Kometa Brno – Jihlava 2:4 (kon.) | Zlín – Vsetín 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 7:5 (kon.)
Salzburg – Warriors Brno 8:0 (kon.) | Vítkovice – Havířov 0:3 (kon.) | Sparta – Letňany 4:1 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 13.10.2017, 12:30 • DRFG Arena • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

To je od nás dnes vše. Sportu zdar, hokeji zvlášť! (15:09:23)

Do třetí třetiny musela Kometa opět dotahovat jednobrankové manko. Domácí se snažili vyrovnat, ale nepodařilo se jim to. Jedinou branku v poslední části jsme viděli ze strany Dukly a to z hole Vítězslava Brože. Největší šanci na straně Komety měl Adam Gajarský, který ke konci třetiny v přesilové hře nastřelil tyč. Všechny tři body tedy bere Jihlava.

59:22
    Veleba měl spoustu prostoru aby ze střední třetiny zakončoval do prázdné branky, jeho pokus ale zastavil Kučeřík.

59:03
    Minárik mohl zakončovat, ale puk mu sjel z čepele. Oddechový čas pro Kometu. Kometa to bude zkoušet v 6.

58:01
    Hosté hrají v plném počtu. Teď hra přerušena z důvodu přihrávky rukou, vhazuje se ve středním pásmu blíže Brněnské svatyni.

57:28
    Už to mohlo být jen o branku. Teď Gajarský pálil z pravého kruhu a nastřelil tyč! Velká škoda pro domácí.

56:01
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brož – 2 min., podražení).

55:47
    Teď hosté nemohli napadat, protože byli v ofsajdovém postavení. Kometě ale opět dělá problém rozehrávka.

53:54
    Caha si najel do útočné třetiny a pohodlně zabruslil až za bránu. Když chtěl přihrávat Sedláčkovi, jeho pas byl zblokovaný do ochranné sítě.

52:24
    Studený chtěl nahodit na bránu, ale jeho střela byla zblokovaná jihlavským obráncem. Dukla teď Kometu nepouští do větších šancí.

51:02
    Teď Rašín nahazoval od modré, jeho střelu Holata pouze vyrazil před sebe a hostující se snažili dorazit puk do brány. Holata teď skvěle podržel svůj tým, když schoval puk pod výstroj.

50:10
    Další nebezpečný pokus vyslal od modré čáry jeden z hostů, Holata však jeho pokus dokázal lapit ve své rukavici.

49:32
    Dukla právě vstřelila branku!
    Toto byla krásná individuální akce. VÍTĚZSLAV BROŽ dostal přihrávku na modrou, poté se protáhl mezi brněnskými hráči a nekompromisně zavěsil nad Holatovu lapačku. Teď to bude pro domácí těžké. Zvrátí vývoj utkání? Bez asistence.

49:12
    Filip vybojoval puk za bránou, kterou objel a pokoušel se zakončit, ale Holata byl na místě v čas.

48:25
    Domácím se teď nedaří rozehrávka z obranné třetiny.

46:25
    Filip střílel od modré a jeho střelu má Holata v lapačce, bude se vhazovat v obranném pásmu Komety.

45:35
    Dukla kombinuje v útočném pásmu. Teď pálil Veleba a jeho střelu Holata vytěsnil nad brankovou konstrukci.

44:42
    Meluzín ujížděl do brejku, ale hostující obránci ho odstavili od puku.

Daniel Kinc

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 21. Kunc, 40. Gajarský – 18. Filip, 25. Filip (Úlovec), 38. Juda (Daňhel), 50. Brož

HC Kometa Brno: Holata (Pleticha) – Věžník, T. Sedláček, Kučeřík, Buchal, J. Sedláček, P. Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Novák, Kavický, Gajarský, D. Vašíček, Kunc, Kadlic (C).
    HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Veleba, Sapík, Marek, Trávník, Rašín – Brož, Daňhel, Úlovec, Krajíček, Kardoš, Najman (C), Filip, Juda, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda.

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský.