NY Rangers – Montreal 2:0 (kon.) | Boston – Colorado 0:4 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 2:3 (0:2 po s.n.)
Buffalo – New Jersey 2:6 (kon.)
New York Rangers
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Pondělí 09.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

S konstatováním, že utkání navštívilo 18 006 diváků, se s Vámi loučím a přeji nerušený zbytek noci! (03:48:25)
    Henrik Lundqvist se 62. nulou v kariéře osamostatnil v historické tabulce na 16. místě.

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:41

1. Henrik Lundqvist (NYR) 34 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Mika Zibanejad (NYR) 1+0
    3. Pavel Bučněvič (NYR) 0+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:34 (8:12, 10:9, 7:13)
    Zblokované střely – 17:9
    Vyhraná vhazování – 29:22
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 24:22

Henrik Lundqvist byl včera v Torontu střídán už po první třetině, v níž pětkrát inkasoval. Dnes naopak udržel čisté konto a velmi dobrým výkonem pomohl newyorskému celku k domácí výhře 2:0 nad Montrealem. Rangers tak získávají první dva body v nové sezóně.

Domácí otevřeli skóre zápasu v 18. minutě, kdy si nahození Bradyho Skjeie srazil bruslí do vlastní branky Shea Weber. Na další gól se pak čekalo až do 50. minuty. Na konečných 2:0 zvýšil svou čtvrtou trefou v sezóně Mika Zibanejad, který hraje ve velké pohodě. Hostům dnes nebylo přáno, vzpomeňme si například hned na dvě neuznané branky v úvodní části zápasu.

59:52
    Domácí vyhazují, je rozhodnuto!

59:45
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před domácí brankoviště, kde ho stačil přikrýt Lundqvist. Z hlediště se ozývá skandování Henrik, Henrik.

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny!

58:28
    Shea Weber tentokrát volil prudkou střelu, kterou ale Lundqvist udržel na výstroji! Důležitý zákrok.

58:12
    Po střele Webera následovalo několik dorážek hostujících hráčů. Henrik Lundqvist ale drží čisté konto!

57:40
    Oddechový čas Montrealu.

57:40
    Zakázané uvolnění domácích. Habs to už zkoušejí v šesti, tedy bez brankáře!

57:15
    Nyní nemohl do útočného pásma Byron, přes modrou mu předčasně přejel Andrew Shaw.

56:54
    Domácí dobře drží svou obrannou modrou, Montreal se přes ní dostává hodně složitě.

56:27
    Střela Davidsona na domácí branku nedolétla. Puk ale přerazil hůl bránícímu Staalovi.

55:35
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hostům už rychle utíká čas.

54:43
    Tečovaná střela Jeffa Petryho mířila do protipohybu Lundqvista. Naštěstí pro domácí puk směřoval také mimo branku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 18. Skjei (Grabner, J. T. Miller), 50. Zibanejad (Bučněvič, Kreider)

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal (A), McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, DeAngelo, Holden, Kampfer – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello, J. T. Miller, Rick Nash (A) – Grabner, K. Hayes, Vesey – Desharnais, Carey.
    Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jo. Benn, Petry, Alzner, Davidson, Mete – Gallagher (A), Drouin, Pacioretty (C) – Lehkonen, Plekanec (A), Hudon – A. Shaw, Danault, Galchenyuk – T. Mitchell, J. de La Rose, Byron.

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Wheler, Pancich

Diváci: 18006