Motor ČB – K. Vary 2:1 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 1:3 (kon.) | Slavia – Přerov 2:0 (kon.)
Prostějov – Ústí n/L 3:2 (po pr.) | Kadaň – Třebíč 3:2 (kon.) | Frýdek-M. – Vsetín 4:3 (kon.)
SK Trhači Kadaň
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pondělí 09.10.2017, 18:00Chance liga • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Nejproduktivnějším hráčem Třebíče je teprve 19letý Luboš Horký, jenž už stačil nasázet 7 branek a na další 3 přihrát. Až za ním jsou ostřílení matadoři Roman Erat (1+8) a David Dolníček (1+7).
    Z obránců je na tom zatím nejlépe zkušený Tomáš Kaláb (1+3).
    Na postu brankáře dostává největší prostor 17letý zelenáč Lukáš Dostál. Po pěti odchytaných duelech má úspěšnost takřka 91%.

Statistikám domácích Trhačů vévodí Luboš Rob s obráncem Jakubem Trefným, kteří si v devíti dosavadních duelech připsali 6 bodů (2+4). O bod méně má Darek Hejcman, následují čtyřbodoví Müller, Hejcman a Chrpa.
    V brance nastoupil pětkrát Tadeáš Dvořák, jehož úspěšnost činí 86,52%. Čtyřikrát chytal Štěpán Lukeš, jenž průměrně inkasoval pět branek s úspěšností ještě o procento nižší.

Trhači se po třech venkovních duelech, v nichž si připsali vůbec první body i výhru nového ročníku WSM Ligy vrací před své fanoušky. Před vlastním publikem povedou mužstvo poprvé noví trenéři Jiří Čelanský s Miroslavem Buchalem a k obnovené premiéře nastoupí také Jaroslav Kůs. Všichni tři už byli na kadaňské střídačce ve Vsetíně.

Také Horácká Slavia neprožila optimální vstup do mistrovských bojů, ovšem po třech úvodních porážkách už zapsala čtyři výhry a na jedenáctém místě má dvanáct bodů, tedy o devět víc než Trhači. Aktuálně tíží Třebíčské dvouzápasová šňůra porážek.

SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (Tadeáš Dvořák) – Szathmáry, Trefný (C), Rašner, Cestr, L. Chalupa, Blaha, R. Černý – O. Procházka, Hejcman (A), Krejčiřík – Hlava, Kůs (A), Chrpa – J. Havel, Rob, Tůma – Rindoš, Ringler.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (Do. Svoboda) – Půža, Kaláb (A), Spurný, Nedbal, Čejka, Hort – Jan Wasserbauer, R. Erat (A), Vodný – Diviš, Dolníček (C), Kristl – Malec, Kusko, Paták – Ferda, Tadeáš Král, Kratochvíl.

Rozhodčí: Kostourek, Valenta – Malý, Šimán.

00:01

03:05
    Chrpa se probíjel do pásma, hostující zadáci jej odzbrojili.

03:55
    Nahození domácích se stává snadnou kořistí Třebíče.

04:25
    Před dotírajícím Kůsem přikryl puk Jekel. Vhazuje se po jeho pravici.

04:50
    Po zcela nečekaném odrazu puku se před brankou zjevil Diviš, jehož střela končí na tyči! To byla první tutovka dnešního duelu.

05:49
    Půža přistižen v ofsajdu.

06:05
    Trefný vyzval dlouhým nahozením Ringlera, ten ale puk nestihl a celá situace končí ofsajdem.

06:20
    Čejkův pozdrav od modré míří mimo.

07:16
    Hejcman zavezl kotouč do pásma, kde se ho ujímají hosté.

08:32
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., podražení).

08:48
    Ostrou střelu Hlavy Jekel vyrazil do rohu.

09:03
    Třebíč se osvobozuje.

09:32
    Trhačům se teď vůbec nedaří rozehrát,

09:57
    Diviš vystihl rozehrávku Kadaně a šetří cenné vteřinky.

10:28
    Malec vyhazuje a míří na střídačku.

10:32

11:08
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Havel – 2 min., nedovolené bránění).

11:30
    Dolníček s Eratem teď pálili na Lukeše křížovou palbou, domácí brankář tuto krizovou situaci s vypětím všech sil ustál.

12:46
    Kusko nabral rychlost na levém křídle a hledal před brankou Čejku, jenž v klíčové situaci promáchl.

13:08

13:26
    Icing Třebíče.

13:47
    Chrpa vypálil z pravého kruhu, branku však minul.

14:50
    Hlava se nadvakrát pokoušel vyzrát na Jekela, nakonec našel před brankou Hlavu, jehož pokus končí na betonech strážce třebíčské svatyně.

15:33
    Nepodařená rozehrávka Trhačů končí icingem.

16:03
    Další icing domácích.

16:10
    Po souboji u domácí střídačky končí puk mimo hřiště.

16:30
    Malec teď poměrně nešetrně najel do kadaňského gólmana, což vzbudilo nevoli domácích zadáků. K šarvátce ale nedošlo, Malec se Lukešovi omluvil.

17:40
    Trhači uzamkli Třebíč v jejím obranném pásmu, ke kloudné šanci se ovšem díky úporné obraně hostí nedostali.

18:02
    Spurného pokus od modré Lukeš jen zkontroloval.

18:09
    Rychlý protiútok Kadaně končí ofsajdem.

18:19
    Pískán icing, hra se přesouvá před Lukeše.

18:59
    Po Kristlově výzvě před kadaňskou brankou vykoukl Vodný, se slibnou šancí ale naložil prachbídně.

20:00

V ubojované první třetině se kadaňské publikum branky nedočkalo, ačkoli několik nadějných šancí jsme viděli. Výborně zatím chytají oba brankáři, obzvlášť Lukeš se několikrát vyznamenal. Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:01

20:24
    Wasserbauer pálil z ostrého úhlu, Lukeš zasáhl lapačkou.

21:45
    Pokus Hlavy ztečoval Kusko do rohu hřiště.

22:02
    Blaha nedosáhl na kotouč – icing.

22:40
    Havel se snažil pláchnout hostující obraně, Hort ho ovšem vytlačil do rohu.

23:15
    Zakázané uvolnění Kadaně. Verdikt se nesetkal s pochopením v hledišti a nelíbil se ani kapitánovi Trefnému.

23:40
    Z pravého kruhu pálil Hlava, Jekel si připsal bezchybný zákrok.

24:22
    Proti Kuskově střele od pravého mantinelu zasáhl Lukeš vyrážečkou.

24:23
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jakub Chrpa – 2 min., vysoká hůl).

24:37
    Střela od modré Kalábovi nesedla a Kadaň se posléze osvobozuje.

25:13
    Tentokrát Kaláb neudržel puk a domácí jej zavezli za Jekelovu branku.

26:23
    Přízemní střelu Nedbala ukryl Lukeš do lapačky. Vhazuje se po jeho levé ruce.

26:23

26:49
    Král si narazil s Kristlem a zamířil před Lukeše, kadaňští zadáci zasáhli na poslední chvíli.

27:47
    Slabý pokus Vodného Lukeš vyrazil před sebe, kde se puku zmocnili Trhači.

28:38
    Procházkovu střelu zblokoval Nedbal.

28:58
    V dobré palebné pozici se ocitl Erat. Měl i dost času na střelu, nakonec trefil jen boční síť.

29:34
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Po nahození Kůse se puk odrazil na hůl Nicolase Hlavy, jenž jej poslal za Jekelova záda. Asistence: Jaroslav Kůs.

30:42
    Trefný pálil z úhlu. hostující gólman zasáhl lapačkou.

31:13
    Trhači jsou při chuti, nyní je ale zastavuje icing.

31:44
    Eratovo nahození se stalo snadnou kořistí Černého. Rozehrávka ale domácím nevyšla – pískán icing.

33:19
    Szathmáry pálil od modré, ránu blokuje Ferda.

33:51
    Tvrdá rána Rašnera neprošla skrz hradbu těl před Jekelem.

34:48
    JAN HAVEL ujel hostujícím zadákům a své sólo zakončil nekompromisní ranou pod víko. Asistence:

35:33
    Dolníček bojoval před Lukešem, domácí zadáci ho ale ubránili.

36:29
    Nedbal se na modré opřel do puku, tvrdá rána nadělala Lukešovi problémy.

37:25
    Od levého mantinelu střílel Kůs, našel jen připraveného Jekela.

38:08
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Václav Cestr – 2 min., hákování).

38:48
    Trhači se zatím pozorně brání.

39:10
    Hejcman vyhazuje puk.

39:58
    Malec hledal před brankou Kuska, jenž na puk těsně nedosáhl.

40:00

Ve druhé části jsme dvě branky, obě do třebíčské klece. Ve 30. minutě otevřel skóre Hlava, o 5 minut později se po parádním sólu trefil Havel. Závěrečná třetina začne v 19:38.

40:01

40:45
    Pěknou přihrávku do jízdy dostal Chrpa, jehož rána o kousek minula pravou tyč třebíčské branky.

42:43
    Procházkovu střelu s potíži zkrotil Jekel.

42:51
    Zakázané uvolnění Třebíče. Vhazuje se po pravici Jekela.

44:10
    Rob stíhal kotouč marně, pískáno zakázané uvolnění.

44:22
    Horácká Slavia právě vstřelila branku!
    Po zaváhání domácí obrany se puku zmocnil Richard Diviš, prosmýkl se do mezikruží a vymetl šibenici. Bez asistence.

45:44
    Chrpova jedovka vyprášila Jekelovy betony.

46:04
    Ferda už napřahoval ke střele, ale zastavil ho hvizd sudího – ofsajd.

46:30
    Bekhendový pokus Szathmáryho končí za brankou.

47:16
    Po trestuhodném zaváhání Havla sebral puk Richard Diviš a prudkým švihem jej poslal k tyči. Bez asistence.

48:09
    Snaha Třebíče o rychlou rozehrávku končí icingem.

48:17
    Malec přistižen v ofsajdu.

48:23
    Ránu Nedbala ze středního pásma Lukeš vyrazil do ochranné sítě.

48:52
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Václav Čejka – 2 min., sekání).

49:53
    Střelu Kůse sebral Jekel efektně do lapačky.

50:03
    Trefného dělovka těsně mimo.

50:28
    Trhači nyní pálili ze všech stran, Jekel předvedl několik skvělých zákroků.

50:39
    po Trefného střele se kotouč odrazil na hokejku DARKA HEJCMANA, který se trefil do odkryté klece. Asistence: Jakub Trefný.

51:17
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Karel Nedbal – 2 min.).

52:20
    Ostrou ránu Szathmáryho Jekel zneškodnil.

53:04
    Hosté v ofsajdu.

53:25
    Rindoš se protáhl na levém křídle, jeho střelu Jekel vyrazil ramenem.

54:00
    Vyloučení v týmu SK Horácká Slavia Třebíč (Karel Nedbal – 2 min., sevření puku rukou).

54:10

54:34
    Dolníček se dostal do zakončení, Lukeš si poradil.

55:05
    Trhači v ofsajdu.

55:36
    Hejcman promáchl před odkrytou brankou.

56:00

56:47
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Alex Rašner – 2 min., hákování).

57:48
    Třebíči se v této přesilovce zatím vůbec nedaří.