Motor ČB – K. Vary 2:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Slavia – Přerov 2:0 (kon.)
Prostějov – Ústí n/L 3:2 (po pr.) | Kadaň – Třebíč 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:3 (kon.)
LHK Jestřábi Prostějov
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
HC Slovan Ústí nad Labem
Pondělí 09.10.2017, 18:00Chance liga • 11. kolo

To je ode mě vše, na shledanou! (20:20:31)

Na samostatné nájezdy nakonec nemuselo dojít, i když k tomu nebylo daleko. Nakonec se mužem zápasu stal Drtina, který vsítil vítěznou branku. Výsledek je férový, oba celky předvedly dobrý hokej, s šancemi na obou stranách. Štěstí se více dnes přiklonilo na Moravu a proto Prostějov bere z tohoto zápasu dva body.

63:59
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov s enakonec ještě stihne prosadit a tuto vítěznou branku střílí MAREK DRTINA. Asistence: Jan Rudovský a Jan Starý.

62:35
    Vladimír Brož dostal puk a sám si najel před Neužila, ale nedokázal přehodit jeho levý beton. Velká šance Ústí!

61:06
    Ústí bylo v pásmu soupeře, ale nedokázalo vsítit vítěznou branku a bude se vhazovat před Neužilem.

60:01

Ve třetí třetině se oba celky rozehrály a začaly dávat i branky. Nejprve dokázalo Ústí otočit zápas ihned na začátku třetiny. Pak Prostějov měl dvě přesilové hry a právě tu druhou využil, aby srovnal na 2:2. O vítězi bude muset rozhodnout prodloužení, případně samostatné nájezdy.

60:00

58:59
    Neužil zasahuje svou lapačkou proti šanci hostů a drží remízový stav.

58:06
    Prostějov je o něco více na koni a ohrožuje hostující klec. Nyní se bude vhazovat právě před brankou Ústí.

56:00
    Husák si nyní musí sypat popel na hlavu za své posunutí branky.

54:07
    Prostějov ale už tuto přesilovou hru využívá a srovnává stav zápasu. Střela od modré a TOMÁŠ DIVÍŠEK tečuje před brankou puk za záda brankáře Růžičky. Asistence: Jan Starý a Jan Rudovský.

53:25
    Růžička drží svůj tým a přerušuje hru a bude se vhazovat před jeho brankou.

53:03
    Husák za tento čin bude pykat a je tu další šance pro domácí celek k vyrovnání hry.

53:03
    Husák úmyslně po akci Prostějova posunul úmyslně branku!

51:40
    Prostějov nevyužil přesilovou hru k vyrovnání skóre a musí se snažit nadále.

51:29

49:29
    Brož zahrál vysokou holí a půjde si za to sednout na dvě minuty.

48:11
    David Bernad dostal puk na modré a ujížděl sám na brankáře, ale nakonec se mu nedaří dát branku a pokračujeme za stavu 2:1 pro Ústí.

46:13
    Růžička nyní pořádně nevěděl kde je puk, který skončil sražený v ochranné síti a bude se vhazovat před jeho svatyní.

45:29
    Růžička nyní musel dávat pozor na najíždějícího hráče domácích, ale vše je v pořádku.Na druhé straně již musel dávat větší pozor Neužil a zastavuje akci Ústí.

42:30
    Začátek třetí třetiny Ústí vyšlo a dokázali dvěma slepenými brankami otočit pro ně nepříznivý vývoj utkání.

41:57
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Vrdlovec získal puk za brankou a obtočil se sním a již zpoza branky přihrával na najíždějícího JIŘÍHO SEVERU a ten dává druhou branku svého týmu. Asistence: David Vrdlovec.

41:21
    A další potřebný zásah Růžičky byl třeba, aby Ústí neotočilo vývoj utkání.

40:59
    Hosté na to vlítli a ihned na začátku poslední periody dokázali vyrovnat brankou JAROSLAVA ROUBÍKA. Asistence: Patrik Husák a Antonín Melka.

40:01

Druhá třetina nám přinesla velmi obdobnou hru jako v té první. Jen s tím rozdílem, že se domácí celek dokázal prosadit z přesilové hry brankou Jana Starého a Ústí půjde do třetí třetiny s cílem vyrovnat hru, případně zvrátit vývoj utkání.

40:00

38:42
    Růžička se nyní musel natáhnout a chytá střelecký pokus hráče hostujícího celku.

35:50

35:37
    Ústí zdá se, že přesilovou hru nevyužije a Prostějov se s velkou pravděpodobností ubrání.

35:01
    Ústí ve své druhé minutovce přesilové hry vytvořilo přesilový vzorec a snaží se o vyrovnávací branku.

33:50
    Po skončení přesilové hry se domácí provinili hrou za příliš mnoho hráčů na ledě a nyní budou oni, kteří budou ve čtyřech.

33:40

33:06
    Druhou přesilovku zvládají hosté o něco lépe a Prostějov do větších šancí nepouští.

31:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Jan Dufek – 2 min., podražení).

30:53
    Puk za brankou Prostějova, přihrávka před branku, ale hráč Ústí byl v obtížné situaci a nedokázal si zpracovat puk, aby následně mohl zakončit.

30:32
    Zdálo se, že více aktivní začínali být právě hosté, ale bohužel nezvládli dané oslabení a nyní musí dotahovat jednobrankovou ztrátu.

28:58
    Tak tohle byla ukázková přesilo-vková kombinace, kdy nejprve šel puk od modré od Drtiny na Rudovského, který byl trochu za brankou u levé tyče a následně přihrál před branku na JANA STARÉHO a ten zavěsil pod břevno. Asistence: Jan Rudovský a Marek Drtina.

28:18
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Patrik Husák – 2 min., podražení).

26:41
    Puk nakonec Prostějov vyváží ze svého pásma, ale Ústí se dostává vzápětí opět do útoku a následná střela se opřela jen o boční sítku.

26:18
    Puk za brankou Neužila a probíhá o něj urputný boj.

25:46
    Neužil nyní bezpečně chytá střelu vyslanou mezi kruhy a bude se vhazovat po jeho pravici.

25:39
    Dobrá střela hostů, kterou Neužil vyrazil před sebe, o dorážku se snažil další hráč Ústí, ale netrefuje ideálně.

25:09
    Po vhazování ve středním pásmu se domácí dostali do ofsajdu a bude se opět vhazovat.

24:42
    A z protiútoku musel Růžička zasahovat proti šanci domácího celku!

24:21
    Martin Zdvořáček dostal puk a již mohlo Ústí založit útok, ale špatné zpracování a Prostějov může jít dopředu.

22:25
    Stále sledujeme vyrovnanou hru bez vážnějších akcí a na úvodní branku tak stále čekáme.

22:00
    Prostějov je na puku a snaží se o překonání obrany hostů a jejich brankáře.

20:58
    Prostějov začal zostra a vyslal dvě střely ihned na úvod třetiny na Růžičku, který odolává a puk za svá záda nepouští.

20:01

V první třetině jsme branku neviděli. I když oba týmy měly přesilovky, tak ani jedna nebyla využita a do šaten se jde za bezbrankového stavu. Hra je vyrovnaná a ani jeden z týmů nemá převahu.

20:00

19:00
    Zbývá nám poslední minuta úvodní třetiny.

17:31
    Ústí sice puk vyhodilo, ale domácí se ihned dostali zpět a pěknou střelu zastavuje Růžička, snad ani neví jak, neboť se ohlédl za sebe kde vůbec je puk, který se od něho odrazil. Obránci mu posléze pomohli a Růžička kryje puk.

17:05
    Jan Starý zavezl puk do pásma, co teď předvedou domácí?

16:34

16:19
    Pěknou střelu od modré zastavuje Neužil, i když mu puk z výstroje vypadl, velmi rychle se po něm natáhl svou lapačkou.

16:00
    Hostům se konečně podařilo usadit v útočném pásmu...

15:39
    Minuta přesilové hry je pryč a zatím se nic důležitého neděje.

14:34
    Holík se dopustil hákování a půjde za katr.

14:34
    Roubík se snažil prokličkovat do šance, ale puk mu sjel z čepele a jeho střela míří mimo.

13:25
    Puk má v držení Ústí nad Labem, ale Neužila se jim nedaří vůbec ohrozit a hraje se převážně ve středním pásmu.

12:01
    Prostějov sice dokázal dostat puk do branky, ale hráč, který tečoval střelu u pravé tyčky kopnul puk bruslí a rozhodčí branku neuznává.

11:17
    Lukáš Luňák si to namířil středem hřiště, ale neměl šanci proti třem hráčům Ústí a jeho střelecký pokus neměl vůbec šanci.

10:24
    Každý tým měl po jedné přesilovce, Prostějov dokonce na chvíli proti třem, ale skóre zůstává stále bezbrankové.

10:03

09:16
    Ústí je již ve čtyřech a stále se velmi dobře brání.

08:43
    Domácí se však nemohou vůbec dostat do útočného pásma a jakoby nehráli vůbec proti třem hráčům Ústí.

08:03
    A pro Ústí bude ještě hůře, za brankou Prostějova fauluje Vrdlovec. Vyloučen za krosček.

07:04
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., hákování).

06:45
    Ústí nad Labem si nevypracovalo nic v přesilové hře a Prostějov se bez větších problémů ubránil.

05:57

05:08
    Ústí mělo puk v útočné třetině, ale nedokázalo si vytvořit potřebný tlak a pak Prostějov vyhazuje.

03:57
    Aleš Holík však při akci Husáka sekl po něm hokejkou a půjde si na chvíli odpočinout.

03:52
    Patrik Husák dostal puk z pravé strany do jízdy, ale před Neužilem neuspěl.

03:16
    Neužil zasahuje proti střele a bude se vhazovat před jeho brankou.

02:52
    Nahozený puk Prostějova, avšak jeden z hráčů se ocitl velmi brzy za modrou čarou a píská se ofsajd.

02:04
    Zakázané uvolnění hostů a vhazovat se bude před jejich brankářem po jeho levici.

01:29
    Prostějov z následného útoku již tak nebezpečný nebyl a na branku nevystřelil.

00:18
    Jaroslav Roubík měl ihned z prvního útoku šanci, kdy byl před brankou,dostal puk a z otočky se snažil jej zamést do branky, ale Neužil byl pozorný.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Neužil (Groh) – D. Kolář, Žovinec, A. Holík, Horyna, M. Drtina, Mikliš – Zabloudil, Voženílek, L. Luňák – Švec, Dvořáček, Starý – Nouza, Fiala, Divíšek – Rudovský, Švarc, Venkrbec.

HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup (J. Růžička) – M. Zdvořáček, Vl. Brož, Hes, Husák, Bernad, Mlčoch, Macek – L. Volf, Smolka, Roubík – Melka, Dufek, Vrdlovec – Severa, D. Merta, Sladkovský..

Jedenácté kolo WSM ligy nabídne duel sousedů v tabulce. Sedmý Prostějov přivítá na svém ledě osmé Ústí nad Labem. Oba celky od sebe dělí pouhý bod. Paradoxně mají i oba celky vyrovnané skóre. Prostějov dal 26 branek a stejný počet také obdržel. Ústí nad Labem je na tom podobně, jen u nic figuruje číslo 31.

Oba týmy mají také stejnou formu co se týká posledních třech zápasů. A to jednu porážku a pak dvě výhry za tři body. Favorit utkání se v tomto zápase hledá velmi těžko. Avšak Prostějov v probíhající sezóně příliš bodů na svém ledě nerozdává. Ze čtyř utkání pouze jedno prohrál a to hned své první domácí utkání proti Litoměřicím. Od té doby si drží neporazitelnost na svém ledě.

Vzájemné zápasy
    Oba celky se utkaly mezi sebou nesčetněkrát. V posledním utkání letošního roku dokázal Prostějov zvítězit 6:1 a to na ledě Ústí nad Labem! Jinak pohledem na historii vzájemných zápasů lze vysledovat, že Ústí nad Labem má s Prostějovem pozitivní bilanci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 29. Starý (Rudovský, M. Drtina), 55. Divíšek (Starý, Rudovský), 64. M. Drtina (Rudovský, Starý) – 41. Roubík (Husák, Melka), 42. Severa (Vrdlovec)

Diváci: 1 245