Standard – Kortrijk 3:1 (kon.) | Oostende – Club Brugge 2:3 (kon.) | Antverpy – Waregem 3:0 (kon.)
Standard Lutych
3:1 (3:1)
KV Kortrijk
Neděle 15.10.2017, 14:30 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická liga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Belgické ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Standard Lutych a KV Kortrijk.

KV Kortrijk odehrál devět zápasů a vybojoval devět bodů. Bilanci má 2-3-4 a je na dvanáctém místě v tabulce. Z posledních pěti zápasů vyhrál jednou, dvakrát prohrál a remizoval. Tým si poradil s Lokerenem 2:1. Mužstvo nestačilo na Club Bruggy 0:4 a Anderlecht 1:0. Remíza se narodila s Charleroi 0:0 a Eupen 1:1.

Standard Lutych odehrál dvanáct zápasů a vybojoval devět bodů, bilance 2-3-74. Skóre má 10:14. V tabulce je dvanáctý. Z posledních pěti zápasů dva prohrál a tři remizoval. Duely s Mouscronem 1:1, Waregemem 2:2 a Anderlechtem 2:2. Lutych nestačil na Antverpy 0:3 a na Oostende 1:2.

Poslední vzájemný zápas vyhrál KV Kortrijk 3:0. Kdo se bude radovat nyní?

1

1
    Paul-José Mpoku fauloval soupeře, rozehrávat budou hosté.

2
    Žlutou kartu dostává Vladimir Kovačević (KV Kortrijk).

3
    Paul-José Mpoku rozehrával nepřímý kop. Jeho centr se snesl před branku, obrana jen tečovala míč do autu. Vhazování pro domácí Lutych.

4
    Sledujeme aktivnější hru domácího týmu, který se snadněji dokáže probojovat do předbrankového prostoru. Problémy probojovat se do zakončení ale má.

6
    Lutych rozehrával rohový kop, následně se centr dostal do předbrankového prostoru, ale nikdo z domácích nedokázal hlavičkovat. Rozehrávat tak bude brankář Thomas Kaminski od své brány.

8
    Sledujeme poklidný úvod zápasu, ani jeden celek se nemůže stabilněji propracovat do zakončení.

10
    Domácí fotbalisté mají více ze hry, ale nemohou se propracovat do výraznějších šancí.

10
    Kortrijk právě vstřelil branku!
    Domácí sice měli více ze hry, ale jsou to hosté, kteří se dostávají do vedení. Lutych propadl na útočné polovině, do šance se dostal KRISTOF D'HAENE, který překonal brankáře střelou na vzdálenější tyč.
    10. Kristof D'HAENE - 0:1

12
    Standard právě vstřelil branku!
    Bleskově je vyrovnáno, jeden z hostujících hráčů hlavičkoval nešťastně míč do tyče, od které se míč odrazil do míst, kde byl EDMILSON JUNIOR. Jeho rána byla nechytatelná.
    12. Edmilson JUNIOR - 1:1

14
    Kortrijk se pokouší získat vedení zpět na svou stranu, ale zatím se nemůže dostat do výraznější šance.

15
    Carlinhos se propracoval do zajímavé střelecké pozice, míč směrem na bránu vyslal bez přípravy, jeho zakončení končí vysoko nad brankou.

16
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, Christian Luyindama Nekadio drží míč na útočné polovině, ale nemá komu přihrát.

18
    Standard kombinuje na své polovině, Sébastien Pocognoli dostal hru na útočnou polovinu, přihrávku zablokoval obránce, a tak hráči v červeném mají autové vhazování.

19
    Sébastien Pocognoli centroval velmi dobře před branku, na centr vyskočil nejlépe Paul-José Mpoku, který hlavou poslal míč do míst, kde byl gólman.

21
    Hostující celek se nyní pokusil vypracovat si rychlou šanci, ale Lucas Rougeaux byl faulovaný soupeřem. Rozehrávají tak fotbalisté v bílém.

22
    Dlouhý míč hned z první Paul-José Mpoku naservíroval do míst, kam si naběhl ORLANDO SÁ, který poměrně snadno překonal brankáře. To byla velmi rychlá a pohledná akce.
    22. Orlando SÁ - 2:1

23
    Dvacet minut hry, viděli jsme už tři branky, sledujeme útočný fotbal, který se musí fanouškům líbit. Více spokojení mohou být ti domácí.

24
    Domácí fotbalisté pokračují v aktivní hře, pokouší se něco vymyslet, ale přihrávka Carlinhose byla příliš dlouhá.

26
    Hostující celek hraje nyní aktivně v obranné fázi, domácí hráči tak nemají mnoho prostoru na vytvoření nějaké výraznější kombinace.

27
    Marně se Lutych pokouší získat převahu na útočné polovině, šance Orlanda Sá zneškodnil rychlým výběrem brankář Thomas Kaminski.

28
    Žlutou kartu dostává Sébastien Pocognoli (Standard Lutych).

30
    Hostující celek kombinuje na své obranné polovině, Abdul Ajagun se pokoušel rychle dostat hru do útočnou půlku, aktivní hrou vybojoval rohový kop.

30
    Teddy Chevalier rozehrával od rohového praporku, jeho centr usměrňoval spoluhráč do brány, ale netrefil se. Domácí gólman tak bude vykopávat.

31
    Sébastien Pocognoli hledal dobrým centrem spoluhráče, tím byl Edmilson Junior. Tento hráč ale na míč nedosáhl, zajímavě vypadající akce tak končí.

33
    Obrázek hry je poslední minuty hodně podobný. Hostující tým kombinuje na své polovině a hledá cesty cestičky, kterými by se mohl probojovat do zakončení.

33
    Orlando Sá centroval před branku, hledal spoluhráče, ale Răzvan Marin na míč nedosáhl. Vykopávat bude gólman Thomas Kaminski.

34
    Teddy Chevalier vypálil z hranice pokutového území, ale jeho rána končí nad brankou. Pokud to byl přesný, ale scházela přesnost.

35
    Domácí fotbalisté vybojovali míč a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře. Obrana ale zatím hraje hodně pozorně.

37
    Sledujeme klidnější pasáž hry, Larry Azouni se pokoušel probojovat do zakončení.

37
    Červenou kartu dostává Larry Azouni (KV Kortrijk). Hosté dohrávají v deseti, do šatny odchází Larry Azouni za hodně zbytečný faul.
    37. Červená karta

39
    Domácí fotbalisté se natlačili do pokutového území, domáhali se odpískání pokutového kopu, rozhodčí ale žádný faul neviděl, a tak se pokračuje dál.

40
    Pět minut hry nás dělí od konce poločasu, Sébastien Pocognoli se málem probojoval do zakončení, ale přihrávku na něj na poslední chvíli zablokoval Lucas Rougeaux.

41
    Carlinhos se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho zakončení na vzdálenější tyč postrádalo přesnost.

42
    Lutych pokračuje v aktivní hře a vysílá na polovinu soupeře jeden útok za druhým. Hosté hrající bez vyloučeného hráče se musí neustále bránit.

43
    Sébastien Pocognoli centroval před branku, tam byl Orlando Sá, který druhou branku v zápase nedává, jeho pokus byl zablokovaný.

44
    Domácí kontrolují hru, pokouší se přidat další branku.

44
    V pohodě hrající domácí celek přidává další gól, běžecký souboj vyhrál ORLANDO SÁ, který poslal míč na vzdálenější tyč, brankář zasáhnout nedokázal.
    44. Orlando SÁ - 3:1

45+1
    Nastavovat se bude jedna minuta.

45+1

Hned čtyři branky jsme viděli v prvním poločase. Hosté se dostali do vedení, ale pak inkasovali dvě branky v řadě. Následně se nechal vyloučil Larry Azouni. V závěru poločasu přidal svůj druhý gól Orlando Sá.

46

46
    Zápas, ve kterém vede domácí celek o dva góly a hosté hrají o deseti, pokračuje druhým poločasem.

47
    Hostující celek se pokouší hrát aktivně a pokouší se něco vymyslet před brankou, ale nemůže se probojovat do výraznější střelecké pozice.

48
    Fotbalisté v červeném mají převahu, Jevhen Makarenko mě co dělat, aby dokázal zastavit nebezpečně vypadající akci Lutychu.

50
    Răzvan Marin z velké dálky zkoušel trefit branku, ale jeho pokus postrádal přesnost. Vykopávat bude gólman Thomas Kaminski.

52
    Domácí tým hraje takticky velmi dobře, s míčem se pohybuje na útočné polovině, navíc drží hru daleko od své branky. Hosté to budou mít hodně těžké.

53
    Paul-José Mpoku zkoušel oslovit spoluhráče, dvoubrankového Orlanda Sá, který útočí na hattrick.

54
    Edmilson Junior vypálil z dobré pozice, jeho rána ale končí mimo branku.

55
    Žlutou kartu dostává Bennard Kumordzi (KV Kortrijk).

56
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Teddy Chevalier, přichází Jérémy Perbet.

56
    Volný kop budou rozehrávat domácí fotbalisté. Edmilson Junior se rychle dostal k míči a centroval před branku. S jeho pokusem si obrana dokázala ale poradit.

57
    Jeden z domácích hráčů byl nachytaný v postavení mimo hru, a tak ani zakončovat nemusel.

59
    Uche Henry Agbo vedl další akci svého týmu, probojoval se do zajímavého zakončení. Jeho ránu ale zablokoval obránce.

60
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Sébastien Pocognoli (Standard Lutych). Taky vůbec nebylo o čem, jasné filmování domácího hráče, což potvrdil také videorozhodčí. Hlavní sudí kontroloval situaci u monitoru, aby špatně nenařídil pokutový kop.

60
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Idir Ouali, přichází Youcef Attal.
    60. Červená karta po 2. žluté

63
    Domácí celek už hraje také v deseti, vyloučený byl Sébastien Pocognoli.

64
    Standard hraje stále aktivně, pokouší se přidat další gól, ale zatím se nemůže propracovat do střelecké pozice.

64
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Carlinhos, přichází Collins Fai.

65
    Sledujeme rychlý fotbal, domácí fotbalisté tvoří hru, hosté se musí bránit tlaku soupeře.

67
    Obrázek hry je stále stejný, domácí jsou aktivnější, hrají na polovině soupeře, ale čtvrtou branku nemohou přidat.

69
    Na střelecký pokus čekáme už delší dobu, domácí se přes houževnatě hrající obranu soupeře nemohou probojovat do šance.

70
    Dvacet minut hry zbývá do konce zápasu, domácí fotbalisté kontrolují hru, do výraznějších střeleckých příležitostí se nemohou propracovat.

72
    Střídání v týmu KV Kortrijk: ze hřiště odchází Hannes Van der Bruggen, přichází Hervé Kage.

74
    Domácí celek se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře, Lucas Rougeaux zastavil další zajímavě vypadající akci domácích.

76
    Hostující celek se vymanil z domácího tlaku a pokouší se něco vymyslet na útočné polovině, zatím ale marně. Youcef Attal špatně přihrál.

77
    Collins Fai se propracoval do zajímavé střelecké pozice, jeho ránu na poslední chvíli zablokoval obránce.

79
    Rohový kop si vynutil domácí celek.

80
    Edmilson Junior centroval před branku, jeho pokus byl ovšem příliš přetažený, a tak ani brankář Thomas Kaminski zasahovat nemusel.

81
    Vstupujeme do poslední desetiminutovky zápasu, ani jeden celek se nemůže propracovat do vyložené střelecké pozice.

82
    Střídání v týmu Standard Lutych: ze hřiště odchází Orlando Sá, přichází Duje Čop.

83
    Domácí brankář se zapojil do rozehrávky, rozhodl se pro dlouhý výkop, díky kterému se hned jeho spoluhráči propracovali do střelecké pozice. Abdul Ajagun netrefil balon podle představ.

85
    Jérémy Perbet si pomohl faulem, rozehrávat tak na útočné polovině bude domácí celek.

86
    Lutych zakládá další akci od své branky, následně se rychle dostal na útočnou polovinu, ale dlouho se tam nezdržel. Hosté získali míč a přenášejí směr hry.

87
    Bennard Kumordzi nedokázal zpracovat přihrávku spoluhráče, a tak budou vhazovat domácí v útoku. Paul-José Mpoku hledá kolegy, kterým by míč předal.

88
    Žlutou kartu dostává Lucas Rougeaux (KV Kortrijk).

89
    V poklidném tempu se dostává do finální fáze druhého poločasu, Hervé Kage založil rychlou akci z obranné poloviny, ale nikdo ze spoluhráčů nemohl pokračovat.

90
    Hervé Kage centroval před branku, na jeho pas si vyskočil spoluhráč Jérémy Perbet, který ovšem hlavou minul branku.

90+1
    Pět minut uvidíme nad rámec druhého poločasu.

90+2
    Edmilson Junior výborně vypálil ze střední vzdálenosti, jeho pokus se mezi tři tyče nevešel, a tak bude rozehrávat gólman.

90+3
    Žlutou kartu dostává Edmilson Junior (Standard Lutych).

90+4
    Kortrijk rozehrává nepřímý kop z velké dálky. Abdul Ajagun centroval před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal zakončit.

90+5
    Probíhá poslední minuta nastavení, ani jeden celek se už nikam nežene. O tom, kdo vyhraje, je už rozhodnuto.

90+5
    Thomas Kaminski uvede míč do hry dlouhým výkopem a pravděpodobně to bude to poslední, co uvidíme.

90+5

Domácí fotbalisté o dvě výhry rozhodli v prvním poločase, sice inkasovali jako první, ale pak rychle vstřelili tři branky, díky čemu vyhráli tento duel. Hostující celek hrál od prvního poločasu v deseti, později ve druhém poločase byl vyloučený i domácí hráč. Lutych vyhrál zcela po zásluze. (16:26:18)