Winnipeg – Carolina 2:1 (kon.) | NY Rangers – New Jersey 2:3 (kon.) | Montreal – Toronto 3:4 (po pr.)
Pittsburgh – Florida 4:3 (kon.) | Philadelphia – Washington 8:2 (kon.) | Tampa – St. Louis 2:1 (kon.)
Dallas – Colorado 3:1 (kon.) | Minnesota – Columbus 4:5 (po pr.) | Chicago – Nashville 2:1 (po pr.)
Arizona – Boston 2:6 (kon.) | Vancouver – Calgary 2:5 (kon.) | Edmonton – Ottawa 1:6 (kon.)
San Jose – NY Islanders 1:3 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 4:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
4:3 (1:0, 2:2, 1:1)
Florida Panthers
Neděle 15.10.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

56:23
    Carl Hagelin se protáhl mezi obránci Floridy a snažil se o zakončení. To mu znemožnil obránce Ekblad, který jej sekl přes ruce a může být rád, že rozhodčí nesahají po trestném střílení!

51:53
    Chybné střídání hostí znamená přesilovku pro domácí. Podaří se jim pojistit si vedení?

42:25
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Ryan Reaves – 2 min., sekání).

36:35
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Patric Hörnqvist – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

27:52
    Hagelin sekl jednoho z hostujících hráčů u hrazení a Florida má k dispozici sedm vteřin přesilovky pěti proti třem.

25:59
    Komplikace pro domácí. Sidney Crosby nechal v souboji na modré čáře nohu a podrazil Dadonova. Dvě minuty pro domácího kapitána.

12:43
    Chad Ruhwedel si v souboji s Barkovem dopomohl zákrokem, který pravidla nazývají jako sekání. Dvě minuty pro domácího obránce. Nutno říct, že naprosto zbytečné vyloučení pro domácí. Hosté si po komerční pauze zahrají přesilovou hru.

05:12
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ian McCoshen – 2 min., sekání).

Kryštof Severa

Branky a nahrávky: 7. Crosby (Kessel, Letang), 27. McKegg (Kühnhackl), 34. Hörnqvist (Määttä, Rust), 42. Crosby (Letang, Sheary) – 26. Huberdeau (Dadonov), 29. Huberdeau (Dadonov, Yandle), 47. Ekblad (Trocheck, J. McGinn)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (Niemi) – Dumoulin, Letang, Hunwick, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel – Guentzel, Crosby, Sheary – Rust, Malkin, Kessel – Hagelin, McKegg, Hörnqvist – Kühnhackl, Rowney, Reaves.
    Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Yandle, Ekblad, Matheson, Pysyk, McCoshen, Petrovic – Huberdeau, Barkov, Dadonov – J. McGinn, Trocheck, Vrbata – Brickley, McCann, Bjugstad – Haley, MacKenzie, Sceviour.

Rozhodčí: Charron, Morton – Daisy, Kovachik