3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Rusko
Pátek 13.10.2017, 17:30 • Příbram • Reprezentace do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

V Příbrami se odehrají tři přátelské duely právě mezi Českem a reprezentací Ruska. Každý den, od pátku do neděle, je zahájení zápasu od 17:30.

Vítám všechny hokejové fanoušky u mezistátního přátelského zápasu mezi Českou republikou a Ruskem, zápase se odehraje na zimním stadionu v Příbrami, úvodní buly bude vhozeno v 17:30, tak si to nenechte ujít!

Česko: Dostál (Kolář) – Kleiner, Bernáth, Adámek, Klejna, Dluhoš, Had, Seeman, Michálek – Matiášek, Šír, Šik, Prošek, Kropáček, Plášek, Arnošt, Sklenář, Šedivý, Brož, Žemba, Ouřada, Střondala, Přikryl

Rusko: Miftachov (Isajev)– Galenjuk, Malyšev, Gabdrachmanov, Porošin, Sitdikov, Semykin, Solopanov, Komarov, Misjul, Zhuralev, Valitov – Alexandrov, Astaševskij, Bedanin, Denisenko, Diadenkin, Garajev, Kizimov, Isčakov, Marčenko, Rtiščev, Michajlov, Rožkov, Sorkin, Podkolzin.

Na ledě již máme oba národní týmy, za malou chvíli si vyslechneme státní hymny České republiky a Ruska.

Máme za sebou státní hymny, úvodní buly bude vhozeno za malou chvíli!

00:01

00:01
    Úvodní buly pro Česko, které se ihned tlačí dopředu.

00:55
    Matiášek zatáhl puk do útočné třetiny, ovšem zbytek týmu šel střídat, takže mu nezbylo nic jiného, než nahodit puk na Miftachova.

01:41
    Nyní pro změnu nahození musel čelit český gólman Dostál.

02:05
    Po buly v útočném pásmu vypálil Otakar Šik, ovšem jeho pokus byl zblokovaný jedním z ruských hráčů mimo.

02:23
    Icing Ruska.

03:54
    Ruský tým se vydal do rychlého protiútoku, jenže Rtiščev byl příliš rychlý a je z toho ofsajd.

04:40
    Garajev postupoval ze strany sám na Dostála, zvolil rychlou střelou, ale gólman Dostál udržel bezbrankový stav.

05:21
    Nyní Dostál podržel puk pod lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.

05:42
    Jan Dluhoš dostal puk na vrcholu pravého kruhu, vypálil svižnou ránu, ale na překonání Miftachova to nestačilo.

06:40
    Aktivní Vasilij Rtiščev vypálil další ránu z pravé strany, zatím skvěle chytající Lukáš Dostál byl opět pozorný a skryl puk do svého klína.

07:57
    Další icing ruského týmu.

08:20
    Michajlov vypálil od modré střely mimo tři tyče.

09:30
    Rožkov dostal nabito na modrou čáru, ovšem jeho tvrdý pokus končí mimo.

10:08
    Závar před Dostálem vyřešil jedním z českých obránců, který puk odpálil ven z třetiny.

10:58
    Petr Had stál na modré lajně, měl před sebou volný prostor, tak zkusil vypálit, ale Miftachov jeho pokus viděl a v pohodě ho skryl do své lapačky.

12:16
    Michajlov si s puk vjel do prostoru mezi kruží, vypálil, jenže naštěstí pro český tým to bylo mimo! Tohle byla první velká šance zápasu!

14:14
    Český tým potřeboval vystřídat, takže po přejetí červené čáry následovalo pouze nahození za branku Ruska.

15:28
    Do konce první třetiny zbývá necelých pět minut, český tým zatím hraje s Ruskem velmi vyrovnanou partii.

16:21
    Zakázané uvolnění ruského týmu.

17:30
    Český tým nyní na delší dobu zatlačil na Rusy, ale kromě nepřesných ran se český tým zatím k ničemu nedostal. Nyní se musel ruský tým osvobodit pouze za cenu icingu.

18:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    A máme zde první branku utkání! Vojtěch Kropáček vybojoval puk před brankou Ruska, následně předložil puk JANU MATIÁŠKOVI, který prostřelil Miftachova a je to 1:0 pro Česko!

19:29
    Ruský tým vrhl veškeré síly do útoku a snaží se v závěru třetiny rychle vyrovnat.

20:00

Máme za sebou první třetinu utkání mezi Českou republikou a Ruskem, jedná se o velmi vyrovnané utkání, které zatím nenabídlo příliš šancí, ale v závěru první třetiny se přeci jen český tým dokázal prosadit díky dvojici Kropáček – Matiášek, druhý jmenovaný dostal puk před odkrytou branku a otevřel tak skóre utkání. Druhá třetina začne zhruba v 18:15.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrály hosté z Ruska.

21:00
    Ihned na začátku druhé třetiny se hokejisté Ruska dostali k ohrožení Dostála, ovšem skákavý puk odvrátil před brankářem, který jinak chytá za Kometu Brno, jeden z obránců pryč.

21:25
    Vyloučení v týmu Rusko (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Kirill Marčenko.

22:25
    První minuta přesilové hry nepřinesla žádné ohrožení pro brankáře Miftachova. Miftachov jinak chytá za AK Bars Kazaň.

23:25
    Ruský tým hraje v plném počtu.

24:26
    Ruský tým postupoval směrem k Dostálovi ve třech hráčích, ale naštěstí pro český tým Rusové prováhali ideální možnost ke střele, takže z toho nakonec byla pouze slabá střela do betonů Dostála.

26:20
    Nyní sledujeme pasáž bez šancí na obou stranách. Naopak k vidění je hodně soubojů ve střední pásmu.

28:30
    Denisenko předvedl v útočné třetině krásnou stahovačku, po které přišla tvrdá rána, kterou Dostál vytěsnil ramenem nad.

29:20
    Vyloučení v týmu Česko (Dominik Sklenář – 2 min., hákování).

29:50
    Rusové uzamkli český tým ve vlastním pásmu, v pravém kruhu dostal nabito Valitov, ale Dostál se dokázal rychle přemístit a střelu vytěsnil mimo tři tyče.

30:09
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Nyní už to ale ruskému týmu vyšlo, KIRILL MARČENKO se ocitl zcela osamocen na kruhu, pro ruského snipera nebyl problém propálit Dostála a vyrovnat na 1:1.

30:40
    Vyrovnaný stav netrval příliš dlouho! Karel Plášek přistrčil puk VOJTĚCHU STŘONDALOVI, který si popojel mezi kruhy a střelou do šibenice vrací vedení na českou stranu. Asistence: Karel Plášek.

32:04
    Isčakov clonil před Dostálem, který ale puk celou dobu viděl a přikryl ho do lapačky. Vhazovat se bude po jeho levici.

33:10
    Na puku je nyní ruský tým, který pálí jednu střelu za druhou na českého gólmana, ale většina střel je zablokována.

33:59
    Sorkinovi se povedl propálit obranný val, ale na Dostála si nepřišel.

34:17
    Do dvojité šance se na ruské straně dostával Kizimov, ale Dostál si s jeho střelou na dvakrát poradil.

34:27
    Vyloučení v týmu Česko (Vojtěch Střondala – 2 min., hákování).

35:39
    Český tým se zatím v oslabení brání velmi dobře, ruský tým se nemůže dostat do soustavného tlaku.

36:09
    Sorkin z pravé rohu nastřeloval puk před branku, jenže tam nebyl ho nikdo netrefil, takže puk míří z obranné třetiny pryč.

36:27
    Český tým hraje v plném počtu.

36:28
    Dostál předvedl další dobrý zákrok proti střele Bedanina.

37:06
    Solopanov vystřelil svižnou ránou po zemi, kterou jeden z českých obránců ztečoval vysoko nad, vhazovat se bude po levici Lukáše Dostála.

37:46
    Isčakov jel s Denisenkem do brejku 2 na 1, prvně jmenovaný přihrál Denisenkovi, který měl před sebou téměř odkrytou branku, ovšem Dostál předvedl nádherný zákrok, kterému zatleskalo zhruba stovka fanoušků v hale. Stav je tak stále 2:1 pro český tým!

39:53
    Pár vteřin před koncem druhé třetiny ještě vypálil Rtiščev do lapačky Lukáše Dostála.

40:00

Právě nám skončila druhá třetina, druhá třetina přinesla mnohem více šancí, než ta první. Branky padly v rozmezí 31 vteřin, nejprve se trefil ruský Kirill Marčenko, na kterého za 31 vteřin odpověděl Vojtěch Štrondala, který tak rychle vrátil vedení na stranu Česka. Druhá třetina začne zhruba v 18:58.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny pro Česko.

40:19
    První akci českého týmu zastavil ofsajd.

41:43
    Vyloučení v týmu Rusko (Kizimov – 2 min., nedovolené bránění).

42:27
    Velká šance českého týmu. Střondalůjv pokus sice zablokoval ruský hráče, ovšem puk se odrazil k Pláškovi, který mohl dorazit do prázdné brány, ovšem puk nezvedl a přízemní střelu dokázal gólman Miftachov vytěsnit.

43:43

43:47
    Icing Česka.

44:40
    Vyloučení v týmu Česko (Seeman – 2 min., držení protihráče).

45:07
    Češi se osvobozují od tlaku Ruska vyhozením až na druhou stranu hřiště.

46:08
    Isčakov ujel na pravém křídle, sjel si mezi kruhy, ale jeho tvrdý pokus končí mimo tři tyče Dostála, dobrá šance pro ruský tým!

46:40
    Český tým se ubránil, nyní již hraje v plném počtu.

48:30
    Nenápadná střela Astaševskije končí nad.

48:52
    Vyloučení v týmu Rusko (Arťom Komarov – 2 min., sekání).

49:37
    Klejna si připisuje střelu na branku od modré čáry, ale byla to spíše taková propagační střela, s kterou neměl ruský gólman větší problémy.

49:58
    Český tým má za sebou více než minutu přesilové hry, Češi drží ruský tým ve vlastní obranné třetině, tohohle tlaku je potřeba využít!

50:45
    Střondala dostal tvrdou přihrávku, kterou musel na dvakrát zpracovat, následná střela skončila na rameni ruského gólmana.

50:54
    Autorem branky je JAN MATIÁŠEK, který dostal ideální přihrávku před branku od Filipa Přikryla, kterou musel zcela osamocen využít a zvýšit stav na 3:1 pro Česko! Asistence: Filip Přikryl.

50:54
    Po vstřelené brance musí následovat opravy branky ruského týmu, která není ve svém obvyklém postavení.

52:08
    Češi nahodili před branku, kde stál Karel Plášek, který tečoval těsně před brankářem, puk již nestihl příliš změnit směr a Miftachov ho tak stačil vytěsnit mimo.

53:32
    Dobrá individuální akce Semykina, který si z pravé křídla sjel na střed, kde se pokusil ohrozit Dostála, ovšem střela vedle nemohla gólmana Komety ohrozit.

54:00
    Galenjuk dostal nabit na modrou čáru, ovšem jeho pokus po ledě skončil mimo.

54:40
    Vojtěch Kropáček předvedl individuální akci, z vlastní třetiny dojel až pro Miftachova, kde ale s pukem nic nevymyslel a ruský brankář ho získal pro svůj tým bez větších problémů.

55:50
    Dominik Sklenář dostal puk mezi kruhy, ovšem střela se mu příliš nepovedla, takže Miftachov našel bez problémů svůj puk ve své lapačce.

57:00
    Do konce zápasu zbývají poslední tři minuty, český tým v poklidu kráčí za vítězstvím nad ruským týmem.

58:05
    Češi se snaží dohrát zbytek zápasu v útočné třetině.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:30
    Ruský tým se již smířil s tím, že tenhle zápas nedopadne a vypadá to, že Češi vyhrají 3:1!

Český tým zvítězil 3:1 a vyhrál tak první ze tří soubojů nad Ruskem, v zápase byl nejlepším hráčem rozhodně Lukáš Dostál, který pochytal většinu šancí ruského týmu.

Dnes je to od nás z tohoto zápasu všechno, děkuji za pozornost a těším se na vás u další online přenosů. Karel Milec (19:28:29)

Karel Milec

Branky a nahrávky: 19. Matiášek (Kropáček), 31. Střondala (Plášek), 51. Matiášek (Přikryl) – 31. Marčenko