Barys – Kunlun 4:3 (po pr.) | Omsk – Chabarovsk 0:1 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Vladivostok 1:3 (kon.)
Čeljabinsk – HC Slovan 2:1 (kon.) | Jekatěrinburg – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Magnitogorsk – Viťaz 3:1 (kon.)
Avangard Omsk
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Amur Chabarovsk
Sobota 14.10.2017, 13:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám tu všechny příznivce dobrého hokeje! Součástí sobotního programu Kontinentální hokejové ligy je také utkání mezi Avangardem Omsk a Amurem Chabarovsk. Domácí jsou favoritem zápasu, vždyť patří ke špičkovým týmům soutěže. To Amur se nachází mimo pozice, které zaručují účast v play off.

Amur Chabarovsk:
    Hokejisté Chabarovsku nasbírali ve 20 zápasech 22 bodů a v tabulce Východní konference jim patří jedenáctá pozice. Na osmé místo, které zaručuje postup do play off, ztrácejí už 9 bodů. Formu ale Amur chytil v poslední době slušnou. Z posledních pěti zápasů totiž prohrál jediný. Naposledy zdolali hráči tohoto klubu 5:4 v prodloužení silný Magnitogorsk.

Nejproduktivnější hráči:
    Alexej Byvalcev – 17b (6+11)
    Oleg Li – 14b (3+11)
    Vjačeslav Ušenin a Vladislav Ušenin – 10b (5+5)

Brankář:
    Juha Metsona – 19 zápasů, průměr 2,61, úspěšnost 91,1 %

Avangard Omsk:
    Hokejisté Omsku mají na kontě 38 bodů a jsou druhým nejlepším týmem Východní konference. Sibiřský celek spoléhá především na pevnou defenzivu v čele s Dominikem Furchem, jenž patří k nejlepším gólmanům soutěže. V úterý se hráči Avangardu trochu zadrhli, když na domácím ledě prohráli 3:4 s Barysem Astana. Ve čtvrtek si však své fanoušky udobřili výhrou 3:0 nad Kunlunem.

André Petersson a Dmitrij Kugryšev – 14b (6+8)
    Ilja Michejev – 13b (4+9)

Brankář:
    Dominik Furch – 18 zápasů, průměr 1,62, úspěšnost 94,2 %

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Minejev, Lisov, Berezin, Martynov, Ahnelöv, Nazarkin – Fisenko, Chochrjakov, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Pěrežogin (A) – Everberg, Stas, Fajzullin – Manukjan.

Amur Chabarovsk: Metsola (Alikin) – Kondratěv, Kuzmin, J. Kolář (A), Jordán, Aťušov (C), Averin, Karmaškov – T. Zohorna, Byvalcev, O. Li – Potěchin, Rasskazov, Frolov (A) – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, Gorškov – Dědunov, Kacuba, Klopov – Jurtajkin.

Rozhodčí: Cyplakov, Ibatulin – Antonov, Ponomarjov.

00:01

00:30
    Dvě minuty za podražení obdržel Jevgenij Medveděv. Hosté si tak hned v úvodu zápasu zahrají přesilovku.

01:28
    Domácí zatím odolávají. Ustáli polovinu z oslabení.

01:49
    Hosty dělily od vedoucího gólu centimetry! Z pravého kruhu pálil Alexej Byvalcev, který orazítkoval tyčku Furchovy branky!

02:31
    Domácí jsou už v plném počtu.

03:51
    Puk byl sražen mimo hrací plochu. Vhazuje se před Furchem.

04:15
    Petersson se dostal do útočného pásma až v momentě, kdy mu modrou čáru již přejel Pěrežogin. Pískáno postavení mimo hru.

04:45
    Dopředu se hnal Ansel Galimov. Brankář Metsola si však dobře vyjel a odehrál puk před domácím útočníkem.

05:35
    Sehrávku první domácí formace zakončoval střelou z levé strany Dmitrij Kugryšev. Metsola má kotouč na hrudi.

06:07
    Oleg Li to zkoušel z poměrně ostrého úhlu. Furch zakročil levým betonem.

06:21
    Kirill Rasskazov zachytil špatnou rozehrávku Avangardu. Jeho střelu schoval do lapačky Dominik Furch.

06:21
    Následuje reklamní přestávka.

07:32
    Domácí jsou v útočném pásmu, ale puk honí po rozích. Metsola tak může být zatím v klidu.

08:02
    Berezin zachytil hostující vyhození na modré čáře a nahrál před branku Dmitriji Kugryševovi. Metsona si střelu k bližší tyčce pohlídal.

08:29
    Od modré čáry pálil Jegor Martynov. Metsola jeho pokus vyrazil.

09:37
    Opět Martynov, který nahazoval puk na branku od pravého mantinelu. Metsola zakročil lapačkou.

10:21
    Do střely Dennise Everberga vložil hůl obránce Kondratěv. Puk se odrazil za hostující branku.

11:03
    Velký tlak Omsku! Z levé strany se natlačil do zakončení Everberg, poté pálil z druhé strany Berezin, ale Metsola stačil obě střely pokrýt!

11:55
    Střela Alexeje Byvalceva končí ve Furchově lapačce. Hosté získali buly v útočném pásmu.

12:20
    Domácí obránce Jonas Ahnelöv se pustil do hodně odvážného průniku. Jednoho protihráče si dokázal obhodit, druhý ho už zastavil.

13:14
    Domácí obránce holí tečoval puk do hlediště. Bude se vhazovat před Furchovou brankou.

14:03
    Rychlý protiútok Amuru zakončoval Tomáš Zohorna. Český reprezentační útočník minul branku.

14:04
    Bude se ale vylučovat. Domácí Dennis Everberg je potrestán za podražení.

14:40
    Domácím se podařilo vyhodit.

15:27
    V oslabení dokonce zahrozil Pjotr Chochrjakov. Jeho střelu musel vyrážet Metsola.

16:05
    Domácí odehráli oslabení velmi dobře. Už jsou kompletní.

17:03
    Zápěstím pálil Dmitrij Klopov. Jeho střela prosvištěla nad domácí brankou.

17:35
    Dlouhou přihrávku nestačil Tomáš Zohorna zpracovat, ale alespoň puk tečoval a tak se nepíská zakázané uvolnění.

17:51
    Na druhé straně pálil přes obránce Dmitrij Kugryšev. Dorážet se pak ještě snažil Michail Fisenko, ovšem Metsola si se vším poradil.

18:45
    Potěchin v útočném pásmu přenechal puk Kirillu Rasskazovovi, který netrefil domácí klec.

19:01
    Je tu už poslední minuta první části zápasu.

19:16
    Domácí v postavení mimo hru.

19:53
    Kugryšev nabral ve středním pásmu rychlost, ale poté nedokázal přesně nahrát najíždějícímu Fisenkovi. V první třetině gól zřejmě nepadne.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

V první třetině jsme gól neviděli. Hrál se vyrovnaný hokej s minimem vyložených brankových příležitostí a většinou se zakončovalo spíše ze střední vzdálenosti. Uvidíme, zda se po přestávce hra více otevře.

20:49
    Metsola zalehl volný puk ve svém brankovišti. Nařízeno buly v útočném pásmu Omsku.

20:57
    Opět pozorný Metsola. Puk se od zadního mantinelu odrazil na hůl Valentina Pjanova, ovšem hostující brankář se stačil proti střelci přemístit.

21:52
    Po zmatcích v hostující rozehrávce sklepl Petersson puk před branku na Kirilla Semjonova. Ten sám před Metsolou bekhendem vysoko přestřelil!

22:26
    Domácí začali druhou třetinu náporem, soupeře nepouštějí z jeho obranného pásma.

22:55
    Na přihrávku Chochrjakova si sjížděl Everberg, ale nedokázal kotouč tečovat za záda Metsoly. Domácí postupně prostřídávají a neskutečně dusí unavenou pětici soupeře!

23:46
    Až teď přichází přerušení hry a úleva pro hosty. Ta je však jen relativní, protože za hákování je poslán na trestnou lavici Denis Kuzmin.

24:26
    Hosté dokázali vyhodit.

24:49
    Od modré pálil Ahnelöv, puk skončil na zadním mantinelu.

25:10
    Teď už hosté zase vyhazují.

25:31
    Z levého kruhu střílel Dmitrij Kugryšev, Juha Metsola zasáhl levým betonem.

25:47

26:15
    Zakázané uvolnění Amuru. Hosté jsou ve druhé třetině pod velkým tlakem, ale stále drží bezgólový stav.

26:26
    Snad poprvé zahrozili ve druhé třetině hosté. Oleg Li našel zpoza branky Tomáše Zohornu, ale Dominik Furch měl lapačku na správném místě! Následuje reklamní přestávka.

27:15
    Jordánův pas Vjačeslav Ušenin jen protečoval do útočné třetiny. Tam se kotouče ujímají domácí.

27:43
    Zakázané uvolnění Chabarovsku.

27:58
    Z první se opřel do kotouče Jegor Martynov, branku Amuru však minul.

28:30
    Chabarovsk právě vstřelil branku!
    Hosté se ujímají vedení! Amuru skvěle vyšel rychlý brejk, do kterého se zapojilo celé elitní útočné trio mužstva. Byvalcev nahrál Zohornovi, který v útočném pásmu vysunul rozjetého OLEGA LI a ten bekhendem zasunul puk mezi Furchovy betony. Asistence: Alexej Byvalcev a Tomáš Zohorna.
    28:30 Oleg LI - 0:1

29:45
    Domácí si zahrají přesilovku. Vladislav Ušenin je vyloučen za hákování.

30:52
    Přihrávku Košeleva na Michejeva srazil do ochranné sítě Vitalij Aťušov. Vhazuje se v útočném pásmu Omsku.

31:03
    Jordán vyhodil až za Furchovu branku.

31:46

32:09
    Domácím zatím není přáno. Šanci Ansela Galimova zastavil betonem Metsola. Útočník Omsku už to přitom měl do téměř odkryté klece, ale finský gólman se bleskově přesunul!

32:42
    Dennis Everberg šikovně tečoval nahození od modré čáry. Metsola ale vyráží puk.

33:45
    Amur je většinu prostřední periody pod tlakem, ale přesto se po jednom rychlém brejku dostal do vedení. Avangard se zatím střelecky trápí.

34:05
    Po vhazování pálil od modré čáry Jevgenij Medveděv. Jeho střela však byla zablokována.

34:10
    Bogdan Potěchin vyhodil kotouč do hlediště a to znamená vyloučení za zdržování hry. Další přesilovka pro domácí Avangard.

34:38
    To už není možné! Jegor Martynov dorážel z kruhu do odkryté branky, ale kotouč se tam nějakým záhadným způsobem nedostal. Zřejmě ho srazil mimo obránce.

35:25
    Hosté vyhazují.

35:56
    Hosté posílají puk až za Furcha. Přesilovka Omsku se chýlí ke konci.

36:14
    Střelu Ilji Michejeva z levého kruhu má v lapačce Metsola. Hosté jsou už v plném počtu.

36:47
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Omsk vede v této třetině na střely 13:3, přesto se gólově prosadili jen hosté.

37:05
    Postavením mimo hru se teď provinili také domácí hokejisté.

37:24
    V závěru třetiny se hra začíná hodně kouskovat. Domácí nyní zahráli na zakázané uvolnění.

37:43
    Mohlo to být dokonce 0:2! Alexandr Gorškov našel před brankou Vladislava Ušenina, který se snažil zakončovat do protipohybu Dominika Furcha, ale český gólman Avangard zachránil.

38:34
    Hosté se snaží dohrát druhou část co nejdále od své branky. Furch nyní musel přerušit hru.

39:01
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

39:40

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Většina druhé třetiny se hrála pod taktovkou Avangardu. Domácí měli tlak i zajímavé příležitosti, ale nedokázali překonat brankáře Metsolu. Ve 29. minutě se naopak z ojedinělého brejku prosadili hokejisté Amuru, když po Zohornově přihrávce otevřel skóre Oleg Li. Hráči Omsku tak mají v kabinách o čem přemýšlet.

41:21
    Jan Kolář před útočnou modrou zbrzdil Košeleva a domácí se tak vystavili do ofsajdu.

42:10
    Třetí část se rozjíždí pomaleji, zatím jsme neviděli žádnou šanci.

42:27
    Volný puk přikryl Furch. Buly po jeho levici.

43:19
    Dobré střídání první hostující formace, která se drží v útočném pásmu.

43:58
    Ilja Michejev našel před brankovištěm volného Semjona Košeleva, který nepřekonal brankáře Metsolu! Ten stále drží čisté konto.

44:15
    Střelu Medveděva od modré čáry udržel Metsola na své výstroji. Domácí tak nemohli dorážet.

44:45
    Arťom Manukjan u mantinelu zboural Jana Kováře. Rozhodčí raději přerušili hru, ale český obránce Amuru je zřejmě v pořádku. Vylučovat se nebude.

45:57
    Amur si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení pro Jevgenije Medveděva.

46:29
    Ansel Galimov vyhazuje.

47:20
    Střela Alexandra Frolova byla sražena nad branku Avangardu. Hosté drží útočné pásmo.

47:58
    Domácí oslabení přestáli, jsou v plném počtu.

48:25
    Kirill Semjonov projel po levém křídle až do zakončení, jeho střela však byla sražena do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

48:37
    Z levého kruhu pálil opět Kirill Semjonov. Metsola má puk na hrudi.

49:02
    Medveděv předkládal kotouč před branku Peterssonovi, ale do přihrávky vložil hůl Klopov!

49:29
    Další střela Kirilla Semjonova, kterou pokryl Metsola. Ten následně stačil zalehnout puk před dotírajícím Andrém Peterssonem.

50:40
    Ilja Michejev objel branku a po jeho akci zůstal kotouč stát u brankoviště. Košelev se však nestačil včas zorientovat.

51:14
    Od modré čáry střílel Kirill Semjonov. Ten netrefil branku.

51:31
    Dmitrij Klopov obdržel trest za vysokou hůl. Domácí budou hrát přesilovku.

52:14
    Střela Jevgenije Medveděva neprošla až na Metsolu. Hostující obrana stále odolává.

53:05
    Nahození Medveděva tečoval Semjon Košelev, ale puk se odrazil vedle hostující klece!

53:35
    Domácí měli obrovský tlak, ale žádná ze střel neprošla až do sítě soupeře. Hosté jsou již kompletní!

54:46
    Domácí jsou nadále ve velkém náporu, ale není jim přáno! Metsola už ležel, ale puk, který dorážel do branky Kugryšev, ještě dokázal vychýlit mimo tyče nataženou lapačkou!

55:32
    Nabídku Michejeva nedokázal jeho spoluhráč tečovat tak, aby puk zamířil za Metsolu.

56:05
    Tomáš Zohorna nyní šetří cenný čas pro Amur. Puk drží za brankou Omsku.

56:32
    Petersson přenesl hru na Alexandra Pěrežogina, který byl volný na pravém kruhu. Metsola si stačil povyjet a opět dokázal zakročit.

56:45
    Chochrjakov zpoza branky hrnul puk do brankoviště. Metsola ho v pádu odpálil hokejkou.

57:20
    Hosté jsou v těžké defenzivě! Pjotr Chochrjakov z levého kruhu těsně přestřelil!

58:19
    Hosté dostali puk alespoň do středního pásma.

58:35
    Bogdan Potěchin teď dokonce vyrazil dopředu, bekhendem ale netrefil branku.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny. Avangard má obrovský tlak!

59:05
    Domácí branka je prázdná!

59:41
    Oddechový čas pro domácí. Amur dělí 19 sekund od vítězství.

59:41
    Time-out si následně vyžádali i hosté.

59:50
    Kugryšev nacpal puk před branku, kde se po šermované hostujících obránců s útočníky soupeře odrazil mimo.

60:00
    Ještě se bude telefonovat! Juha Metsola ve svém brankovišti zalehl puk a rozhodčí se chtějí přesvědčit, zda už to nebylo za brankovou čárou.

60:00
    Nebylo, hostující gólman tedy zmařil i poslední naděje Omsku na vyrovnání. Amur vítězí!

Hokejisté Amuru Chabarovsk se radují! Od druhé třetiny se v Omsku jen bránili, ale přesto v místní hokejové aréně vítězí 1:0. Pod jediným gólem zápasu je podepsán i Tomáš Zohorna, který ho připravil pro Olega Li. Domácí poté do defenzivy soupeře bušili a bušili, ale vynikající Juha Metsola v brance Amuru za brankovou čáru žádný puk nepustil.