NY Rangers – St. Louis 1:3 (kon.) | Carolina – Columbus 1:2 (po pr.) | Montreal – Chicago 1:3 (kon.)
Nashville – Philadelphia 6:5 (kon.) | Dallas – Detroit 4:2 (kon.) | Vegas – Arizona 5:2 (kon.)
Vancouver – Ottawa 2:3 (1:2 po s.n.)
Vegas Golden Knights
5:2 (4:1, 1:0, 0:1)
Arizona Coyotes
Středa 11.10.2017, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

V historicky prvním zápase dlouhodobé části, který Golden Knights odehráli doma v Las Vegas dokázali vyhrát. Porazili Arizonu 5:2. Úvodní gól zápasu vstřelil Tomáš Nosek, další dva góly zaznamenal James Neal. První hvězdou zápasu bylo vyhlášeno město Las Vegas. To se totiž v nesnadné době dokázalo semknout a vytvořit výbornou kulisu tomuto zápasu. Slavnostní úvod byl velmi dojemný, pocty se dostalo záchranářům, kteří pomáhali s ošetřováním zraněných lidí během masakru ve městě, který způsobil Paddock. Vzpomínalo se na ty, kteří jeho řádění nepřežili. Dnes jednoznačně vyhrála sounáležitost obyvatel Vegas. (07:33:25)

1. Město Las Vegas
    2. Deryk Engelland (VEG) 2+0
    3. James Neal (VEG) 0+2

Československá stopa v utkání:
    Tomáš Nosek (VEG) 1+0,1 střela, čas na ledě 13:00

Vegas Golden Knights jako první tým při rozšiřování NHL vyhrál první tři zápasy. Atmosféra je naprosto elektrizující. To se při zápasech NHL jen tak nestává.

59:32
    Domácí tým vyhazuje, fanoušci stojí a skandovaným potleskem doprovází poslední vteřiny zápasu.

59:09
    Pierre-Édouard Bellemare výborně zastavil střelecký pokus soupeře. Puk už mířil za brankovou čáru.

58:57
    Poslední minuta hry zbývá do konce třetí třetiny. Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude před brankou domácích.

58:57
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Reilly Smith – 2 min., krosček).

58:57
    Hosté hrají v šesti.

58:57
    Bude se vylučovat.

58:30
    Devadesát sekund nás dělí od konce zápasu, fanoušci Vegas slaví, i hokejisté vědí, že tento zápas vyhraje domácí tým.

58:11
    Golden Knights dostali hru do středního pásma, následně se k puku dostali hosté, ale ti nezaložili útočnou akci.

57:50
    Clayton Keller byl připravený pro střelu, ale spoluhráč mu nedokázal přihrát. Domácí hokejisté se nyní musí bránit.

57:16
    Christian Dvorak se pokoušel najít spoluhráče, ten byl ale obsazený, a tak mohou hrát domácí.

57:00
    Tři minuty nás dělí od historické chvíle. Las Vegas jako první tým vyhraje první tři zápasy při své premiérové sezóně v NHL.

56:10
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina.

55:48
    Reilly Smith se málem dostal do brejku, nechybělo mnoho. Akce Vegas pokračovala dál, Oscar Lindberg tvrdou střelou zakončoval, brankář Louis Domingue byl pozorný.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Nosek (Bellemare, Carrier), 5. Engelland (Leipsic), 7. Neal (McNabb, Perron), 11. Neal (R. Smith, Haula), 38. O. Lindberg (Leipsic) – 13. Rieder (Hjalmarsson), 55. Connauton (Stepan, Keller)

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (M. Subban) – McNabb, Engelland, C. Miller, Garrison, Sbisa, Schmidt – R. Smith, Marchessault, O. Lindberg – Perron, Eakin, Neal – W. Karlsson, Haula, Leipsic – Nosek, Bellemare, Carrier.
    Arizona Coyotes: Raanta (7. Domingue) – Goligoski, Demers, Ekman-Larsson, Hjalmarsson, Connauton, L. Schenn – Domi, Stepan, Keller – Kempe, Dvorak, Duclair – Perlini, Cousins, Fischer – Crouse, Richardson, Rieder.

Rozhodčí: StLaurent, Jackson – Murphy, Cameron

Diváci: 18 191