Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 7:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 5:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
Piráti Chomutov
1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Berani Zlín
Pátek 13.10.2017, 17:20 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Chomutovská SD ARÉNA uvidí souboj čtvrtých Pirátů s osmými Berany, kteří mají nejlepší oslabení v Tipsport extralize. Domácí výběr bude chtít stopnout sérii tří porážek před vlastními fanoušky a navázat na výsledky z venkovních duelů, v nichž Piráti pokaždé bodovali a pětkrát ze šesti pokusů zvítězili.

Stejnou bilanci mají také Valaši, ale u nich se jedná o pět výher v posledních šesti kolech, kdy padli pouze v Mladé Boleslavi. Tým trenérů Roberta Svobody s Martinem Hamrlíkem naposledy doma zdolal Spartu.

Utkání bude mimo jiné soubojem dvou šestigólových střelců, kteří jsou nejlepšímu kanonýry svých mužstev. Na chomutovské straně má šest zářezů na pažbě Michal Poletín, který se čtyřikrát prosadil v přesilové hře. Šest přesných zásahů má mezi zlínskými hráči Roberts Bukarts, na něhož si Severočeši budou muset dávat pozor, protože v novodobé extraligové historii jim ve vzájemných zápasech základní části vstřelil nejvíc gólů ze všech Beranů – rovněž šest. Na druhé straně se v posledních dvou letech daří devítibodovému Vladimíru Růžičkovi (5+4).

Na ledě se bude prohánět hned trojice hráčů z TOP 5 podle průměrného icetimu na jedno utkání. Této statistice vládne s časem 23:19 na zápas chomutovský Brett Flemming, který zároveň odehrál nejvíc minut ze všech extraligových hráčů v oslabení. Na třetím místě figuruje s průměrem 22 minut a 59 vteřin Pirát Juraj Valach, zlínský Ralfs Freibergs okupuje pátou příčku s časem 22:34 na jedno střetnutí.

Brankářská jednička hostů Libor Kašík.

Libor Kašík si užívá vítězné oslavy!???????? ???? #CCMGoalie #EFlex3 #SlideWithSpeed

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Piráti Chomutov: Laco (Dvořák) – Flemming, Mrázek, Valach, Rašner, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka (C), Huml, Tomica – Skokan, Růžička, Sklenář – Koblasa, Lauko, Poletín – Chlouba, Tomeček, Chrpa.

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Honejsek, Šťastný – Okál, Popelka, O. Veselý – Klhůfek, Fryšara. Rihards Bukarts.

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka.

Domácí Piráti už projíždějí nafukovací pirátskou hlavou, duel se Zlínem začne za pár desítek sekund.

00:01

00:50
    Utkání začalo několika testovacími přihrávkami na modrou čáru, žádná z nich nebyla přesná.

01:10
    Sklenář se po nepřesnosti Beranů na modré čáře řítil sám na Kašíka. Hostující gólman skvěle zasáhl betonem.

01:50
    Rychlá střela Zlínských po buly skončila v ochranné síti.

02:10
    Fryšara (ZLN) podrazil u mantinelu Vondrku a odsedí si dvouminutový trest.

02:45
    Růžička svou přihrávkou vyhnal vlastní tým z útočného pásma.

03:10
    Ján Laco se blýskl proti samostatnému úniku Ondráčka po hrubé chybě obranné dvojice Pirátů. Na zákroky proti samostatným nájezdům je to 1:1.

04:14
    Dvě střely Chomutova v přesilovce, ani jedna z nich nenašla cestu do sítě.

Rychlá střela Robertse Bukartse od mantinelu a Laco vůbec nevěděl, kde má kotouč. Naštěstí pro domácí ho měl pod betony.

06:05
    Klhůfek nejdříve nebezpečně vystřelil a o pár sekund později ještě nebezpečněji tečoval. Velká smůla pro Berany.

06:58
    Dva na jednoho z pohledu hostujícího týmu, Okál volil tvrdou, leč nepřesnou střelu. Tedy ne, že by zvolil nepřesnou střelu, prostě se mu jen nepovedla.

08:32
    Piráti právě vstřelili branku!
    Vondrka obkroužil bránu hostů a nahrával do brankoviště Humlovi, jenže puk prošel až na MARKA TOMICU, který propálil Kašíka. Asistence: Michal Vondrka.
    08:32 Marek TOMICA - 1:0

09:50
    Koblasa si našel prostor podél pravého mantinelu a dostal se až ke Kašíkovi, ten dobrým vyjetím znemožnil chomutovskému útočníkovi zakončit.

11:02
    Vojtěch Tomeček (CHM) si půjde odpykat dvouminutový trest za hrubost.

11:30
    Dvě nahození Freibergse od modré se nevešla mezi tři tyče.

12:00
    Roberts Bukarts hledal přihrávkou své spoluhráče v brankovišti. Nenašel.

12:45
    Okál tvrdě pálil do Lacova pohybu. Domácí gólman se stihl přemístit.

13:03
    Konec nebezpečné přesilovky Zlína.

13:47
    Kašík raději schoval kotouč před dojíždějícím Laukem.

14:04
    Divákům se to nezdá, ale Koblasa hrál v ofsajdu.

14:23
    Šťastný prohrál rychlostní souboj a píská se zakázané uvolnění.

15:19
    Zlín právě vstřelil branku!
    Roberts Bukarts skvěle vybojoval puk na zadním mantinelu a ke střele se posléze dostal TOMÁŠ VALENTA, který prostřelil dva hráče v poli a Laco neměl šanci zasáhnout. Asistence: Martin Matějíček, Roberts Bukarts.
    15:12 Tomáš VALENTA - 1:1

16:33
    Koblasa před bránou hledal puk k dorážce, ale Kašík měl puk pevně ve svém majetku.

17:09
    První zakázané uvolnění na straně Chomutova.

17:31
    Valentova střela z pravé strany, žádný problém pro Lacovu lapačku.

17:35
    Rychlá akce po vhazování. Honejsek vyhrál Buly, Šťastný přikopl kotouč ROBERTSOVI BUKARTSOVI a ten bleskově vypálil kolem Lacovy vyrážečky. Berani jdou do vedení. Asistence: David Šťastný, Antonín Honejsek.
    18:12 Roberts BUKARTS - 1:2

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Piráti šli v 9. minutě do vedení zásluhou Marka Tomici, jenže v závěru první části se Zlínští dokázali pochlapit a stav utkání otočili. Nejprve se trefil tvrdou ranou Valenta a třetinu uzavřel druhým gólem hostů Roberts Bukarts po rychlé akci po vhazování. Druhá třetina začne zhruba v 18:12.

Pokud prahnete po nejdůležitějších číslech z dosavadního průběhu utkání, neváhejte zabrousit do záložky zápasových statistik.

20:01

20:50
    Šťastný se u zadního mantinelu zbavil Flemminga a dostal se k zakončení, na místě byl ale připravený Laco.

21:23
    Valachova střela spadla Kašíkovi do klína.

22:00
    Koblasobu kličku pře Kašíka přečetl Valenta.

22:35
    Freibergs hrál v ofsajdu, vhazuje se před modrou čarou Chomutova.

23:16
    Piráti mají značný problém s napadáním Beranů. Už kvůli němu dnes jednu branku inkasovali a teď se málem znovu dostali do potíží.

24:08
    Okál napřáhl tak vysoko, že k němu stačil dojet Valach, aby jeho následnou střelu přizvedl do ochranné sítě.

24:35
    Vjačeslav Bulanov poslal na trestnou lavici Ondřeje Dlapu (CHM), a to na dvě minuty za hákování.

25:51
    Freibergsovu rychlou střelu od levé tyče Laco perfektně pokryl rukavicí.

26:20
    V posledních sekundách přesilovky vypálil od modré Matějíček a Laco si myslel, že dokázal zakročit, jenže kotouč mu vypadl a dorážku našel RIHARDS BUKARTS. Asistence: Ondřej Veselý, Martin Matějíček.
    26:20 Rihards BUKARTS - 1:3

27:12
    Vondrka se po přechodu do útočné třetiny nerozmýšlel a rovnou vypálil, odražený kotouč málem našel Sklenář, ale nakonec žádné nebezpečí pro hostující bránu.

28:28
    Matrin Matějíček (ZLN) si dvě minuty odpočine na trestné lavici za faul vysokou holí.

29:30
    Nešťastnou přesilovku domácích teď potvrdil Skokan, který po průniku do pásma podklouzl.

30:29
    O střelu se pokusil Flemming, ale to byl jen výkřik do chomutovské přesilovkové tmy.

32:29
    Lauko ve střelecké pozici volil úplně zbytečnou přihrávku na obsazeného spoluhráče.

33:25
    Tomeček zkusil vystřelit zápěstím. Ránu přizvedl obránce Beranů do ochranné sítě.

35:23
    Piráti se snaží, ale usadit v pásmu se jim nedaří.

35:45
    Šikovná teč Vladimíra Růžičky udělal šmouhu na pravé tyči Kašíkovy brány.

36:24
    Piráti dostali hosty do tlaku, obranná dvojice byla dlouho bez střídání. Nakonec se ale hra přerušuje a vhazovat se bude před Kašíkem.

38:04
    Lauko se vymotal před Kašíka, ale vystřelit nedokázal.

38:33
    Kašík neviděl nikoho ze spoluhráčů a radši nechal kotouč u sebe.

38:37
    Typický Kašíkův široký rozklek po Valachově ráně. Hostující gólman zasáhl lapačkou.

39:24
    Kašík vyhodil puk o tvrzené sklo, chvilkové pochybnosti rozhodčích o vyloučení jsou pryč.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku a opět to byli Berani, kdo odešel šťastnější. Do střelecké listiny se připsal ve 27 minutě brankou Rihards Bukarts poté, co našel odražený puk a zametl ho do prázdné brány. Zlín vede před třetím dějstvím 3:1 a Piráti se budou muset hodně snažit, aby prolomili domácí smůlu, která čítá už tři zápasy v řadě.
    Třetí třetina začne v 19:03.

40:01

40:33
    Hráči obou týmů teď u zadního mantinelu Zlína padají jako zralé hrušky, i to svědčí o důrazu, s jakým oba týmy zahájily třetí třetinu.

41:14
    Zblokovaná střela Tomici končí mimo hřiště.

42:12
    Piráti opět v problémech při rozehrávce, Laco naštěstí pro domácí v sedě proti nepřesné střele Grmana zasahovat nemusel.

44:04
    Poletín se dostal ke střele, ale kotouč mu vůbec nesedl na čepeli a ani nejlepší střelec Pirátů tak skóre nemění.

44:42
    Chomutovská rozehrávka je bezradná, Beranům stačí puky pouze odrážet ze svého pásma.

45:47
    Slovák mohl střílet, ale špatně na modré zpracoval puk.

46:20
    Rychlá akce Beranů a Laco se před Gazdou pěkně protáhl.

46:45
    Vondrka chtěl skrýt svou střelu, ale napálil svou schovávačku ve formě bránícího hráče.

48:02
    Další tyč Chomutova po střele Skokana.

Martin Matějíček (ZLN) pod tlakem vyhodil puk z obranného pásma mimo hřiště a půjde si odsedět své dvě minuty.

49:16
    Zásilka od Vondrky pro Flemminga svého příjemce nezastihla.

49:45
    Růžička z blízkosti měl dost času na rozhýbání Kašíka kličkou, hostující brankář ovšem chytá fantasticky a nenechal se takovou fintou zastrašit.

50:35
    Další přesilovka pro domácí, dvě minuty za podražení pro Marcela Petrana (ZLN).

51:27
    Mrázek si vylepšil střeleckou pozici a nechal projet bránící hráče, jenže jeho střelu opět lapil bezchybný Kašík.

52:02
    Další perfektní zákrok Kašíka, který se roztáhl ve svém brankovišti a zamezil zakončení Růžičky. Možná nejdůležitější zásah hostujícího gólmana v utkání.

52:37
    Zlínští jsou kompletní.

53:30
    Další přesilovka pro domácí. Dvě minuty pro hráčskou lavici Zlína za příliš mnoho hráčů. Trest odsedí Rihards Bukarts.

53:56
    Okál bolestivě zblokoval Valachovu střelu a míří na střídačku. Chomutov ale váhá s rozehrávkou.

54:55
    Šťastný vypíchl laxní přihrávku Růžičky.

55:44
    Flemmingovu střelu zblokoval Freibergs a přesilovka Pirátů je u konce.

Roberts Bukarts po delší době otestoval také Laca, který je navzdory své nevytíženosti v pozoru.

57:09
    Laco je tři minuty před koncem třetiny venku z brány a Piráti to zkoušejí v šesti!

57:47
    Berani drží kotouč u mantinelu.

58:02
    Kašík teď zákrokem udělal malou poctu divadlu Semafor.

58:18
    V ofsajdu Piráti hrát nemohou, Sklenář to přesto zkusil a jeho drzost je po zásluze posouzena jako úmyslný ofsajd. Hra se stěhuje před Laca, který musí zpátky do brankoviště.

58:48
    Valachovu střelu z osy hřiště Kašík dobře viděl a bez problému chytil. Vladimír Růžička si bere oddechový čas.

59:23
    Pirátům dochází čas a symbolicky ho marní špatnou rozehrávkou.

59:54
    JIŘÍ ONDRÁČEK pečetí výsledek 4:1 pro Zlín gólem do prázdné brány. Bez asistence.
    59:54 Jiří ONDRÁČEK - 1:4

Zlínští pokračují ve své skvělé formě, vyhráli šestý zápas z posledních sedmi. Naopak Piráti prohráli doma počtvrté v řadě. Nejlepšími hráči utkání jsou Libor Kašík a Marek Tomica.

Piráti sice vstoupili do utkání lépe, když otevřeli skóre, to bylo ale z jejich strany všechno. Ještě v první třetině otočili Berani skóre brankami Valenty a Robertse Bukartse. Ve druhé části přidal další branku hostů Rihards Bukarts a rozehrávkou trápící se Piráty dorazila šest sekund před koncem branka Veselého.

To je pro dnešek z SD ARÉNY všechno. díky za pozornost a u dalšího on-line přenosu se s vámi těším na shledanou. Mějte se rádi. (19:41:05)

Kryštof Kousal

Branky a nahrávky: 9. Tomica (Vondrka) – 16. Valenta (Matějíček, Roberts Bukarts), 18. Roberts Bukarts (Šťastný, Honejsek), 27. Rihards Bukarts (O. Veselý, Matějíček), 60. J. Ondráček

Piráti Chomutov: J. Laco – Flemming, Valach, Grman, Mrázek, Slovák, Dlapa – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Lauko, Poletín, Koblasa – Chlouba, V. Tomeček, Chrpa.
    Berani Zlín: Kašík – Ferenc, Freibergs, Gazda, Matějíček, Řezníček, Petran, Valenta – Kubiš, P. Sedláček, J. Ondráček – Roberts Bukarts, Rihards Bukarts, Honejsek – Šťastný, Popelka, O. Veselý – Okál, Klhůfek, Fryšara.

Rozhodčí: Bejček, Bulanov – Komárek, Zíka