NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 1:2 (po pr.) | Montreal – Chicago 1:3 (kon.)
Nashville – Philadelphia 6:5 (kon.) | Dallas – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Vancouver – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Vancouver Canucks
2:3 (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Ottawa Senators
Středa 11.10.2017, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Rogers Areně ve Vancouveru sledovalo 17 273 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (07:06:26)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Christián Jaroš 0+0, 0 střel, čas na ledě 6:22

TŘI HVĚZDY UTKÁNÍ

1. Christopher Tanev (VAN) 1+0
    2. Alexandre Burrows (OTT) 4 střely
    3. Michael Del Zotto (VAN) čas na ledě 24:38

Dnešní utkání je tedy u konce a Ottawa slaví první vítězství v této sezóně. Po poněkud šťastné trefě Codyho Ceciho z páté minuty hosté vedli, nicméně velmi záhy vyrovnal Christopher Tanev a první třetina skončila remízou.

Následně se čekalo až do 35. minuty, kdy se prosadil Thomas Vanek, jenž svou první brankou v dresu Canucks poslal do vedení právě Kosatky. Ottawa se posléze dlouho nemohla dostat do pořádné šance, avšak Ryan Dzingel ve třetí část přeci jenom vyrovnal, čímž utkání poslal do prodloužení. V tom měl velkou šanci Bärtschi, ale jeho únik v poslední minutě Anderson vychytal.

Také v samostatných nájezdech byl Vancouver blízko, když až do třetí série vedl, nicméně poté se trefil Kyle Turris a dalším úspěšným střelcem byl až v páté sérii Mark Stone. Po dvou prohrách na nájezdy tak Senátoři díky této disciplíně vítězství. Naopak Vancouver se dostává na tři body za 1 výhru a 1 prohru.

Střely na bránu

VAN – 42
    OTT – 28

65:00 Mark STONE - 2:3

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Ottawa Senators.
    Autorem vítězné branky je MARK STONE.

5. série
    1:2
    Je rozhodnuto! Mark Stone volil střelu k tyči a z mezikruží se trefil dokonale vedle Markströmova betonu.

5. série
    1:1
    Mezeru mezi betony Andersona teď nenašel Sam Gagner.

4. série
    1:1
    Tom Pyatt volil kličku do forhendu, nicméně na to si Markström počíhal.

4. série
    1:1
    Na bekhend si puk stáhl Brandon Sutter, jenž posléze minul bránu.

3. série
    1:1
    Kyle Turris musel dát a to také učinil. Prudká střela skončila pod břevnem!

3. série
    1:0
    Bo Horvat mohl rozhodnout, ale po přibrzdění trefil jen Andersona.

2. série
    1:0
    Alexandre Burrows si chtěl kotouč stáhnout na bekhend, ale Markström mu do kličky vložil hůl.

2. série
    1:0
    Také Thomas Vanek volil střelu, ale ani on neuspěl. Anderson zasáhl vyrážečkou.

1. série
    1:0
    Bobby Ryan hledal mezeru mezi Markströmovými betony, ale neuspěl.

1. série
    1:0
    K prvnímu nájezdu se rozjel Markus Granlund a jeho rychlý bekhend skončil za Andersonovými zády.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. Ch. Tanev (H. Sedin, D. Sedin), 35. Vanek (Stecher, H. Sedin) – 5. Ceci (Turris, Z. Smith), 46. Dzingel (B. Ryan, Pageau), rozh. náj. Mark Stone