Ústí n/L – Kadaň 9:2 (kon.) | Třebíč – Frýdek-M. 4:0 (kon.) | K. Vary – Prostějov 6:3 (kon.)
Kladno – Motor ČB 4:2 (kon.) | Přerov – Havířov 2:3 (1:2 po s.n.) | Litoměřice – Slavia 4:3 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
9:2 (5:0, 1:0, 3:2)
SK Trhači Kadaň
Středa 11.10.2017, 17:00 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Chance liga • 12. kolo

Ústí si s posledním týmem ligy poradilo a to dokonce v rozdílu 7 gólů. Dnes měli blízko hattricky Vrdlovec a Roubík, ani jeden ho však nedocílil. (19:11:24)

59:53
    Dnes už desítka nepadne, ale i tak Slovan pochválili fanoušci bouřlivým potleskem.
    58:14 Nicolas HLAVA - 9:2

58:14
    Kadaň právě vstřelila branku!
    Možná že Růžička usnul na vavřínech. Toho využil NICOLAS HLAVA a Kadaň tak už spíš esteticky upravuje výsledek. Asistence: Šimon Szathmáry a Darek Hejcman.

58:03
    Kadaň měla právě 4 nadějné akce za sebou. Růžička si však se všemi poradil.

56:52
    Fanoušci domácí klubu skandují:"Deset, deset!" Uvidíme jestli jim Slovan jejich přání vyplní.

54:35
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Slovan využil rychle přesilovou hru, když MARTIN VÁGNER zakončuje do prázdné brány. Asistence: David Vrdlovec a Vladimír Brož.

53:55
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Lukáš Blaha – 2 min., krosček + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Pavel Kousal – 2 min., hrubost).

53:55
    Blaha s Kousalem se do sebe nyní pustili. Oba hráči skončili na ledě. Uvidíme jak rozhodčí rozdělí tresty.
    53:26 Antonín MELKA - 8:1

53:26
    ANTONÍN MELKA se rozjel proti Danylecovi a neomylně skóroval mezi betony.

53:26
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Martin Tůma – trestné střílení, držení protihráče).

52:34
    Z první braky v dresu Slovanu se raduje LUKÁŠ SLADKOVSKÝ, který vsítil již dnešní 7 braku Slovanu. Asistence: Lukáš Volf a David Bernad.

50:40
    Kadaň se hned po oslabení dostala do přečíslení 2 na 1. Šanci však špatně využila a nedokázala ani zakončit.

50:10
    Růžička má dnes velké sebevědomí a často vyjíždí z brány. Teď obdržel potlesk fanoušků po pěkné rozehrávce.

49:25
    Kadaň teď vyvezla puk z obranného pásma a už to vypadalo na zdárnou šanci. Hráč Slovanu však zastavil přihrávku a přesilová hra tak pokračuje.

48:30
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Vojtěch Krejčiřík.

47:55
    Růžička měl nyní velké problémy. Nejdříve vyjel do rohu pro puk, ale u něj byl dřív kadaňský hráč. V rychlosti však dokázal trefit jen ústeckého gólmana.

47:20
    Do šance se dostal Smolka, ale z bezprostřední blízkosti Danylece nepřekonal.

46:24
    Hned po buly vystřelil kadaňský Chrpa. Nedokázal ale trefit bránu.

Dnešní utkání sleduje 824 diváků.
    43:34 Šimon SZATHMÁRY - 6:1

43:34
    Ústecký hráč tečoval skákavý puk a Růžička na změnu směru již nedokázal zareagovat. Branku si tak připisuje ŠIMON SZATHMÁRY.

42:28
    Vzhledem ke stavu utkání nemůžeme očekávat žádné velké akce a hra se tak odehrává spíše ve středním pásmu.

40:50
    Hra je teď pomalá a nudná. Žádnému z týmu se nedaří vytvořit útočnou akci.

40:01

Kadaň ve druhé třetině začala tlačit, ale žádná z jejich šanci zatím nedopadla gólem. Slovan přidal tuto třetinu ještě jeden gól a Trhači mají tak ve třetí třetině co dohánět.

40:00

39:42
    Kadaň se před koncem třetiny snaží vytvořit nějakou kloudnou šanci v útočném pásmu. To se jí však nedaří.

38:23
    Slovan se teď dlouho drží v útočném pásmu. Přímo na hruď brankáře teď střílel Patrik Husák.

37:05
    Ústí se snaží hrát spíš na krásu. Většinu akcí teď zbytečně překombinovává a těsně vedle branky střílel Smolka.

35:25
    Růžička měl teď velmi nejistý zákrok a Kadaň se tak málem mohla radovat z prvního vstřeleného gólu. Puk ale propadl mimo branku.

34:40
    Slovan se teď dlouho drží v útočném pásmu, žádná větší šance z toho však není.
    32:09 Patrik HUSÁK - 6:0

32:09
    Ve třetí využité přesilovce Slovanu se prosadil PATRIK HUSÁK, který před sebou měl naprosto prázdnou bránu a nedělalo mu žádný problém zakončit. Asistence: Jaroslav Roubík a Pavel Smolka.

31:45
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Jan Havel – 2 min., hákování).

31:10
    Na druhé straně si se Severovým backendovým pokusem poradil Danylec.

31:00
    Chybu ústeckých hráčů na modré čáře mohl potrestat Hlava. Růžička jeho střelu vyrazil před sebe a další z kadaňských hráčů nastřelil tyč.

30:18
    Ústí je teď dobře rozestavěné ve středním pásmu a Trhače k žádné šanci nepustí.

28:13
    Teď se to před Růžičkovou bránou mlelo. Po vyražení puku se ještě hostující snažili skórovat. Růžička však puk pokryl.

27:00
    Ústí jelo do nadějné situace 4 na 2. Jednomu z hráčů se však nepovedla přihrávka a šance je zmařená.

26:15
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou a Růžička s Danylecem tak nemají žádnou větší práci.

24:58
    Do útoku se teď hnal Hejcman. Žádnou větší šanci pro Kadaň z toho však nevybojoval.

23:31
    Kadaň se drží v útočném a pásmu a začíná tlačit. Růžička to ale zvládá s přehledem.

22:31
    Kadaň teď musela vyhodit na zakázané uvolnění, protože nátlak Ústí byl čím dál tím víc nepříjemný.

21:35
    Vrdlovec propásl velkou šanci, když netrefil odražený puk do prázdné brány.

20:01
    Střídání v týmu SK Trhači Kadaň: ze hřiště odchází Štěpán Lukeš, přichází Michal Danylec.

20:01

Ústí se na první třetinu vrhlo ve velkém stylu. Kadaň tedy po první třetině ztrácí o pět gólů a tento náskok Slovanu se jim bude dohánět hodně špatně.

20:00
    19:51 Jan DUFEK - 5:0

19:51
    Lukeš se nestihl přemístit k druhé tyčce a JAN DUFEK mu prohodil puk nad ramenem. Fanoušci Slovanu se tedy dočkali pěti gólů v první třetině. Asistence: Ladislav Gengel.

19:30
    Ústí se teď usadilo v obranném pásmu Trhačů a nepříjemně tlačí. Lukeš však tento tlak zvládá.

18:00
    Roubík teď udělal pěknou kličku v útočném pásmu a puk poslal volnému Smolkovi před bránu. Tomu však puk poskočil a Slovan tak nebude oslavovat další gól.

16:45
    Kadaň sice prohrává o 4 góly, ale na jejich sebevědomí to není vůbec znát. Stále se snaží prosazovat v útočném pásmu. Avšak chybí tomu gólový konec.

16:01
    Ústí přečkalo dvě přesilovky za sebou, neinkasovala a dokonce se stihlo dvakrát prosadit.
    14:50 Jaroslav ROUBÍK - 4:0

14:50
    Opět stejná chyba od Kadaně v útočném pásmu a Slovan trestá. Podruhé se v tomto zápase trefuje JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: Patrik Husák.

14:10
    Kadani skončila jedna přesilovka a druhá hned navazuje. Uvidíme jestli se dokážou Trhači prosadit.

13:55
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Martin Zdvořáček – 2 min., hákování).

13:48
    Kadeřábek z levého kruhu netrefil puk a připravil se tak o skvělou šanci.
    12:30 Jaroslav ROUBÍK - 3:0

12:30
    Kadaň udělala chybu v útočném pásmu a domácí šli tak do přečíslení 2 na 1. V oslabení tak skóruje JAROSLAV ROUBÍK. Asistence: Antonín Melka.

12:09
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Petr Markulinec – 2 min., hákování).
    10:27 David VRDLOVEC - 2:0

10:27
    Po Kousalově krásné přihrávce skóruje dnes již podruhé DANIEL VRDLOVEC. A Slovan odskakuje Trhačům o dva góly.
    Asistence: Patrik Kousal

09:24
    Pěknou akci teď vytvořila první útočná formace Slovanu. Po pěkné přihrávce Roubíka na Melku šel málem Slovan do vedení 2:0.

07:12
    Slovan se nakonec ke střele dostal a ta byla úspěšná. Jako první se v dnešním zápase prosadil DANIEL VRDLOVEC a domácí jdou do rychlého vedení na začátku. Asistence: Pavel Kousal, Daniel Vrdlovec.

03:15
    Slovan se usadil v útočném pásmu, avšak Trhači skvěle brání a Slovanu se nedaří ani vystřelit na bránu soupeře.

01:44
    Vyloučení v týmu SK Trhači Kadaň (Bláha – 2 min., hákování).

01:09
    Ústí se nepovedlo založení útoku a dochází tak k zakázanému uvolnění. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

00:45
    V úvodu utkání jsou aktivnější hosté. Již od začátku tlačí na soupeře a na Růžicku vyslali již první střelu.

00:01

Trhači z Kadaně prožívají hodně krušnou sezónu. Z dosavadních 11 utkání dokázali vyhrát pouze 2. Na předposlední Vsetín ztrácejí 5 bodů, takže výhra by je v tabulce neposunula, ale možná by jim dodala sebevědomí do dalších utkání.

Nejproduktivnější hráč Kadaně je Luboš Rob, který nasbíral 8 kanadských bodů (3+5) za tuto sezónu.

Poslední odehraná utkání:

Kadaň – Třebíč 3:2
    Vsetín – Kadaň 2:1
    Benátky – Kadaň 3:5
    Prostějov – Kadaň 5:1
    Kadaň – České Budějovice 1:2

Ústecký klub se aktuálně nachází na 9. místě ve WSM lize. Případná výhra je může posunout až před 6. Prostějov. Ústí hrálo v této sezóně doma čtyřikrát. Bilance z těchto utkání má 2:2 (jedna výhra a jedna prohra v prodloužení).

Mezi nejproduktivnější hráče Slovanu patří Jaroslav Roubík, který nedávno oslavil tisíc kanadských bodů v druhé nejvyšší lize a Daniel Vrdlovec – oba mají 11 kanadských bodů za tuto sezónu (4+7).

Prostějov – Ústí nad Labem 3:2p
    Ústí nad Labem – České Budějovice 2:0
    Havířov – Ústí nad Labem 4:8
    Ústí nad Labem – Slavia Praha 1:2
    Litoměřice – Ústí nad Labem 3:2n

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jakub Kohout

Branky a nahrávky: 8. Vrdlovec (P. Kousal, Bernad), 11. Vrdlovec (P. Kousal), 13. Roubík (Melka), 15. Roubík (Husák), 20. Dufek (Gengel), 33. Husák (Roubík, Smolka), 53. Sladkovský (L. Volf, Bernad), 54. Melka (TS), 55. M. Vágner (Vrdlovec, Vl. Brož) – 44. Szathmáry, 59. Hlava (Szathmáry, Hejcman)

HC Slovan Ústí nad Labem: J. Růžička (Soukup) – Husák, Bernad, M. Vágner (C), Vl. Brož, Hes, M. Zdvořáček, Macek – Melka (A), Roubík, Smolka – Severa (A), Vrdlovec, P. Kousal – Gengel, Dufek, L. Volf – Sladkovský, Markulinec.
    SK Trhači Kadaň: Š. Lukeš (21. Danylec) – Trefný (C), R. Černý, Blaha, Szathmáry, Kadeřávek, Buchtela, L. Chalupa – J. Havel, Hejcman (A), O. Procházka – Chrpa, Kůs (A), Hlava – Tůma, Rob, Krejčiřík – Rindoš.

Rozhodčí: Tomáš Luczków, Libor Veinfurter – Ladislav Lučan, Petr Maštalíř