Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 7:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 5:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 13.10.2017, 18:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 12. kolo

Loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek pátečního večera a někdy opět na počtenou. (20:55:36)

Ve třetím dějství jsme mohli vidět tři branky, podruhé v zápase se do vedení dostala Sparta, když se v 45. minutě trefil Andrej Kudrna, záhy ale Mladá Boleslav vyrovnala díky Jakubu Valskému. To nebylo z gólové přestřelky vše, neboť ve 48. minutě na 3:2 skóroval Juraj Mikuš a rozhodl zápas 12. kola.

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 12:9 (24:31).

Nejlepší hráči zápasu: Andrej Kudrna (SPA) – Jakub Valský (MBL).

59:51
    Menší neshody se obešly bez vyloučení a vhazuje se ve středním pásmu.

59:51
    Souboj o puk se proměnil v pěstní rozmíšku. Po rozehnání hráčů si Mladá Boleslav bere oddechový čas.

59:42
    Bojuje se ve středním pásmu u střídaček, Maxwell je zatím v bráně.

58:45
    Hrdinka vystřelil od modré na bránu, ale obranná hradba sparťanů jeho nahození zastavila.

57:57
    Hra má poklidnější tempo, žádný z týmů nemá výraznou převahu a nevytváří si střelecké příležitosti.

Dnešní utkání sleduje 6 438 diváků.

57:01
    Maxwell raději drží puk a mírní nebezpečí ve svém brankovišti.

56:53
    Sparťané tlačí na mladoboleslavskou bránu, nicméně se jim zatím nedaří vybojovat palebnou pozici.

55:41
    Po přihrávce rukou u mladoboleslavské střídačky následuje pauza k úpravě ledové plochy.

54:31
    Střela jednoho ze Středočechů z levého kruhu příliš starostí připravenému sparťanskému brankáři neudělala.

53:47
    O puk se bojuje za bránou Mladé Boleslavi, uvidíme, jestli se Sparta v pásmu udrží, nebo půjdou bruslaři dopředu.

52:53
    Musila nepohlídala domácí obrana, prosmýkl se dopředu podél pravého mantinelu a z kruhu vypálil ránu, Honzík ji vytěsnil betonem.

52:11
    Zakázané uvolnění Sparty znamená buly před bránou Davida Honzíka.

51:55
    Pacovský ohrozil Honzíka pokusem z pravého kruhu, kotouč ale končí odražen u zadního mantinelu.

51:25
    Velká příležitost pro Roberta Říčku, ten vystřelil z blízkosti, jenže nastřelil pouze levou tyč Maxwellovi svatyně.

50:47
    Cestu Pražanů do útočné třetiny zastavil ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

49:43
    Hokejisté Sparty opět hrozí před středočeskou svatyní, Mikušova střela zleva tentokrát letěla mimo.

48:40
    Emingerova střela z vrchu pravého kruhu Honzíka nepřekvapila, ten kotouč vyrazil mimo nebezpečí.

48:18
    Sparta je na koni a tlačí Mladou Boleslav v jejím pásmu.
    47:05 Juraj MIKUŠ - 3:2

47:05
    Sparta právě vstřelila branku!
    Rychlá protiakce Pražanů znamená další vedení v zápase. Nejprve sparťané soupeře obrali o puk v domácím pásmu, poté ve středním pásmu Pech přenechal kotouč najíždějícímu JURAJI MIKUŠOVI, který se trefil z vrchu pravého kruhu k tyči. Asistence: Lukáš Pech, Vincent Saponari.

46:44
    Sparťané dorážel puk před mladoboleslavsko bránou, Maxwellovi se povedlo kotouč zalehnout a uhasit všechna snažení domácích.
    46:05 Jakub VALSKÝ - 2:2

46:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Rychle je vyrovnáno 2:2. Kontvan vyslal dělovou ránu na bránu, Honzíkovi propadl puk mezi betony, jenže neproskotačil až do sítě. K tomu přispěl JAKUB VALSKÝ, jenž číhal před bránou a kotouč prostrčil za brankovou čáru. Asistence: Oldřich Kotvan, Tomáš Knotek.
    44:42 Andrej KUDRNA - 2:1

44:42
    Mladoboleslavští zakládali útok, jenže jednoho z hostů zastavil u mantinelu Pavelka a puk si přivlastnil ANDREJ KUDRNA. Ten rychle probruslil do útočné třetiny, najel si před bránu a zasunul kotouč do prostoru mezi pravou tyčí Maxwellovi brány a jeho betonem. Asistence: Tomáš Pavelka.

44:24
    Reichenberg si pohrával s pukem za bránou Boleslavi, zpoza brány vyslal střelu, která skotačila před Maxwellem.

43:43
    Středočeši se vydali dopředu, dorážkám úspěšně čelil Honzík, který puk drží ve své moci a bude se vhazovat.

43:29
    Sparta bojuje v útočné třetině, jenže Mladá Boleslav úspěšně brání.

42:44
    Kumstát vyslal dopředu Reichenberga, který obehrál bránícího hráče a prodral se před brankoviště až k zakončení, nicméně maskovaný muž v bílozeleném dresu zasáhl.

41:50
    Pokus bruslařů o osvobození skončil icingem, následuje další vhazování.

41:43
    Sparťané se usadili v útočném pásmu a snaží se ohrozit boleslavského gólmana.

41:25
    Zakázané uvolnění Středočechů stěhuje hru před Maxwella.

40:48
    Mladá Boleslav kombinuje v útočné třetině, snaží se si vybojovat palebnou pozici.

40:11
    Sparta ještě dohrávala zbytek početní výhody, okamžitě přešla do útoku a Maxwell raději podržel kotouč.

40:01

Týmy se rozbruslují, brzy odstartuje třetí třetina.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 7:9 (12:22).

Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:14.

Druhá dvacetiminutovka nabídla dva góly, vedení se ujala Sparta ve 24. minutě z hole Tomáše Pavelky v přesilové hře. Jenže rychlé tempo, které Pražané úvodem nastolili, Mladá Boleslav přijala a přizpůsobila se. Začala mít opět hlavní slovo a dokázala vyrovnat, ve 33. minutě se prosadil Tomáš Knotek. Další přesná trefa nepřišla, a tak je stav po druhé třetině stále nerozhodný.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:44
    V situaci dva na jednoho mohli poslat Boleslav do vedení Valský s Knotkem, jenže druhý jmenovaný netrefil přihrávku před bránou.

38:55
    Zámorského dělovka prosvištěla před bránu bruslařů, nicméně byla sražena do rohu kluziště.

38:11
    Sparta si zahraje druhou přesilovku v zápase, dvě minuty dostává David Němeček za podražení.

37:35
    Boleslav chtěla jít znovu útoku, jenže byla moc rychlá v přechodu přes střední pásmo a je odpískán ofsajd.

36:44
    Nyní tlačí bruslaři Spartu v její třetině, ta se zatím úspěšně brání.

35:48
    Jenže domácím se nedaří jít do útočné akce a Mladá Boleslav je úspěšná ve své defenzivní strategii.

34:58
    Sparta se probojovala do pásma hostů, uvidíme, s čím přijdou.

33:47
    V brejkové akci se představil Urban s Procházkou, prvně jmenovaný před bránou poslal křižnou přihrávku na Procházku, ale David Honzík zcela roztažený ještě natáhl více své končetiny a mladoboleslavského útočníka vychytal.

33:36
    Pražané se hnali dopředu, nicméně místo útoku šli střídat a poslali kotouč jen za bránu Maxwella.

33:04
    Domácí obraně unikl Lukáš Žejdl, který tváří v tvář prověřil Honzík, ten jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.
    32:41 Tomáš KNOTEK - 1:1

32:41
    Po klidnějším momentu zápas je tu vyrovnání. Podobným gólem, jaký předvedl Pavelka, se blýskl TOMÁŠ KNOTEK, jenž překonal Honzíka dělovkou od modré čáry. Asistence: Jakub Valský, Radan Lenc.

32:24
    Hanzlík od modré čáry vystřelil, Honzík vykopl puk betonem a jeden z bránících hráčů odeslal kotouč do rohu hřiště.

31:35
    Kouskování hry nekončí, další zakázané uvolnění Sparty znamená buly před Honzíkovou svatyní.

31:11
    Puk končí mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

30:31
    Bojuje se u mantinelu v pásmu Středočechů, Sparta se zatím ke střelecké příležitosti nedostává.

30:08
    Další hvizd rozhodčího pozastavuje hru, tentokrát kvůli ofsajdu Pražanů.

29:51
    Icing pro Spartu a další buly před maskovaným mužem s "S" na prsou.

29:25
    Střelu na bránu domácích podržel hostující gólman, aby zabránil vzrůstajícímu tlaku.

29:17
    Do útoku se dostávají sparťané, kteří dělají problémy Mladoboleslavským v jejich pásmu.

28:34
    Knotek zkusil zvednout puk bekhendem, v cestě byla hruď brankáře Pražanů, hra pokračuje.

28:10
    Po zakázaném uvolnění domácích se střehuje hra znovu před Honzíka.

27:28
    Na druhé straně úspěšně drží kotouč i Brandon Maxwell po úniku sparťanů. Následně se ještě strhla rozmíška, ale vše končí smírně.

27:16
    David Honzík přiklepl svižně betony, aby zachytil pokus jednoho z Mladoboleslavských, následuje vhazováni.

26:56
    Bruslaři útočí v pásmu Sparty, nicméně se nedrží na puku příliš dlouho a Pražané je ze třetiny vyhání.

26:22
    Forman zpoza brány nahodil puk před svatyni Maxwella, ten útočící hokejisty nepustil k dorážce a okamžitě kotouč lapil. Následuje rychlá úprava ledu.

25:36
    Smejkal poslal puk před bránu, kde ho nalezl Lukáš Pech. Stihl si kotouč zpracovat, jenže nakonec přestřelil z blízkosti bránu.

24:55
    Pražanům se nedaří dostat přes střední pásmo, hosté dobře napadají a brání svou modrou čáru.
    23:36 Tomáš PAVELKA - 1:0

23:36
    Pražané potvrzují svou sílu přesilových her. Úspěšným střelcem se stává TOMÁŠ PAVELKA, který dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou ránou propálil vše, co měl v cestě, a překonal Brandona Maxwella, který měl zakrytý výhled. Asistence: Vincent Saponari.

23:11
    Boleslav vyhazuje kotouč ze své třetiny a Sparta musí znovu zakládat útok.

22:45
    Zámorský poslal dělovou střelu od modré čáry přímo na bránu, Maxwell vyrazil puk betonem.

22:32
    Poprvé si přesilovou hru vyzkouší i Sparta, Ronald Knot dostává dvě minuty za hákování.

22:25
    Vrána kombinoval za bránou Maxwella, jenže jeho přihrávka před bránou nenašla adresáta.

22:01
    Nezdařená rozehrávka domácích končí zakázaným uvolnění, hosté si mohou oddechnout a dostat se do hry.

21:26
    Aktivnější jsou stále Pražané, Boleslav ztrácí krok oproti zvýšenému tempu Sparty.

20:17
    Tempo vypadá ostřejší než na úvod první třetiny, Sparta jde rychle do útoku.

20:01

Hokejisté již přijíždějí na led a za několik vteřin budeme pokřačovat.

Střely na bránu v první třetině: 5:13.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

I přes řadu brejkových akcí diváci pražské O2 areny gól neviděli. Většina třetiny měla stejný scénář, hlavně útočili domácí sparťané, kteří ale nebyli dost důrazní, aby překonali obranu Mladé Boleslavi. Naopak bruslaři z toho těžili a Davida Honzíka prověřili několika protiútoky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:24
    O puk se bojuje v rohu kluziště na straně Středočechů, uvidíme, co se hokejistům podaří stihnout do zaznění sirény...

18:21
    Saponari zavezl kotouč do pásma hostů, nicméně vzápětí Spartu Mladá Boleslav vyprovází do středního pásma.

17:48
    U mantinelu zůstává ležet Jakub Orsava, s pomocí kustoda dobrusluje na střídačku Mladoboleslavských.

17:15
    Jeden z hostů se prodral podél levého mantinelu, z velkého úhlu vystřelil, puk se patrně odrazil ven od pravé tyče domácí svatyně.

16:57
    To se jim ale nedaří a dopředu chtějí jít Mladoboleslavští.

16:26
    Hlavní slovo na puku mají již sparťané a zpoza brány zahajují další ofenzivní snažení.

15:46
    Bojuje se u zadního mantinelu v pásmu domácí Sparty, uvidíme, jestli Boleslav vyvine větší tlak.

15:19
    Sparťané se vydali kupředu, jenže v cestě jim zabránil hvizd rozhodčího, po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

14:49
    Zakázané uvolnění Pražanů znamená buly před Honzíkovou svatyní.

13:55
    Nepřesnou rozehrávku v pásmu hostů zachytil Kudrna, který se nerozpakoval a z blízkosti vypálil, nicméně hostující brankář vyrazil puk.

13:22
    Jenže domácí otočili hru a vydali se k Brandonu Maxwellovi, nakonec ztečovaná střela poslala kotouč mimo hrací plochu.

12:50
    Boleslavští se usadili v útočné třetině a snaží se něco vymyslet na obranu Sparty.

12:27
    Po ostřejším momentu zápasu se hra uklidnila a David Honzík pro jistotu podržel puk před dojíždějícími hráči Mladé Boleslavi. Následuje úprava ledové plochy.

10:55
    A ještě jeden brejk! Jeden ze sparťanů proklouzl hostující obraně, ohrozil Maxwella, nicméně ani on neslaví první gól zápasu.

10:31
    O zajímavé momenty opravdu není nouze, rychle se kotouče ujal Jakub Valský, Honzík si zapisuje další úspěšný zákrok proti nájezdníkovi.

10:14
    Na druhé straně zase ohrozil Maxwella Říčka, jenže ani on v samostatné akci neotevřel skóre.

10:05
    Dominik Pacovský podél levého mantinelu ujel sám na brankáře, ale neuspěl.

09:05
    Před domácím brankovištěm to začalo vřít, dorážkám řekl jasné ne maskovaný muž s "S" na hrudi a podržel kotouč.

08:53
    Po konci oslabení se sparťanům nezdařila rozehrávka a zakázané uvolnění z jejich strany znamená stěhování hry zpět před Honzíka.

08:44
    Sparta hraje v plném počtu.

08:40
    Krátce před návratem Říčky na led vyhazuje Mladá Boleslav na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Maxwellem.

08:27
    Poté, co Pražané úspěšně vyhodili puk na druhou stranu kluziště, se hosté znovu vydali dopředu, jenže je zastavil ofsajd.

07:36
    Orsava zavezl puk do třetiny Sparty, jeho tým se drží v útočném pásmu, dokonce Knot tvrdou střelou otestoval pozornost Honzíka, ten se nenechal zaskočit.

06:44
    Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá domácí hráč Robert Říčka za podražení.

06:12
    Opět se v dobrém světle předvedl brankář Honzík, který zachytil letící kotouč před jeho bránou a zastavil stupňujcí se tlak hostů.

06:01
    Bruslaři opět hbitě otočili hru, nicméně David Honzík s přehledem zasáhl. Následuje pauza k čištění ledové plochy.

05:24
    Scénář hry zůstává neměnný, celek z hlavního města se snaží jít dopředu, avšak snažení ztroskotává na defenzivě Mladé Boleslavi. Ta naopak hrozí svými protiútoky.

04:58
    Sparta nahodil kotouč na Maxwella, který se rozmýšlel, jestli rozehrát, nebo podržet puk, nakonec se rozhodl o pozastavení hry.

04:25
    Nakonec domácí vyrazili dopředu, ale Středočeši opět otáčí hru.

03:49
    Opět to je lajna Valského a Pacovského, která přidělává obraně Pražanů vrásky, rychlý pohyb s přesnými přihrávkami se nedaří sparťanům překazit.

03:05
    Sparťanům se nedaří probojovat přes obranný val, který hosté staví ve středním pásmu, znovu musí rozehrávat zpoza své brány.

02:31
    Kotouč končí v ochranné síti po střele jednoho z mladoboleslavských hokejistů, vhazovat se bude před Honzíkem.

01:20
    Rychlým protiútokem se blýskli Valský s Pacovským, nicméně v přečíslení dva na jednoho Pacovský nezachytil puk přesně na svou hůl a minul.

00:57
    Klimek prohodil puk do útočné třetiny a domácí hráči mohou tlačit na Maxwella.

00:26
    Začíná se za bránou Davida Honzíka, u kotouče jsou sparťané a snaží se založit útočnou akci.

00:01

Hráči se sjíždějí k úvodnímu buly, za několik okamžiků se začne hrát.

Týmy se již sjíždějí na ledové ploše, před startem duelu ještě proběhne avizovaný ceremoniál.

Před začátkem utkání ještě proběhne slavnostní předání daru dnešnímu čárovému rozhodčímu Jaromíru Bláhovi, pro kterého bude souboj Sparty a Mladé Boleslavi v rámci 12. kola Tipsport extraligy posledním zápasem v černobílém pruhovaném trikotu.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Smejkal, Pech, Saponari – Forman, J. Hlinka (C), Klimek – Uher, P. Vrána (A), Říčka – Kudrna, Reichenberg, Kumstát (A) – Rousek.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Eminger, J. Říha, Němeček, Kotvan, Knot, Hrdinka – P. Musil, P. Holík, Lenc – Pacovský, T. Knotek, Valský – Klepiš (A), Žejdl, Orsava – Pabiška, Urban, Martin Procházka.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bláha, Špůr.

Bruslaři mají o bod více než jejich páteční soupeř, v 11 zápasech pětkrát vyhráli, třikrát prohráli po základní hrací době a třikrát ubojovali bod v nastavení či nájezdech. Momentálně mají v zádech dvě vítězství, naposledy triumfovala Mladá Boleslav v Olomouci 3:1. Také Středočeši mají silné přesilové hry s 20,83 %, jenže oslabení jsou tragická s úspěšností 80,43 %. Boleslavští hráči přitom nejsou nijak výrazně trestaným mužstvem, na kontě mají 157 trestných minut.

Hráčské statistiky

Nejproduktivnější hráč: Jakub Orsava 12 bodů (6+2)
    Nejlepší střelec: Jakub Orsava 6 gólů
    Nejlepší nahrávač: Lukáš Žejdl 6 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Oldřich Kotvan 4 body (1+3)
    Nejtrestanější hráč: Matěj Stříteský 27 TM
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Lukáš Žejdl, David Němeček (oba +4)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Martin Procházka (-2)
    Radegast Index: Radek Němeček (39)

Brankáři:
    – Brandon Maxwell 603 minut / pr. 1,89 | 93,52 %
    – Jan Růžička 63 minut / pr. 2,86 | 91,18 %
    Bude chytat Honzík, nebo Aittokallio?

David Honzík z @hcspartapraha ✌️???????? #CCMGoalie #MadeOfHockey (???? – Jan Beneš)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Pražané nezažívají nejlepší začátek ročníku, aktuálně sídlí ve středu tabulky, konkrétně na sedmém místě. Ze 12 zápasů šestkrát vyhráli a mají na kontě 17 bodů. Sparťané zažívali zlé časy, když od kanonády v osmém kole, kdy nasázeli sedm branek Liberci. Nepředváděli dobré výkony, ještě zvítězili v Olomouci, jenže následně třikrát padli. Sérii proher dokázali utnout na domácím ledě proti Litvínovu, kdy Sparta zvítězila 3:1.Hokejisté pražského celku mají úctyhodnou úspěšnost 20,41% přesilových her, nicméně v oslabeních se trápí (88%), i když nasbírali jen 142 trestných minut.

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech 8 bodů (3+5)
    Nejlepší střelec: Robert Říčka, Jiří Černoch oba 4 góly
    Nejlepší nahrávač: Jaroslav Hlinka 6 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Tomáš Pavelka 5 bodů (2+3)
    Nejtrestanější hráč: Richard Nedomlel 22 TM
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Jiří Smejkal, Jiří Černoch, Andrej Kudrna, Tomáš Pavelka (všichni +2)
    Nejhorší hráči v bodování +/:- Petr Zámorský (-7)
    Radegast Index: Richard Nedomlel (45)

Brankáři:
    – Sami Aittokallio 533 minut / pr. 2,70 | 91,01 %
    – David Honzík 184 minut / pr. 2,93 | 91,51 %

Přeji příjemný páteční večer u hokejové Tipsport extraligy. Pražská O2 arena nabídne od 18:30 souboj domácí Sparty a hostující Mladé Boleslavi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 24. T. Pavelka (Saponari), 45. Kudrna (T. Pavelka), 48. Mikuš (Pech, Saponari) – 33. T. Knotek (Valský, Lenc), 47. Valský (Kotvan, T. Knotek)

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bláha, Špůr

Diváci: 6 438