    Stanislav Dietz našel opět připraveného Milana Kloučka. Následuje komerční přestávka.

34:47
    Vladislav Boyko se probil až před Michaela Petráska. Domácí gólman se nenechal nachytat a kotouč schoval do lapačky.

35:08
    Střelu z otočky Ondřeje Jurčíka lapil Milan Klouček. Vhazování v útočné třetině Vervy.

35:29
    Na druhé straně podobná příležitost Petra Čáslavi. Michael Petrásek dnes jen tak nějakou střelu nepustí.

36:21
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Sacha Treille – 2 min., podražení).

36:45
    Velmi nepřesná střela od modré v podání Marka Baránka. Navíc se hosté osvobozují.

37:36
    Nepřesnost se vyskytla v kombinaci domácích v útočném pásmu. Kotouč míří daleko od Milana Kloučka.

38:04
    Po ráně Jakuba Černého, kterou lapil Klouček, se strhla mela všech hráčů na ledové ploše. Rozhodčí strkanici rozehnali.

38:26
    Hosté v plném počtu. Další nevyužitá příležitost domácích.

39:20
    Verva je aktivnější, ale střelecká aktivita, ta nejdůležitější, chybí.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Další bezbranková perioda na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Od dvanácté minuty se sice Litvínovští dostali do tempa, ale oba gólmani padávají spolehlivý výkon, který zatím stačí na dvojnásobné čisté konto. Snad se nějakého gólu dočkáme ve třetí části.

40:17
    Hosté si po zisku kotouče nepohlídali přechod přes útočnou modrou čáru. Ofsajd.

40:47
    Litvínovští se snaží střílet z každé pozice, což si asi řekli v kabině před druhou třetinou. Milan Klouček ale odolává.

41:27
    Ofsajd nyní na druhé straně střední třetiny.

42:02
    Kapitán Trávníček si dojel nahození odražené od mantinelu. Jeho pokus byl ale velmi nepřesný.

42:35
    Dnešní utkání sleduje 4025 diváků.

43:10
    Střelu Tomáše Matouška zblokovala hostující obrana hned v jejím zárodku.

43:38
    Ján Sýkora měl výbornou palebnou pozici. Na hranici levého kruhu se odhodlal k tvrdé ráně, která skončila na zadním mantinelu.

44:30
    Michalu Trávníčkovi ujel při snaze obejít protihráče kotouč a Milan Klouček snadno schoval puk do lapačky.

44:51
    Zakázané uvolnění na straně Dynama. Vhazování před pardubickým brankářem.

45:21
    Další nepřesnost, tentokrát od domácích. Po odpískání ofsajdu se vhazuje ve středním pásmu.

46:17
    Icing hostů, ale chybně odpískaný. Vhazovat se bude ve střední třetině.

46:24
    Nyní už oprávněné zakázané uvolnění Pardubic.

46:59
    František Lukeš vyzkoušel pozornost Milana Kloučka skrytou střelou zpoza obránce. Po zákroku lapačkou následuje komerční přestávka.

47:53
    Litvínovští drží kotouč v útočném pásmu, jenže v nevýhodných pozicích na zadním mantinelu.

48:55
    Puk se odráží v obranném pásmu Pardubic. Každý moment je nyní nebezpečný pro Milana Kloučka.

49:32
    Antonín Dušek se řítil sám na gólmana Petráska. Ve finální fázi mu kotouč odpálil jeden z domácích obránců.

50:14
    David Tomášek mířil přesně do levé šibenice litvínovské svatyně. Lapačka Michaela Petráska vylétla včas.

50:33
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Čáslava – 2 min., vysoká hůl).

51:23
    Pardubice už se dokázaly několikrát osvobodil. Litvínov se nemůže usadit v útočném pásmu.

52:10
    První větší šance přišla až ke konci přesilovky. Milan Doudera adresoval střílenou přihrávku směrem na Milana Kloučka. Jeden z Litvínovských tečoval přihrávku vedle branky.

53:01
    Po zásahu Michaela Petráska následuje komerční přestávka.

53:35
    Richard Nejezchleb nastřelil horní tyčku, když si vybruslil zpoza branky před levý kruh. Milan Klouček si nyní vybral velkou dávku štěstí.

53:50
    Jiří Gula knokautoval Jordana Perreta tvrdou ranou do choulostivých míst.

54:30
    Ján Sýkora nezvládl přebrat těžkou přihrávku na modré čáře a připravil se o solidní příležitost.

55:00
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Petr Sýkora – 2 min., hákování).

55:05
    Pardubice na začátku oslabení vyhazují kotouč daleko přes všechny čáry.

55:33
    Daniel Sörvik vyslal pěknou ránu od modré. Střelu vyrazil Milan Klouček ramenem nad branku.

55:50
    Další nebezpečný projektil od obránce Sörvika, který mířil nad pravý beton hostujícího gólmana. Pardubice nadále drží čisté konto.

56:25
    Ondřej Jurčík z levého kruhu našel pouze pohotovou lapačku Milana Kloučka.

56:48
    Přihrávka rukou zastavila další útočné snažení domácích.

57:08
    Kapitán domácích Michal Trávníček chtěl rozhodnout remízovou situaci, ale ani jeho pokus neskončil za zády brankáře Kloučka.

57:53
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Karel Pilař – 2 min., držení hole).

57:53
    Oddechový čas pro hosty.

58:19
    Střela Marka Trončinského byla tečována a skončila mezi fanoušky. Vhazování v útočné třetině hostů.

58:40
    Špatný přechod Východočechů přes útočnou modrou. Sudí píská ofsajd.

59:08
    Tomáš Rolinek se snažil fotbalově hlavičkou tečovat kotouč. Puk skončil v ochranné síti. Vhazování ve střední třetině.

59:49
    Peter Quenneville měl na holi rozhodnutí. Michael Petrásek ale neslevil ze standartu, který dnes podává a vymazal střelu pardubického forvarda lapačkou.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ani ve třetí třetině jsme se nedočkali branky. Utkání se bude prodlužovat. Zatím si obě mužstva rozdělila po bodu. Další bod visí ve vzduchu.

Střely po základní hrací době: 40:36

60:01

60:01
    Litvínov získal kotouč díky Martinu Hanzlovi a bude se snažit něco vymyslet.

60:17
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice (Ty Wishart – 2 min., hrubost).

60:37
    Richard Nejezchleb z bezprostřední blízkosti u levé tyčky nenachytal Milana Kloučka.

61:22
    Richard Nejezchleb se ocitl v obrovské příležitosti. Před litvínovským útočníkem se otevřela polovina hostující branky. Nejezchleb puk předržel a gólman Klouček se stačil přesunout k levé tyčce.

61:22
    Oddechový čas pro domácí.

62:17
    Hosté v plném počtu. Litvínov se přes velkou snahu nedokázal prosadit.

63:35
    Pardubičtí drží kotouč, ale přihrávají si pouze v rámci obranné třetiny.

64:14
    Střela Jiřího Gula měla gólové parametry, jenže proti byl Milan Klouček.

64:41
    Sražená střela Jakuba Černého skončila v ochranné síti. Vypadá to na samostatné nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Litvínovští se přiblížili rozhodnutí utkání v prodloužení díky přesilové hře. Richard Nejezchleb měl na holi jediný gól, jenže gólmani se rozhodli brány zavřít.

Samostatné nájezdy začínají.

Jako první se rozjedou domácí.

1. série
    0:0
    Lukeš zvolil blafák do bekhendu. Milan Klouček připravil beton.

1. série
    0:1
    Se štěstím se prosadil zahraniční hráč Pardubic.

2. série
    0:1
    Klouček si počkal na Černého a zasáhl lapačkou.

2. série
    0:1
    Pěkná klička do forhendu, ale Petrásek vykopl pohotově levý beton.

3. série
    0:1
    Richard Nejezchleb se téměř zastavil před gólmanem a nedal.

3. série
    0:1
    Marek Trončinský trefil tyčku.

4. série
    0:1
    Solidní provedení, stejný výsledek. Milan Klouček drží čisté konto.

4. série
    0:1
    Treille se s ničím nemazal a vystřelil zápěstím pouze do výstroje Petráska.

5. série
    0:1
    Ani zkušený obránce nepřekonal perfektního Milana Kloučka.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Dynamo Pardubice.
    Autorem vítězné branky je PETER QUENNEVILLE.
    Peter QUENNEVILLE - 0:1
    Zdroj: Hokejka TV

Dnešní utkání nenabídlo záživný hokej. Jediný gól vstřelil ze samostatného nájezdu Peter Quenneville a Pardubice si odvážil dva body z Litvínova.
    Hvězdy utkání: Michael Petrásek – Milan Klouček (20:19:11)