Lipt. Mikuláš – Košice 5:3 (kon.) | Trenčín – Poprad 3:2 (po pr.) | Zvolen – Nitra 3:4 (0:1 po s.n.)
Nové Zámky – Detva 3:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 13.10.2017, 18:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 11. kolo

Videli sme naozaj vynikajúci zápas, oba tímy predviedli dobrý hokej, hostia otočili vedenie Dukly, ale Varga skvelou strelou v závere dostal zápas do predĺženia. Tam boli o čosi aktívnejší Trenčania a vďaka Sojčíkovi svoju úspešnú sériu natiahli už na 12 zápasov! Popradská séria sa skončila na sedmičke. (20:26:11)

64:17
    Trenčín dal gól!
    Popradčania puk stratili v útočnom pásme, Mikula ho posunul do priestoru PETROVI SOJČÍKOVI a ten rozhodol z nájazdu strelou povedľa pravého betónu brankára.
    Asistencie: Ondrej Mikula.

62:35
    Davydov mal pred bránou Mlynaroviča, ale jeho nahodenie bolo stečované na ochrannú sieť.

60:55
    Svitana v prečíslení pokazil prihrávku, z protiútoku Fruhauf schoval strelu za obrancu, Ivanov zasiahol reflexívne.

60:08
    Starosta nabral rýchlosť na ľavom krídle, prudkým príklepom trafil tesne nad hornú žrdku.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Vo výbornom zápase si oba tímy pripisujú zaslúžený bod. Stále však nie je jasné, kto predĺži svoju víťaznú sériu. Rozhodne o tom predĺženie?

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:58
    Mlynarovič v samom závere výborne zabojoval pri zadnom mantineli, posunul spoza brány na voľného Abdula a ten mohol pohotovou strelou z pravého kruhu rozhodnúť. Valent dobre zareagoval a puk udržal.

59:29
    Dukla ťaží z vyrovnania a snaží sa vybojovať tri body, hostia radšej odpálili cez všetky čiary.

58:15
    Dukla vyrovnáva. Výborný pas Cebáka z vlastnej tretiny na TIBORA VARGU, ktorý tak pred obrancom získal kúsok náskoku a z pravého kruhu trafil úplne dokonale do protiľahlého horného rohu.
    Asistencia: Juraj Cebák

57:54
    Dukla sa nedostáva do tlaku, teraz navyše po zakázanom uvoľnení bude musieť brániť.

57:07
    Bezúch mal obrovskú rýchlosť na pravom krídle, stihol ešte vystreliť, potom nepríjemne spadol a udrel sa o mantinel, ukazoval na hruď, takže buď vyrazený dych, alebo to môže byť aj horšie s jedným z ťahúňov Dukly, Odišiel do šatne.

56:30
    Nahodenie Cebáka od modrej prešlo až k Ivanovovi, skackajúci puk potom zamietol na bránu MIkula, ale brankár hostí strelu pokryl.

56:14
    Starostovu bombu od modrej tečoval Bondra na ochrannú sieť.

55:38
    Snaha prvej trenčianskej formácie v útočnom pásme, ale po nepresnej prihrávke vyhodil puk Abdul.

53:54
    Popradčania sa nesnažia len brániť, ale chcú aj udržať puk čo nabližšie k trenčianskej bráne.

52:25
    Obetavé bránenie Popradčanov, dve strely obrancov Dukly od modrej, Majdan aj Matej Paločko sa obetavo postavili do striel a nepustili puky na bránu.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 28. Dlouhý, 59. Varga (Cebák), 65. Sojčík (Mikula) – 49. Majdan (Davydov, Fabian), 50. Svitana (Abdul)

HK DUKLA Trenčín: Valent – Starosta, Romančík, Cebák, Frühauf, Holenda, Bohunický, Themár – Bezúch, Ölvecký, Radivojevič – T.Varga, Bulík, Sojčík – Gašparovič, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Pardavý ml., J.Švec – Jakubec
    HK Poprad: Ivanov – Davydov, Fabian, P.König, D.Brejčák, Jáchym, McDowell, Dinda, Zadražil – Majdan, Heizer, Ježek – Svitana, Mlynarovič, Abdul – Matúš Paločko, Matej Paločko, Bogoslovskij – D.Bondra, Lichanec, Martančík

Rozhodčí: Baluška, D.Konc – Výleta, Šefčík