Kometa Brno – Jihlava 2:4 (kon.) | Zlín – Vsetín 2:4 (kon.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 7:5 (kon.)
Salzburg – Warriors Brno 8:0 (kon.) | Vítkovice – Havířov 0:3 (kon.) | Sparta – Letňany 4:1 (kon.)
Slavia – Mladá Boleslav 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
2:4 (0:1, 2:2, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Pátek 13.10.2017, 12:30 • DRFG Arena • Extraliga staršího dorostu • Skupina D

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Vítám všechny fanynky a fanoušky mládežnického hokeje! Dnes se v rámci dalšího kola utkají domácí HC Kometa Brno a hostující HC Dukla Jihlava. Oba celky se utkaly na stejném místě již včera a duel dopadl lépe pro celek z Vysočiny, který získal po úspěšném nastaveném čase dva body.

Kometa Brno

Starším dorostencům brněnské Komety zatím aktuální ročník nevychází podle představ. Úřadující vicemistři soutěže dosud odehráli osm zápasů, z nichž vyhráli pouze třikrát, přičemž inkasovali pět porážky. V pětičlenné skupině D patří modrobílým čtvrtá pozice se ziskem deseti bodů. Před týdnem zdolat Olomouc 4:3, ale ve včerejším duelu podlehli v prvním ze dvou soubojů s Jihlavou 2:3 v prodloužení.

HC Kometa Brno: Pleticha (Holata) – Věžník, T. Sedláček, Kučeřík, Buchal, J. Sedláček, P. Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Novák, Kavický, Gajarský, D. Vašíček, Kunc, Kadlic (C).

HC Dukla Jihlava: Juřička (Chaloupek) – Křišta, Veleba, Sapík, Marek, Trávník, Rašín – Brož, Daňhel, Úlovec, Krajíček, Kardoš, Najman (C), Filip, Juda, Pigl, Trnka, Barák, Svoboda.

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský..

Vše je připraveno ke startu utkání. Domácí nastupují v bílém, hosté v červeném.

00:01

00:08
    První buly vyhráli hosté z Vysočiny a ihned se ženou do útočné třetiny.

00:22
    Za brankou však o kotouč přišli a dopředu tak vyráží modrobílá parta, jmenovitě Minárik.

00:30
    Ten se ale neprosadil za brankou, o kotouč přišel a dopředu jde opět Jihlava.

00:48
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Minárik – 2 min., hákování).

01:00
    Domácí vyhráli buly v obranné třetině a ihned se vyřítili dopředu. Meluzín se dostal ke střele v pokleku, ale Juřička ji ukryl ve svém náručí.

01:27
    Kometa hraje oslabení zatím velmi svědomitě, nepouští hosty do pásma a ti se nyní navíc sami vystavili do ofsajdu.

01:57
    Stále se Jihlavě nedaří najít cestu k brance, Studený dobře vyvezl kotouč a ušetřil cenné vteřinky.

02:48
    Přesilovka hostů nic kloudného nepřinesla, domácí družina je v plném počtu.

03:20
    Hostující hráči se až po konci přesilovky usadili v pásmu, jenže ke střele jejich tlak opět nevedl a domácí uklidnil hru za brankou.

03:54
    Duel je zatím plný nepřesností zejména ve středu hřiště, hráčům zatím puky hodně přeskakují přes hokejky.

04:25
    Brož se protáhl do pásma, z mezikruží zkusil vypálit rychle švihem, ale jeho pokus brankář dokázal vyrazit.

04:55
    První velká šance duelu! Jakub Filip jel úplně sám na branku už od poloviny hřiště, ale svůj únik nepřetavil v gól. Jeho pokus k tyči vyrazil Holata betonem!

05:31
    Na druhé straně se do zakončení zápěstím protáhl Meluzín, brankář soupeře byl ale se svou vyrážečkou připraven.

06:02
    Kometa je v pásmu, a snaží se něco kloudného vymyslet, ovšem hosté se zatím dobře brání.

06:29
    Úvodní tutovka Brna! Kavický v mezikruží proti přesile vybojoval puk pro Zajíčka, který byl sám před brankou, ale tu trestuhodně přestřelil!

07:12
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Kučeřík – 2 min., nedovolené bránění).

07:22
    Domácí začínají oslabení opět skvěle, kotouč vyhodili přes všechny čáry až k Juřičkovi.

07:29
    Jenže Jihlavští se do pásma velmi rychle vrátili a brankář Holata raději přikryl nahozený kotouč ve své rukavici.

08:06
    Dukla se na chvíli usadili v pásmu, Filip si sjížděl na prudkou přihrávku u levé tyče, ale sklepnout do branky ji nedokázal.

08:33
    Kometa navíc poté dvakrát v rychlém sledu kotouč vyhodila, oba celky střídají.

08:58
    Hosté se opět rychle protáhli do pásma, nabito dostal na vrcholku pravého kruhu Pigl, jeho rána příklepem však zaduněla jen o zadní mantinel.

09:12

09:35
    Zajíček se snažil po rychlém vyhození dojet kotouč, ale Juřičk pohotově vyjel a hluboko ze své branky jej odehrál o mantinel do bezpečí.

10:05
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Marek – 2 min., sekání).

10:30
    Domácí dobrou půlminutu drželi svého soupeře v pásmu, jenže Studenému nakonec utekl u levého hrazení kotouč a Dukla se osvobodila.

11:03
    A vzápětí znovu. Akce Komety ztroskotala již ve střední třetině.

11:28
    Navíc mohli Jihlavští v oslabení otevřít skóre! Nejprve Úlovec svou ranou protáhl vyrážečku Holaty, poté se dostal k dorážce osamocen před brankou, ale ani v této pozici neuspěl.

12:05

12:26
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Popelka – 2 min., podražení).

13:11
    Hosté dvěma nebezpečnými střelami ohrozili brankáře Holatu, ten však obě situace u své pravé tyče ustál a jeho spoluhráči poté opět vyhodili.

13:52
    Následně navíc Velebova přihrávka byla ztečována jen na tribunu, vhazovat se bude ve střední třetině.

14:03
    A jedenáct vteřin nato zastavuje hokejisty z Vysočiny ofsajd.

14:26

15:00
    Domácí se poté, co přežili třetí oslabení vydali dopředu, ale opět se ke střele nedostali, a hosté rychle otáčejí hru.

15:46
    Vzápětí Jihlavští ale chybovali za brankou, čehož mohl využít Zajíček, jenž osamoceného spoluhráče v mezikruží nenašel přesně.

16:17
    Oba celky hrají velmi aktivně, ale zároveň vycházejí především ze zajištěné obrany, a tak pohledných akcí sledujeme zatím pomálu.

16:57
    Brněnští opět v pásmu a snaží se rychle najít cestu směrem ke střele, to se jim ale zatím nedaří.

17:32
    Dukla právě vstřelila branku!
    A navíc z brejku domácí inkasují. Studený nezpracoval na modré těžký pas a hosté vyrazili do akce 2 na 1. Ten domácí přežili, a to když Holata velmi dobře zasáhl u své pravé tyč, nicméně pohotový JAKUB FILIP se ujal na chvíli volného kotouče a pohodlně jej zasunul do prázdné branky – 0:1! Bez asistence.

18:19
    Hosty vstřelená branka nakopla, a nyní se opět snaží ohrozit branku Holaty při kombinaci v útočné třetině.

18:49
    Autor zatím jedné trefy Jakub Filip zase zůstal sám před brankou, kam také dostával pas, ale naštěstí pro domácí byla přihrávka hodně nepřesná.

19:01
    Probíhá poslední minuta prví třetiny.

19:40
    Hosté opět v pásmu, ale v závěru první dvacetiminutovky se už do zakončení tolik neženou.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:10.

První třetina je minulostí a hosté jsou zatím na tom o gól lépe, když je v 18. minutě poslal do vedení Jakub Filip, který se jako první zjevil na brankovišti u dorážky a kotouč poslal do prázdné branky. Uvidíme, co nám nabídne druhá třetina. Buďte u ní s námi.

20:01

20:10
    Domácí vyhráli buly a rozjíždějí akci z obranné poloviny.

20:25
    Kometa právě vstřelila branku!
    A domácí zkraje druhé části vyrovnávají! Nejprve o puk přišli v útočném pásmu, jenže MICHAL KUNC v něm zůstal a napadal. Nakonec se jej po nepřesné přihrávce zmocnil, šel sám na branku a brankáře hostů propálil přesnou ranou na vyrážečku – 1:1! Bez asistence.

21:05
    Hosté jsou mírně opařeni začátkem druhé části, ale nyní se opět v hojném počtu vydávají dopředu.

21:36
    Věžník ve středním dobře zakročil ve střední třetině a kotouč rychle nahodil na branku, a Juřička musel vytasit pohotový zákrok lapačkou.

22:10
    Kometa se usadila v pásmu a sevřela svého soupeře, ale ke střele se nedostala. Hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

22:35
    Kapitán Komety Kadlic pálil pohotově po buly, jeho pokus byl ale zblokován. Poté už Juřička musel zasahovat, ale kotouč přikryl v rukavicích.

23:10
    Na druhé straně předvedli hosté rychlý brejk, na konci nějž stál na levé straně Trnka, ale jeho pokus se do branky nevešel.

23:54
    Hosté opět v pásmu, ale ke střele se zatím dostat nemohou. Kometa skvěle brání.

24:39
    Tak jsem to asi zakřikl, Jihlava jde opět do vedení! Úlovec se dostal na levé straně k hodně nenápadné střele, ovšem ta propadla Holatovi z výstroje až na čáru a pohotový JAKUB FILIP došťouchal kotouč za brankovou čáru – 1:2! Asistence: Jan Úlovec.

25:01
    Domácí se ihned po inkasované brance dopředu a Juřička musel řešit ošemetnou situaci, ale kotouč si ve změti těl našel.

25:12
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Sapík – 2 min., hákování).

26:00
    Brněnští hokejisté jsou opět usazeni v pásmu, ale zatím se nemohou prosadit ke střele.

26:27
    Nakonec Popelka chytře přenechal puk Meluzínovi, ten vypálil rychle zápěstím na zadní tyč a jeho pokus těsně prosvištěl kolem branky.

26:57
    Jihlava vyhazuje a přesilovka domácích se chýlí ke svému konci.

27:12

27:33
    Juřička musel být opět ve střehu, a to proti ráně z levé kruhu, ale nakonec si našel dobrý výhled a ukryl ji ve svém náručí.

28:21
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Kardoš – 2 min., držení protihráče).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (T. Sedláček – 2 min., hrubost).

28:57
    Tutovka Komety na vyrovnání! Gajarský se vyřítil sám do pásma, brankáře si rychlou kličkou do forhendu položil, ale nedokázal puk zvednout nad jeho beton!

29:39
    Jihlavští opět zmáčkli svého soupeře v obranné třetině, ale nakonec se sami nepřesnou přihrávkou o pozici v útoku připravili.

30:21
    Oba týmy hrají v plném počtu.

30:51
    Opět sledujeme hodně urputnou bitvu z obou stran, ani jeden z celků se nemůže na delší dobu usadit v útočné třetině.

31:40
    Kunc se protáhl do třetiny, kličkou se pokusil obejít posledního beka, ale ten mu vystavil stopku.

32:05
    Meluzín vyslal bekhendovou žabičkou dopředu Popelku, ale ten na kotouč bruslařsky nestačil, a nakonec o něj za obranou přišel.

32:43
    Stále se domácím nedaří najít cestu do pásma přes obranný val soupeře. Hosté skvěle brání střední pásmo.

33:14
    A nyní navíc přišla i chyba domácích a je pískán ofsajd.

33:48
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Studený – 2 min., podražení).

33:48
    Tak trest se nakonec odkládá, neboť faulovaný hostující hráč předvedl skvělé gesto fair-play a sám řekl, že se o faul nejednalo.

34:11
    Holata byl ihned po buly znovu v permanenci, střelu zápěstí v podání soupeře ale dobře viděl a ukryl ji ve svém náručí.

34:45
    Meluzín s Popelkou bojovali o kotouč za brankou, ale nakonec o něj přišli. Hosté vyhazují.

35:10
    A domácí krátce nato zastavuje další ofsajd.

35:45
    Trnka se po buly vydal dopředu, dostal se k rychlé střele příklepem z levé strany, ale jeho pokus zamířil vedle branky.

36:27
    Na druhé straně pálil od modré pohotově Kučeřík, jenže také jeho pokus byl sražen a poté další nahození skončilo v ochranné síti.

37:35
    Hosté odskakují do dvoubrankového náskoku. Daňhel u pravého mantinelu vyslal dopředu MIROSLAVA JUDU, který postupoval se spoluhráčem do akce 2 na 1. Tu vzal nakonec útoční hostů na sebe a parádní ranou do bližší šibenice, která lehce cinkl o břevno, rozvlnil síť – 1:3! Asistence: Matěj Daňhel.

38:20
    Kardoš rychle obkroužil branku, ale místo u bližší tyče nenašel. Holata dobře zasáhl.

38:42
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Caha – 2 min., vysoká hůl).

39:01
    Domácí v oslabení snižují a dávají důležitou branku do šatny! Vyhozeného kotouče se po chybě obrany zmocnil ADAM GAJARSKÝ, vydal se do akce 2 na 2, v němž si skvěle položil obránce a poté sám před brankou zakončil neomylně pod vyrážečku Juřičky – 2:3! Bez asistence.

39:45
    Hosté jsou znovu v útoku, ale k další střele se už nedostanou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:57.

Druhá třetina je minulostí a hosté stále vedou o jednu branku, tentokrát však už 3:2. Za Jihlavu se prosadil podruhé v utkání Filip a také Juda, za domácí korigovali skóre Kunc s Gajarským. Uvidíme, co přinese druhá část.

40:01

40:20
    Hned zkraje třetiny začala Dukla kombinovat v útočném pásmu a Brož provětral Holatovy betony.

40:42
    Kometa hraje v plném počtu a zakládá útok.

41:30
    Hosté jsou od úvodu třetí části mírně aktivnější, ale zatím se domácí dobře brání.

42:38
    Rašín nahazoval na bránu, Holata přerušuje hru.

43:08
    Kučeřík dostal pas na modrou a měl spoustu prostoru, jeho střela byla zblokovaná a druhý pokus zastavil Juřička betonem.

44:42
    Meluzín ujížděl do brejku, ale hostující obránci ho odstavili od puku.

45:35
    Dukla kombinuje v útočném pásmu. Teď pálil Veleba a jeho střelu Holata vytěsnil nad brankovou konstrukci.

46:25
    Filip střílel od modré a jeho střelu má Holata v lapačce, bude se vhazovat v obranném pásmu Komety.

48:25
    Domácím se teď nedaří rozehrávka z obranné třetiny.

49:12
    Filip vybojoval puk za bránou, kterou objel a pokoušel se zakončit, ale Holata byl na místě v čas.

49:32
    Toto byla krásná individuální akce. VÍTĚZSLAV BROŽ dostal přihrávku na modrou, poté se protáhl mezi brněnskými hráči a nekompromisně zavěsil nad Holatovu lapačku. Teď to bude pro domácí těžké. Zvrátí vývoj utkání? Bez asistence.

50:10
    Další nebezpečný pokus vyslal od modré čáry jeden z hostů, Holata však jeho pokus dokázal lapit ve své rukavici.

51:02
    Teď Rašín nahazoval od modré, jeho střelu Holata pouze vyrazil před sebe a hostující se snažili dorazit puk do brány. Holata teď skvěle podržel svůj tým, když schoval puk pod výstroj.

52:24
    Studený chtěl nahodit na bránu, ale jeho střela byla zblokovaná jihlavským obráncem. Dukla teď Kometu nepouští do větších šancí.

53:54
    Caha si najel do útočné třetiny a pohodlně zabruslil až za bránu. Když chtěl přihrávat Sedláčkovi, jeho pas byl zblokovaný do ochranné sítě.

55:47
    Teď hosté nemohli napadat, protože byli v ofsajdovém postavení. Kometě ale opět dělá problém rozehrávka.

56:01
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Brož – 2 min., podražení).

57:28
    Už to mohlo být jen o branku. Teď Gajarský pálil z pravého kruhu a nastřelil tyč! Velká škoda pro domácí.

58:01
    Hosté hrají v plném počtu. Teď hra přerušena z důvodu přihrávky rukou, vhazuje se ve středním pásmu blíže Brněnské svatyni.

59:03
    Minárik mohl zakončovat, ale puk mu sjel z čepele. Oddechový čas pro Kometu. Kometa to bude zkoušet v 6.

59:22
    Veleba měl spoustu prostoru aby ze střední třetiny zakončoval do prázdné branky, jeho pokus ale zastavil Kučeřík.

Do třetí třetiny musela Kometa opět dotahovat jednobrankové manko. Domácí se snažili vyrovnat, ale nepodařilo se jim to. Jedinou branku v poslední části jsme viděli ze strany Dukly a to z hole Vítězslava Brože. Největší šanci na straně Komety měl Adam Gajarský, který ke konci třetiny v přesilové hře nastřelil tyč. Všechny tři body tedy bere Jihlava.

To je od nás dnes vše. Sportu zdar, hokeji zvlášť! (15:09:23)

Daniel Kinc

Šimon Albrecht

Branky a nahrávky: 21. Kunc, 40. Gajarský – 18. Filip, 25. Filip (Úlovec), 38. Juda (Daňhel), 50. Brož

HC Kometa Brno: Holata (Pleticha) – Věžník, T. Sedláček, Kučeřík, Buchal, J. Sedláček, P. Vašíček, Studený – Popelka, Caha, Minárik, Meluzín, Zajíček, Novák, Kavický, Gajarský, D. Vašíček, Kunc, Kadlic (C).

Rozhodčí: Slavka – Maloušek, Maťašovský.