Tampa – Pittsburgh 5:4 (kon.) | Florida – St. Louis 5:2 (kon.) | Nashville – Dallas 4:1 (kon.)
Chicago – Minnesota 2:5 (kon.) | Vancouver – Winnipeg 2:4 (kon.) | Arizona – Detroit 2:4 (kon.)
San Jose – Buffalo 3:2 (kon.)
Arizona Coyotes
2:4 (0:0, 2:2, 0:2)
Detroit Red Wings
Pátek 13.10.2017, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL
    Nováči si nevedou vůbec špatně.

Arizona v zápase dvakrát vedla, ale hosté dokázali vždy vyrovnat. Do třetí třetiny šly oba týmy za stavu 2:2. Detroit v závěru zápasu ustál tlak Coyotes a při vlastním oslabení ujali Luke Glendening a Dylan Larkin. Prvně jmenovaný po pěkné přihrávce přesně zakončit. V čase 58:26 poslal puk do prázdné bránky Frans Nielsen. Oba týmy proměnili přesilovou hru, hosté navíc také početní nevýhodu, ve které vstřelil rozhodující gól. (06:52:26)

59:27
    Mario Kempe tečoval puk před brankou, ale kotouč snadno zastavil brankář Jimmy Howard.

58:59
    Henrik Zetterberg zablokoval další domácí střelu. Arizona si šance dokáže vypracovat, ale nepřekoná obránce.
    58:26 Frans NIELSEN - 2:4

58:26
    Detroit právě vstřelil branku!
    A je to jasné, hostující celek tento zápas vyhraje. Do prázdné branky se trefuje z velké dálky FRANS NIELSEN. Asistence: Darren Helm a Jonathan Ericsson.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině, domácí hrají bez brankáře.

57:55
    Výborná práce Justina Abdelkadera, který dokázal zablokovat střelecký pokus soupeře.

57:37
    Anthony Duclair přinutil brankáře soupeře k zákroku. Buly před brankou Red Wings.

57:30
    Mnoho času už domácí celek na vyrovnání nemá.
    56:36 Luke GLENDENING - 2:3

56:36
    Hosté se prosazují v početní nevýhodě. Domácí propadli v útočném pásmu, Dylan Larkin před brankou Arizony přihrál na druhou stranu, kde byl zcela volný LUKE GLENDENING. Ten neměl problém zakončit. Krásná rychlá akce. Asistence: Dylan Larkin.

56:25
    Clayton Keller dobře vypálil, ale brankáře nepřekonal. Velká šance nevyužitá.

55:21
    Další nepřesný domácí střelecký pokus a jeho autorem je z kruhu střílející Christian Fischer.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 27. Keller (Martinook, Domi), 39. Keller (Domi, Ekman-Larsson) – 32. Frk (Green), 40. Zetterberg (D. Larkin, Green), 57. Glendening (D. Larkin), 59. Nielsen (Helm, Ericsson)

Arizona Coyotes: Raanta (21. Domingue) – Hjalmarsson, Demers, Ekman-Larsson, Clendening, Goligoski, L. Schenn – Domi, Stepan, Keller – Crouse, Dvorak, Fischer – Kempe, Richardson, Rieder – Martinook, Cousins, Duclair.
    Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Kronwall, Green, Ericsson, Daley, Ouellet, Jensen – Tatar, Zetterberg, Nyquist – Mantha, D. Larkin, Frk – Abdelkader, Nielsen, Helm – Booth, Glendening, Sheahan.