Chomutov – Zlín 1:4 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 0:2 (kon.) | Vítkovice – Litvínov 7:3 (kon.)
Plzeň – Liberec 5:1 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 5:0 (kon.)
Sparta – Mladá Boleslav 3:2 (kon.)
HC Škoda Plzeň
5:1 (3:1, 1:0, 1:0)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 13.10.2017, 17:30 • Home Monitoring Aréna • Tipsport extraliga • 12. kolo

Hodně divoká byla úvodní třetina , domácí hráči vedli po dvaceti minutách o dvě branky. První trefu obstaral hned po pár sekundách Michal Moravčík, o tři minuty později zvýšil na 2:0 David Stach. Následně přišly nesmírně šťastné góly, do branky Plzně se trefil Martin Ševc a z poloviny hřiště se prosadil i Milan Gulaš.

Druhou třetinu vyhráli také domácí hráči, tentokráte 1:0. Oba týmy se během prostřední části trápily v přesilovkách, až nakonec tu jednu využili Západočeši. Pulpán a Indrák připravili pozici pro Jaroslava Kracíka, jenž dorazil kotouč do prázdné branky.

V poslední části upravil skóre na 5:1 Dominik Kubalík a stanovil výhru Plzně.

Střely celkem:

Plzeň – 33

Liberec – 26

Nejlepší hráči utkání:

Milan Gulaš (Plzeň)

Ladislav Šmíd (Liberec)

Z dnešního utkání je to všechno, děkuji za pozornost a přejí krásný víkend. U dalšího přenosu se bude opět těšit Jan Picka. (19:55:42)

58:54
    Utkání už se za rozhodnutého stavu pouze dohrává, domácí fanoušci se baví a indiáni drží puk na svých holích.

58:17
    Senzační zákrok Miroslava Svobody! Ten zneškodnil nájezd Dominika Lakatoše, který bekhendovým blafákem už posílal puk do sítě.

57:53
    Nyní se hrálo dlouho v útočném pásmu Liberce, hráči zašlápli touš u mantinelu, sudí proto přerušují hru.

56:44
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Ryan Hollweg – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jan Stránský – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

56:44
    Na ledě se strhla domluvená a férová bitka mezi Ryanem Hollwegem a Janem Stránským! Oba borci si uštědřili několik tvrdých úderů, souboj nakonec vyhrál zkušenější domácí útočník.

55:55
    Petr Straka se dostal za obranu Liberce do samostatného úniku, ale střelou mezi betony se neprosadil.
    54:40 Dominik KUBALÍK - 5:1

54:40
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Jednu sekundu před koncem je přesilová hra indiánů využita! Milan Gulaš tvrdým projektilem vyřadil Willa z provozu, takže DOMINIK KUBALÍK (13+7) mohl v pohodě dorazit touš mezi betony do sítě. V pátek 13. je tu 13. gól pro domácího kanonýra. Asistence: Milan Gulaš (8+9) a Petr Kadlec (0+6).

53:46
    Hostující tým se záhy osvobozuje.

53:33
    Dominik Kubalík pálil z první, ale napálil pouze boční síť.

53:21
    Plzni se zatím příliš nedaří.

52:41
    Bude to dvou minutová přesilovka Plzně pět na tři! Vyloučen je totiž také Petr Kolmann (LIB).

Dnešní utkání sleduje 7 113 diváků. Krásná návštěva!

52:41
    Jaroslav Vlach (LIB) je dalším vyloučeným hráčem, provinil se sekáním. Po komerční přestávce začne přesilovka Plzně.

51:59
    Odpočatý Tomáš Mertl se vydal úplně sám dopředu, nakonec svým pasem našel Kracíka, jenž vystřelil z první. Roman Will zasahuje lapačkou.

51:35

51:14
    Následně se hra přerušuje, neboť jednoho z hlavních rozhodčích nepříjemně zasáhl kotouč. Sudí byl dlouho v předklonu, ale už je v pořádku, bude se pokračovat.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 1. Moravčík (Schleiss, Jones), 4. Stach (Kindl, P. Kadlec), 10. Gulaš (Čerešňák, Pulpán), 35. Kracík (Indrák, Pulpán), 55. D. Kubalík (Gulaš, P. Kadlec) – 7. Ševc

HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Sochůrek) – Moravčík, Jones, D. Sklenička, P. Kadlec (C), Pulpán, Čerešňák – Schleiss, Mertl, Gulaš (A) – D. Kubalík, Stach, Kindl – Straka, Kracík, Indrák (A) – Kodýtek, Preisinger, Hollweg.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Stezka) – Ševc (C), Jánošík, Šmíd (A), Plutnar, Derner, Kolmann – L. Krenželok (A), P. Jelínek, Jašek – Lakatoš, Bulíř, Bakoš – Ordoš, Redenbach, Bartovič – J. Vlach, Vantuch, J. Stránský – Jeník.

Rozhodčí: Hribik, Hradil – D. Jelínek, Kis

Diváci: 7 113