Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 7:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 5:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Sparta Praha
3:2 (0:0, 1:1, 2:1)
BK Mladá Boleslav
Pátek 13.10.2017, 18:30 • O2 arena, Praha • Tipsport extraliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Přeji příjemný páteční večer u hokejové Tipsport extraligy. Pražská O2 arena nabídne od 18:30 souboj domácí Sparty a hostující Mladé Boleslavi.

Pražané nezažívají nejlepší začátek ročníku, aktuálně sídlí ve středu tabulky, konkrétně na sedmém místě. Ze 12 zápasů šestkrát vyhráli a mají na kontě 17 bodů. Sparťané zažívali zlé časy, když od kanonády v osmém kole, kdy nasázeli sedm branek Liberci. Nepředváděli dobré výkony, ještě zvítězili v Olomouci, jenže následně třikrát padli. Sérii proher dokázali utnout na domácím ledě proti Litvínovu, kdy Sparta zvítězila 3:1.Hokejisté pražského celku mají úctyhodnou úspěšnost 20,41% přesilových her, nicméně v oslabeních se trápí (88%), i když nasbírali jen 142 trestných minut.

Hráčské statistiky

Nejproduktivnější hráč: Lukáš Pech 8 bodů (3+5)
    Nejlepší střelec: Robert Říčka, Jiří Černoch oba 4 góly
    Nejlepší nahrávač: Jaroslav Hlinka 6 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Tomáš Pavelka 5 bodů (2+3)
    Nejtrestanější hráč: Richard Nedomlel 22 TM
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Jiří Smejkal, Jiří Černoch, Andrej Kudrna, Tomáš Pavelka (všichni +2)
    Nejhorší hráči v bodování +/:- Petr Zámorský (-7)
    Radegast Index: Richard Nedomlel (45)

Brankáři:
    – Sami Aittokallio 533 minut / pr. 2,70 | 91,01 %
    – David Honzík 184 minut / pr. 2,93 | 91,51 %
    Bude chytat Honzík, nebo Aittokallio?

David Honzík z @hcspartapraha ✌️???????? #CCMGoalie #MadeOfHockey (???? – Jan Beneš)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Bruslaři mají o bod více než jejich páteční soupeř, v 11 zápasech pětkrát vyhráli, třikrát prohráli po základní hrací době a třikrát ubojovali bod v nastavení či nájezdech. Momentálně mají v zádech dvě vítězství, naposledy triumfovala Mladá Boleslav v Olomouci 3:1. Také Středočeši mají silné přesilové hry s 20,83 %, jenže oslabení jsou tragická s úspěšností 80,43 %. Boleslavští hráči přitom nejsou nijak výrazně trestaným mužstvem, na kontě mají 157 trestných minut.

Nejproduktivnější hráč: Jakub Orsava 12 bodů (6+2)
    Nejlepší střelec: Jakub Orsava 6 gólů
    Nejlepší nahrávač: Lukáš Žejdl 6 asistencí
    Nejproduktivnější obránce: Oldřich Kotvan 4 body (1+3)
    Nejtrestanější hráč: Matěj Stříteský 27 TM
    Nejlepší hráč v bodování +/-: Lukáš Žejdl, David Němeček (oba +4)
    Nejhorší hráči v bodování +/-: Martin Procházka (-2)
    Radegast Index: Radek Němeček (39)

Brankáři:
    – Brandon Maxwell 603 minut / pr. 1,89 | 93,52 %
    – Jan Růžička 63 minut / pr. 2,86 | 91,18 %

HC Sparta Praha: Honzík (Aittokallio) – T. Pavelka, Tomáš Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Smejkal, Pech, Saponari – Forman, J. Hlinka (C), Klimek – Uher, P. Vrána (A), Říčka – Kudrna, Reichenberg, Kumstát (A) – Rousek.

BK Mladá Boleslav: Maxwell (J. Růžička) – Hanzlík (C), Eminger, J. Říha, Němeček, Kotvan, Knot, Hrdinka – P. Musil, P. Holík, Lenc – Pacovský, T. Knotek, Valský – Klepiš (A), Žejdl, Orsava – Pabiška, Urban, Martin Procházka.

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bláha, Špůr.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Před začátkem utkání ještě proběhne slavnostní předání daru dnešnímu čárovému rozhodčímu Jaromíru Bláhovi, pro kterého bude souboj Sparty a Mladé Boleslavi v rámci 12. kola Tipsport extraligy posledním zápasem v černobílém pruhovaném trikotu.

Týmy se již sjíždějí na ledové ploše, před startem duelu ještě proběhne avizovaný ceremoniál.

Hráči se sjíždějí k úvodnímu buly, za několik okamžiků se začne hrát.

00:01

00:26
    Začíná se za bránou Davida Honzíka, u kotouče jsou sparťané a snaží se založit útočnou akci.

00:57
    Klimek prohodil puk do útočné třetiny a domácí hráči mohou tlačit na Maxwella.

01:20
    Rychlým protiútokem se blýskli Valský s Pacovským, nicméně v přečíslení dva na jednoho Pacovský nezachytil puk přesně na svou hůl a minul.

02:31
    Kotouč končí v ochranné síti po střele jednoho z mladoboleslavských hokejistů, vhazovat se bude před Honzíkem.

03:05
    Sparťanům se nedaří probojovat přes obranný val, který hosté staví ve středním pásmu, znovu musí rozehrávat zpoza své brány.

03:49
    Opět to je lajna Valského a Pacovského, která přidělává obraně Pražanů vrásky, rychlý pohyb s přesnými přihrávkami se nedaří sparťanům překazit.

04:25
    Nakonec domácí vyrazili dopředu, ale Středočeši opět otáčí hru.

04:58
    Sparta nahodil kotouč na Maxwella, který se rozmýšlel, jestli rozehrát, nebo podržet puk, nakonec se rozhodl o pozastavení hry.

05:24
    Scénář hry zůstává neměnný, celek z hlavního města se snaží jít dopředu, avšak snažení ztroskotává na defenzivě Mladé Boleslavi. Ta naopak hrozí svými protiútoky.

06:01
    Bruslaři opět hbitě otočili hru, nicméně David Honzík s přehledem zasáhl. Následuje pauza k čištění ledové plochy.

06:12
    Opět se v dobrém světle předvedl brankář Honzík, který zachytil letící kotouč před jeho bránou a zastavil stupňujcí se tlak hostů.

06:44
    Je tu první vyloučení zápasu, na trestnou lavici usedá domácí hráč Robert Říčka za podražení.

07:36
    Orsava zavezl puk do třetiny Sparty, jeho tým se drží v útočném pásmu, dokonce Knot tvrdou střelou otestoval pozornost Honzíka, ten se nenechal zaskočit.

08:27
    Poté, co Pražané úspěšně vyhodili puk na druhou stranu kluziště, se hosté znovu vydali dopředu, jenže je zastavil ofsajd.

08:40
    Krátce před návratem Říčky na led vyhazuje Mladá Boleslav na zakázané uvolnění a bude se vhazovat před Maxwellem.

08:44
    Sparta hraje v plném počtu.

08:53
    Po konci oslabení se sparťanům nezdařila rozehrávka a zakázané uvolnění z jejich strany znamená stěhování hry zpět před Honzíka.

09:05
    Před domácím brankovištěm to začalo vřít, dorážkám řekl jasné ne maskovaný muž s "S" na hrudi a podržel kotouč.

10:05
    Dominik Pacovský podél levého mantinelu ujel sám na brankáře, ale neuspěl.

10:14
    Na druhé straně zase ohrozil Maxwella Říčka, jenže ani on v samostatné akci neotevřel skóre.

10:31
    O zajímavé momenty opravdu není nouze, rychle se kotouče ujal Jakub Valský, Honzík si zapisuje další úspěšný zákrok proti nájezdníkovi.

10:55
    A ještě jeden brejk! Jeden ze sparťanů proklouzl hostující obraně, ohrozil Maxwella, nicméně ani on neslaví první gól zápasu.

12:27
    Po ostřejším momentu zápasu se hra uklidnila a David Honzík pro jistotu podržel puk před dojíždějícími hráči Mladé Boleslavi. Následuje úprava ledové plochy.

12:50
    Boleslavští se usadili v útočné třetině a snaží se něco vymyslet na obranu Sparty.

13:22
    Jenže domácí otočili hru a vydali se k Brandonu Maxwellovi, nakonec ztečovaná střela poslala kotouč mimo hrací plochu.

13:55
    Nepřesnou rozehrávku v pásmu hostů zachytil Kudrna, který se nerozpakoval a z blízkosti vypálil, nicméně hostující brankář vyrazil puk.

14:49
    Zakázané uvolnění Pražanů znamená buly před Honzíkovou svatyní.

15:19
    Sparťané se vydali kupředu, jenže v cestě jim zabránil hvizd rozhodčího, po ofsajdu se bude vhazovat ve středním pásmu.

15:46
    Bojuje se u zadního mantinelu v pásmu domácí Sparty, uvidíme, jestli Boleslav vyvine větší tlak.

16:26
    Hlavní slovo na puku mají již sparťané a zpoza brány zahajují další ofenzivní snažení.

16:57
    To se jim ale nedaří a dopředu chtějí jít Mladoboleslavští.

17:15
    Jeden z hostů se prodral podél levého mantinelu, z velkého úhlu vystřelil, puk se patrně odrazil ven od pravé tyče domácí svatyně.

17:48
    U mantinelu zůstává ležet Jakub Orsava, s pomocí kustoda dobrusluje na střídačku Mladoboleslavských.

18:21
    Saponari zavezl kotouč do pásma hostů, nicméně vzápětí Spartu Mladá Boleslav vyprovází do středního pásma.

19:24
    O puk se bojuje v rohu kluziště na straně Středočechů, uvidíme, co se hokejistům podaří stihnout do zaznění sirény...

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

I přes řadu brejkových akcí diváci pražské O2 areny gól neviděli. Většina třetiny měla stejný scénář, hlavně útočili domácí sparťané, kteří ale nebyli dost důrazní, aby překonali obranu Mladé Boleslavi. Naopak bruslaři z toho těžili a Davida Honzíka prověřili několika protiútoky.

Další třetina začne přibližně v 19:20.

Střely na bránu v první třetině: 5:13.

Hokejisté již přijíždějí na led a za několik vteřin budeme pokřačovat.

20:01

20:17
    Tempo vypadá ostřejší než na úvod první třetiny, Sparta jde rychle do útoku.

21:26
    Aktivnější jsou stále Pražané, Boleslav ztrácí krok oproti zvýšenému tempu Sparty.

22:01
    Nezdařená rozehrávka domácích končí zakázaným uvolnění, hosté si mohou oddechnout a dostat se do hry.

22:25
    Vrána kombinoval za bránou Maxwella, jenže jeho přihrávka před bránou nenašla adresáta.

22:32
    Poprvé si přesilovou hru vyzkouší i Sparta, Ronald Knot dostává dvě minuty za hákování.

22:45
    Zámorský poslal dělovou střelu od modré čáry přímo na bránu, Maxwell vyrazil puk betonem.

23:11
    Boleslav vyhazuje kotouč ze své třetiny a Sparta musí znovu zakládat útok.

23:36
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané potvrzují svou sílu přesilových her. Úspěšným střelcem se stává TOMÁŠ PAVELKA, který dostal přihrávku na modrou čáru a tvrdou ránou propálil vše, co měl v cestě, a překonal Brandona Maxwella, který měl zakrytý výhled. Asistence: Vincent Saponari.
    23:36 Tomáš PAVELKA - 1:0

24:55
    Pražanům se nedaří dostat přes střední pásmo, hosté dobře napadají a brání svou modrou čáru.

25:36
    Smejkal poslal puk před bránu, kde ho nalezl Lukáš Pech. Stihl si kotouč zpracovat, jenže nakonec přestřelil z blízkosti bránu.

26:22
    Forman zpoza brány nahodil puk před svatyni Maxwella, ten útočící hokejisty nepustil k dorážce a okamžitě kotouč lapil. Následuje rychlá úprava ledu.

26:56
    Bruslaři útočí v pásmu Sparty, nicméně se nedrží na puku příliš dlouho a Pražané je ze třetiny vyhání.

27:16
    David Honzík přiklepl svižně betony, aby zachytil pokus jednoho z Mladoboleslavských, následuje vhazováni.

27:28
    Na druhé straně úspěšně drží kotouč i Brandon Maxwell po úniku sparťanů. Následně se ještě strhla rozmíška, ale vše končí smírně.

28:10
    Po zakázaném uvolnění domácích se střehuje hra znovu před Honzíka.

28:34
    Knotek zkusil zvednout puk bekhendem, v cestě byla hruď brankáře Pražanů, hra pokračuje.

29:17
    Do útoku se dostávají sparťané, kteří dělají problémy Mladoboleslavským v jejich pásmu.

29:25
    Střelu na bránu domácích podržel hostující gólman, aby zabránil vzrůstajícímu tlaku.

29:51
    Icing pro Spartu a další buly před maskovaným mužem s "S" na prsou.

30:08
    Další hvizd rozhodčího pozastavuje hru, tentokrát kvůli ofsajdu Pražanů.

30:31
    Bojuje se u mantinelu v pásmu Středočechů, Sparta se zatím ke střelecké příležitosti nedostává.

31:11
    Puk končí mimo hrací plochu a bude se vhazovat ve středovém kruhu.

31:35
    Kouskování hry nekončí, další zakázané uvolnění Sparty znamená buly před Honzíkovou svatyní.

32:24
    Hanzlík od modré čáry vystřelil, Honzík vykopl puk betonem a jeden z bránících hráčů odeslal kotouč do rohu hřiště.

32:41
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Po klidnějším momentu zápas je tu vyrovnání. Podobným gólem, jaký předvedl Pavelka, se blýskl TOMÁŠ KNOTEK, jenž překonal Honzíka dělovkou od modré čáry. Asistence: Jakub Valský, Radan Lenc.
    32:41 Tomáš KNOTEK - 1:1

33:04
    Domácí obraně unikl Lukáš Žejdl, který tváří v tvář prověřil Honzík, ten jeho střelu vyrazil do ochranné sítě.

33:36
    Pražané se hnali dopředu, nicméně místo útoku šli střídat a poslali kotouč jen za bránu Maxwella.

33:47
    V brejkové akci se představil Urban s Procházkou, prvně jmenovaný před bránou poslal křižnou přihrávku na Procházku, ale David Honzík zcela roztažený ještě natáhl více své končetiny a mladoboleslavského útočníka vychytal.

34:58
    Sparta se probojovala do pásma hostů, uvidíme, s čím přijdou.

35:48
    Jenže domácím se nedaří jít do útočné akce a Mladá Boleslav je úspěšná ve své defenzivní strategii.

36:44
    Nyní tlačí bruslaři Spartu v její třetině, ta se zatím úspěšně brání.

37:35
    Boleslav chtěla jít znovu útoku, jenže byla moc rychlá v přechodu přes střední pásmo a je odpískán ofsajd.

38:11
    Sparta si zahraje druhou přesilovku v zápase, dvě minuty dostává David Němeček za podražení.

38:55
    Zámorského dělovka prosvištěla před bránu bruslařů, nicméně byla sražena do rohu kluziště.

39:44
    V situaci dva na jednoho mohli poslat Boleslav do vedení Valský s Knotkem, jenže druhý jmenovaný netrefil přihrávku před bránou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Druhá dvacetiminutovka nabídla dva góly, vedení se ujala Sparta ve 24. minutě z hole Tomáše Pavelky v přesilové hře. Jenže rychlé tempo, které Pražané úvodem nastolili, Mladá Boleslav přijala a přizpůsobila se. Začala mít opět hlavní slovo a dokázala vyrovnat, ve 33. minutě se prosadil Tomáš Knotek. Další přesná trefa nepřišla, a tak je stav po druhé třetině stále nerozhodný.

Třetí třetina odstartuje přibližně v 20:14.

Střely na bránu ve druhé třetině (celkem): 7:9 (12:22).

Týmy se rozbruslují, brzy odstartuje třetí třetina.

40:01

40:11
    Sparta ještě dohrávala zbytek početní výhody, okamžitě přešla do útoku a Maxwell raději podržel kotouč.

40:48
    Mladá Boleslav kombinuje v útočné třetině, snaží se si vybojovat palebnou pozici.

41:25
    Zakázané uvolnění Středočechů stěhuje hru před Maxwella.

41:43
    Sparťané se usadili v útočném pásmu a snaží se ohrozit boleslavského gólmana.

41:50
    Pokus bruslařů o osvobození skončil icingem, následuje další vhazování.

42:44
    Kumstát vyslal dopředu Reichenberga, který obehrál bránícího hráče a prodral se před brankoviště až k zakončení, nicméně maskovaný muž v bílozeleném dresu zasáhl.

43:29
    Sparta bojuje v útočné třetině, jenže Mladá Boleslav úspěšně brání.

43:43
    Středočeši se vydali dopředu, dorážkám úspěšně čelil Honzík, který puk drží ve své moci a bude se vhazovat.

44:24
    Reichenberg si pohrával s pukem za bránou Boleslavi, zpoza brány vyslal střelu, která skotačila před Maxwellem.

44:42
    Mladoboleslavští zakládali útok, jenže jednoho z hostů zastavil u mantinelu Pavelka a puk si přivlastnil ANDREJ KUDRNA. Ten rychle probruslil do útočné třetiny, najel si před bránu a zasunul kotouč do prostoru mezi pravou tyčí Maxwellovi brány a jeho betonem. Asistence: Tomáš Pavelka.
    44:42 Andrej KUDRNA - 2:1

46:05
    Rychle je vyrovnáno 2:2. Kontvan vyslal dělovou ránu na bránu, Honzíkovi propadl puk mezi betony, jenže neproskotačil až do sítě. K tomu přispěl JAKUB VALSKÝ, jenž číhal před bránou a kotouč prostrčil za brankovou čáru. Asistence: Oldřich Kotvan, Tomáš Knotek.
    46:05 Jakub VALSKÝ - 2:2

46:44
    Sparťané dorážel puk před mladoboleslavsko bránou, Maxwellovi se povedlo kotouč zalehnout a uhasit všechna snažení domácích.

47:05
    Rychlá protiakce Pražanů znamená další vedení v zápase. Nejprve sparťané soupeře obrali o puk v domácím pásmu, poté ve středním pásmu Pech přenechal kotouč najíždějícímu JURAJI MIKUŠOVI, který se trefil z vrchu pravého kruhu k tyči. Asistence: Lukáš Pech, Vincent Saponari.
    47:05 Juraj MIKUŠ - 3:2

48:18
    Sparta je na koni a tlačí Mladou Boleslav v jejím pásmu.

48:40
    Emingerova střela z vrchu pravého kruhu Honzíka nepřekvapila, ten kotouč vyrazil mimo nebezpečí.

49:43
    Hokejisté Sparty opět hrozí před středočeskou svatyní, Mikušova střela zleva tentokrát letěla mimo.

50:47
    Cestu Pražanů do útočné třetiny zastavil ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.

51:25
    Velká příležitost pro Roberta Říčku, ten vystřelil z blízkosti, jenže nastřelil pouze levou tyč Maxwellovi svatyně.

51:55
    Pacovský ohrozil Honzíka pokusem z pravého kruhu, kotouč ale končí odražen u zadního mantinelu.

52:11
    Zakázané uvolnění Sparty znamená buly před bránou Davida Honzíka.

52:53
    Musila nepohlídala domácí obrana, prosmýkl se dopředu podél pravého mantinelu a z kruhu vypálil ránu, Honzík ji vytěsnil betonem.

53:47
    O puk se bojuje za bránou Mladé Boleslavi, uvidíme, jestli se Sparta v pásmu udrží, nebo půjdou bruslaři dopředu.

54:31
    Střela jednoho ze Středočechů z levého kruhu příliš starostí připravenému sparťanskému brankáři neudělala.

55:41
    Po přihrávce rukou u mladoboleslavské střídačky následuje pauza k úpravě ledové plochy.

56:53
    Sparťané tlačí na mladoboleslavskou bránu, nicméně se jim zatím nedaří vybojovat palebnou pozici.

57:01
    Maxwell raději drží puk a mírní nebezpečí ve svém brankovišti.

Dnešní utkání sleduje 6 438 diváků.

57:57
    Hra má poklidnější tempo, žádný z týmů nemá výraznou převahu a nevytváří si střelecké příležitosti.

58:45
    Hrdinka vystřelil od modré na bránu, ale obranná hradba sparťanů jeho nahození zastavila.

59:42
    Bojuje se ve středním pásmu u střídaček, Maxwell je zatím v bráně.

59:51
    Souboj o puk se proměnil v pěstní rozmíšku. Po rozehnání hráčů si Mladá Boleslav bere oddechový čas.

59:51
    Menší neshody se obešly bez vyloučení a vhazuje se ve středním pásmu.

Nejlepší hráči zápasu: Andrej Kudrna (SPA) – Jakub Valský (MBL).

Střely na bránu ve třetí třetině (celkem): 12:9 (24:31).

Ve třetím dějství jsme mohli vidět tři branky, podruhé v zápase se do vedení dostala Sparta, když se v 45. minutě trefil Andrej Kudrna, záhy ale Mladá Boleslav vyrovnala díky Jakubu Valskému. To nebylo z gólové přestřelky vše, neboť ve 48. minutě na 3:2 skóroval Juraj Mikuš a rozhodl zápas 12. kola.

Loučím se s Vámi, přeji příjemný zbytek pátečního večera a někdy opět na počtenou. (20:55:36)

Martina Nová

Branky a nahrávky: 24. T. Pavelka (Saponari), 45. Kudrna (T. Pavelka), 48. Mikuš (Pech, Saponari) – 33. T. Knotek (Valský, Lenc), 47. Valský (Kotvan, T. Knotek)

Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bláha, Špůr

Diváci: 6 438