Chabarovsk – Magnitogorsk 5:4 (po pr.) | Omsk – Barys 3:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Viťaz 5:3 (kon.)
Chanty-Mansijsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 0:3 (kon.)
Amur Chabarovsk
5:4 (0:1, 2:3, 2:0 - 1:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 10.10.2017, 11:30 • Platinum Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na počtenou. (14:09:43)

Československá stopa v utkání

Michal Jordán (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:00
    Jan Kolář (CHA) 1+0, 2 střely, čas na ledě 23:46
    Tomáš Zohorna (CHA) 1+0, 3 střely, čas na ledě 18:20
    Jan Kovář (MET) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:00
    Tomáš Filippi (MET) 1+1, 2 střely, čas na ledě 19:03

Je dobojováno! Hosté nedokázali dotáhnout slibně rozjetý zápas do vítězného konce a nakonec se z výhry raduje domácí Amur. Metallurg přitom vedl hned dvakrát o dvě branky, ale pokaždé dokázal Chabarovsk toto manko smazat. Ve třetí periodě zásluhou Tomáše Zohorny a Vjačeslava Ušenina dospělo utkání až do prodloužení, které po 21 vteřinách rozhodl ve prospěch svého celku pohotovou dorážkou Jan Kolář, který tak rozhodl o zisku dvou bodů pro Amur Chabarovsk.

60:21 Jan KOLÁŘ - 5:4

60:21
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Amur dokonává obrat a vítězí v tomto utkání! První velkou šanci ještě domácí neproměnili, když Rasskazov při bekhendovém blafáku minul klec Košečkina. Hra ale pokračovala a další střelu ještě hostující brankář dokázal vyrazit, ovšem ke smůle svého celku jen na hůl JANA KOLÁŘE, který z bezprostřední blízkosti zametl kotouč za brankovou čáru. Asistence: Kirill Rasskazov, Pavel Dědunov.

60:01

Je za námi 60 minut, které nám vítěze nepřinesly. Metallurg nedokázal uhájit dvoubrankový náskok, který si odnesl ze druhé části a po brankách Tomáše Zohorny a ze 43. minuty a Vjačeslava Ušenina z minuty jednapadesáté bude duel prodloužen o pět minut. Pokud ani ty nerozhodnou, budou následovat samostatné nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Amur sice reklamoval, že se má pískat icing, ale sudí upažili a utkání spěje do prodloužení.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí periody.

58:49
    Hosté sice spěchali za pukem do útočné třetiny, ale u něj byli jako první domácí hráči, kteří tak mohou znovu zaútočit.

58:09
    Amur jen posunuje puk do útočné třetiny tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Magnitka pro puk rychle spěchá až ke Košečkinovi.

57:39
    Zakázané uvolnění je pískáno na domácí straně. Veškeré dění se tedy opět stěhuje před Metsolu.

56:45
    Jan Kovář dobře manévroval s pukem v útočném pásmu, ale poté nepřesnou přihrávkou jeho tým ztrácí tuto část ledu.

56:14
    Amur se však nyní dopustil zakázaného uvolnění a po krátké chvíli se bude znovu vhazovat v jeho obranném pásmu.

56:04
    Metsola jistým zákrokem lapil střelu z levé strany a vhazovat se bude po jeho pravici.

55:35
    Hosté ještě na chvíli udrželi útočné pásmo, ale po nepřesné střele ji kotouč vycestoval do střední třetiny.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 29. Frolov (Kondratěv), 31. Vl. Ušenin (Averin, Vj. Ušenin), 43. T. Zohorna (O. Li), 51. Vj. Ušenin, 61. J. Kolář (Rasskazov, Dědunov) – 17. Osala (Dronov, Ellison), 27. Filippi (Kaletnik, S. Těreščenko), 34. S. Těreščenko (Schaus, Osala), 35. Kaletnik (Dronov, Filippi)

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kuzmin, Kondratěv (A), Jordán, J. Kolář, Averin, Aťušov (C), Karmaškov – T. Zohorna, O. Li, Byvalcev – Potěchin, Frolov (A), Rasskazov – Vj. Ušenin, Vl. Ušenin, Gorškov – Beljakov, Dědunov, Veličkin – Kacuba.
    Metallurg Magnitogorsk: Samsonov (51. Košečkin) – J. Birjukov (A), Pivcakin, Dronov, Schaus, Bobrjašov, Igošev, S. Těreščenko – I. Grigorenko, Jan Kovář, Mozjakin (C) – Ellison, Šenfeld, Osala – Filippi, Kaletnik, De. Kazionov – Platonov (A), Kosov, Timkin – Berestennikov.

Rozhodčí: Gamalej, Kuljov – Bersenjov, Zacharov