Toronto – New Jersey 3:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Colorado – Boston 6:3 (kon.)
Anaheim – NY Islanders 3:2 (kon.) | Los Angeles – Calgary 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Pittsburgh Penguins
Čtvrtek 12.10.2017, 01:30 • Capital One Arena, Washington • NHL

45:56
    Nahození Penguins z ostrého úhlu ukryl Braden Holtby a Greg McKegg byl znovu vyloučen, tentokrát za vysokou hůl.

41:38
    Greg McKegg zezadu sekl unikajícího Jakuba Vránu a usedl na trestnou lavici na dvě minuty za sekání.

39:55
    Alex Chiasson fauloval za vlastní bránou a dostal v závěru druhé třetiny dvě minuty za držení.

31:20
    Jake Guentzel se na pravé straně snažil tak vehementně prosadit, až se mu Matt Niskanen postavil do cesty a bylo mu odpískáno nedovolené bránění. Další přesilová hra pro Penguins.

26:26
    Braden Holtby zastavil střelu Penguins z levého kruhu v lapačce a Christian Djoos dostal dvě minuty za podražení.

21:57
    Matt Niskanen operoval s pukem v rohu obranného pásma Capitals a napadající Patric Hörnqvist ho zezadu sekl do hole.

17:43
    Patric Hörnqvist podél střídaček zavážel puk do útočného pásma a John Carlson ho zezadu na modré čáře podrazil.

13:10
    Chad Ruhwedel sekl u hrazení v obranném pásmu Devantea Smitha-Pellyho a dostal dvě minuty za sekání. Capitals si zahrají první přesilovou hru a mají příležitost vyrovnat.

10:33
    Braden Holtby skvěle vystartoval proti Carlovi Hagelinovi a po pádu pod jeho nohy ukryl puk pod lapačkou, za což dostal dvě minuty, které odsedí na trestné lavici André Burakovsky.

03:27
    Bryan Rust na pravém křídle pronikal do kruhu pro vhazování, na jehož vrcholu ho sekl Matt Niskanen.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 40. Djoos (Eller, Connolly), 53. Ovečkin (Djoos, Bäckström) – 6. Letang (Rust, Hörnqvist), 29. Hörnqvist (Kühnhackl, Crosby), 41. Sheary (J. Schultz, Määttä)

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Orpik (A), Carlson, Orlov, Niskanen, Djoos, Ness – Burakovsky, Bäckström (A), Oshie – Ovečkin (C), Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Chiasson – Graovac, Beagle, Smith-Pelly. Hlavní trenér: Barry Trotz.
    Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang (A), Hunwick, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby (C), Rust – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Sheary, McKegg, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.

Rozhodčí: Kyle Rehman, Gord Dwyer. Čároví: Matt MacPherson, Darren Gibbs

Diváci: 18506