Čerepovec – Riga 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Kazaň 6:2 (kon.) | N.Novgorod – Spartak Moskva 1:0 (kon.)
Minsk – Nižněkamsk 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Soči 4:3 (2:1 po s.n.) | Petrohrad – Ufa 4:2 (kon.)
Severstal Čerepovec
3:1 (0:0, 2:1, 1:0)
Dinamo Riga
Pátek 13.10.2017, 18:00 • Ice Palace • KHL

Závěrečná třetina zápasu nabídla opravdu bídnou podívanou. Od druhé třetiny už jsme ale byli svědky atraktivní podívané. Úvodní branka utkání padla po pěti minutách hry. Pavel Černov se blýskl parádní teči před brankářem a poslal domácí tým do vedení. Čerepovec v celém zápase tahal za delší konec provazu a zaslouženě vyhrál. Vítězství potvrdil minutu před koncem Yuri Trrbuačjov, který se trefil do prázdné branky. Čerepovec se posunul na osmou pozici tabulky, která jako poslední zajišťuje postup do play-off. Dinamo Riga se stálé nachází na absolutním dnu. (20:34:07)

59:22 Jurij TRUBAČJOV - 3:1

59:22
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Domácí tým si pojistil vítězství. Hostující tým přišel o puk a domácí přešli do protiútoku. YURI TRRUBAČJOV si položil na zem jednoho z obránců a puk dorazil do prázdné branky.

58:00
    Hostující celek už zvolil hru bez brankáře. Bude se vhazovat v obranném pásmu Čerepovce.

57:20
    Riga rozehráva u své branky a snaží se přejít do útočného pásma.

56:30
    Riga by se měla snažit o závěrečný tlak. Wrenn vyslal střelu na branku od modré čáry. Jeho rána ovšem končí pod betony brankáře Hudáčka.

55:00
    Hosté kombinují u své branky snaží se přejít do rychlého ohrožení soupeřové branky.

53:40
    Indrasis se dostal do skvělé přiléžitosti. Jeden z útočníku přesně našel hokejku Indrasise a ten v tváří tvář brankáři vyslal ránou do levé šibenice. Hudáček předvedl skvělý zákrok lapačkou.

52:31
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Jurij Trubačjov – 2 min., držení hole).

51:00
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu. Bude se vhazovat v obranném pásmu Rigy.

50:16
    Vhazování u Hudáčkové branky. Ihned po vhazování se ke střele dostal Rybin. Jeho rána ovšem neměla přesné parametry a puk zamířil do ochranné síťe.

48:00
    Souboj o puk u branky Hudáčka. Hráči Rigy se snaží rozestavit, aby si vytvořili nějakou nebezpečnou situaci. Pavlovsova střela neletěla mezi tři tyče.

46:30
    Riga se snaží najít místo ke střele v útočném pásmu.

45:00
    Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku. Čerepovec se v útočném pásmu moc dlouho neohřál poté, co velice rychle ztratil puk.

43:10
    Meija se dokázal uvolnit a jeho rána přes dva obránce letěla pouze do lapačky Hudáčka.

41:30
    Hostům se nedaří probojovat do útočné třetiny i přesto, že mají početní výhodu.

40:33
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., hákování).

40:20
    Riga vybojovala úvodní vhazování a kombinuje na vlastní polovině. Rozhodčí ovšem kombinaci přerušuje a bude se vylučovat.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:46.

Druhá třetina už stála za to. Padly v ní hned tři branky. Po pěti minutách hry se domácí postarali o úvodní gól, kterou vstřelil Pavel Černov. Od té doby domácí tým na hřišti dominoval a vytvářel si nebezpečné situace. Za deset minut se dočkal odměny a zvýšil na dvoubrankový rozdíl v přesilové hře. Alexander Jevsejenkov střelou od modré čáry puk propálil až za brankářové záda. V naprostém závěru třetiny se hosté dočkali zdramatizování. Mik Indrasis dokázal střelou z první překonat brankáře a zápas bude ještě určitě dramatický.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00
    39:04 Miks INDRAŠIS - 2:1

39:04
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté se dočkali zdramatizování. Mikelis Redlihs si převzal puk v útočném pásmu a svou nahrávkou našel přesně MIKSE INDRASISE, který dorážel do poloodkryté branky. Brankář Hudáček se nedokázal včas přesunout. Asistence: Redlihs.

36:29
    Domácí převzali iniciativu a vytváří tlak na soupeře. Riga budí víceméně odevzdaným dojmem a nedaří se jim nic vymyslet.
    35:05 Alexandr JEVSEJENKOV - 2:0

35:05
    Domácí tým se ujímá dvoubrankové vedení. V přesilové hře se hráči dokázali skvělé rozmístit. Nikolai Stasenko nabil puk ALEXANDROVI JEVSEJENKOVI a ten střelou od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě.

34:40
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Roberts Lipsbergs – 2 min., držení hole).

33:00
    Kalashnikov se úspěšně otočil za brankou, ale svou následnou střelu nedokázal usměrnit do poloodkryté branky. Bude se vhazovat.

30:40
    Riga se rychle přesunula do útočného pásma a snaží se navýsšit vedení.

29:00
    Riga se už delší dobu drží v útočném pásmu. Kombinace zatím ale nevede k přímému ohrožení branky.

28:30

27:32
    Jevpalovs si našel místo ke střele, ale do jeho rány skočil jeden z bránících hráču a míč posílá z obranného pásma.

26:30
    Vhazování před brankářem Hudáčkem. Hosté byli ve vhazování šťastnější a mohou se pokusit ohrozit branku.

24:30
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Stanislav Kalašnikov – 2 min.).
    24:06 Pavel ČERNOV - 1:0

24:06
    Domácí tým se postaral o úvodní branku utkání. Čerepovec se dokázal dostat do rychlého protiútoku. Dmitri Kagarlickij v útočném pásmu našel přesně hokejku PAVLA ČERNOVA, který se postarál o úvodní branku utkání.

23:25
    Hráčí podstupují souboje o puk uprostřed hrací plochy

21:45
    Vhazování před brankou Armalise. Stollery dokázal rychleji zareagovat a puk vyváží daleko od branky svého gólmana.

21:00
    Rybin se rozhodl pro individuální přechod do útočného pásma, což se mu vydařilo. Následna střela ovšem brankáře Armalise neohrozila, neboť letěla mimo tři tyče.

20:10
    Úvodní vhazování vyhráli domácí hokejisté a přechází do útočného pásma.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:51 .

První třetina nenábídla žádnou branku ani pohlednou gólovou akci. Ani jeden z týmu neměl převahu a podstupovalo se hodně soubojů uprostřed hraci plochy. Hosté měli výhodu dvou přesilových her, ale ani jednu se jim nepovedlo využít. Snad se v druhé třetině dočkáme atraktivnějšího hokeje a hlavně branek.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:30
    Vhazování v obranném pásmu domácího týmu. Chernov byl až moc aktivní a bude vyloučený. Vhazování se bude opakovat.

18:00
    Běží poslední dvě minuty pvní třetiny.

17:22

15:42
    Kagarlitsky se v útočné třetině dokázal uvolnit a připravil si puk ke střele. Jeho rána letěla pouze do výstroje brankáře Hudáčka. Bude se vhazovat v obranném pásmu domácích.

15:22
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Vitalijs Pavlovs – 2 min., naražení zezadu).

14:40
    Čerepovec vytváří tlak na soupeře. Rozhodčí ale akci přerušil a píská faul jednoho z hostujících hráčů.

13:54

12:40
    Hostům se i přes početní výhodu nedaří dostat do utočného pásma.

11:54
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Valerij Vasiljev – 2 min., nedovolené bránění).

10:50
    Hostující tým se snaží vyvinout tlak na soupeře a najít si dobrou střeleckou pozici.

10:30
    Vhazování v obranném pásmu hostujícího celku.

10:03

09:00
    Hosté se snaží dostat do útočného pásma. To se jim úspěšně povedlo a hráči se snaží najít ideální místo ke střele.

08:03
    Vyloučení v týmu Severstal Čerepovec (Maxim Rybin – 2 min., hákování).

07:20
    Razgals se blýskl skvělou hokejovou technikou a obešel hned dva protihráče. Jeho následná střela už ovšem neletěla mezi tři tyče.

06:25
    Zakázané uvolnění domácích. Bude se vhazovat v obranném pásmu Čerepovce.

05:00
    Monakhov si najel do útočného pásma a připravil si místo ke střele. Z levé strany vyslal ránu zápěstím. Brankář Armalis byl připraven a betony puk posílá pryč od své branky.

03:45
    Masuhr si převzal míč za brankou svého brankáře čeká až jeho spoluhráči dostřídají.

03:00
    Vhazování v obranném domácích. Chernov vybojoval puk a rozehráva útočnou akci.

02:10
    Zakázané uvolnění domácích hokejistů.

01:10
    Dinamo Riga přechází do útoku. Pavlovs o puk velice rychle přišel a hosté budou čelat protiútoku.

00:01

Severstal Čerepovec: J. Hudáček (Artamkin) – Stasenko, Jevsejenkov, V. Vasiljev, Masuhr, Kalašnikov, Kudako – Bumagin, P. Černov, Kagarlickij – Trubačjov, Rybin, Vovčenko – Stránský, Karlin, Jašin – Monachov, Zemčenko, Kazakovcev.

Dinamo Riga: Armalis (Kalninš) – K. Redlihs, Stollery, Galvinš, Wrenn, Salmela, Ališauskas, Zile – Indrašis, Pavlovs, Žerděv – Razgals, Jevpalovs, Lipsbergs – M. Redlihs, Bičevskis, McMillan – Skvorcovs, Batna, Meija – Gegeris..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Tyto dva celky se spolu setkali naposled před devíti měsíci a deseti dny, kdy na ledě Dinama padlo celkem 7 branek a 5 z nich vstřelili právě domácí, kteří si tak po dobrém výkonu zaslouženě nechali všechny 3 body.

Severstal Čerepovec se nyní v Západní konferenci nachází na osmé pozici se ziskem 28 bodů. Celých 19 bodů ale získal právě z domácích utkání, kde dokázal sedmkrát zvítězit, z toho pětkrát za plný počet bodů. Na svém stadionu prohráli hráči Čerepovce naposled na začátku září, kdy postupně nestačili na moskevské Dynamo a suverénní Petrohrad.

Severstal letos táhne zatím především Dmitrij Kagarlickij, který je s devíti vstřelenými brankami zároveň nejlepším střelcem svého celku.

Dinamo Riga je v Západní konferenci beznadějně na posledním místě se ziskem pouhých osmi bodů! Dinamo vyhrálo v základní hrací době jen jednou, celkem se ze zisku bodů radovali 4x! Celkem překvapivě veškeré své dosavadní body získali na ledě soupeřů, na domácím kluzišti prohráli sedmkrát za sebou!

Dinamo táhne ze dna tabulky především lotyšský reprezentant Miks Indrasis, který vstřelil už 7 branek za dosavadních 20 utkání.

Všechny hokejové nadšence vítám u utkání ruské KHL, ve které se po devíti měsících potkají týmy Severstal Čerepovec a Dinamo Riga. Úvodní buly je v plánu na 18:00, buďte u toho s námi!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Marek Jašek

Branky a nahrávky: 25. P. Černov (Kagarlickij), 36. Jevsejenkov (Stasenko, Bumagin), 60. Trubačjov – 40. Indrašis (M. Redlihs)