New Jersey – Washington 2:5 (kon.) | Columbus – NY Rangers 3:1 (kon.) | Colorado – Anaheim 3:1 (kon.)
Calgary – Ottawa 0:6 (kon.) | Vegas – Detroit 3:6 (kon.)
Calgary Flames
0:6 (0:1, 0:1, 0:4)
Ottawa Senators
Sobota 14.10.2017, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání ve Scotiabank Saddledome v Calgary sledovalo 19 289 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (05:53:26)

3. Mark Stone (OTT) 1+1

Dnešní utkání je u konce a hostující brankář Craig Anderson se raduje z 39. čistého konta v kariéře NHL. Na první branku se sice čekalo poměrně dlouho, ale nakonec to Cody Ceci stihl ještě do konce první třetiny a podobně to vlastně bylo i s druhým zářezem. Trefa Dericka Brassarda totiž pro změnu přišla až v samotném závěru druhé periody, po které tak hosté vedli 2:0.

Důležitým momentem zápasu byla třetí branka, která přišla hned 68 vteřin po druhé přestávce a obstaral ji Mike Hoffman. Právě v ten moment Calgary jakoby rezignovalo, čímž povolilo další góly. Ve 46. minutě se tak prosadil Mark Stone, načež Ryan Dzingel ve 48. minutě vyhnal z brány Mikea Smithe. Ani Eddie Läck však neodešel s čistým štítem, neboť ho v 57. minutě překonal Chris Wideman.

Domácí tedy ztratili sérii vítězství, naopak hosté bodují také ve čtvrtém zápase nové sezóny.

Střely na bránu

CGY – 25
    OTT – 28

59:49
    Zřejmě poslední střelu Calgary obstaral Mark Giordano. Puk byl ale okamžitě zablokován.

59:11
    Ještě jeden zákrok si před chvílí připsal Eddie Läck. Teď už je kotouč pouze mezi modrými čarami.

58:36
    Calgary nyní poměrně často zakončuje, ale většinou se jedná o zakončení z větší vzdálenosti. Nějaký závar u brankoviště se nekoná.

58:01
    Zakázané uvolnění. Hra se znovu vrátí před Craiga Andersona.

57:51
    Domácí by Andersonovi rádi pokazili čisté konto, nicméně další zakončení od modré čáry si hostující brankář opět pohlídal.
    56:23 Chris WIDEMAN - 0:6

56:23
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Druhá využitá přesilová hra hostujícího celku. Kyle Turris zavezl puk do útočného pásma a poté na modré čáře našel CHRISE WIDEMANA, který dojížděl z druhé vlny. Mladý obránce Sens se s ničím nepáral a razantní střelu poslal přesně mimo dosah Eddieho Läcka. Asistence: Kyle Turris, Zack Smith.

55:48
    Kyle Turris se odhodlal k tvrdé střele, ale tou trefil jen břevno! Läckovi ještě dlouho bude zvonit v uších.

55:28
    Před chvílí sice musel zasahovat Anderson, ale poradil si na výbornou a nyní už se znovu hraje před Läckem.

54:55
    Jedovaté nahození Marka Stonea letělo pouze pár centimetrů vedle tyče Läckovy brány. Ottawa se nadále drží v útočném pásmu.

54:31
    Nepovedené utkání Calgary je v závěru zápasu podtrženo dalším vyloučením. Matthew Tkachuk (CGY) si odpyká dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

54:02
    Matthew Tkachuk se sice hodně snažil, ale nepřesnou rozehrávku spoluhráčů nedokázal zastavit ještě před brankovou čárou a je tedy pískán icing.

52:51
    Domácím se opravdu téměř nic nedaří. Další ofenzivně laděné choutky jsou přerušeny ofsajdem.

52:20
    Aktivní Jágr se znovu tlačil do dobré střelecké pozice. Nakonec to byl až jeden z obránců, kdo obstaral zakončení, jež bylo sraženo do ochranné sítě.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 20. Ceci (Pyatt, N. Thompson), 39. Brassard (Mark Stone, B. Ryan), 42. Hoffman (Ceci, Turris), 46. Mark Stone (Borowiecki, Brassard), 48. Dzingel (Chabot, Turris), 57. Ch. Wideman (Turris, Z. Smith)

Calgary Flames: M. Smith (48. Läck) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Bartkowski, Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Lazar – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Jágr – Ferland, Stajan, Brouwer (A).
    Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), Ch. Wideman, Claesson, Ceci, Borowiecki, Chabot, Jaroš – B. Ryan, Brassard, Mark Stone (A) – Z. Smith, Turris (A), Dzingel – Pyatt, Pageau, Hoffman – N. Thompson, Burrows.

Rozhodčí: Kendrick Nicholson, Dan O'Halloran – Vaughan Rody, Derek Amell

Diváci: 19 289