Heracles – Arnhem 1:1 (kon.) | Willem II – Twente 3:1 (kon.) | Venlo – Eindhoven 2:5 (kon.)
Groningen – Alkmaar 1:1 (kon.) | Den Haag – Excelsior 1:2 (kon.)
VVV Venlo
2:5 (1:1)
PSV Eindhoven
Neděle 15.10.2017, 14:30Nizozemská Eredivisie • 8. kolo

Dnešní zápas nabídl dva absolutně rozdílné poločasy. V první půli byli domácí rovnoceným soupeřem a oba týmy si dokázali vytvořit slibné šance. Vedení se sice ujali favorité z Eindhovenu, ale pět minut před koncem prvního poločasu Venlo dokázalo vyrovnat z pokutového kopu. V druhé půli se domácí dokonce dostali do vedení. Od té chvíle už byl na hřišti pouze jeden tým. V zápěti PSV vyrovnalo a třicet minut před koncem Promes obdržel červenou kartu, což se stálo rozhodujícím faktorem zápasu. Hosté vsttřelili další tři branky a v tabulce si drží pětibodový náskok před Ajaxem. (16:28:02)

90+3

90
    Rozhodčí bude nastavovat tři minuty nad rámec řádné hrací doby.

89
    Hosté si poslední minuty doslova užívají a nastěhovali se před branku soupeře.

87
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Pereiro (střelec dvou branek), přichází Gudmundsson.

86
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází Lennart Thy, přichází Tarik Tissoudali.
    85. PEREIRO - 2:5

85
    PSV právě vstřelilo branku!
    PSV jednoznačně dominuje a přidává další branku. de Jong vyslal přihrávku do vápna, brankář si vyběh, ale míč nezasáhl. Míč poté poskakoval před brankou a hlavičkou ho zasáhl GASTON PEREIRO, který si připisuje druhý zásah v dnešním utkání.

84
    de Jong si našle místo ke střele, ale rána mu vůbec nesedla a končí nad brankou.

82
    Většina hráčů PSV se drží u branky soupeře a vymýšlí nebezpečnou akci.

79
    PSV drží míč na svých kopačkách a už nikdo nemůže pochybovat o jejich prohře. Domácí tým už budí víceméně odevzdaným dojmem.

78
    Střídání v týmu PSV Eindhoven: ze hřiště odchází Jorrit Hendrix, přichází Pablo Paulino Rosario.

76
    Ojedinělý útok domácího týmu skončil nepřesnou finální nahrávkou a Eindhoven opět bude zakládat útočnou akci.

74
    Střídání v týmu VVV Venlo: ze hřiště odchází van Crooy, přichází Nwakali.
    72. Mauro JUNIOR - 2:4

72
    Po červené kartě hosté na hřišti dominují a přidávají další branku. Hendrix vyslal centr do vápna, který našel přesně hlavičku de Jonga. S jeho zakončením si brankář ještě dokázal poradit, ale následnou dorážku MAURA JUNIORA už byl krátký.

69
    Odkop od branky Zoeta.
    67. SCHWAAB - 2:3

67
    Centr z rohového kopu doletěl až do vápna a došlo k zmatkům pár centimetrů od Unnerstalla.Nejlépe se zorientoval DANIEL SCHWAAB, který odraženou hlavičku odklidil do branky.

Marek Jašek

Branky: 40. Leemans (pen.), 48. Hunte – 23. Locadia, 58. Pereiro, 67. Schwaab, 72. Ferreira dos Santos, 85. Pereiro

Karty:   8. Janse (VEN) – 4. Arias (PSV), 39. Isimat-Mirin (PSV)   61. Promes (VEN)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 5:10. Střely mimo: 2:12. Rohy: 4:11. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 8:9.
    VVV Venlo: Unnerstall – Labylle, van Bruggen, Röseler, Janse (57. Promes) – Leemans, Rutten, R. Seuntjens – Hunte, Thy (86. Tissoudali), V. van Crooij (74. Nwakali).
    Náhradníci: D. van Crooij, Verbong – Antonis, R. Janssen, Nwakali, Peeters, Post, Promes, Tissoudali.

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Isimat-Mirin, Schwaab, Arias – Hendrix (78. Rosario), Pereiro (87. A. Gudmundsson), van Ginkel – Locadia, L. de Jong, Bergwijn (46. Ferreira dos Santos).
    Náhradníci: Room, van Osch – A. Gudmundsson, S. Lammers, Luckassen, Maher, Obispo, Ramselaar, Rosario, Ferreira dos Santos.