NY Rangers – Montreal 2:0 (kon.) | Boston – Colorado 0:4 (kon.) | NY Islanders – St. Louis 2:3 (0:2 po s.n.)
Buffalo – New Jersey 2:6 (kon.)
New York Rangers
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Montreal Canadiens
Pondělí 09.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

S konstatováním, že utkání navštívilo 18 006 diváků, se s Vámi loučím a přeji nerušený zbytek noci! (03:48:25)
    Henrik Lundqvist se 62. nulou v kariéře osamostatnil v historické tabulce na 16. místě.

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 4 střely, čas na ledě 14:41

1. Henrik Lundqvist (NYR) 34 zák., 0 gólů, 100 %
    2. Mika Zibanejad (NYR) 1+0
    3. Pavel Bučněvič (NYR) 0+1

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:34 (8:12, 10:9, 7:13)
    Zblokované střely – 17:9
    Vyhraná vhazování – 29:22
    Trestné minuty – 2:6
    Hity – 24:22

Henrik Lundqvist byl včera v Torontu střídán už po první třetině, v níž pětkrát inkasoval. Dnes naopak udržel čisté konto a velmi dobrým výkonem pomohl newyorskému celku k domácí výhře 2:0 nad Montrealem. Rangers tak získávají první dva body v nové sezóně.

Domácí otevřeli skóre zápasu v 18. minutě, kdy si nahození Bradyho Skjeie srazil bruslí do vlastní branky Shea Weber. Na další gól se pak čekalo až do 50. minuty. Na konečných 2:0 zvýšil svou čtvrtou trefou v sezóně Mika Zibanejad, který hraje ve velké pohodě. Hostům dnes nebylo přáno, vzpomeňme si například hned na dvě neuznané branky v úvodní části zápasu.

59:52
    Domácí vyhazují, je rozhodnuto!

59:45
    Puk se od zadního mantinelu odrazil před domácí brankoviště, kde ho stačil přikrýt Lundqvist. Z hlediště se ozývá skandování Henrik, Henrik.

59:01
    Je tu už poslední minuta třetí třetiny!

58:28
    Shea Weber tentokrát volil prudkou střelu, kterou ale Lundqvist udržel na výstroji! Důležitý zákrok.

58:12
    Po střele Webera následovalo několik dorážek hostujících hráčů. Henrik Lundqvist ale drží čisté konto!

57:40
    Oddechový čas Montrealu.

57:40
    Zakázané uvolnění domácích. Habs to už zkoušejí v šesti, tedy bez brankáře!

57:15
    Nyní nemohl do útočného pásma Byron, přes modrou mu předčasně přejel Andrew Shaw.

56:54
    Domácí dobře drží svou obrannou modrou, Montreal se přes ní dostává hodně složitě.

56:27
    Střela Davidsona na domácí branku nedolétla. Puk ale přerazil hůl bránícímu Staalovi.

55:35
    Zakázané uvolnění Montrealu. Hostům už rychle utíká čas.

54:43
    Tečovaná střela Jeffa Petryho mířila do protipohybu Lundqvista. Naštěstí pro domácí puk směřoval také mimo branku.

54:36
    Puk se hned po buly odrazil ze hřiště. Další přerušení hry.

54:34
    Habs zastavilo postavení mimo hru. Poslední reklamní přestávka.

54:24
    Chris Kreider získal na obranné modré puk a spolu se Zibanejadem vyrazil dopředu. Tam ale domácí nic nevymysleli.

53:16
    Střelu Andrewa Shawa zastavil lapačkou Lundqvist. Ten se ze včerejší nadílky od Toronta rychle oklepal.

52:59
    Domácí tentokrát v postavení mimo hru.

52:39
    Domácím bylo odpískáno zakázané uvolnění.

52:33
    Domácí jsou blízko prvnímu bodovému zisku v sezóně. Do konce zápasu schází sedm a půl minuty.

52:00
    První lajna Rangers je hodně aktivní a teď hraje ve svém útočném pásmu. Domácí tak šetří cenný čas.

51:10
    J. T Miller předkládal puk na střelu Michaelu Grabnerovi, kterému však při pokusu o střelu sjel z hole. Price tak nemusel zasahovat.

50:45
    Po ráně Andrewa Shawa byl Lundqgvist vytlačen až za svou branku. Puk měl ale ve své moci, takže to pro domácí dobře dopadlo. Reklamní přestávka.

50:37
    Hosté musejí přidat. Nyní se snaží stínit Lundqvistovi a posílat na něho puky od modré čáry.
    49:13 Mika ZIBANEJAD - 2:0

49:13
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí zvyšují na rozdíl dvou gólů! Pavel Bučněvič našel od zadního mantinelu MIKU ZIBANEJADA, který se trefil pod vyrážečku Careyho Price a zaznamenal tak už svůj čtvrtý zásah v sezóně – 2:0. Asistence: Pavel Bučněvič a Chris Kreider.

48:55
    Kevin Shattenkirk poslal puk do plexiskla, od něhož se odrazil do hlediště. Po dlouhé době se tedy čas zastavil a je tu povinná reklamní přestávka.

48:25
    Pokus Marca Staala pokryl Price. Ten předává puk svým spoluhráčům.

47:47
    Vyhození Montrealu směřovalo na branku Rangers a Lundqvist tak musel hrát. Hraje se dlouho bez přerušení.

47:14
    Hra se teď odehrává hlavně mezi modrými čarami, čas rychle ubíhá.

46:28
    Henrik Lundqvist pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Sám poslal puk do střední části hřiště.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

45:40
    Michael Grabner posunul puk do středního pásma a šel střídat.

44:37
    Hosté pomalu zvyšují aktivitu, určitě nechtějí vyjít z tohoto zápasu bez bodu.

43:45
    Max Pacioretty se natlačil přes bránícího hráče, ale bekhendem nepřekonal Lundqvista. Ten se vzápětí stačil natáhnout i proti dorážce Artturiho Lehkonena a zabránil tak vyrovnání!

43:08
    Domácím nevyšel přechod přes modrou. Chris Kreider byl v útočném pásmu dříve než kotouč, který tam zavážel Zibanejad – postavení mimo hru.

42:54
    Také Price nyní likvidoval nahození ze středního pásma, puk přidržel v lapačce.

42:12
    Charles Hudon pálil na Lundqvista od červené čáry. Tímhle domácího gólmana překvapit nemohl.

41:10

40:57
    Další dělovka Miky Zibanejada. Proti jeho voleji se stačil přesunout Price a v pádu vyrazil puk do rohu.

40:37
    Ze střely Zibanejada toho hostující gólman moc neviděl. Puk se odrazil před jeho brankoviště, ale Chris Kreider nestačil dorážet.

40:01
    Domácí ještě dohrávají přesilovou hru, na trestné lavici sedí Drouin.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:02.
    Po 40 minutách domácí stále vedou nad Montrealem 1:0.

Ve druhé třetině žádný gól nepadl a Rangers tak stále vedou nad Montrealem 1:0. Začalo se docela svižně a šance měli zejména domácí. Vesey a Nash byli dokonce sami před Pricem, ale své blafáky nedotáhli do gólového konce. S blížícím se závěrem prostřední části však hra postupně upadla a tak můžeme jen doufat, že nám oba týmy ještě naservírují nějaké zajímavé okamžiky.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45
    Ze své pozice na levé straně útočného pásma pálil hned dvakrát Mika Zibanejad. Ani jeden z jeho projektilů však netrefil branku.

39:09
    Jonathan Drouin zasáhl hokejkou do obličeje domácího kapitána Ryana McDonagha. Rangers si tak v závěru prostřední části zahrají přesilovku.

39:01
    Začala poslední minuta druhé části zápasu.

38:32
    Domácí v postavení mimo hru. V posledních minutách se hraje v poklidném tempu, hra není divácky příliš atraktivní.

38:16
    Tomáš Plekanec prověřil Lundqvista spíše propagační střelou. Domácí brankář přerušil hru.

37:49
    Teď sledujeme trochu neurovnaný hokej s nepřesnostmi na obou stranách.

36:57
    Domácí vystrkali puk ze svého obranného pásma, přešili do protiakce a od pravého mantinelu nakonec střílel Steven Kampfer. Price ale neohrozil.

36:06
    Po ráně Stevena Kampfera od modré drží puk ve výstroji Price. Reklamní přestávka.

35:22
    Po akci Lehkonena pálil z druhé vlny dojíždějící Tomáš Plekanec. Lundqvist si poradil a o chvíli později zpacifikoval také ránu Jonathana Drouina.

35:03
    Rick Nash to zkoušel pohotově téměř od brankové čáry. Na druhé straně se řítil dopředu Lehkonen, ale jeho průnik zpacifikoval Lundqvist ve spolupráci s Kevinem Shattenkirkem.

34:12
    Jacob de La Rose vyrazil do přečíslení 2 na 1 společně s Byronem. Řešil to střelou, kterou vyrazil Lundqvist mimo hřiště. Domácí gólman si zatím spravuje chuť po včerejším nepovedeném zápase v Torontu.

33:39
    Brady Skjei se vydal dopředu z pozice falešného levého křídla. Price si jeho střelu pohlídal a přerušil hru. Reklamní přestávka.

32:37
    Nyní to zkoušel Paul Carey. Price puk vyrazil do výšky. Poté, co se hrací předmět snesl k zpět k ledu, si ho našli obránci Canadiens.

31:59
    Po buly střílel od modré Kevin Hayes. Price vyráží puk do rohu.

31:54
    Zakázané zvolnění Habs. Hra se stěhuje zpět před Price.

31:39
    31:28 Paul Byron mohl udeřit 10 sekund před koncem oslabení

31:28
    V oslabení vyrazil dopředu Paul Byron! Ten zakončoval z levého kruhu a Lundqvist vůbec nevěděl, kde puk je. Ten nakonec uvízl někde v jeho výstroji.

31:17
    Střela Ryana McDonagha z osy byla sražena mimo branku.

30:54
    Zibanejad nyní pálil jen do Webera. Davidson vzápětí vyhodil.

30:22
    Hosté se osvobodili, Rangers začínají ze svého obranného pásma.

29:44
    Shattenkirk nabíjel na levou stranu Mikovi Zibanejadovi, Price jeho volej vyráží.

29:38
    Za držení jde na trestnou lavici Jeff Petry. Po reklamní přestávce začne přesilová hra Rangers.

29:15
    Kevin Shattenkirk postavil do cesty strom Brendanu Gallagherovi, hlediště Madison Square Garden je opět ve varu!

28:40
    Už se hraje hodně dlouho bez přerušení. Čas tak rychle utíká.

27:39
    Z mezikruží pálil Artturi Lehkonen. Jeho nebezpečnou ránu stačil vytěsnit Lundqvist!

27:28
    Steven Kampfer sestřelil Andrewa Shawa. Domácí fanoušci tento zákrok kvitují.

26:59
    Hostům se nedaří přechod přes střední pásmo. Puky tam po sobě spíše jen na náhodu házejí.

26:13
    Grabner nahodil puk za branku Montrealu, kde ho zastavil Price. Zibanejad tak nemohl hrát.

25:12
    Hosté oslabení přežili a jsou v plném počtu.
    24:45 Rick Nash nedokázal vymíchat tváří v tvář Careyho Price!

24:45
    Obrovská šance Ricka Nashe, který už byl sám před Pricem, ale jeho forhendovou kličku pokryl gólman Habs!

24:24
    Rick Nash už mohl střílet, ale ještě nahrával Millerovi. Ten puk nezpracoval.

24:03
    Tentokrát puk odpálil do bezpečí sám brankář Carey Price.

23:48
    Hostům se podařilo vyhodit.

23:11
    Paul Byron vysekl hůl z rukou Kampfera a domácí si zahrají přesilovku.

22:10
    Puk vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:22
    Lehkonenovu střelu vyrazil Lundqvist ke Karlu Alznerovi, který pálil z levého kruhu. Hostující bek branku přestřelil.
    Po další chybě Montrealu se řítil sám na bránu Jimmy Vesey!

20:38
    Jimmy Vesey ujel hostujícím obráncům, ale ve velké rychlosti už po bekhendové kličce neuklidil puk za Price!

20:18
    Puk končí v ochranné síti za brankou domácích. Vhazuje se v útočném pásmu Montrealu.

Rangers se radují po dvou neuznaných gólech Habs z vedení

Po první třetině nakonec mohou být spokojenější hráči Rangers. Byli to přitom hosté, kteří hned dvakrát dopravili puk za záda Henrika Lundqvista, ale v prvním případě Shaw kotouč za brankovou čáru úmyslně kopl a ve druhém domácímu gólmanovi bránil v zákroku Max Pacioretty. Platný zásah tak přišel až v čase 17:25 na druhé straně. Nabídku Bradyho Skjeie, kterou bek Rangers směřoval na najíždějícího Grabnera, si srazil do vlastní branky Shea Weber.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:52
    Lundqvist si poradil se střelou, kterou před ním tečoval Alex Galchenyuk. Ještě buly v obranném pásmu Rangers.

19:00
    Je tu už poslední minuta první třetiny.
    17:25 Brady SKJEI - 1:0

17:25
    Konečně tu máme gól, který platí! Domácí vyhráli vhazování a puku se ujal obránce BRADY SKJEI. Ten ho od levého mantinelu nahazoval před branku, kam si sjížděl Michael Grabner, ale kotouč si srazil do vlastní sítě bránící Shea Weber. Za autora gólu je tak označen právě Skjei. Asistence: Michael Grabner a J. T. Miller.

17:20
    Střela Jimmyho Veseyho byla sražena do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Habs.

16:58
    Domácí teď forčekinkem dobře narušují rozehrávku Canadiens.

15:56
    Po překonání útočné modré vyzkoušel Lundqvista střelou zápěstím Artturi Lehkonen. Švédský gólman má kotouč ve výstroji.

15:25
    DeAngelo šikovně našel rozjetého Chrise Kreidera. Ten z pravého kruhu nepropálil Price. Ještě jedna reklamní přestávka v této třetině.
    14:36 Pavel Bučněvič nepotrestal chybnou rozehrávku Habs!

14:36
    Po dvou nešťastných zásazích obránce Alznera se dostal do velké šance Pavel Bučněvič. Ten zblízka trefil jen dobře postaveného Price!

14:10
    Domácí jsou už v plném počtu.

14:00
    Od modré pálil Victor Mete. Lundqvist vyrazil a dojíždějící Petry nedokázal kotouč dorazit do branky.

13:28
    Rick Nash vyhodil puk až za branku Montrealu. Hosté musejí začít od znova.

12:54
    Puk se odrazil do hlediště od hole hostujícího hráče. Vhazuje se tedy ve středním pásmu.

12:09
    Kevin Shattenkirk dostává dvě minuty za osekávání Gallaghera. Hosté si zahrají první přesilovku.

11:35
    Puk končí na střídačce Rangers. Následuje další reklamní přestávka.

10:35
    Se dvěma střelami Ricka Nashe si poradil gólman Montrealu Carey Price. Ta druhá byla obzvláště nebezpečná. Nash totiž pálil z pravého kruhu do poloodkryté klece, ale Price se natáhl a zakročil špičkou levého betonu!

10:08
    Dopředu směřoval Jimmy Vesey, jeho ránu zablokoval obránce Weber.

09:44
    Hostům dnes nebyly uznány už dva góly a teď měli opět smůlu! Po ráně Artturiho Lehkonena zachránila Rangers tyčka!
    VIDEO V AKCI: Další neuznaný gól Montrealu Canadiens! Max Pacioretty znemožnil zákrok brankářovi Henrikovi Lundqvistovi

08:59
    Nahození Shey Webera vyrazil Lundqvist jen do pozadí Ryana McDonagha, od něhož se puk snesl do branky. Domácí gólman už nemohl reagovat, protože do něho v té chvíli vrazil Max Pacioretty, kterého McDonagh do Lundqvista natlačil. Domácí kouč si ale vyžádal challenge a ta byla úspěšná, gól neplatí!

08:28
    Další ránu Webera lapil Lundqvist. Následuje reklamní přestávka.

08:24
    Puk se odrazil k Sheaovi Weberovi, který pálil v momentě, kdy ležel před Lundqvistem jeho spoluhráč Gallagher. Kotouš byl sražen do rohu.

07:29
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Buly je tedy nařízeno před Pricem.

06:59
    Miller z Grabnerem vyrazili do přečíslení 2 na 1. Druhý jmenovaný netrefil branku.

06:34
    Ano, branka neplatí! Rozhodčí McCauley to zdůvodnil úmyslným kopnutím puku za brankovou čáru.
    VIDEO V AKCI: Andrew Shaw kopl puk do brány a gól neplatil

06:34
    Po nahození Jeffa Petryho dotlačil puk za záda Henrika Lundqvista Andrew Shaw, ale rozhodčí se ještě budou radit s videem. Podle mě by tento gól platit neměl. Lundqvist už puk držel a Shaw ho z něj doslova vyšťoural a navíc ho pak do branky ještě kopl.

05:39
    Zakázané uvolnění Rangers, hra se tak vrátí před Lundqvista.

05:27
    Hosté kombinují v útočném pásmu. Dokonce u toho stačili prostřídat, schází jim však střelba.

04:15
    Chris Kreider a Brady Skjei rozpoutali před hostující brankou pořádný závar. Carey Price měl plné ruce a nohy práce, aby udržel čisté konto!

03:56
    Nahození Shey Webera bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazuje se v obranném pásmu Rangers.

02:39
    Domácí se málem dostali do první šance! Rick Nash hledal v přečíslení 2 na 1 Michaela Grabnera, ten ale nedokázal zpracovat jeho přihrávku.

01:49
    Začalo se poměrně opatrně, ani jeden z brankářů ještě nemusel zasahovat.

00:47
    Habs kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale zatím neodhodlali.

00:01
    Představení brankářů: Henrik Lundqvist vs Carey Price

Dozněly hymny USA a Kanady, za malou chvilku už bude vhozeno úvodní buly.

Přestože kouč Rangers, Alain Vigneault, na včerejší pozápasové tiskovce avizoval, že dnes začne mezi tyčemi Ondřej Pavelec, tak nakonec utkání opět zahájí Henrik Lundqvist. Do sestavy se navíc nevešel Filip Chytil a domácí tak budou hrát na 7 beků a 11 útočníků. Na straně Canadiens zůstal na tribuně Aleš Hemský.
    Kapitán Rangers Ryan McDonagh a jeho soustředěný pohled

New York Rangers: H. Lundqvist (Pavelec) – M. Staal (A), McDonagh (C), Shattenkirk, Skjei, DeAngelo, Holden, Kampfer – Bučněvič, Zibanejad, Kreider – Zuccarello, J. T. Miller, Rick Nash (A) – Grabner, K. Hayes, Vesey – Desharnais, Carey.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Jo. Benn, Petry, Alzner, Davidson, Mete – Gallagher (A), Drouin, Pacioretty (C) – Lehkonen, Plekanec (A), Hudon – A. Shaw, Danault, Galchenyuk – T. Mitchell, J. de La Rose, Byron.

Rozhodčí: St. Pierre, McCauley – Wheler, Pancich.